Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayvalikli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi MAch 1
    Arkadaşlar ,

Bende en yakın zamanda motorumu değiştirmeyi planlıyorum . Aday motorlar arasında 250 MCT de var. Merak ettiğim konuları yanıtlarsnınz sevinirim.

1) Kaç km üstünde titreşim yapmaya başlıyor ?
    2) Max. kaç km/s hız yapabildiniz ?
    3) Civataları sık sık sıkmak zorunda kalıyormusunuz ?
    4) Servis kalitesi nasıl ?
    5) Karşılaştığınız diğer sorunlar nelerdir ?

Şimdiden teşekürler. Kazasız sürüşler...
    " Sana gül veren elde herzaman biraz güzel koku kalır..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    k@os - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct - Karakedi
    Alıntı mystelee adlı üyeden alıntı
    Yanlız size bir sorum var. Benim motor her viteste bazı hızlarda sanırım motordan gelen bi ses çıkarıyo. iki metal parçanın birbirine vurması gibi bi ses. Mesela 3. viteste 50 te çıkarıyo 55 e gelince geçiyo. 4. viteste 65 te çıkarıyo 70 te geçiyo. Neden olabilir ?
    dostum bu konuda kesin bir çözüm var senin yaşadığın sorunun aynısnı yaşadım, sorunun çözümü burada, yazlnız ben silikon sıktığım dedim yerin (depo kapak kilidi) içine ince siyah lastik koyarak çözdüm..
    http://www.motosiklet.net/forum/show...t=8891&page=56

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    evet dostlar 250mct mi aldım, 2300 e anlaştık 2006 model 2500km de gayet temiz bir makina yakında resimleride koycam. motorun yagını ve bujilerini değiştirdim, uzerinde bosch vardı yerine NGK taktım zinciri çıkartıp temizledim tekrar yerine takarken ön dişlinin sallandığını gördüm(bulundugu yerde saga sola çok hafif payla oynuyor ama asla çıkmaz)ben yinede ön dişliyi değiştircem, debriyaj teli koptu kopacak yerine nasıl bir debriyaj teli önerirsiniz? nerden bulurum otobanda 110 yapabildim karbüratör ayarsız pazar gunu oldugu için bulent usta kapalıydı yaptıramadım hava filtresini temizledim grenajların altına conta koydum ses kesildi çok teşşekkurler motorun tork mukemmel

Forumdan Uzaklaştırıldı
    motorun görüntüsü güzel

Alıntı k@os adlı üyeden alıntı
    dostum bu konuda kesin bir çözüm var senin yaşadığın sorunun aynısnı yaşadım, sorunun çözümü burada, yazlnız ben silikon sıktığım dedim yerin (depo kapak kilidi) içine ince siyah lastik koyarak çözdüm..
    Çok sağolasın dostum, ben de iki gün önce anladım nerden çıktığını, yanlız benim motordaki ses kapağın içindeki bilyelerden gelmiyor kapağın kendisi sallanıyor, yolda giderken kapağı tuttuğumda ses kesiliyor. sanırım içindeki lastiklere ek yapmam gerekecek.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı
    evet dostlar 250mct mi aldım, 2300 e anlaştık 2006 model 2500km de gayet temiz bir makina yakında resimleride koycam. motorun yagını ve bujilerini değiştirdim, uzerinde bosch vardı yerine NGK taktım zinciri çıkartıp temizledim tekrar yerine takarken ön dişlinin sallandığını gördüm(bulundugu yerde saga sola çok hafif payla oynuyor ama asla çıkmaz)ben yinede ön dişliyi değiştircem, debriyaj teli koptu kopacak yerine nasıl bir debriyaj teli önerirsiniz? nerden bulurum otobanda 110 yapabildim karbüratör ayarsız pazar gunu oldugu için bulent usta kapalıydı yaptıramadım hava filtresini temizledim grenajların altına conta koydum ses kesildi çok teşşekkurler motorun tork mukemmel

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    exile Dostum motorun hayırlı olsun. ALLAH kaza bela vermesin.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    eyvallah dostum sagolasin debriyaj teli için bi önerin varmı?

Motosikleti
    250 MCT
    Valla kardeş benim canavar 4000 de ama hiç deriyaj teli değiştirmedim. Bi araştırayım bakıyım .

chooper777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondıal 250
    exile- Hayırlı olsun güle güle kullan ALLAH kaza bela vermesin.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    eyvallah sagolasin choper777 kafam allak bullak oldu ya. ön dişli garanti kapsamına girmiyormuş garanti şartlarında motorun tum parçaları garanti kapsamındadır diyor. debriyaj teli 10ytl miş, 10ytl sorun değil veriride yerli malı 3-5 gun sonra oda kopacak.. yedek parça fiyat listesini aradım topic te bulamadım:(

bide yan kapaktaki mct 250 yazısını nasıl sökeriz iz kalamaması için bi mct de görmüştüm orası girinti duruyodu.?

şimdiden çok teşşekkurler..

Motosikleti
    250 MCT
    Kardeş yazıları tırnağınla hafifçe kaldırarak çıkarabilirsin. Ben öyle söktüm. Merak etme hiç iz kalmıyor.

red - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct (metal fırtına)
    hayırlı olsun exıle güle güle kullan ... evet yazılar cok kolay cıkıyor iz kalmıyor

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı
    Dostum, güle güle kullan mutlu ve sağlıklı günlerde..kazadan beladan uzak...

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

Motosikleti
    Honda CBF 150
    eyvallah dostlar sagolun debriyaj teli ok. bi karbüratör le arka fren ayarı kaldı, çift karbüratör oldugu için bir biriyle eş zamanlı çalıştıgından ayarlaması biras uzun olacagından hafta sonu sakin kafayla yapıcaz ustamla. İki tekeriniz düz bassın...

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    [QUOTE=exile]eyvallah sagolasin choper777 kafam allak bullak oldu ya. ön dişli garanti kapsamına girmiyormuş garanti şartlarında motorun tum parçaları garanti kapsamındadır diyor. debriyaj teli 10ytl miş, 10ytl sorun değil veriride yerli malı 3-5 gun sonra oda kopacak.. yedek parça fiyat listesini aradım topic te bulamadım:[QUOTE]

ben debriyaj telini karaköyden aldım tek tarafı kurşunlu ve kalın hemde 1ytl
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı
    ben debriyaj telini karaköyden aldım tek tarafı kurşunlu ve kalın hemde 1ytl
    soruma dün cevap bulamayınca avcılar/ yucel moto ya yerli malı bir debriyaj teline 10 YTL bayıldık..

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    bu zincir çok tıkırdıyor ne yapacağımı şaşırdım. muhafazaya vurup duruyor. ben sıkıyorum o inatla yine gevşiyor ve o tık tık tık beni çıldırtıyor. önerisi olan varmı. veya bi çözüm bulan?
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    bu zincir çok tıkırdıyor ne yapacağımı şaşırdım. muhafazaya vurup duruyor. ben sıkıyorum o inatla yine gevşiyor ve o tık tık tık beni çıldırtıyor. önerisi olan varmı. veya bi çözüm bulan?
    Bende civataların gevşemesini önleyen bir madde var az bişey sürüyosun civataya sonrada sıkıyosun ve bidaha hayatta gevşemiyo istersen uygulayabilirz
    bide civataya az bişey japon yapıştırıcısı sürerekte haledilebilir.japonu sür sonra civatayı sık
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    zincir vidasını yapıştırmak ne kadar sağlıklı olur?
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler