Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levent666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş hayırlı teskereler. Bayramın mübarek olsun. Askerlik bu sayılı gün çabuk geçer ALLAH hayırlısıyla bitirmeyi nasip etsin.
    Ankara da bügün harika bir hava var. Keşke burda olsaydın beraber gezerdik.
    kardesim benim nasılsın orarı nasıl özledim bir bilsen ailemi arkadaşları mahallemi ortamları motor keyfmi bi geleyim beraber seile gezecegiz zaten allah izin veririse seneye ekim ayında oraya eelli gelicem su an artvindeyim buradada var mct goruyorum bazen bir huzunleniyorum kendine iyi bak kardesim

the turk hüseyin abi selamlar saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Sagol kardeş inşallah hayırlısıyla gelirsin. İzne gelirsen haberimiz olsun.

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika bir çalışma...ellerine sağlık..özellikle yeni gelen arkadaşlarımız için çok faydalı olacak....

Teşekkürler....
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    ne demek abicim işe yaradıysa ne mutlu bana bu arada tüm mct cilerin bayramını kutluyorum. şu anda motorumuzun en büyük eksiği olan orta sehpa üzerinde bir çalışma yapmaktayım. eğer bu konuda bilgisi veya imkanı olan bir arkadaş varsa bizi bilgilendirirse sevinirim.

dün itibari ile motorum 1080 km oldu bayram dolayısıyla bayağı gezdim. tatil boyunca hergün gebze kadıköy yaptım günlük 90 km civarı sahil yolu bağdat caddesi üzerinden şunu söyleyebilirim ki artık motorumla bütünleştim o bana ne yapabileceğini söylüyor bende ona ne istediğimi çok iyi anlaşıyoruz ALLAH Bozmasın

bu arada şu anda korumalı montumu alamadım ama çok güzel bir deri mont aldım(yapay deri) rüzgar geçirmior aksine terlediğim bile oldu fiyatı sadece 22 ytl!
    hepinize kazasız sürüşler.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    arkadaslar hepinizin bayramı mubarek olsun iyi bayramlar

@arbetüs
    dostum 22 ytlye montu nereden buldun ya bende alıyım hemen öyle dursun motorun ktusunda adres flan varsa yazar mısın _?

k@os - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct - Karakedi
    Alıntı red adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar hepinizin bayramı mubarek olsun iyi bayramlar

@arbetüs
    dostum 22 ytlye montu nereden buldun ya bende alıyım hemen öyle dursun motorun ktusunda adres flan varsa yazar mısın _?
    bende isterim..

Motosikleti
    acıbadem carrefourdan aldım. bayramın 1. günü aldım toplamda 200 kmden fazla yol yaptım üstümde benzin zammı t-shirt ü ve bu mont vardı inanın rüzgarı hiç hissetmedim ilk an fiyata ben de inanmadım ama gerçekten böyleymiş. ayrıca dışardan bakınca sanki omuzda ve dirsekde koruma varmış gibi duruyor. o bölgeleri çıkıntılı yapmışlar dikişleri söküp oralara koruyucu koymayı düşünüyorum umarım olur.

@red sana çok yakın zaten orası 2 adımlık yer.

@kaos ve diğer merak eden arkadaşlar için yakında ayrıntılı fotoları koymaya çalışıcam.

unutmadan bende motoru arkadaşına verip de gözlerinin önünde kaza yapmasını izleyenler kervanına katıldım. sanki duvara ben çarptım gibi oldu.

vites kolu yamuldu çarpmanın etkisiyle sol ön sinyal geriye doğru gelince depodaki nikelajlı parçayı çatlatmış. akünün 250 mct yazan kapağı çizildi. sinyalin camı çatladı. sağ amortisör çizilmiş. en büyük teselli bayramın 3. günü açık bir motorcu bulup vites kolunu düzelttirmem. otm nin sitesindeki fiyatlara bakarak hesaplamalarıma göre 50 ytl lik bir masraf var. iyiki çinli bir motorum var yoksa 200 liradan aşağı çıkmazdık. herkese kazasız sürüşler.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    arbetus geçmiş olsun.Allah beterinden saklasın
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    @arbetüs

hocam gecmis olsun neyse ufak bir kac cizikle bu olayı atlatmıssın ve iyi de bir ders almıssın artık mct'in ile yaptıgın her km sana ait olacaktır umarım

X_CANNERY_X - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aroraKS-200 chopper
    KUSURA BAKMAYIN AMA BENDE BU 250 MCT DEN ALCAKTIM AMA ALAN ARKADAŞLARIN MOTORLA İLGİLİ SORUNLARINI DUYUNCA ALMADIM .İYİKİDE ALMAMIŞIM GÖRÜNTÜ GÜZEL OLABİLİR AMA DAYANIKLI SAĞLAM Bİ MOTOR DİĞİL BENCE GENEDE HEPİNİZE KAZASIZ BELASIZ GÜNLER DİLERİM ARKADAŞLAR..... MOTOR MOTOR DUR NE MARKA OLDUĞU FARKETMEZ HEPSİNİN AMACI AYNI....

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    vallahi mersinde 3-4 tane servisi var birini beğenmezsen ötekine git,onudamı beğenmedin diğerine... motor bu tamamiyle yürüyen aksam,bakarsan biz gibi bişey olmaz,ama devir nedir bilmeyene,yağ nedir anlamayana,eli anahtar tutmayana dragstar olsa neye yararki...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

aatesc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Dikkat,
    Samsun'da Mondial servisine ve satıcısına (Tecnocenter) birşeyler oluyor. Güçlü servis hizmetleri çok zayıfladı, piyasanın doyduğunu düşünüyorlar galiba. Servise motor bırakmak ve servis hizmetinden yararlanmak 6 ay öncesine göre bu gün çok kötü. Mondial alırken bu hususu göz önünde bulundurun.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    Arkadaşlar forumu okudum az çok fıkır edındım ama siz ne dersiniz başlangıç olarak bu motosiklet uygunmu cunku an ıtıbarıyle fıyatı 3500 ytl.

Motosikleti
    @x_canery_x
    kardeş ben seni hiç bu forumda görmedim hiç sormadın yada ben atlamışım burda hiç mesajını görmedim. bu forumda 13500 ü deviren metemen var hiç ona sordun mu? amacım sana saygısızlık etmek değil ama hem bağırarak hemde bu kadar kullancının aklından şüphe edermiş gibi konuşmayı pek yakıştıramadım sana. Madem almışsın hayırlı olsun kardeşim bu şekilde yazı yazmanın mantığını anlayamadım?

bu forumda yıllarını 2 teker üstünde geçirmiş insanlar var. hem senin kullandığın motoru hiç duymadım bile. deseydin bu motorun sorunlarından korktum gittim virago,rebel aldım deseydin tamam ok. gitmiş japon almış kafası rahat. ama senin aldığın motorun fabrikası belki bizim motorun fabrikasından 2 blok ötededir yani ikisi de çinli

iyi dileklerin için teşekkür ederim.

arkadaşlar şu anda erzurumda olduğum için motorumdan 2 günlüğüne uzak kalıcam şimdiden özledim.

Dadaşlar diyarından sevgilerle

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    Selam dostlar,
    Bende şu an Mondial 125 ZN var. Yani bir scooter. Aldığım bayi servis çok iyi ve evimden sadece 50 metre ileride. Motor kullamayı scooterda öğrendim yani ama vitesli motor hiç kullanmadım. Bayi - servis çok iyi. Bu yüzden MCT250 alırsam her konuda bana yardımcı olacaklarını bilmek çok iyi.

Ama işte bir kaç aklımda kalan problem var. Birdeda motor benim boyuma posuma göre iyi ama mesela devir saati olmaması benim için büyük dezavantaj. Çünkü vitesli kullanmamış olmamdan dolayı problem olur gibime geliyor.

2. olarakta yan çantalar beni acaip rahatsız ediyor. Onların yerine deri çantayı tercih ederim. Bu bana kaça mal olur hakkında bilginiz var mı?

3. Koruma demiri orjinalden gelmiyor galiba. Bu kaça mal olur

4. Son olarak 2. el alsam temiz bir tane acaba 0'mı alsam. Arada baya fiyat oynuyor olması benim canımı sıkan bir şey. Çünkü ben motoru sürmekten zevk alan biriyim. Bugüne kadar şuan ki motorumu ciddi bir şekilde bile yıkamadım. Huyum kurusun bu tür şeyleri yapmaktan nefret ederim. Yani aldığım zaman elime anahtar alıp orasını burasını kurcalamak istemiyorum.

Hepinize saygılar. Önerilerinizi bekliyorum. Tabii bu arada 125ZN ile takas yapabilirim

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Alıntı Kemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam dostlar,
    Bende şu an Mondial 125 ZN var. Yani bir scooter. Aldığım bayi servis çok iyi ve evimden sadece 50 metre ileride. Motor kullamayı scooterda öğrendim yani ama vitesli motor hiç kullanmadım. Bayi - servis çok iyi. Bu yüzden MCT250 alırsam her konuda bana yardımcı olacaklarını bilmek çok iyi.

Ama işte bir kaç aklımda kalan problem var. Birdeda motor benim boyuma posuma göre iyi ama mesela devir saati olmaması benim için büyük dezavantaj. Çünkü vitesli kullanmamış olmamdan dolayı problem olur gibime geliyor.

2. olarakta yan çantalar beni acaip rahatsız ediyor. Onların yerine deri çantayı tercih ederim. Bu bana kaça mal olur hakkında bilginiz var mı?

3. Koruma demiri orjinalden gelmiyor galiba. Bu kaça mal olur

4. Son olarak 2. el alsam temiz bir tane acaba 0'mı alsam. Arada baya fiyat oynuyor olması benim canımı sıkan bir şey. Çünkü ben motoru sürmekten zevk alan biriyim. Bugüne kadar şuan ki motorumu ciddi bir şekilde bile yıkamadım. Huyum kurusun bu tür şeyleri yapmaktan nefret ederim. Yani aldığım zaman elime anahtar alıp orasını burasını kurcalamak istemiyorum.

Hepinize saygılar. Önerilerinizi bekliyorum. Tabii bu arada 125ZN ile takas yapabilirim
    merhaba
    öncelikler kararın bence çok doğru servis çok önemli heleki eline ne anahtar ne tornavida almak istemiyorsan.
    soruların bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışayım.

1. devir saati hiç önemli diil neden dersen yolda vites değiştirirken devir saati veya km saatine hiç bakılmıyo zatan motor kaçıncı viteste gitmek istediğini sana sesiyle ve titremesiye belli ediyor.
    2.deri çantada kalitesine göre değişiyor benim 70ytl ile 200ytl arası bişey bi arkadaşta görmüştüm armode marka 120ytl almış iki yan çanta ve sosis çanta
    3.koruma demirinide 50ytl'e takıyolar.
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Kemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motora veda etti :(
    @komiktohum
    Çok sağol arkadaşım. Gerçekte ben MCT250'yi pek sevmedim. Yani malzemesi pek güzel değil. Sakın çamur attığımı filan sanma. Ama sonuçta seninde bana katıldığın gibi iş serviste bitiyor. Servisle aram çok iyi. Hatta pazar günü oradan geçiyordum bir baktım serviste Nuri usta duruyor. Hemen selam verdim gel çay içelim filan dedi. Yok dedim selam verip kaçacağım meğersem adamda zaten sadece takım çantasını almaya gelmiş gidiyormuş. İşi olmasına rağmen zaman ayırdı 10 dk. bende o zaman sarfında motora bindim orasını burasını kurcaladım biraz onada sordum devir saatini filan. Alıcı değilim bir şey değilim adam işi varken bile bana zaman ayırdı. Birde cidden çok iyi bir usta. İşte sırf bu yüzden MCT alırım. En azından doğru düzgün bir ustam var. Zaman zaman 125ZN'yi onlara bırakıyorum onlar bakımını yapıyorlar. Şimdide MCT250 alsam en azından kafam rahat olur.

Tabii hemen gitmedim bende Nuri ustaya anahtarları vcerdim ben artçı oldum benim motorla onun gideceği yerin yakına kadar gittik

Motosikleti
    Alıntı Kemal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @komiktohum
    Çok sağol arkadaşım. Gerçekte ben MCT250'yi pek sevmedim. Yani malzemesi pek güzel değil. Sakın çamur attığımı filan sanma. Ama sonuçta seninde bana katıldığın gibi iş serviste bitiyor. Servisle aram çok iyi. Hatta pazar günü oradan geçiyordum bir baktım serviste Nuri usta duruyor. Hemen selam verdim gel çay içelim filan dedi. Yok dedim selam verip kaçacağım meğersem adamda zaten sadece takım çantasını almaya gelmiş gidiyormuş. İşi olmasına rağmen zaman ayırdı 10 dk. bende o zaman sarfında motora bindim orasını burasını kurcaladım biraz onada sordum devir saatini filan. Alıcı değilim bir şey değilim adam işi varken bile bana zaman ayırdı. Birde cidden çok iyi bir usta. İşte sırf bu yüzden MCT alırım. En azından doğru düzgün bir ustam var. Zaman zaman 125ZN'yi onlara bırakıyorum onlar bakımını yapıyorlar. Şimdide MCT250 alsam en azından kafam rahat olur.

Tabii hemen gitmedim bende Nuri ustaya anahtarları vcerdim ben artçı oldum benim motorla onun gideceği yerin yakına kadar gittik

kemal @
    arkadaşım aramıza hoşgeldin ne marka motor alırsan al şimdiden hayırlı olsun dürüst olmak gerekirse bu tür motorların hepsi (çinli olanlar) aynı iş ustada bitiyor öyle ustalar varki insanı motordan soğutuyor. eğer sen ustandan memnunsan korkma bak burada 10000 i deviren insanlar var. motorunu almadan önce buradaki tüm marka forumlarını takip et Regali MCT yi bak incele ona göre al ben öyle yaptım bu iki modelin de sayfalarını baştan sona okudum. Regal raptor u alamadım çünkü kredim onaylanmadı. ben de ikinci alternatifim olan MCT ye yöneldim ve şu an 1200 km ye yaklaşmış bulunmaktayım. çantaydı şuydu buydu kafana takmana gerek yok bence onları istediğin gibi değiştirebilirsin. ben şimdileik bu çantaları kullanıyorum ama benimde gönlümde deri çantalar yatıyor. bahsettiğim gibi artık bu motorda çok extrem bir arıza çıkmamakta çıkkan arızalar da sağlam servisler tarafından doğru tesbit edildiği taktirde çözülüyor. bu zamanda peugeot 307 nin katalitik konvertörü bile arızalanabiliyorsa ya da yamaha nouov nun alternatörü arızalanıyorsa bu motorlar da kul yapımı mutlaka bir arıza çıkaracak ama mutlak ve mutlak da halledilecek. hem birçok sorunun için de bu forumdan yararlanabilirsin.

kazasız sürüşler..

adems - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    herkese merhaba;
    arkadaşlar hayırlısıyla motor almayı dusunuyorum; 250 mct ile kanuni yı inceledim %90 250 mct alcam gıbı, google da arastırıken bu forumu gordum ve sabahtan berı bu forumu okuyorum,okuduğum kadarıyla 250 mct de cidden bayağ sorun yasanıyor , ama yınede fıkrım degısmedı gorunus ve fiyat olarak cok ıyı, başlangıç için iyi bi seçim dıye dusunuyorum,
    1)arkadaslar 2005 model 3600 km de tum bakımları yapılmış kazasız temız bır tane buldum 1900 ytl ye verıyor (sizce nasıl)
    2) diğer sorumda arkadaslar alım-satım masrafı nekadar tutar noter,ruhsat v.s , ??? birde ruhsat ıslemlerını kendım yapabılırmıyım?
    2 hafta içinde kesın alıcam arkadaslar eğer benı bılgılendırırsenız sevınırım şimdiden teşekkürler..

Motosikleti
    @adems aramıza hoş geldin öncelikle.

ama forumu dikkatli okursan çok ciddi sorun yaşayan bir ya da iki motorcu kardeş bulursun. ya da henüz ilk sayfaları okuyorsun galiba.
    ilk zamanlarda jant teli kırılması gibi problemler olmaktaydı. ben de yeni aldım bir buçuk ay oldu şuan 1150 km de ve okuduğun sorunları yaşamadım. yaşadığım sorunları da bahsettim zaten. ve hepsi de halledildi. şu an bir problemim yok. olsa bile çözümleneceğini çok iyi biliyorum. her mesajımda belirtiyorum burada 10000 i devirenler var.

iş serviste bitiyor sağlam güvenilir bir servis bulabilirsen hiç bir sorunun kalmaz.

şimdiden hayırlı olsun.

arkadaşlar bu arada egzostumun delik olduğunu farkettim. nikelajlar bazı yerlerden sivilce gibi topak olmuştu sanırım onlardan biri delindi ben de ses değişti çok güzel oldu diyordum meğer bundan mış. bu garantiye girer mi sizce? girmese de sorun değil tam ksilecek bölgede çünkü. 3000 i beklemem lazım. bir de 1000 bakımında yapılan işlemler nelerdir. bu işlem için ne ücret ödeniyor.?

sevgiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler