Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    haydarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar herkese merhabalar.Bayramınız kutlu olsun.Uzun zamandır foruma giremiyordum. Şırnakta görev yapıyorum malum durumlardan dolayı motorada binemiyorum.bi bakayım dedim forumda neler olmuş diye. valla bizim mct konusundan uzun ve güncel pek bir model yok sanırsam.

bugün mct ye yapılan modifiye işlemlerine baktımda hakikaen eğer sağlam bir iş çıkarırsanız çok güzel bir bobber yapılabilirmiş.
    Ve bende böyle bir proje yapmaya karar verdim. bu konuda sizlerin bilgisine başvurmak istedim.aklımda bazı sorular var
    1. gri renk 6000 kmde bir mct'm var. renk olarak değişiklik yaptıgımda ruhsatta muayenede vs. herhangi bir problem olur mu?
    2. depoyu bobber tarzına daha uygun bir depoyla değiştirebilir miyim? yani bizim mcte nasıl bir depo,hangi motosikletin deposu uyar. olduda uygun bir depo buldum yerine montaj işleminde şaside bir depğişiklik yapmak gerekir m?
    3. ön ve arka maşada nasıl bir değişiklik yapılabilir.? ön maşanın uzatılması falan... arka maşanın genişletilmesi..amortisörü iptal edip şasiyle oynasam bir sıkıntı olur mu güvenlik açısından.?

Sizlerin vereceği her türlü tavsiyeye ihtiyacım vardır.lütfen aklınıza ne gelirse,daha önce bu işle uğraşmış olan varsa tavsiyelerinizi bekliyorum.
    rüzgarınız bol olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:21 ----------

aklıma bir soru daha geldi:D üzerindeki orjinal jantlarına en fazla ve en ideal lastik ebatları nelerdir.yanak genişliği küçük yada büyük olmasının avantaj/dezavantajı nedir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaslar;

2007 11.000 km de kirmizi MCT sahibiyim. Motorumdaki sorunlar sebebi ile;

Karburator
    Kapak contasi
    Arka fren balatalari
    Arka keceler
    Zincir disli takimi

degisti. Suan cok iyi durumda ancak benzin tahliye hortumunun bir tanesinden benzin damlatiyor. Tahliye vidasini sikmama ragmen damlamayi kesemedim. Neden olabilir? Samandira ile alakası olabilir mi?

Merhaba tunceliden yaziyorum. 1 ay önce mct 250 aldim kaporta aksaminı komle söktüm mat siyaha boyadim gayet güzel oldu. Debriyaz balatasini siparis ettim oda geldi youtubeden izledim inşallah dogru bicimde takabilirim. Ve en kötüsü cok yağ kaciriyor conta ve kece takimini aldim onlarida degistiricem tabi inşallah geri toplayabilirim =( ayrica biraya nasil foto yükluyoruz ?

https://youtu.be/5h-u5mdcY_A

Arkadaşlar 1 ay önce mct mi aldim motordan anlamam kaportasi kötüydü boyadım. Yağ kacaklari vardi ne var ne yok söktüm eski gôrduğüm parcalarin yenisini sparis ettim kendim tamir yaptim ortaya iyi bir şey cikti... videoyu izlersiniz. Bu arada ne boyadan nede motordan anlayan biriydim interneten arastirarak tamire basladim ayrintili bilgi isterseniz paylasim yaparim

Arkadaşlar merhaba
    Uzun bir süre motor kahrımı çekti 8 seneye yakın kullandım
    motorumu sattığımdan dolayı yedek parça olarak aldığım parçaları uygun fiyata veriyorum
    toptan olarak alan olursa fiyatta ikramım olur

Krank sol kapak,zincir dişli koruma kapağı,Alt ve üst mesnet,kiliometre saat'i bağlantı sacı,gidon kelepçeleri ve lastikleri,külbütör yan kapaklar,Vites pedalı

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-mondial-mct-250-parcalari-236779192/detay/

simir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba mct 250 kullanıcıları. Ben de temiz bir mct 250 almak istiyorum fakat çok soru işareti var kafamda. Eski bir model olduğundan yedek parça sıkıntısı var mıdır. Öğrenci adamız çok masraf çıkarır mı.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...istiyorum.html Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle herkese merhaba

Aranıza yeni katılmış bulunmaktayım. İsmim Murat ve üniversite öğrencisiyim. Uzunca süredir bir motosiklet almayı planlıyordum, sahibinden.com a belki günde onlarca kez girip çıkıyordum. Elimdeki paraya uygun olarak şu motoru buldum : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36342395/detay

sahibi ile pazarlık ettik ve fiyatta anlaştık, kendisi gayet iyi birine benziyor. Ama motordan çok anlayan birisi değilim ve ilk motorum olacak. Sizce bu motoru almalı mıyım ? Öyle hız peşinde değilim, zırt pırt arıza çıkarmasın, 70-80 km hızla beni getirsin götürsün yeter. Sakaryalı motor ustalarımız varsa onlara da göstermek isterim satın almadan önce.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Herkese selamlar.forumdaki arkadaslara bir selam vermek istedim,yeniler beni pek hatirlamaz ama takipci kardeslerimize de kucak dolusu sevgiler.

ergunbilgeha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ledow cxm 250
    Selamlar beycivan abi cok sey ogrendik senden. Mct de almaya niyetlendim iki kere kapora verdim iade ettiler bir türlü nasip olmadi.sonra v motor aldim bende. Sende de v motor var heralde suanda

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    ergun kardesim bende ramzey qm 250 vardı bir ara şu an cbx twister var 5 gün oldu alalı.ama hep gözüm kulağım bu forumda merak etme. ledow iyi motordur güle güle kullan.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    1 haftadır benden başkası girmedi mi şimdi.. eyvah eyvahh..

Selamın aleyküm herkese iyi geceler aranıza yeni katıldim haftaya allah kısmet ederse bende mct sahibi olacağım fakat bir kaç sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim

1-) Oringli zincirin diger zincirlerden farkı ne ne gibi değişiklik olur

2-)Bir cok üye arka dişlisi ni 30 yapmış bunun olumlu ve olumsuz yanları nelerdir

3-)Ngkh bujisinin digerlerine göre ne özelliği var

Yanıtlarsanız sevinirim iyi ggunler 🙋

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    O ring zincirler keceli hazneye sahip olup yaglama ve bakim zamanlarini cok uzatmaktadirlar.Zincirden gelen sesi yok eder ayni zamanda.O ring takmak herzaman alternatif ve dogru bir modifiyedir.ince makine yagi ile baklalari iyice beslemelisiniz.esneme kabiliyetide vardir.arka disliyi buyutursen hiz duser cekis artar.ngk cr7hsa veya 6hsa Buji bu motorun fabrikasyon degerine uygundur.aslen cin malidir.motorda kullanirsaniz sorun yaratmaz.

Çok teşekkür ederim abi peki başka şeylerini değiştirmeme gerek varmı bunun yerine bunu tak dediginiz ?

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Sana tavsiyem motorun orjinalliğini fazla değiştirme sadece yanlara çanta güçlü bir korna tak, motorun bütün elektrik tertibatı çalışıyorsa ve frenlerin düzgünse gerisi sorun değil. Motorun yağını kontrol et ve kış ayına uygun 15-40 4t yağ koy. Eğer yazın yağını yeni koyduysan bırak kalsın sorun olmaz. uzun süre kullanmama durumlarında ise bir kaç günde bir marşa basıp motoru biraz ısıt. Farını sinyalini kornasını kontrol et lastiklerini yokla. Şimdi kış olduğu için sana modifiye konusunda yazmak istemiyorum ama bu motora açık hava filtresi ve ateşleme bobini yükseltme ile daha az yakıt ve daha verimli performans alman mümkün. Forumun geçmiş sayfalarında bu konularda uzun uzun yazdım sana önerim onlara çok emek verdik okursan büyük fayda göreceksindir. Saygılar

Abı Gecmıs konularda herkese yardımcı olmuşsun bunun ıcın tesekkur ederım benım alacağım mct 3000 km de orjınal kıme sorsam mct alma dıyor bu Motor benı uzer mı yolda bırakır mı cok arıza verır mı Motor da cızık yok 3000 km de orjınal 3500 tl ıstıyor sizce almalımıyım alsam dıgerlerını haklı cıkarırmıyım arıza verıp benı sagdaki solda bırakırmısın yardımcı olursanız sevınırım

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    şimdi fiyatı ne pahalı ne ucuz. eğer senin dediğin gibi sorunsuz ve masrafsız bir makine ise sigortası ve noteri 4000 lirayı bulucak. O motora ve bu fiyata alternatif olabilecek başka motor araştırabiliriz. Ama tarz olarak chooper arıyorsan evet bu motor senin tarzın olabilir.Yani ben kullandığım dönemde sorun yaşamadım. Sen motoru beğendiysen ve chooper da karar kıldıysan bence biraz fiyatında pazarlık yapmaya çalış çünkü sahibinden.com sitesine bakınca o rakama çok temiz motorlar da var.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Kardeşimiz le telefonda gorustuk sanırım Honda beri da karar kıldı.

Kusura bakma abi sınavlarım başladığı icin arıyamadm seni sonradan verdiğin bilgiler için cok teşekkür ederim Bu gidişle hero Thriller alacağım gibi görünüyor

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Sımdıden hayırlı olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler