Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBF150 olacak inşallah
    herkese selam ben akın
    daha önce bisikletle izmirden antalya ya kadar gitmiştim. Yeni hedefim karadenizi dolaşmak. Mct250 görünca aşık oldum ve hemen araştırmaya koyuldum. Tabi ki ilk durağım burası oldu. Nasip olursa karadeniz turuna mondial 250 mct ile çıkacağım. Arkadaşlarımı da ikna edebilirsem yaza kalmadan mondialleri çekeriz. Tekrar merhaba herkese...
    önemli olan yolda olmaktır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motti60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sevgili ARBETUS uzun zamandır forumu takip edemiyordum bu gün baya okudum süpersin diyorum valla.Bu ne azim bu ne motor aşkı helal olsun bu arada da geçmiş olsun.

Daha once yapacağım birtakım modifiyeleri yazmıştım işler, yüzünden biraz ağır gidiyor ama hemen hemen hepsi oldu sayılır örnek olarak;

1-arka amastörler kısaldı
    2- radyatör takıldı
    3-motor bloğu rengi değişti
    4-hava filtresini komple attım performans taktım krom
    5-arka firen disc oldu
    6-depoyu attım jinlun taktım
    7-arka çamurluk kısaldı, plaka sol yana geçti stop ve sinyaller çamurluktan çıkarıldı
    8- öne ayak için pedler den koydum, koruma demiri sis lambası ve ön cama daha sıra gelmedi ama mondial görünümünüde kaybetti motor biraz custom tadında oldu resimleride atacam ama bi bitsin az kaldı 3 haftaya bitiririm galiba.
    saygılar görüşmek üzere.

su an bilgisayarda ilk modifiyeye başlarken motorun halini gösteren resimi (tasarım yaparken desem daha iyi olur) buldum bak bakalım sence nasıl olmuştur?

tanıyamadın dimi(vah vah seslerini duyar gibiyim)

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Eline sağlık...gerçek custom ruhu....

ya kaptan, gerçekten tebrikler ama ne bileyim bi Regal alıp onu değiştirseydin bari baştan desem kızmassın di mi ?

Selamlar....

Alıntı motti60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili ARBETUS uzun zamandır forumu takip edemiyordum bu gün baya okudum süpersin diyorum valla.Bu ne azim bu ne motor aşkı helal olsun bu arada da geçmiş olsun.

Daha once yapacağım birtakım modifiyeleri yazmıştım işler, yüzünden biraz ağır gidiyor ama hemen hemen hepsi oldu sayılır örnek olarak;

1-arka amastörler kısaldı
    2- radyatör takıldı
    3-motor bloğu rengi değişti
    4-hava filtresini komple attım performans taktım krom
    5-arka firen disc oldu
    6-depoyu attım jinlun taktım
    7-arka çamurluk kısaldı, plaka sol yana geçti stop ve sinyaller çamurluktan çıkarıldı
    8- öne ayak için pedler den koydum, koruma demiri sis lambası ve ön cama daha sıra gelmedi ama mondial görünümünüde kaybetti motor biraz custom tadında oldu resimleride atacam ama bi bitsin az kaldı 3 haftaya bitiririm galiba.
    saygılar görüşmek üzere.

su an bilgisayarda ilk modifiyeye başlarken motorun halini gösteren resimi (tasarım yaparken desem daha iyi olur) buldum bak bakalım sence nasıl olmuştur?

tanıyamadın dimi(vah vah seslerini duyar gibiyim)
    Dostlar selam...

İzmir de olmanın verdiği avantajları sonuna kadar kullanmaya gayret gösteriyorum...
    Tabir caizse hani popomu bi koysam bilgisayarın başına gezmekten vakit kalmıyor...

Bayramda Marmaris yaptım geldim...aşağı yukarı 700 km...2 gün...

Son durum km 7000 de...motorumu seviyorum o da beni seviyor...
    major hiç bir sıkıntı yok...
    Arka dişliyi değiştirmedim...bilmiyorum herhalde değiştirmicem....
    Vibrasyon , enteresandır belli devirlerde var ama ilk rodaj öncesi sıkıntısı kalmadı...
    Güzel bir Turing camı taktırmak farz ...bu rüzgar yazın keyifli ama bu soğuklarda uzun yolda gerçekten üzüyor....
    İyi bir yağmurluk ama sadece botlarım için....Cordura kumaş mont ve pantolon asla su geçirmiyor ama ayaklar maalesef haşat....

Elleri donmaktan korumak için alternatif neler olabilir? özellikle gece sürüşlerinde burada - derecelere düşüyor hava ve geçen gece resmen gözümden yaş geldi acıdan....

Oringli zincir ....150 YTL fiyat iyi midir?

Sevgiler, selamlar, herkese sağlıklı ve huzurlu bir yeni yıl diliyorum.....

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    motti60 abi sen neler yaptın yauw motoru bitirde resimlere bakalım bi...
    journeyman hocam nerelerdesin hiç gözükmüyorsun artık...?
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    @benkaan
    dostum ses zaten kafi şu an için ancak dediğin gibi gaz kestiğinde patırdamalar var artık onuda göz ardı edicem.

@kozmiktohum

beklerim buralara yolun düşerse haberim olsun özellikle haftasonları.

@motti60

dostum teşekkür ederim sanırım tr deki en custom mct sende olacak radyatör işini merak ettim onun için motor bloğunun falan değişmesi gerekmiyor muydu?
    jantları çelik yapmayı düşünüyor musun?
    birde hazır bukadar girşimişken motora egzostları da sağlı sollu yap o zaman motorun sesi daha armonik çıkar. bana kalsa depoyu değiştirmezdim ama depo kapağını değiştirirdim çünkü yüksek devirlerde cızırdamaya devam ediyor.

@turkishpyscho

dostum aramıza hoşgeldin. umarım en kısa zamanda mct ile istediklerini yaparsın kafana takılan birşey olursa bu sayfalardan yardım alabilirsin.

@journeyman_35

abi nerelerdesin? dünya turuna mı çıktın? özlettin kendini valla

açıkcası dişli konusunda ben de karamsarım değiştirmiş olan bir arkadaş varsa onun motorunu deneyip karar vericem tabi deneme imkanım olursa.
    bot için yağmurluklar mevcut

birincisi

ikincisi

bu firma çok iyi niyetli bir firma ben burdan held yagusa mont ve airoh speed fire kask aldım. (umarı reklam olarak algılanmaz)

journey abi, botun motosiklet botu mu? eğer değilse bence en kısa zamanda al malum normal botların önü bağcıklı falan oralardan çok soğuk alıyor. gerçi ben de henüz alamadım ama Harley tarzı botlardan kullanıyorum bağcıksız giymek ve çıkarmak zor oluyor ama, olsun uüşütmüyor. almak istediğim bot bu

eldiven olayına gelince DONUYORUM! ben hala eldiven alamadım daha doğrusu aldım ama kullanamadım sonra kaza yaptım iade ettim çok kalındı şimdi yazlık deri eldiven almayı düşünüyorum. regalci bir arkadaşım bir model aldı çok memnün ellerinin terlediğini söylüyor. elcik ısıtması olayına girsek mi? ben elcikleri hissetmeden kullanamıyorum motoru tedirgin ediyor beni.

zincir konusunda bir fikrim yok. Journeyman abi, sana CC barın demirini göndersem seninki gibi yaptırır mısın? sadece demiri ama. maliyeti ne kadar olur acep?

tüm mct camiasına sevgiler.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Sağolunnnn.....

Dostlar, selam....

Arbetus , kardeşim cevaplarımı aşağıda görebilirsin...

Şu zincir konusunda yorumlarınızı bekliyorum....

Alıntı ARBETUS;543320@journeyman_35

abi nerelerdesin? dünya turuna mı çıktın? :P özlettin kendini valla

açıkcası dişli konusunda ben de karamsarım değiştirmiş olan bir arkadaş varsa onun motorunu deneyip karar vericem tabi deneme imkanım olursa.
    bot için yağmurluklar mevcut

[URL="http://www.feyizoglu.com/alisveris/product.php?pID=44240"
    adlı üyeden alıntı
    birincisi[/URL]

ikincisi

bu firma çok iyi niyetli bir firma ben burdan held yagusa mont ve airoh speed fire kask aldım. (umarı reklam olarak algılanmaz)

Süpersin sen walla güzel....ikinci değil ama bana tam kapatan ve kendinden tabanlı birincisi gibi bişi lazımdı....botlarım Harley , motor botu...bu hava ve yağmurlarda zaten başka bişi olmaz...
    Öbür türlü gerçek motor botları var ama 300-350 YTL veremicem artık...

journey abi, botun motosiklet botu mu? eğer değilse bence en kısa zamanda al malum normal botların önü bağcıklı falan oralardan çok soğuk alıyor. gerçi ben de henüz alamadım ama Harley tarzı botlardan kullanıyorum bağcıksız giymek ve çıkarmak zor oluyor ama, olsun uüşütmüyor. almak istediğim bot bu

eldiven olayına gelince DONUYORUM! ben hala eldiven alamadım daha doğrusu aldım ama kullanamadım sonra kaza yaptım iade ettim çok kalındı şimdi yazlık deri eldiven almayı düşünüyorum. regalci bir arkadaşım bir model aldı çok memnün ellerinin terlediğini söylüyor. elcik ısıtması olayına girsek mi? ben elcikleri hissetmeden kullanamıyorum motoru tedirgin ediyor beni.

Walla abisi, tam 60 euro para verdim..Spidi' nin H2Out modelini aldım..3 kat membranlı bir eldiven ve elciği hissetmen fln muhteşem ama dediğim gibi güneş gidip de gece sürüşüne kaldığın an uçlardan parmaklarını ısırmaya başlıyor...hele ki sabaha karşı artık resmen canım yandı geçen gece....bence Regalci arkadaşın azıcık da abartmış....
    zincir konusunda bir fikrim yok. Journeyman abi, sana CC barın demirini göndersem seninki gibi yaptırır mısın? sadece demiri ama. maliyeti ne kadar olur acep?

Sissy barı yaptırırız...dert etme....35 YTL gibi bir rakam vermiştim Mayıs ayı mıydı ki acaba...çok fazla artmamıştır...ben gidip bi tekrar konuşayım Taim usta ile...şablonunu fln da çıkarmıştı çünkü....Zaten bir arkadaş için gidecektim senin işini de sorarım....
    tüm mct camiasına sevgiler.
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motti60 abi sen neler yaptın yauw motoru bitirde resimlere bakalım bi...
    journeyman hocam nerelerdesin hiç gözükmüyorsun artık...?
    Dostum, dediğim gibi havalar böyle gittikçe İzmir de hiç oturamaz oldum böyle bilgisayar başına... darısı herkesin başına...yoksa keyifler iyi Tanrıma şükür...bir yaramazlık yok....

Ama yok mu şu bizim motorun bi 500lüğü olsaymış ,fiyatı da 5 fln olsaymış tam süper olacakmış....yokuşlarda onu anladım Marmaris yolculuğunda....biraz daha güç, çok değil...şöyle 50 beygir ne güzel olurmuş....

Neyse o da olur umarım....

Selamlar, sevgiler....

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

alikiranbaskesen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    @ARBETUS

Benim motorun egsozunun sadece en dışındaki boru şeklinde olan susturucusunu söktürdüm. Egsozcu kaynak makinesi ile çok düzgün bir şekilde söktü. Çok hoş oldu. Gelelim pat pat sesine. Ben bujileri değiştirene kadar bende de oldu. Ama artık yok. Ne taktılar bilmiyorum ama NGK ile patırdıyor ve hiç hoş olmuyordu... Bu arada benim canavar 11.000 de...

@motti60
    Hocam en kısa zamanda alalım şu resimleri. Bizlere ilham kaynağı ol. En custom MCT gerçekten seninki olacak gibi... Şimdiden eline koluna sağlık diyelim...
    forum.pclabs.gen.tr

Motosikleti
    250 mct
    journeyman aslında mersinde de havalar güzel ama motosiklet sürerken çok keyif aldığım söylenemez
    http://imageshack.us/ sitesine bir çok resmi yükleye biliyorum ama benim remimi kabul etmiyo neden sizce. bi türlü motorumun resmini yükleyemedim.

Motosikleti
    Kaan ne tür bir hata veriyor? olmazsa fotoyu bana maille uğraşayım.

baris.celik@arcelik.com
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Arbetus yeni resimleri sanırım önümüzdeki haftaya koyarım.ben zaten eski ekzoslarıda sağ sol yapmıştım ben sağlı sollu eksozları daha çok seviyorum fakat şuan daha iş oraya gelmedi bi motoru çıkaralım servisten eksozcuya ayrıca gideceğim.

Asıl zurnanın zırtdediği konu şu;
    Arkadaşlar burada hepimiz mct 250 kullanıcısıyız bakın ben çın motorlarının hemen hemen hepsini araştırdım bi okadarda nette sabahladım ilk nette bi foto gördim regal yazıyordu motorda ama bizim mct nin motoru vardı üzerinde bundan hepiniz gördüm diyebilirsiniz ama benim gördüğümde radyatörde vardı bu ne olabilir diye baya araştırdım hatta denizli mondiali bile aradım ama ya biliyorlar yada bilmemezlikten geliyorlar neyse benim motorun zaten yağ kaçırma problemi vardı ufak ufak, takasla aldım elimde patladı oda ayrı bi olay devam edeyim, kışa yaparız diye konuşmuştuk ustamla sonrasında motor bardak bardak ya kaçırınca baktım (eşeğin kulağına yağı kaçırdı) motoru direkt servise çektik motor açıldı ben daha önceden ustamla çok tartıştım yağ radyatötü olayını, şöyle gördüm böyle gördüm diye idda etsemde orjinalinde olamdığı için kafasına yatmadı taki motoru açtık işte ozaman gerçek ortaya çıktı sizlerde motorunuza bakın dedriyaj balatasının olduğı blok yani sağ blok ön tarafında 2 adet (marş mororunun hemen yanı) çıkıntı var bunlar radyatör hortumlarının bağlanaçağı yerler blok sökülünce test ettik birisi yağ pompasından yağı radyatöre taşıyo diğeri ise radyatörden alıp direkt krang başına yağı döküyo valla ustada bende şaşırdım ama acayip mutluda oldum hiç olmazsada %30 soğumaya yardımcı olur.Bu yollar motor bloğu içinde mevcut ve çinden gelen diğer curuser modellerde yok sadece mondialde var ama radyatör çıkışları kapalı biz sadece orayı açtık.Motoru henüz test etmedik.İstese mondialde yapardı ya maliyetten yada mühendisleri gerek görmediği için yapmamış bilemiyorum.Motor çıksın ayrıntılı yazacağım hepsini herkese kazasız sürüşler

Motosikleti
    motti dostum şu radyatör olayını iyice açıklar mısın? açıkcası ilgimi çekti bizim makinalar çok ısınıyor tedirgin olduğum zamanlar olmadı değil. birde hayal meyal hatırlar gibiyim ama orayı tornada mı açtınız.

bir de depoyla beraber deponun yanındaki plastik parçaları attın mı? atmadıysan ve sağlamsa o parçalarla ilgili seninle görüşelim benim sol üst kırık hala alamadım. zealsunun zs-150 modelinde yağ radyatörü mevcut onu kullan bir de önde yer kaldı mı senin şu katalitik konvertör çok yer kaplıyor koruma demirini takarken zorlandık işe yarayıp yaramadığı konusunda şüpheliyim sizin bir bilginiz var mı? işe yarıyor mu bu parça?

bir de hangi bujiyi kullanıyorsunuz ben NGK aldım CR7HSA mı öyle birşeydi sizin ki hangisi sanırım NGK nın gerçeği birde çinlisi oluyormuş bunu nasıl ayırt edebilirim?

arbetus msn ilave edersen detaylı kunuşalım,
    bu yer motorda mevcut zaten, ben zaten zealsunukini aldım ki o nu almamda tam macera oldu walla.buji konusunda ne kulladığını bilmiyorum (japon-çin) usta takıyo ngh onu biliyorum ama.koruma demiri konusunda seninkinden takacağım.ama ammada pahalıymış 95ytl.katalitik konvektör olayı bilmem ne derece gerçek oda çin abs si gibi bişey diye düşünüyorum ben ama sökme bence ben bugün ustamla konuşur sana bildiririm hoşcakal.

Motosikleti
    Motti msn e ekledim seni koruma demiri özel yaptırırsan daha ucuza mal olabilir. benim çevrem yoktu param vardı acelem de vardı yoldan geçerken aldım ama memnunum şekil olarak en sağlam duranlardan vede kalın.

akatalitik konvertör zararlı gazları filtre ediyormuş tr ye girmsi için zorunluymuş ama işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum.
    koruma demirini takarken üst tarafa ayrı bir parça yaptırman gerekiyor. haberin olsun t lama gibi birşey ya da şasiye uygun boyutta parça kaynattıracaksın bir de kornanın mutlaka değiştir artık benim ki bitti kendim çalıp kendim dinliyorum neyse msn de görüşelim sana sorcaklarım olacak.

süper oalcak

kaza yapmasaydım bayağı bir modifiye düşünüyordum ama motora binebildiğime şükrediyorum şirketim halıcıoğlunda şirinevler buraya yakın mı bilmiyorum ama motorun çıktığında artık uğrarsın beklerim çaya.

evet arkadaşlar uzun araştırmalarım sonucunda 250MCT mizin makyajlanmış modelini buldum. sanki fabrika artan kafa grenajlarını bu modelde değerlendirmiş gibi geldi. ancak çelik jant hoşuma gitti bu kırmızı renk normalinkinden daha canlı duruyor sanki.

YBR kafa grenajlı mct250 gibi olmuş.

ama görüyorum kiarka minder fix aynı incelikte ancak korna asil duruyor.

bunlarda Türkiye dışındaki modelleri yani sadece TR de satılan bir model değil. ayrıca diğer ülkelerde çelik jantlı modeli satılmakta neden TR ye telli jant getirilmiş merak ettim.

internetteki markası JINCHENG JC250-6 resim aratırken bunu kullanabilirsiniz. sağlıcakla.

erdosel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLE500
    Arkadaşlar,benim motorum 07.07.2005 trafik çıkışlı.Sadece hafta sonları binebiliyorum ve o da herzaman olmuyor.Yaklaşık 10.000 km.yol yaptım,ve hiç bir sıkıntı yaşamadım.Bir keresinde sadece 3 kez mola vererek Balıkesir'den Marmaris'e gittim ve ertesi günü tekrar geri döndüm.Kısaca motorumdan çok memnun olmama rağmen satılığa çıkardım.Daha büyük cc. ve enduro tarzı bir motorsiklet almayı düşünüyorum.İlgilenen arkadaşlara duyurulur.Bence ilk biniciler için bulunmaz bir alet.

Yüksel ERDOĞAN
    0 532 245 70 22
    Balıkesir

Arkadaslar Ben 250 Mct Sahibi Bir Mondial Zedeyim. Bu Motoru Is Amacli Aldim. Ama Aldigimada Pismanim. Benim Motor 500 Km De Debriyaj Telini Kopardi. Orjinaliyle Yeniledim Halada Kopariyor. Yetkili Serviste Takildigi Halde Kopariyor. 100 Km Hiza Ulastiginda Sol Ayagimi Pedalin Uzerinden Kaldiriyorum Cunki Asiri Titresim Var. Yeni Bir Huy Edindi Surekli Bujileri Bozuyor. Zincirin Bosluk Yapmasina Alistik Zaten. Uzun Farlari Ve Vitesin Bos Oldugunu Goteren Lambalrin Yeriden Kopmasi Cabasi. Arka Ktularin Kilit Kapaklari Cikti, Arka Jantin Tel Koparmasi Zaten Herkeste Var Bendede Var. Vites Kolunu Tutan Civatalar Seyir Halindeyken Dustu, Pilastikli Civata Taktirdim. Aynalarin Yuvasi Yalama Oldu Tornacida Yeniden Yaptirdim. Hepsinide Cepten Yaptiriyorum. Simdi Motorum 5000 Km Zorda Olsa Geldi. Yolda Kalinca Kamyonet Tuttum Para, Servise Gittim Garanti Yok Para, Bazen Uc Litre Benzin Alip Uzerine Dokeyim Yakayim Diyorum Oda Para, Satmaya Kalkiyorum Alan Yok. Bu Moturu Oven Babayigitlere Tek Sozum Mondialle Anlasmalilarmi?

Motosikleti
    @DALGIÇ Dostum öncelikle hoş geldn öncelikle tanışma başlığı yerine ilk mesajını buraya yazdığına göre bayağı dertlisin ben bu motoru eylül ayında aldım. şu an 2000 kmye yaklaştı şu ana kadar düşen civata sayım 3 tellerde hiçbir gevşeme olmadı hatta 8 kasım akşamı motrumla kaza yaptım önçatal çamurluk jent kasnağı jant göbeği, ön far gidon ve sinyalim değişti. vibrasyonun bu motorda çok olduğu herkes tarafından biliniyor ancak ben çok da rahatsız olmadım. Aynalar dandik kabul fakat piyasada çok uygun fiyata daha iyileri var. tel kırma olayım hiç olmadı kazada bile sadece 2 telim değişti.

ben de buji bozulması olmadı ama ben yine de NGK alıp taktım geçen hafta.

yaptığım kazadan bahsettim şu ana kadar yaşadığım sorunları sıralayım istersen;

aldığım zaman kornam çalışmıyordu ayar vidası varmış gevşetince düzeldi.

arka frene basınca stop lambam yanmıyordu müşürü değiştirdim.

bir de marş rölem bozulmuştu kazadan sonra oda değişti. bunun dışında motora benzin ve aksesuar dışında para harcamadım. 500 km de yağ değiştirdim 2000 i bekliyorum yağ için.

ayrıca dostum hiçbirimiz mondial lle anlaşmalı değiliz aksine ben pek servislerini sevmiyorum pek işten anlamıyorlar ya da bana öyle denk geldi kitabına uygun hareket ediyorum çok ciddi bir problemim olmadı.

altımdaki makinanın bana ne vereceğini bildiğim için fazlasını aramıyorum 100-110 km bana yetiyor bir kere erenköy bursa (170 km) bir kere de gebze güneşli (172 km) gidiş dönüş yol yaptım durmaksızın sorun olmadı gebzede oturduğum için kadıköye gidip gelmem 90 km tutuyor en az
    ister inan ister inanma dostum ben memnunum sonuçta altımdaki virago değil rebel değil
    başka bir servise götür bence

bujilerin bozulması hava-yakıt karışımından kaynaklanıyor olabilir.

son olarak bulunduğun yer nersi istanbul mu?

sağlıcakla kalın.

Motosikleti
    250 mct
    at binicisine göre kişner... 12500 km ve çok şükür büyük bi hasar yok. bir sefer marş motoru değişti garantiden.onunda içine su kaçmıştı normaldir olabilir... kontrol,kontrol,kontrol... aksatmadan kontrol edicen. japon malıda,alman malıda kontrolsüz sürüşlere ne kadar dayanır düşünmek lazım...

Motosikleti
    dostum katılıyorum sana yeri geliyor enduru yapıyor çukurlara sert girmek zorunda kalıyorum ama eve döndüğümde hemen gevşeyen sallanan yeri varsa sıkıyorum wd40 ile silip temizliyorum gaz yağı bulabilirsem detaylı bir zincir temizliği yapıcam.

dostum bizim makinaların yurtdışındaki modelleri hakkında bi yorum yapmadın. görmedin herhal?

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Dalgıç Kardeş

Bu yaşadığın sorunların bir kısmını hepimiz yaşadık.Zahmet edip okursan anlarsın tahmin ediyorum.

Hepimiz bu motorları fiyatının avantajından, servis ve yedek parça problemi yaşamayacağımızdan satın aldık.Yoksa tercihimizi japon motorlardan yana da kullanabilirdik.

Sana tavsiyem elin anahtar tutuyorsa baştan aşağı vidaları sık yada iyi bir servis bul onlar yapsın.

Ha Mondial ile anlaşma konusuna gelince elbette var.Garanti anlaşması.

Kendine iyi bak, benzin pahalı.

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum katılıyorum sana yeri geliyor enduru yapıyor çukurlara sert girmek zorunda kalıyorum ama eve döndüğümde hemen gevşeyen sallanan yeri varsa sıkıyorum wd40 ile silip temizliyorum gaz yağı bulabilirsem detaylı bir zincir temizliği yapıcam.

dostum bizim makinaların yurtdışındaki modelleri hakkında bi yorum yapmadın. görmedin herhal?

fabrikalarda kataloklar varmış.hangisinden istiyorsan sana ondan yapıyorlarmış. bunkarda o kataloktan farklı sayfalar sanırım bana kalırsa bizimkiler gayet güzel. çelik cant ve devir saati olmaması beni çok etkilemiyor ne yalan söliim... silifkede bi mct de topcase gördüm. çok güzel duruyordu. ama bu resimdekiler gibi yüksek değildi. şeklide biraz farklı... göze çok hoş görünüyordu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler