Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    kaan dostum şimdi ben kazıklandım mı? foto istiyomm acill bende buldum 20 ye falan ama gücen vermedi bana neyse olan olmuş artık. benim şimdiki projem sinyaller. şu an sinyallerim farın üstünde amortisörlerin birleştiği gidonun takıldığı parçanın hemen altında. sis farı aldığımda onu farın yanına takacağım için şimdiden sinyalleri yukarı kaldırdım. karışıklık olmasın diye. ancak hayalim küçük işlevsel sinyaller bulabilirsem gidona takmak. harley in bazı modellerinde bu şekilde ve çok etkileyici duruyor. Diğer bir planın ise stop lambasını frene basıldığında yanıp sönmesini sağlayarak daha dikkat çekici olmasını sağlamak. ayak uzatma işlemini şimdilik koruma demiriyle halletmekteyim. ancak jinlun tarzı pegi bende düşünmekteyim. ayrıca koruma demirine de ayak dayama pegi takmayı düşünüyorum. ben motoru kaldırmayı düşünmüyorum sezonu kapatmicam çünkü malum küresel ısınma her güneşli yada yağmursuz fırtınasız günü değerlendirmeyi düşünüyorum. ama önümüzdeki yaza kadar full modifiyeli custom mct hayalimi gerçekleştiricem inş.

geche@
    dostum koruma demirin ve camın hayırlı olsun iyi günlerde kullan. gerçi ben biraz daha küçük bir cam düşünüyorum SL150 nin ki gibi falan. ama bu da işlevsel gibi duruyor.

hepinize kazasız sürüşler.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    bencce jinlunda bulunan basamak tarzı peg leri düşünme!!! titreşimden dolayı çok rahatsız edecektir... bir kaç kişi daha söylemişti burda, ayağım titreşimden pegden düşecek diye!!! koruma demirine yapacağım ben. aslında komple uzatmayı istiyorum normal pegleri ama zor... uğraşacak ve düşük maliyet çıkaracak bi usta gerekli
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    önde çok ciddi bir titreşim hissetmedim ben uzatmak yerine koruma demirini ikinci bir peg koymak daha yararlı olur bence en azından istanbul trafiğinde uzatacak kadar duraksamadan gitmek zor. ancak benim şikayetim bu peglerde açısız duruyor gibi. yalnız geniş peg takarsamda vites yükseltmek nasıl olur bilemem. çünkü jinlunda çift taraflı vites pedalı vardı. AR-GE AR-GE diyorum başka bişey demiyorum yaza kadar vaktimiz var bakalım en custom mct kimde olacak

yaw geche kardeş dikkat ettimde senin sol sinyal camın mı yok? öyle neden dolaşıyorsun ki? çantaların yerine takılan sinyalin camını kullansana ben öyle yapmıştım. zaten 4 ytl lik birşey.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 mct
    bende stop un camı yok çaldı ş.... in biri!!! hala sipariş vermedim. zaten tümden geliyormuş... ne saçma yahu...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

Motosikleti
    yok abicim tek olarak da satılıyor.

tıkla bak çok ucuz birşey burdan vidasına kadar tek tek alabiliyorsun bu bilgiyi servisten aldıysan pek inanma bence

ya arkadaşlar ben bu mct 250 yi alsammı almasammı bir karar veremedim herkesin öle sorunları varki... siz ne dersiniz ?

Motosikleti
    Alıntı Only4Friends adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar ben bu mct 250 yi alsammı almasammı bir karar veremedim herkesin öle sorunları varki... siz ne dersiniz ?
    dostum örnek versene ne sorunlarımız varmış? forumu baştan okumaya başladıysan tarihlerine de dikkat et derim ben. çünkü doğan sorunların çoğu ilk partilerde olmuş. jant teli kırılması gibi. ufak tefek sorun her millet makinada çıkabiliyor ama hepsinde olduuğu gibi hallediliyor.yedek parça sıkıntısı da yok bulmak istediğin zaman mutlaka buluyorsun. ben kaza yaptığıktan sonra 2 hafta para için bekledim perşembe akşamı ödeme yapıp talimat verdim ctesi akşam hazırdı motorum. al veya alma o senin tercihin ancak burada ki arkadaşların geneli motorlarından memnun aramızda bazıları sattı ama hepsinin de arızadan dolayı satmadıkları forumlarda mevcut.

ön sinyalleri gidona taşıma işlemi için ilk adımı attım 125 zn nin sinyallerinden sipariş ettim yarın elimde olur büyük bir ihtimalle. SL150 nin kornaları çok karizma duruyor eğğer sesi yeterliyse takmayı düşünebilirim.

herkese kazasız sürüşler.

Motosikleti
    250 mct
    arbetus saol abi bu iyi oldu

Motosikleti
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arbetus saol abi bu iyi oldu
    nedemek dostum biz bu günler için varız

BÖÖÖÖÖ nerdesiniz yaw küresel ısınmadan dolayı sezon bir türlü kapanmadı yoksa sizde kapandı mı? bari bir iki birşey yazın şuraya biz geldik sohbet bitti. millet 200. sayfalarına gelicekler biz hala 100 ü göremedik fazla sayfanın bir manası yok ama şurda yazışan 5 i geçmiyor ki.

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    arkadaslar ben yan taraflara deri canta takmayı düsünüyorum bizim modele en cok giden veya gidecek olan bir model var mı _?

otm adresinden baktım ama bunların kimisi büyük kimisi küçük en büyük olanı bu 3 cepli ar 56 modeli galiba...

Motosikleti
    Alıntı red adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar ben yan taraflara deri canta takmayı düsünüyorum bizim modele en cok giden veya gidecek olan bir model var mı _?

otm adresinden baktım ama bunların kimisi büyük kimisi küçük en büyük olanı bu 3 cepli ar 56 modeli galiba...

dostum merhaba yoktun uzun zamandır. bende deri almayı düşünüyorum benim kafamdaki ve motora uyacağını düşündüğüm model bu

sağlıcakla.

Motosikleti
    250 mct
    arbetus resimler ne oldu???

Motosikleti
    @benkaan dostum kusura bakma akşam ev tıklım tıklım misafir doluydu bende motoru alıp kaçtım 20 km gezdikten sonra eve döndüm misafirler gitmemişti yani anla uğraşamadım işte ama bu akşam kesin atıcam tabi bir aksilik olmazsa

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    arbetüs sagol kardes ne yapalım motor yanımızda olmayınca yazacak birsey olmuyor okuyup cıkıyorum...

senin gösterdigin deri cantaların boyutu bana biraz ufak gibi geldi tabi gercek boyutu ne bilmiyorum bir yerde görmüstüm bu tarz bisey.. sl 150 tarzında bir canta arıyorum ben söyle büyükce ... artık sirkeciye gidip bir göz atmak lazım...

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    selam
    beyler sirkecide kış nedeniyle uygun fiyatlarda aksesuar almak mümkün alacağınız aksesuarları pazarlık yapmadan ve bir kaç yere sormadan almayın kış nedeniyle çok uygun fiyata satabiliyolar.
    saygılar.
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    e nihayet fotoları koyabildim.

kaan dostum kusura bakma akşam elektrikler kesildi. ondan atamadım. beni affet.

koruma demirinin bağlantı ayrıntıları

üst taraftaki aparatı halen yaptıramadım vaktim olmadı ama buna rağmen çok sağlam durdu.

Değişen Kornanın Yeni Yeri

şansımı fazla zorladım vidaları sökerken sehpa müşürünü kırdım

Gelelim Sinyallere
    sinayller eski yerinde biraz asimetrik duruyordu ne yaptıysam düzeltemedim. bir de farın yanına sis farı takıcam kalabalık olmasın diye yukarı aldım. bağlantı için de öncelikle sinyalin farın kenarındaki demire gaçmesini sağlayan plastik çıkıntıları kestim. Uygun boyutta ince sac levhayı(pclerin pci slotundan çıkan tenekeler çok işe yarıyr ben onları kullandım.) deliklerini ayarlayarak resimdeki şekilde montajladım. eski sinyeallerin diğer bir problemi ise, depoye değmeleri idi. artık böyle bir sorunumda yok

diğer değişiklikler

sosis çantayı takarken mondial yazan plastik parçayı çıkarmışrım yanındaki kedi gözlerini de çantaya monte ettim.

250MCT yazısını lazer helmets in maskot stickeri ile kapattım. sticker ları koruma demirini aldığım Gazi Motordaki abi hediye etti kendisi MT üyesidir. ama ismin almayı unuttum

Genel görüntü

Bu da bu kadar işlemi yapan ve aynı zamanda bu motorla bariyerlere çarparak takla atıp omzunu kıran, akabinde iyileşip 500 km daha yapan ben

Bu arada püsküllerim el yapımıdır kendim yaptım bir ara tarifini yazarım. motorunuz için yeni şeyler yapmayı düşünüyorsanız bu topic den ayrılmayın.

hepinizi selamlıyorum kazasız sürüşler.

NOT: Trafiğer kapalı alanda çekilmiştir. Bu nedenle kask takmadım. gördüğünüz gibi motorum evde dolayısıyla içim rahat binmek istediğim zaman dışarı çıkarmak zor oluyo ama kasko yapana kadar böyle idare

GechE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    McT 250 "O Bir LiGeR"
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önde çok ciddi bir titreşim hissetmedim ben uzatmak yerine koruma demirini ikinci bir peg koymak daha yararlı olur bence en azından istanbul trafiğinde uzatacak kadar duraksamadan gitmek zor. ancak benim şikayetim bu peglerde açısız duruyor gibi. yalnız geniş peg takarsamda vites yükseltmek nasıl olur bilemem. çünkü jinlunda çift taraflı vites pedalı vardı. AR-GE AR-GE diyorum başka bişey demiyorum yaza kadar vaktimiz var bakalım en custom mct kimde olacak

yaw geche kardeş dikkat ettimde senin sol sinyal camın mı yok? öyle neden dolaşıyorsun ki? çantaların yerine takılan sinyalin camını kullansana ben öyle yapmıştım. zaten 4 ytl lik birşey.

üşeniyorum valla dursun öle motorun nazarı olsun zaten o sinyalden beri cok şükür kaza yapmadım

bu arada senin resimlere bakıorumda sen yaza kadar motoru dehşet yapacan gibi ;) bende yarasa cama müdahale ettim,kanatları kestirdim bide siyah folyo kaplatıp üstüne aslan resmi yaptırdım,gerçi istediğim gibi yapamadılar ama olsun yaza kadar (ki kar boran da olsa motor çalıştıkca kaldırmayı düşünmüyorum) idare edecem yazın yaparım kafamdakini..

kozmiktohum
    selam
    beyler sirkecide kış nedeniyle uygun fiyatlarda aksesuar almak mümkün alacağınız aksesuarları pazarlık yapmadan ve bir kaç yere sormadan almayın kış nedeniyle çok uygun fiyata satabiliyolar.
    saygılar.

ya varya bi gidebilsem oraya,ah bi gidebilsem motoru tanka cevirecemde gidemiorum...

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    ARBETUS
    valla seni tebrik ediyorum motor sevgine hayranım bunları yapman çok güzel motorla uğraşmak çok zevkli bende senin gibi seviyorum ama zamanım yok bende şu yolcu arka cc bar yaptırdım ama krom nikelaj ve döşeme işi var. ben deri çanta istiyorum sirkecide sordum dandikleri 60ytl dedi biraz iyileri 80ytl bizim motora çok güzel oluyor.
    ha bide arka dişliyi ben küçülttüm 30 dişli ile ilk taktığımda zorlanıyodu ama sonraları alıştı güzel oldu zorlanma yok yokuş ve 2 kişi olunca zorlanıyor sadece ama oda büyük dişli olsada zorlanıyo.
    arka cc barın fotosunu çeksem eklicemde makina yok bulayım makina eklicem
    saygılar..
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    bende işten güçten vakit çalmaya çalışıyorum yaptıklarımı genelde akşamları yaparım. iş nedeniyle şu an erzurumdayım ayrı kaldım yavrumdan özledim keratayı neyse aslında kafamda çok şey var da işte vakit yok. ben de sirkeciye bir göz attım istediğim çantayı bende 60 ytl ye buldum ama benim baktığım suni deri de olsa sert duruyo bunlar ise yumuşak sanki kiloyla satılıyor gibi yani içime sinmedi. çanta işini en son yapıcam. sis farı olayım var. ramzeyin sis farını araştırıyorum. o makinada da bizim sıpalarınfarı var ve yanındaki kaşlı sisler çok iyi duruyor sis barı ile beraber onuda alıcam.

en yakın zamanda makinamın sesini de ekleyecem akordunu çok iyi tutturmuşum millet arkasını dönüp bakıyor. hatta RR ı olan dostumun bile ses hoşuna gitti.

bu arada motorumun kazada hasar gören bir kaç parçası

fotolar için CRY dostuma teşekkürler.

herkese iyi akşamlar. Erzurum dan selamla Palandöken Bembeyaz inş. hayat durmadan dönebilirim.

nihayet evimdeyim. bu arada bu egzosta yapışan plastik lekeleri temizlemenin bir yolu var mı? ya da nikelaj cilası gibi bir şey kullanna ver mı aranızda?

Motosikleti
    mct250
    selam arkadaşlar, 5000 km deyim izmirde havalar çok kötü değil, binilebiliyor, sanırım yılın 11 ayı motora binebileceğim, şu an için tek problemim zincirden gelen ses, bu sesi nasıl keserim bilmiyorum, özellikle yokuş aşağı inerken ve gazı kesmişken ses artıyor, servise her defasında zinciri germelerini söylüyorum, daha fazla gerersek zincir kopar diyorlar ama ses kesilmiyor, bol yağ da sürüyorum, sizlerde böyle bir sıkıntı var mı? nasıl giderebilirim bu durumu? yardım ederseniz sevinirim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler