Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha XVS 650
    bu da benim mct'm.
    çok uğraştık ama istediğim gibi oldu sonunda.
    sıfır motor sıfır şanzuman. nerdeyse komple boya. yeni çantalar.
    bir değişik bir şey yaptım. eşimin boyu çok uzun olmadığından arkamda oturduğunda etrafı görememekten şikayetçi idi. bu yüzden bir artçı selesi alıp iki seleyi üst üste kaplattım. sissy de yükseldi. bu yüzden garip görünebilir ama fonksiyonel.
    yorumlarınız? bi eksik görünüyor mu?
    önde mondial yazısının altındaki boruya sis farları oturacak

http://i.hizliresim.com/ZQvZ6A.jpg
    http://i.hizliresim.com/VXo0OV.jpg
    İlker41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    çok güzel olmuş hayırlı olsun kardeşim ALLAH kaza göstermesin inşallah
    gurhanyalvac bunu beğendi.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Çok güzel çalışma olmuş
    gurhanyalvac bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XVS 650
    güzel yorumlarınız için çok teşekkür ederim
    sormak istediğim birşey var
    vites pedalında boşluk olduğu için sıfırı ile değiştirdim ama çok kısa bir sürede tekrar boşluk oluştu. bunu önlemenin bir yolu var mıdır?

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Bu motorun genel sorunudur aslında.boşluk yapmasın diye lastik conta koyun en azından sertlik kazandırır titremez

Motosikleti
    Yamaha XVS 650
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun genel sorunudur aslında.boşluk yapmasın diye lastik conta koyun en azından sertlik kazandırır titremez
    titremesi çok sıkıntı değil ama vites değiştirmek çok zor oluyor

Öncelikle herkese merhaba abiler arkadaslar 8 aydır mct sahıbıyım ama buraya ilk defa üye oldum. Abartısız 548 sayfanın 400 kadarını okumuşumdur. Düse kalka ögrendim ve motorumu cok sevıyorum. Servise para vere vere bıktım en son alet edavatı aldım kendim biseyler yapmaya calıstım . iyi kotu ufak tefek sorunları kendım hallediyorum.

Benim sorum şu jikle telini kopardım gecen gün. (gaz teli ya da debriyaj olsa kendim yapardım) ) Jikle ilk defa basıma geliyo ve karburatöre baglı olan yerindende cıkmıs tel. Yani elimle ya da tornavida ile jikleyi acarak, en azından servise götürebilr miyim . Havalar soguk motoru cok zor calıstırabiliyorum jıklesiz. en az on bes dakika.

arkadaşlar bende mct 250 var ısınınca tekleme yapıyor stop ediyor bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Bujilerini kontrol et ateslemeyı dogru yapmıyo olabilir. Karbüratörünü temizle icinde ki benzini bosalt . benzin filtresinede bakmayı unutma aklıma gelen bunlar

peypazar43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 mx Grumble
    35.000 kmde mct alınır mı arkadaşlar ? Motorun linkini atabilirim

Motosikleti
    temizse al derim sonra uğraşmanı istemeyiz iyi bir ustaya göster sonra başın ağrımasın.

MERHABA ARKADAŞLAR BENDE FORMU UZUN SÜREDİR TAKİP EDİYORUM VE BENDE BİR MCT SAHİBİ OLDUM SİZDEN YARDIMCI OLMANIZI İSTEDİĞİM KONU BENZİN MUSLUĞUMUN DÖNEN KISMI KOPMUŞ HANGİ KONUMDA OF HANGİ KONUMDA ON VE HANGİ KONUMDA YEDEKTE MOTORSİKLET ÜZERİNDEKİ POZİSYONUNA GÖRE BİR TARİF BEKLİYORUM AYRICA BENZİN MUSLUĞU DEĞİŞTİRMEK ZORMUDUR HANGİ AŞAMALARI SIRSIYLA YAPMALIYIM MESELA BENZİNİ TAMAMEN BOŞALTMAK GEREKLİMİDİR SAYGILAR

TanerPasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250mct
    Bende pazarlığını yaptım makinenin. Kısmetse ilk motosikletim olacak mct250 bu pazar günü. Kontrol ettirdim herhangi bi sorunu vs yok. Ama motosikleti teslim alip direkt 55 km yol gidicem. Bu yola baslamadan once tavsiye edeceginiz bisey var mi? 3 aydir garajda yatiyor makine full depo ve boş akü ile. Bi ustaya gidip vidalarini sıktırmak vs yapmama gerek var mi? Ya da daha farklı bişeyler.
    İlker41 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha XVS 650
    vites pedalı sorunundan kurtulamıyorum. bir arkadaş mct 250 için rulmanlı vites pedalı yapılabildiğini, bunun sorunu çözdüğünü söyledi. bilen var mıdır?

Motosikleti
    taner kardeşim motorunu aldığsan hayırlı uğurlu olsun ve en kısa zamanda mct nin fotolarını isteriz herkezin tekeri düz bassın

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Gündüz olsun biraz yazalım bari arkadaşlar sorular birikmiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:02 ----------

Arkadaşlar forum kuralları gereği yazılarınızın tamamı büyük harflerden oluşamaz ben belirtmek istedim. Benzin musluğu çoğu motorun bir birine uyumludur ille de marka almaya gerek yok değiştirmek için depodaki benzin akmasın diye bir kaba alırsanız mantıklı olur ve tehlike arz etmez. Vites pedalındaki ses içinde ben zamanında hem önüne her arkasına musluk contası takmıştım ses falan kalmamıştı ama 1 2 ay sonra o contalar aşınıyordu. rulman koydurman için onu oksijen kaynağıyla ordan söküp sanayide tornacıda yaptırmak lazım. tornacı hemen deliği biraz büyütüp yerine rulman geçiriyor ama unutma tornacılar parayı sever.

S.A Arkadaşlar Bende Jınlun 250-5 Sahibiyim Ve Genel Olarak Motor Aksamı Elektrik Tesisatı Vs Hepsi mct İle Aynı
    Benim Şöyle Bir Sorunum Var Motorun Çalışması Vs Herşey Normal Ama Bir Yokuşta Durduğunuzda 1.Vitesle Dahi Kalkmak Ölüm Motor Kendini Toparlayıp Kalkamıyo Sebebi Sizce Ne Olabilir Düz Yolda Gidişinde Sıkıntı Yok Tek Sıkıntı Yokuş Çıkarken Durduğunuzda Yarım Debriyaj Gazı Kökleyip 3 5 Defa Bu Şekil Yapınca Motor Kendini Anca Topluyor.Aklıma Bujiler Geldi Bujileri Kontrol Ettim Sıkıntı Yok Ateşleme Yapıyo Egzozların İkisindende Socak Hava Geliyo Aklıma Gelebilecek Herşeyi Kontrol Ettim Sorunu Çözemedim Sizce Sıkıntı Neyden Olabilir..?

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    debriyaj balatalarını kontrol etsen iyi olur. bana balata aralarındaki saçları değiştirmeden takmışlar gibi geliyor. Motoru çalıştır 1 nci vitese tak ön freni sık ve yavaş yavaş gaz verirken debriyajı sal bakalım ön tekeri frenliyken motoru ittircek mi. O cc deki motorun motoru sürüklemesi lazım. Karbüratördeki pislik buna benzer bir arıza oluşturur ama siz düz yolda sorun yok demişsiniz. Bunu bir deneyin sonra devam ederiz.

Öncelikle Vakit Ayırıp Cevapladığınız İçin Teşekkürler Hocam.Şimdi Olayı Şöyle Anlatayım Motorum Uzun Zamandır Yatıyordu Ve Motorun Elektrik Tesisatı Karbiratör Beyin Konjektör Marş Motoru Hava Filtresi Vites Dişlileri Hepsini Ustaya 950 Tl Verip Yenilettim.Motorda Daha Önceden Bu Sorun Yoktu Yeni Oldu Önfreni Sıkıp 1.Viteste Arka Teker Pati Atıyo Düzde Onda Sıkıntı Yok Ama Ne Hikmetse Yokuşta Durduğunda Kalkmak Sıkıntı.Birde Şöyle Bir Olay Var Sağ Buji Ateşlemeyi Yapıyor Ama Sol Bujiyi Çıkartınca Motor Hiç Çalışmıyor.Tekrar Sol Bujiyi Takınca Motor Çalışıyor.Sağ Buji Ateşleme Yapsa Dahi Sağ Pistonun Çalışmama İhtimali Varmıdır Acaba.Sanki Tek Pistonla Gidiyorda Yokuşta Oda Yetersizmi Kalıyor.?Bulunduğum Yerde Usta Var Lakin 950 Tl Ye Bu Motorun Ölüsünü Diriltirler Bizim Ustanın Yaptığı Bu Ve Birdaha Ustaya Götürmeyip Arızayı Belirleyip Kendim Yapayım Diyorum Onun İçin Sizlerden Yardım İstedim

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    bu motorun pistonları beraber inip çıkıyor. yani birisinin ateşlemesi olmazsa diğerine yük biner o da bunu kaldırmaz rolantide bile vuruntu yapar ve beyin arızasına kadar götürür. sen ateşleme bobinine de bak o zaman buji kablosunda kaçak olabilir buji başlığınıda dene.yine burdan görüşrüz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler