Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    Alıntı hakanz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuel yazısı düzse açık demektir...

arkadaslar sitede benzin konusunu resimlerle acıklayan sayfayı arayıp buldum...

bu konudaki belirsizlige son vermisdir umarım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    arkadaşlar ilk servisimizi yapmış bulunmaktayız. yağ değişti ancak içinden en fazla 1 lt yağ ya çıktı ya çıkmadı. Bizim usta yağın tamamını koydu)2 lt). yan çantalar takıldı zincir gerildi. bujilere o anlık param yetmedi tanesi 15 ytl dediler. Yanımda o kadar para yoktu NGK nın 7li serisi mi neymiş. fazla söylediğini tahmin edip almadım ancak bizim orda da aynı model buji 15 ytl idi.
    herkesin lastik havaları fazla iken benim arka lastik havası 15 miş. evet bu kadar kmyi inik lastikle yapmışım şimdilik başka marka rus malı rezistanslı bir buji kullanıyorum. şu an için titreşim falan hissedilir şekilde azaldı. sesi de değişti. kendi yaptığım püskülleri taktım çok başarılı oldular en kısa zamanda fotolarını koyucam. yan çantaların üstündeki sinyaller biraz zayıf gibi geldi ben de eski sinyallerini de taktım o da süper oldu. yaw ben bu motora hastayım ne yapsam yakışıyor yaw. iyi ki almışım

müşürüm bozuktu servisteki usta bu tofaşın müşürüyle aynı dedi onu kullan dedi ben de öyle yaptım. herşey süper biraz daha km yaptıktan sonra egzostları da açıcam.

çok uygun fiyatlı bir motorcu buldum ne sorsam piyasanın en az 10 ytl aşağısında fiyat verdi. walla keşke mondial servisi olsalarmış. almayı düşündüğüm montuda 20 € daha ucuz alabileceklerini söylediler.hem servise hem de bu motorcuya sitemizden bahsedip stickerlarımızdan dağıttım. bu hafta böyle geçti. bugün gittiğim motorcuda CC bar çantası buldum tam bizim motorlu fiyatıda 35 ytl bu ay kesin onu da almalıyım.

herkese kazasız sürüşler.

Unutmadan arkadaşlar benim servisimin elinde bir adet 0km gri mct 250 var bulunduğu bölgede scooter talebi olduğu için elinde kalmış kısa bir süre için bu motoru plaka dahil peşin 3400 ytl ye vericek .almak isteyen arkadaşlar bana ulaşsın yada internetten Star bisiklet/suadiye yanlış hatırlamıyorsam bayiler servisler bölümünden telefon numaralarına ulaşabilirsiniz.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    mct250 siyah,kawasaki zzr 1100
    herkese merhabalar;

Uzun zamandır siteye giremiyordum, pekçok arkadaş aramıza katılmış. Dostlar hoşgeldiniz aramıza.Journeyman dostum sen nasılsın. Hal hatır sormuşsun okudum formda valla şimdi çok iyiyim işallah snede iyisindir. 2 aydır yazamamın sebebi malesef ki ağır bir bronşit geçiridim. ve daha yeni kendimi topladım 5 kere ölümden döndüm bronşit yüzünden nefesim kitlendi ve bayılmak üzereyken her seferinde kurtuldum. nedenine gelince 2 ay önce bir arkadaşla buluşmak için geliboluya gitmem gerekti motor ile. gelibolu yaz kış rüzgarlıdır,
    vapur biraz gecikince bende son sürat geliboluya topukladım işte ne olduysa o arada oldu. 1 saat boyunca yediğiğm rüzgar ciğerlerimin canına okudu ve inanın ölmekten beter birşey bu bronjit.sürekli nefesin kitlenecek korkusu ile uyuyamıyorsunuz. hatta nefesiniz kitlendiği için boğularak uyanıyorsunuz ve uyku sersemi haliniz ile nefessiz kalmak çok kötü.Bütün bunları yazmamın tek bir sebebi var LÜTFEN MOTOSİKLETLER İÇİN OLAN O MONTLARDAN ALIN. bana olmaz demeyin bende dedim ve 2 aydır sürünüyorum.hiç birşey bulamazsanız ve rüzgarlı bir havada motor kullanmak zorunda kalırsanız göğüs kısmınıza bir gazete koyun o rüzgarın etkisini keser ama en doğrusu motor için bir iç fanilya ve mont almak ben aldım ve tövbe ettim.

tekno, metemen dostlar sizler nasılsınız. motorlar ne alemde.
    Başkalarının düşünceleriyle akıllı olacağıma, kendi adıma deli olmayı yeğlerim.

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    arkadaşım çok geçmiş olsun. inan çok üzüldüm.bronşiti hep duyardım ama bukadar ağır olduğunu bilmezdim. umarım biran önce eski sağlığına kavuşursun.
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

Motosikleti
    geçmiş olsun. bu aralar zaten bi durgunluk var bazen nerdeyse tüm gün boyunca mesaj gelmiyordu. kendine dikkat et.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Alıntı Faustxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar;

Uzun zamandır siteye giremiyordum, pekçok arkadaş aramıza katılmış. Dostlar hoşgeldiniz aramıza.Journeyman dostum sen nasılsın. Hal hatır sormuşsun okudum formda valla şimdi çok iyiyim işallah snede iyisindir. 2 aydır yazamamın sebebi malesef ki ağır bir bronşit geçiridim. ve daha yeni kendimi topladım 5 kere ölümden döndüm bronşit yüzünden nefesim kitlendi ve bayılmak üzereyken her seferinde kurtuldum. nedenine gelince 2 ay önce bir arkadaşla buluşmak için geliboluya gitmem gerekti motor ile. gelibolu yaz kış rüzgarlıdır,
    vapur biraz gecikince bende son sürat geliboluya topukladım işte ne olduysa o arada oldu. 1 saat boyunca yediğiğm rüzgar ciğerlerimin canına okudu ve inanın ölmekten beter birşey bu bronjit.sürekli nefesin kitlenecek korkusu ile uyuyamıyorsunuz. hatta nefesiniz kitlendiği için boğularak uyanıyorsunuz ve uyku sersemi haliniz ile nefessiz kalmak çok kötü.Bütün bunları yazmamın tek bir sebebi var LÜTFEN MOTOSİKLETLER İÇİN OLAN O MONTLARDAN ALIN. bana olmaz demeyin bende dedim ve 2 aydır sürünüyorum.hiç birşey bulamazsanız ve rüzgarlı bir havada motor kullanmak zorunda kalırsanız göğüs kısmınıza bir gazete koyun o rüzgarın etkisini keser ama en doğrusu motor için bir iç fanilya ve mont almak ben aldım ve tövbe ettim.

tekno, metemen dostlar sizler nasılsınız. motorlar ne alemde.
    Selamlar Faustxx

Öncelikle geçmiş olsun çok üzüldüm gerçekten.Umarım kısa zamanda eski sağlığına kavuşursun.

Bizler iyiyiz en azından yaramazlık yok.Benim motor 4700 Km geldi.Çok fazla bir değişiklik yok.Sorun da yok denilecek kadar az.

Önümüzdeki sene 500 Cc ye terfi etmenin zamanı geldiğini düşünüyorum.Bakalım hayırlısı artık.

Hoşçakal

Motosikleti
    arkadaşlar hiç başınıza lastik patlaması gibi bir olay geldimi? bunlar dubleks lastik olmadığı için bayağı bir problem çıkartır gibi geliyor. Çelik jantmı yapmalı acep ya da köpük falan işe yarar mı?

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Geçmiş olsun .....

Dostum, merhaba...

Çoooook geçmiş olsun...hay allah yaw...ama kaptan sen de bile bile lades demişsin şimdi...
    Atlatman güzel ama hep dikkat edeceksin şimdi...

Ya dostlar, konu açıldı madem, böbrekler ve dizlere aman dikkat...
    Bellikse bellik, dizlikse dizlik...korumasından geçtim sıcak tutmaya da yardımcı oluyorlar...

Bu arada kışlık pantolon için ne önerirsiniz? normal, belden büzmeli, tulum?
    marka ve model lütfen....

Selamlar, sevgiler....Tekerleriniz düz, yolunuz açık gitsin....

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hiç başınıza lastik patlaması gibi bir olay geldimi? bunlar dubleks lastik olmadığı için bayağı bir problem çıkartır gibi geliyor. Çelik jantmı yapmalı acep ya da köpük falan işe yarar mı?
    Valla benim başıma geldi. İşin kötü yanı gece saat 10:00 civarı patlattım lastiği. Gece bekleyip sabah bi usta getirip hallettirdim. Şanslıyım ki evin yakınında bi yerde başıma geldi.

Köpüğe gelince, o sadece tubeless lastiklerde işe yarayan bişey, yani bizimkiler gibi iç lastik bulunanlarda uygulanamayan bi yöntem.

Yanlız şunu söylemek isterim ki lastik patlaması çok sinir bozucu bi olay. Beni yanlız gezilere çıkartmayan şey budur diyebilirim

Motosikleti
    250 mct
    benimde lastiğim patlamıştı. ama allahtan ön
    ben o köpüklerin diğer lastikler içinde olduğunu biliyorum.ama iç lastik ölüyo ve atıyorsun.bir daha kullanılmıyor...
    orta sehpa şart arkadaş.olmuyo... bir an önce taktırmak istiyorum.hı ozaman patlasa dahi işin daha kolay...!!!

Motosikleti
    taktırabilme olasılığımız var mı? peki maliyeti konusunda bir bilgin var mı. en büyük eksikliği bu bence motorun orta sehpa şart.

Motosikleti
    250 mct
    ihtimali vardır sanırım, eğilip bakmadım
    uyumlu bi sehpa alıp kaynakçıya gidicen olup bitecek...

Motosikleti
    sol egzost aşağıda kıvrıldığı için pek geniş bir alan yokmuş gibime geliyor.

Motosikleti
    250 mct
    bilmiyorum incelemek lazım.hoş baksamda çok anlayamamki eline alıcan sehpayı kontrol edicen....

Motosikleti
    haklısın peki garantiyi etkiler mi? eğer etkilemiyorsa pazar günümü bu işe ayırayım.
    freexander@hotmail.com ekle beni msn e burayı msn e çevirmeyelim.

Motosikleti
    250 mct
    sanmam etkileyeceğini ama yinede servise sormakta yararvar... bide şase yani en önemlisi

Motosikleti
    ben yinede hafta sonu bi araştırma yapayım bir aksilik olmazsa.

Motosikleti
    mct250

selam

selam MCT ciler,
    bu forum ne kadar faydalı imiş, sizlerden farklı bir sorunum olmuş olsa ve yazsa idim ama şunu uyarı olarak yazabilirim arkadaşlara, bundan 3 ay kadar önce 2000 km de 2005 model yani garantisi devam eden bir motor aldım, hem de 12 taksite, ben böyle seviçten göklere uçarken tescil işlemlerinde motorun hacizli olduğunu öğrendim, yani bizim yığınlarca para verdiğimiz noter hacizli motor satışını engellemiyormuş, aslında karşı tarafta kötü niyetli değil, şimdi haczi kaldırmak için uğraşıyor ama aklınızda olsun arkadaşlar, eminim bu olayı bilmeyen kişi sayısı çoktur,
    motorumdan bahsedeyim biraz, hiç bir modifiye yaptırmadım, benzin kapağından gelen ses kendiliğinden yokoldu, bikereliğine zincir kendiliğinden bollaştı, ama o da servisin vidaları yeterince iyi sıkmamasından bence, tabi titreşim de tetiklemiş olabilir, 1000 km bindikten sonra motoru temizlerken arka jant telinden 10 tane kadarının kopuk olduğunu farkettim, geçenlerde kız arkadaşımla binerken S çizmeye başladı, anlayacağınız artık telleri yenilemeden yola çıkamıyorum, tellerin tanesine servis 3,6 ytl dedi, fakat otmmotor.com'da 2 ytl yazdığını gördüm, bu siteden hiç parça alan var mı? acaba bu yazdıkları teller kalın yani 3mm'lik teller midir? bilen biri varsa sevinirim.
    Bir de benim de sitedeki arkadaşlara bir faydam olsun istiyorum, arka dişli yaptıracam kendime, belki sisibar ve motor koruma da yaptırabilirim, bunlardan bulmak zormuş sanırım ama benim tanıdığım tornacı var ona yaptırabilirim, isteyen arkadaşlar var ise onlara da yollayabilirim böylelikle pazarlık gücümüz artar, ya da sana bunları hazır yollayabilirim diyen varsa bana söylesin,
    izmir bornova da güvenilir servis bilen varsa bana söyler mi?

arkadaşlar ben bu otmmotor.com'a acayip merak sardım, siperlikle ilgili 3 çeşit siperlik var safebet markanın, hangisi bizim motora uyar bilen var mı? ben 1 numaralı olanı beğendim ama, yardım lütfen

Motosikleti
    250 mct
    arkadaşım hoşgeldin... motorun hayırlı olsun.
    senden bi iyilik isteyeceğim. tanışma topiğine bi başlık aç herkez seni tanısın ve bu başından geçen olayı moto sohpet başlığında aç ki diğer arkadaşlarımızda olayın (haciz) farkına varsın.
    allah kaza bela vermesin...

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz bende mct temle istanbul>>> edirne yaptım sorun yok gittigim hız 80 90 ama o yolları görünce insan ister istemez basıyor motor gayet iyi bir şekilde yol aldı hiç bir sorun yok aralarda molalar verdim ctesi istanbul a dönecegim ve bayram son tekrar edirne eger motorunuz bakımlıysa hiç korkmadan yol yapın bence:D bu arada 30ytl ile 240km yol yaptım(yedege düşmeden) normalmidir sizce?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler