Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    red benim gibi yap yanına al motor bakımda çıksın alıyorum yanıma garajı bile hazır. :D
    öyle olsa güzel olurdu ama biraz zor cünkü devlet yurdunda devlet baba bana kalacak yeri zor veriyor + istanbulda motoru caldırırım die cok korkuyorum adamlar

1000cc lik race leri calıyo bizim motoru öttürürler

zaten yakında yagmular baslar istanbul trafigide malum zaten onun iin simdilik memlekete brakıyorum...

akbille dvm tüm otobüsler benim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekno mekanızma derken?
    kampanayı mı?
    Sevgili Benkaan

Yok kampanaya yağ bulaştımı durum felaket olur.İş arka balataların değişmesine kadar gider.

Hiçbir şeyi sökmeden arka fren ile ilgili hareketli parçaların çalıştığı tüm yerleri .Zaten 3-4 yer var.

Az önce kaldırımda fren yaptım arka tekerlek kilitlendi ve kaydı.Başkası söylese inanmazdım.

Ayrıca sadece arka fren yaptığımda(Sadece deneme amaçlı ,motor ön fren ile durur) arka amortisörlerin çalıştığınıda gördüm.Yani tabiri caiz ise kıçının üstüne oturuyor motor.

Deneyin göreceksiniz.

Saygılar

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    bende kampana nasıl yağlanır diye şaşırdım
    arka frenim iyi tutuyor ama arada bir çıkarttığı o iğrenç ses beni verem edecek. serviste tozdandır dediler.çıkrattırıp zımparalattım geçti. ama arada bir yine oluyor...
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    flash flash...
    son aldığım habere göre banka kredimi onaylamış!

bir mct almam an meselesi. fakat plakayı kendim takip edip çıkarmak istiyorum.
    okuduklarıma göre kişi kendisi takip ederse daha ucuza geliyormuş.

Sevpa bana plaka dahil 3750 ytl fiyat verdi. arada 200 ytl ounuyor peşin alımlarda bir indirim olur mu acaba?
    ben pazarlık etmeyi pek beceremem. plakasız 3400 e kapatırsam çok iyi olur benim için.

bekleyin beni ALLAH'ın izni ile çok yakında ben de siyah bir MCT 250 alıyorum.
    herkese şimdiden sevgiler. kazasız belasız sürüşler.

Bir de ilk aldığımda yapmam gereken nelerdir? neyine dikkat etmeliyim dış görünüş dışında?

boyum 1.70 in altında olduğu için biraz kontrolde sıkıntı yaşarmıyım bilmiyorum. gerçi her iki fuarda da üzerine oturmuştum pozisyon iyi ama ağırlığı hiç üstüme almadım.

BMW R26 yı dengede tutabiliyorsam bunuda tutarım herhalde.

uzattım biliyorum ama heyecanımı mazur görün. kız arkadaşıma aşkımı itiraf ederken bile bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorumm.

BEKLE BENİ MCT GELİYORUUUUM.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    250 mct
    şu güzel heyecanın beni nasıl mutlu etti anlatamam.bende ilk aldığımda çok mutlu olmuştum...
    hayırlı uğurlu olsun Allah kaza bela vermesin...
    kız arkadaşıma aşkımı itiraf ederken bile bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorumm.
    yenge bu cümleyi duymasın
    bence bujileri hemen değiştir. ilk olarak bence bu şart
    [B][SIZE="2"]yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!![/SIZE][/B]

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    aşka bak aşkaaaa
    ...tın tın giderim abi....

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Kazasız belasız kullan.

Önce benzine dikkat et sonrada bujilerini değiştir.Birkaç zaman sonra motor zaten neleri değiştirmen gerektiğini söyler sana.

Hoşgeldin

Motosikleti
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    flash flash...
    son aldığım habere göre banka kredimi onaylamış!

bir mct almam an meselesi. fakat plakayı kendim takip edip çıkarmak istiyorum.
    okuduklarıma göre kişi kendisi takip ederse daha ucuza geliyormuş.

Sevpa bana plaka dahil 3750 ytl fiyat verdi. arada 200 ytl ounuyor peşin alımlarda bir indirim olur mu acaba?
    ben pazarlık etmeyi pek beceremem. plakasız 3400 e kapatırsam çok iyi olur benim için.

bekleyin beni ALLAH'ın izni ile çok yakında ben de siyah bir MCT 250 alıyorum.
    herkese şimdiden sevgiler. kazasız belasız sürüşler.

Bir de ilk aldığımda yapmam gereken nelerdir? neyine dikkat etmeliyim dış görünüş dışında?

boyum 1.70 in altında olduğu için biraz kontrolde sıkıntı yaşarmıyım bilmiyorum. gerçi her iki fuarda da üzerine oturmuştum pozisyon iyi ama ağırlığı hiç üstüme almadım.

BMW R26 yı dengede tutabiliyorsam bunuda tutarım herhalde.

uzattım biliyorum ama heyecanımı mazur görün. kız arkadaşıma aşkımı itiraf ederken bile bu kadar heyecanlandığımı hatırlamıyorumm.

BEKLE BENİ MCT GELİYORUUUUM.
    aramıza hosgeldin motosikletin simdiden hayırlı olsun ... ilk yapman gerekenler motor rodajını yapana dek fazla zorlama ... kalkıslarda gaz kontrolünü iyi ayarla ve en önemli tavsiyem hemen bir koruma demiri takır Allah korusun motoru yatırırsın flan hem motorun hem sen korunmus olursun

satıs sartlarına gelince bayilerin motordan baya karı oluyo pesin alımda indirim yapmadan kesinlikle alma kendi kar paylarından biraz kıssınlar ben pesin alımda indirim yaptırmıstım 3.350-3.400 alırsan ruhsat hariç güzel olur...

Motosikleti
    pazarlık yapamadığım için bu konuda deneyimli bi kadro ile gidecem bayiye

şayet çok bişey indirtemezsem koruma demirini hediye etmesini isterim artık.

şu kredi alma ne kıl birşeymiş yaw. 50 sayfaya imza attım. birde aldığım krediden 225 ytl kesinti yaptılar. Kaldı bana 3175 ytl hede hayırlısı bakalım

bu arada bizim hatun sağolsun günlük hayatta rastladığım yaben ya motorun diyen kızlardan olmadığı için motorlarla aramızdaki sevgi bağına hiçbirşey demez. bilir ki ikisinin yeri başka.

bujileri değişticem NGK mı alayım numarası nedir peki.

bir de o mondial ve 250mct yazılarını sökerken çok zorlandınız mı iz kalıyor mu 250mct yazısında kalıyor diye duymuştum.

peki yakın tarihte alan arkadaşlar,
    bazı modellerin jant tellerinde sorun oluyordu. bu sorun çözüldü mü?

sonuçta alacağım motorun belirli bir riski var ancak ailemi zor ikna ettim bu konuda ben sevinirken kredinin onaylanmasına onlar üzüldüler. ileride ciddi bir problemle karşılamamak için bu ufak ayrıntıları atlamam istiyorum.

çenem açıldı yine motor almamı ölümsüzleştiricem bayiye ve teslim almaya kamerayla gitmeyi düşünüyorum. en azından fotoğraf makinası .

kadıköy bostancı tarafında kan emmeyen insan canlısı bir mondi bayisi biliyor musunuz? yada şöyle sorayım bu bayilerden hangisini tavsiye edersiniz. Sevpa bene ters kalıyor ben beyoğlu gebze arasında gidip geliyorum.

ehliyet için de 200 lira ayıracam daha çok çalışmam lazıım çoooook.

hepinize garbi yelli günler.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    buji konısunda ben tavsiye üzerine ngk 7 taktırdım ama 2000 km de yaptım buji degişikligini.

jant telleri konusunda ben suana kadar bir sorun yasamadım...

yazılar konusunda ise tırnagınla cıkarabilirsin mondial yazısından iz kalmıyor

ama depodaki seritleri cıkarmak istiyorsan koltugu cıkardıktan sonra tırnagınla seritlerin ucunu bulmak gerekiyor bunu bulmak ve cıkarmak zorlaya biliyor

Motosikleti
    hmm anladım tırnak olayı taam gitar çaldığım için tırnaklarım uzun zorlanmicam demektir.

bu gün işten biraz erken çıkıp bayiye kadıköy göztepe hattındaki bayilere bakıcam olursa c.tesi falan eve getiririm ALLAH izin verirse.

NickMenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250
    Herkese selamlar arkadaslar...
    Yaklasık 10 gundur motorum calısmıyor. Marsa basıorum ateslıyor fakat bir turlu almıyor. Sonuc olarak aku bitiyor ben vurdurmak zorunda kalıyorum. Vurdururken bazeb calısıor ama gaz yemıor gaz verdıgımde bogulup yenıden istop ediyor... Bujiden dir diye buji aldım ikisinide degıstırdım ama genede sorunum bitmedi. Lütfen yardımcı olunn.. Tesekkurler

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Öğrendiklerim......

Merhaba dostlar....

Az kaldı ramak...hani var ya mesajlar ilk kazamı yaptım diye...verilmiş sadakam varmış....az daha bu şekilde yazacaktım topiğe...

Ayna kullanmayan bir araba yüzünden motoru yatırmak zorunda kaldım ama yan tarafta son anda duran kamyona da omuz attım resmen...
    Kötüydü...epey canım sıkıldı ama ucuz atlattım...
    Öğrendiklerim....

1. Asla ve asla kendimize aşırı güvenmeyelim....kimse mükemmel değil, hele ki iş çıkışı ve Cuma akşamları...yorgunluk ve dikkat eksikliği....

2. Ön koruma demiri, tampon...ne derseniz diyin ama ŞART arkadaşlar...kesinlikle...inanın aksi halde canıma okuyacaktı benim sıpa ...mutlaka taktırın..hem de iyisinden ....ne size ne de çok sevdiğiniz motorunuza çizik bile olmuyor gerçekten , test edildi....

3. Boşverin sabırsız olmayın ve araba kullanır gibi kullanın sıkışık trafikte...aralar çok tehlikeli....

4. Ön frenlerimiz çok sağlam ve emniyetli...çekinen arkadaşlarım olabilir, ama motor ön frenle duruyor, kesinlikle buna inanın....çekin çekebildiğiniz kadar özellikle düşük hızlarda hiç korkmayın....resmen deponun üstüne çıktım ama durdum....

Hepimize kazasız belasız keyifli ve güvenli sürüşler...

Sağlıcakla....
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

1100GLS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun , ucuz atlatmışsın.

Söylediklerinin hepsine katılıyorum, bir husus hariç.
    ....çekin çekebildiğiniz kadar özellikle düşük hızlarda hiç korkmayın....resmen deponun üstüne çıktım ama durdum....
    maalesef düzeltmem lazım, düşük hızlarda ön fren dikkatli kullanılmazsa sizi düşürebilir. Freni istediğimiz kadar çekemeyiz, tansiyonunu dikkatli ayarlamalı ve kilitlenmeye maruz kalmadan bırakmalıyız.
    Panik yada acil fren manevrası esnasında arka teker (eğer düz seyirde isek ve zemin emniyetli ise) kilitlenebilir, ön frene ise maksimum tansiyon uygulanır. Kilitlenmesine müsaade edilmez. (ABS li fren sisteminde kilitlenme sözkonusu değildir.)

Tekrar geçmiş olsun.
    www.motohobi.com

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı 1100GLS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun , ucuz atlatmışsın.

Söylediklerinin hepsine katılıyorum, bir husus hariç.

maalesef düzeltmem lazım, düşük hızlarda ön fren dikkatli kullanılmazsa sizi düşürebilir. Freni istediğimiz kadar çekemeyiz, tansiyonunu dikkatli ayarlamalı ve kilitlenmeye maruz kalmadan bırakmalıyız.
    Panik yada acil fren manevrası esnasında arka teker (eğer düz seyirde isek ve zemin emniyetli ise) kilitlenebilir, ön frene ise maksimum tansiyon uygulanır. Kilitlenmesine müsaade edilmez. (ABS li fren sisteminde kilitlenme sözkonusu değildir.)

Tekrar geçmiş olsun.
    www.motohobi.com
    Dostum, haklısın....

Aslında uzatmayayım diye kısa yazayım istedim ama, aslında doğrusu ilk önce yavaşça, daha sonra da artan bir güçle freni sıkmaya devam etmeyi kastetmiştim...yani bırakmadan ya da tabiri caizse pompalama yapmadan....kararlı bir şekilde....

Uyarın için teşekkürler....
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

Motosikleti
    bugün söylediğim gibi bayiyle görüştüm. fakat plaka işi biraz vaktimi alacağı için ve motoru eve getirene kadar risk taşımamak için plaka işlemlerini de bayiye bıraktım. herşey dahil 3600 ytl ödeyeceğim. Sabah erken gidip direksiyon (yoksa gidon mu demeliyim ) ödememi yapıp işlemlere başlatıcam yani artık bende siyah bir mct sahibi olucam.

yalnız şu husus var bu plaka işi yüzünden harcadığım paradan sonra cebimde benzin alıcak kadar bile param kalmadı. şu an cebimde walla 5 ytl kaldı birazcık da bozukluklarım var. Motor sevdası insanı çok zor durumda bırakıyor walla.

bir de ehliyet alınana kadar sertifika ile motor kullanabiliyor muyuz?

çünkü ehliyeti trafikten alma işlemim biraz uzayacak gibi

neyse hem ehliyet heyecanı hemde mct sahibi olma heyecenı beni uykumdan etti.
    kafanızı fazla şişirmeyeyim. ama şu sertifika sorusuna cevap verirseniz sevinirim.

iyi geceler.

1100GLS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikletin hayırlı olsun.

Maalesef ehliyet almadan sertifika ile motosiklet kullanamazsın.

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herşey dahil 4600 ytl ödeyeceğim.
    bir de ehliyet alınana kadar sertifika ile motor kullanabiliyor muyuz?

çünkü ehliyeti trafikten alma işlemim biraz uzayacak gibi

iyi geceler.
    Az daha bekle ehliyeti...sertifika ile olmuyor maalesef....:(

Bir de 4600 çok diil mi yahu ? pahalılandı mı iyice bu sıpalar ?

Daha Mart ayında 2990 dı bu...

Selamlar...güle güle kullan kazasız belasız....
    Bu arada korumasız kullanma lütfen....paradan kaçma bu konuda....
    [FONT="Verdana"]

Motosikleti
    arbetüs arkadasım hayırlı olsun ...

ya bu fiyat meselesini buraya yazmıstık sen ne yaptın hocam 4600 flan yanlıs yazdın galiba ben sana dedim 3.400 e kapatırsın pazarlıkla 200 de plaka die sen diysun 4.600 umarım yanlıs yazmıssındır yada uzun bir taksit olayına girdin diycem

Motosikleti
    250 mct
    sanırım 3600 fiyatı.çünkü kredi çekeceğini söylemişti.
    neyse hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin. sertifikayla ben trafiğe çıktım ama yasal değil... denk geleceğin polisin insafına kalmış.sen yinede sağlama al ve biraz daha sabret.cezası çok yüksek yazık boşu boşuna...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler