Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    evet arkadaşlar benimde bu dişliyi küçültme işi aklıma yattı değiştiren arkadaş nerden değiştirdiğini yazmaz ise bu parçayı ben imal ettirecem. o parçayı söküp bir diş eksiğini imal ettirecem.
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar bende kanuni seyhan 125T vardı sattım şimdi mct 250 almayı planlıyorum, yazı dizinizi baştan sona okudum herkeşe çok teşşekkurler, yapılan modifiye işlemleri çok hoş elinize emeğinize bilginize saglık
    2.motor olarak mondial uygunmudur sizce çabukmu sıkılırım?
    amaçlarım
    * trafikte 2 kişi seyir halinde iken trafige ayak uydurabilirmiyim(performans)
    * yakıt yakıt konusunda zaten ekonomik
    * servis te sorun değil arkadaşım servisi hepinize tavsiye ederim çatalca - yılmaz oto bülent yılmaz gerçekten hakkını veriyor (reklam için değil sizin için),
    motoru test etme imkanım olmadı performansını çok merak ediyorum kanuni 250c performansı veririmi?
    saygılarımla
    +1........

SAKAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Matrix 150
    Alıntı exile adlı üyeden alıntı
    selam arkadaşlar bende kanuni seyhan 125T vardı sattım şimdi mct 250 almayı planlıyorum, yazı dizinizi baştan sona okudum herkeşe çok teşşekkurler, yapılan modifiye işlemleri çok hoş elinize emeğinize bilginize saglık
    2.motor olarak mondial uygunmudur sizce çabukmu sıkılırım?
    amaçlarım
    * trafikte 2 kişi seyir halinde iken trafige ayak uydurabilirmiyim(performans)
    * yakıt yakıt konusunda zaten ekonomik
    * servis te sorun değil arkadaşım servisi hepinize tavsiye ederim çatalca - yılmaz oto bülent yılmaz gerçekten hakkını veriyor (reklam için değil sizin için),
    motoru test etme imkanım olmadı performansını çok merak ediyorum kanuni 250c performansı veririmi?
    saygılarımla
    Aga sana kanuni motocar 200 bakalım fiyatı 2.813 ytl
    büyük para büyük araba büyük kalçalı kızlar, tek düşündüğüm yalnız bunlar(üstü açık mercedes içi kız dolu)

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Alıntı warlock adlı üyeden alıntı
    Gene ben. Arka dişliyi küçülten arkadaşın işi var sanırım ama ben konuyu güncel tutayım diye açıyorum. Küçük arka dişliyi nerden temin edebiliriz. Ve birçok arkadaşın çok yakıyor motorum sorusuna cevap olmuş olur. Arka dişli küçültülür ise daha az devirde daha sürat yaparız. Bu özelliği son sürat için değilde OK gibi fırlayan MCT lerimizi daha sakin kalkış ve 90-100km süratte daha düşük devir ile benzin tasarrufu yapmak için istiyotuz.

Selam

18 ve 25 Ytl olarak iki ayrı tip mevcut.Ben bugün 25 Ytl olandan taktırdım.Motor daha düşük devirlerde çalıştığından çok farklı oldu.Özellikle 5 vites bayağı rahatladı.

İsterseniz gönderebilirim.

Alıntı tekno adlı üyeden alıntı
    Selam

18 ve 25 Ytl olarak iki ayrı tip mevcut.Ben bugün 25 Ytl olandan taktırdım.Motor daha düşük devirlerde çalıştığından çok farklı oldu.Özellikle 5 vites bayağı rahatladı.

Merhaba arkadaşım adım Erşan. Bana hesap no ve adres bilgileri verirsen sana 25 YTL hemen yollaya bilirim. Mail adresim Varol_ersan@hotmail.com istersen burdan yazışalım. 25 YTL çok düşük bir rakam ve bu dişli ile yapılan benzin tasarrufunun yanında FIL de BİT kalır.

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Arkadaşlar: 5 aydır=3400 km. motorum hiç bir arıza çikarmamıştı. Ama birkaç gündür motor vitesteyken marş almıyor. Yani hiç elektrik gelmiyor marş bastığımda tık bile demiyor. Vitesteyken debriaja da bassam bir değişiklik olmuyor. Boş vitese aldığım da tek marşla alıyor.
    Alarm da sorun yok uzaktan kumanda ile de çalışıyor. İlk fırsatta servise götürücem ama önce size danışmak istedim. Acaba bu konu da bilgisi olan varmıdır?
    Teşekkür Ederim.

exile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı
    adamım onun frenler kampana değilmi?
    ayrıca uzun yolda rahat bir şürüş olacagını zannetmiyorum (oturma pozisyonu açısından)

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    Alıntı SAKAL adlı üyeden alıntı
    SEN KENDİNE ALSANA O MOTORU
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Alıntı tekno adlı üyeden alıntı
    Selam

bi foto yaparmısın

yorumsuz
    [IMG][/IMG]
    ...tın tın giderim abi....

Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar: 5 aydır=3400 km. motorum hiç bir arıza çikarmamıştı. Ama birkaç gündür motor vitesteyken marş almıyor. Yani hiç elektrik gelmiyor marş bastığımda tık bile demiyor. Vitesteyken debriaja da bassam bir değişiklik olmuyor. Boş vitese aldığım da tek marşla alıyor.
    Alarm da sorun yok uzaktan kumanda ile de çalışıyor. İlk fırsatta servise götürücem ama önce size danışmak istedim. Acaba bu konu da bilgisi olan varmıdır?
    Teşekkür Ederim.
    Sanırım Sorunun yan ayaklıktaki marş anahtarının fişleri çıkmış olabilir yada arızalanmış olabilir. Biliyorsun ayaklık açık iken ve motor vites te iken marş basmıyor.

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Sanırım Sorunun yan ayaklıktaki marş anahtarının fişleri çıkmış olabilir yada arızalanmış olabilir. Biliyorsun ayaklık açık iken ve motor vites te iken marş basmıyor.
    Teşekkür ederim dostum Bu hiç aklıma gelmemişti. Akşam bi bakıyım herhalde kendim halledebilirim olmadı Servise götürürüm. Eğer dediğin gibiyse(büyük ihtimal öyle) basit bir sorun içim rahatladı tekrar sağol.

Dostum Servise gittim ayaklıkla bir ilgisi yokmuş ayaklık zaten normal çalışıyor.
    Vites dişlilerinde bir problem olabilir dedi. Salı gününe randevü verdi detaylı biçimde bakacak. Zaten 4000 bakımı da geldi.
    Daha sonra sorun neymiş yazarım.

Motosikleti
    Bobber VT600
    Tekrar selamlar arkadaşlar daha önce motorda ki degişikliklerden bahsetmiştim buda resmi bugün gidonuda kaldırdım yukarı biraz,seleyi inceltim derisini degiştirmiştim arka sele yide inceltmek ve seleyi degiştirmek gerekiyor. egsoz lar kesik bogumdan itibaren arka lastigide biraz kalınlaştırmam gerekiyor.. ve arkadaşlar ucuza airbrus malzemesi arıyorum nerde satıldıgına dari fikri olan varmı ist de. komprosor u kendimiz yapmayı deneyecez sadece diger malzemeler lazım.. biraz çalışayım bakalım şu airbrush a belki bişiler cıkarırız ortaya.. Kazasız sürüşler

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı WhiteCrow adlı üyeden alıntı
    Tekrar selamlar arkadaşlar daha önce motorda ki degişikliklerden bahsetmiştim buda resmi bugün gidonuda kaldırdım yukarı biraz,seleyi inceltim derisini degiştirmiştim arka sele yide inceltmek ve seleyi degiştirmek gerekiyor. egsoz lar kesik bogumdan itibaren arka lastigide biraz kalınlaştırmam gerekiyor.. ve arkadaşlar ucuza airbrus malzemesi arıyorum nerde satıldıgına dari fikri olan varmı ist de. komprosor u kendimiz yapmayı deneyecez sadece diger malzemeler lazım.. biraz çalışayım bakalım şu airbrush a belki bişiler cıkarırız ortaya.. Kazasız sürüşler
    Dostum selam...
    Bi kaç sorum olacak...bu arada motor gerçekten yakışıklı ve farklı gözüküyor...

1. Çamurluklar ve depoyu komple boyadın mı ? çünkü o tuhaf şerit kılıklı şeyler cilanın altında kaldığı için kaldırmayı gözüm yemedi...yoksa ben de istiyorum simsiyah olsun benim eşek sıpası

2. Eksozlar tarz olmuş... ses nasıl? yanılmıyorsam 2 şer susturucu kalmış sende eksoz başına di mi ? memnun musun? yakıtın fln değişti mi çok...? benim kafamda kısaltmak değil de tam tersi uzatmak var eksozları..sonunda da seninki gibi konik olarak kesmek yine...

Selamlar, saygılar..güle güle kullan...

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Abi bune yaaa çok hoş olmuş...
    Saygılarımla...

Motosikleti
    Bobber VT600
    Alıntı Journeyman_35 adlı üyeden alıntı
    Dostum selam...
    Bi kaç sorum olacak...bu arada motor gerçekten yakışıklı ve farklı gözüküyor...

1. Çamurluklar ve depoyu komple boyadın mı ? çünkü o tuhaf şerit kılıklı şeyler cilanın altında kaldığı için kaldırmayı gözüm yemedi...yoksa ben de istiyorum simsiyah olsun benim eşek sıpası

2. Eksozlar tarz olmuş... ses nasıl? yanılmıyorsam 2 şer susturucu kalmış sende eksoz başına di mi ? memnun musun? yakıtın fln değişti mi çok...? benim kafamda kısaltmak değil de tam tersi uzatmak var eksozları..sonunda da seninki gibi konik olarak kesmek yine...

Selamlar, saygılar..güle güle kullan...

Tşk arkadaşlar begendiginize sevindim.. Journeyman dostum boyama yok seritleri kaldırdım cila izi kaldı yakından farkediliyor uctan kaldırıp cektiginde tamemn sökülüyor.. Eksozları bende uzatmak istedim ama baştan egsoz istiyordu üşendigimden yeniden yaptırmadım direk bogumdan birer susturucu kalsın dedim ama ölcerek yapmak lazım yoksa susturucuyuda kesebilirsin onun için iki kez kestimki diger susturucuyu görebileyim diye yani şöle düşünürsek bogum çizgisi baz alırsak ve capraz kestigimizden uc kısmı bogumdan 5-6 cm ilerde ses bence orjinalinden kat kat güzel geldigim belli oluyor diger susturucuyu cıkarırsam cok fazla bagıracagından yapmadım.. valal yakıtta bir hesap yapmadım tam ama ışık yandıgında 220 km yapmıştım 230 da tekrar fulledim sehir içi hep uzun yol yapmadım.. yanlız ilk aldıgımda orjinal egsozla bile ve ilk motorum oldugunda yokuşlarda kalıyordum kalkamıyordum ama egsozları kesince bu olay bitti kalkışım cok daha rahat..

Arkadaşlar hepinize merhaba,
    ben de bir 250 mct kullanıcısıyım, siteye yeni üye oldum ve bu topic i görünce gerçekten çok mutlu oldum. Motoru aldığımdan beri 2000 km yaptım ve aynanın oynaması dışında hiçbir sorun yaşamadım. Herkes bu motor çin malı çok fazla sorun çıkarır diyerek beni açıkçası biraz korkutmuştu ama bu süre boyunca hiç bir sorun çıkmayınca kendimi bayaa şanslı hissetmiştim. Ama topic te gördüm ki ufak tefek sorunların dışında zaten pek sorun da çıkarmıyormuş.
    Yanlız size bir sorum var. Benim motor her viteste bazı hızlarda sanırım motordan gelen bi ses çıkarıyo. iki metal parçanın birbirine vurması gibi bi ses. Mesela 3. viteste 50 te çıkarıyo 55 e gelince geçiyo. 4. viteste 65 te çıkarıyo 70 te geçiyo. Neden olabilir ?

Motosikleti
    Afganistan da scooter takılıyor...
    Tüm arkadaşlara selamlar. Siteyi uzun süredir takip ediyorum, bende 250mct almak için sabırsızlanıyorum. Sevgili arkadaşlar birkaç sorum olucak. Bu benim ilk motorum olacak sizce daha düşük bir modeldenmi başlamalıyım ? Eylül gibi almayı düşünüyorum acaba kışı geçirsemde ilkbaharda mı alsam? Herkese İzmit ten kazsız sürüşler, sevgiler...

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    bende 3 ay once 700 km de 250 mct aldim. Akü problemi sebebi ile 2 ay motor yatti. koskoca nazilli firmasinda dahi bir akü bulamadılar ya da beklettiler. neyse 2. ayin sonunda akü geldi ve su an arka dolaplardan biri menteselerden kirildi. servise goturmeye cekiniyorum. acaba bu sefer ne kadar beklerim diye dusunuyorum. muhakkak her markada sorun mevcuttur ancak bundan sonra servisin ve genel merkezin uyusuklugu yuzunden kimseye mondial i tavsiye etmem.

Arkadaşlar,
    hafta sonları günübirlik geziler düzenlesek hem burda kunuştuğumuz konuları motorlara bakarak daha iyi anlarız/anlatırız hem de kaynaşırız coşarız.

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı BDuzguner adlı üyeden alıntı
    bende 3 ay once 700 km de 250 mct aldim. Akü problemi sebebi ile 2 ay motor yatti. koskoca nazilli firmasinda dahi bir akü bulamadılar ya da beklettiler. neyse 2. ayin sonunda akü geldi ve su an arka dolaplardan biri menteselerden kirildi. servise goturmeye cekiniyorum. acaba bu sefer ne kadar beklerim diye dusunuyorum. muhakkak her markada sorun mevcuttur ancak bundan sonra servisin ve genel merkezin uyusuklugu yuzunden kimseye mondial i tavsiye etmem.
    Dostum selam..
    servisler konusunda haklisin maalesef..malum marka olarak cok hizli yol aldilar ama servisleri yetistiremediler..umarim zamanla duzelir...umarim da bizim motorlar buyuk problemler cikarmazlar..
    Istanbul da Sevpa var...www.sevpa.net
    Bana bile yardimci oldular taaa oralardan ki ben İzmir deyim, senin dertlerini daha rahat çözerler emin ol..Ayhan Bey var orada...mutlaka tanış..

Selamlar.

Alıntı dr.i adlı üyeden alıntı
    Tüm arkadaşlara selamlar. Siteyi uzun süredir takip ediyorum, bende 250mct almak için sabırsızlanıyorum. Sevgili arkadaşlar birkaç sorum olucak. Bu benim ilk motorum olacak sizce daha düşük bir modeldenmi başlamalıyım ? Eylül gibi almayı düşünüyorum acaba kışı geçirsemde ilkbaharda mı alsam? Herkese İzmit ten kazsız sürüşler, sevgiler...
    Dostum merhaba...bence ne bekleyeceksin ki ?
    Al bin...binmesen de gozunun onunde dursun ara ara çalıştırır sesini dinlersin
    Benim de ilk motorum...iyi ki de almışım..kullanımı gayet rahat, 3ncü günde bisiklet tadı almaya başlarsın bence

Şimdiden kazasız belasız güvenli sürüşler dilerim...

Aman full koruma ve iyi bir kask, herşeyden önce al bir kenara koy...

Alıntı WhiteCrow adlı üyeden alıntı
    Tşk arkadaşlar begendiginize sevindim.. Journeyman dostum boyama yok seritleri kaldırdım cila izi kaldı yakından farkediliyor uctan kaldırıp cektiginde tamemn sökülüyor.. Eksozları bende uzatmak istedim ama baştan egsoz istiyordu üşendigimden yeniden yaptırmadım direk bogumdan birer susturucu kalsın dedim ama ölcerek yapmak lazım yoksa susturucuyuda kesebilirsin onun için iki kez kestimki diger susturucuyu görebileyim diye yani şöle düşünürsek bogum çizgisi baz alırsak ve capraz kestigimizden uc kısmı bogumdan 5-6 cm ilerde ses bence orjinalinden kat kat güzel geldigim belli oluyor diger susturucuyu cıkarırsam cok fazla bagıracagından yapmadım.. valal yakıtta bir hesap yapmadım tam ama ışık yandıgında 220 km yapmıştım 230 da tekrar fulledim sehir içi hep uzun yol yapmadım.. yanlız ilk aldıgımda orjinal egsozla bile ve ilk motorum oldugunda yokuşlarda kalıyordum kalkamıyordum ama egsozları kesince bu olay bitti kalkışım cok daha rahat..
    Eywellah dostum...tahmin edebiliyorum sesini...walla eksoz konusunda ben herhalde uzatacağım..çok hoş olacağına eminim..muhtemelen 3. susturucuyu da çıkarıp, mesafeyi uzatırsak boş eksozun içinde, o güzel patlama sesleri daha tok ve tınılı çıkacak...
    zaman lazım işte...
    Selamlar...

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler