Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

hocam bir kinu hakkinda bilgilerinize basvurmak istiyorum
    motora yeni basliyacagim ilk motor olarak 250 mct dusunuyorum ama kafami kurcalayan bi kac soru var
    1 9 yillik bir makine sorun yaratir mi
    2 30000 km den az degil hic biri bu da kafami karistiriyor
    3 bir de alirsam yedek parcasinda sikinti ceker miyim
    saygilar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yok mu cevap veren :((

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    1- km önemli değil önemli olan temiz kullanılmış olması
    2- sen yinede şüphe duyarsan 10000 15000 km olanlarından al için rahat olsun ama km az diye temizliğine güvenme
    3- evet bazı parçaları bulmakta sıkıntı çekiliyor.Bulduğun zamanda alternatif olmuyor. ama sonuçta şimdilik bulunuyor. mondialin fabrikasında bile bazı parçaların tükendiği ve üretilmediği söyleniyor. gelecekte ne olur allah bilir. şahsi düşüncem ise yedek parça için ham demire elimde zımpara ile şekil vermek zorunda da kalsam yinede MCT. KM konusunda ise 6,000 7,000 km mct ler var hastasında üç beş fazla verir onlardan alırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:11 ----------

Evet...Bir malı satarken değil alırken kar edilir. Ama bu motor zevk için kullanılan bi motor,mct nin piyasası 2500 3000 tl mi sen 3500 4000 tl verecen sıfır gibi en fazla 5000 km motorunu alacan. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...15260621/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...13624443/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...09357947/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...77188563/detay

bunlar örnekler ama bakıp incelemeden hiç birinin garantisi yok. Son ve en önemlisi motoru alıp sadece bineceksen,stop ettikten sonra kontağı üzerinden alıp arkanı dönüp gideceksen,pazardan pazara temizleyeceksen, sezondan sezona bakımını yapacaksan kesinlikle mct alma. Hem kesene hem motora yazık edersin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:41 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Alıntı haydarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 2 aydır mct ile tecrübe kazanmaya çalışıyorum. aldıktan hemen sonra yağ değişimi yaptım. debriyaj ve fren ayarlarını yaptırdım. şu anda tek sıkıntım YAKIT... 12 LT benzinle 180 km oldu kırmızı ışık yandı.benzin aldığımda da kırmızı ışık yeni yanmıştı. yaşadığım şehirde (Şırnak) tanıdığım veya bu işi çok iyi yaptığını düşündüğüm bir tamirci yada servis bulunmamakta. Zaten motoru götürüp ' ustam bizim makina çok mu yakıyor ? bunun bi çözümü yok mu?' yada ' ön fren çok sert dokununca anında kapıyo' dediğimde 'abi bunlar böyle , çok yakar, frene yapacak bişey yok' gibi şeyler söyledi...
    forumdaki teçrübeli arkadaşlarımdan yardımlarını istiyorum. Normal midir bu yakıt tüketimi. değilse ne yapmam gerekiyor. Karbüratör ayarını nasıl yapabilirim? ön frene yapacak bişey var mı?
    bu arada 180 km'nin tümünü şehir içinde, çok fazla dur kalk yapmadan, genelde sakin bir kullanımda yaptım .
    Herkese güzel, sakin, güneşli ve zevkli sürüşler...
    az bi fazlası var çok mühim bişey değil. ama motorun performansıda önemli faktör burada. kırmızı ışık seni yanıltabilir. ben 2,5 lt pet şişeye alarım benzini atarım çantaya benzin nerede bitti orda km sıfırlar benzini depoya boşaltırım. 2,5 lt pet şişe azına kadar dolu benzinle 50 km hiç göremedim 48 49 dedi bitti. ha evet daha da az yakabilir. Ama o zamanda 2 kişi ile düz yolda 130 demez. yüksek devirde giderken bi anda motor kesilir, motor soğukken kendine gelmesi uzun sürer,kırmızı ışıktan kalkarken doğan şahin bile seni geçer. bende ilk aldığım zaman bu yakıt olayına çok takıldım yapmadığım ayar kalmadı en stabil çalışma ayarları bence bu şekilde. km de 10 kuruş 15 kuruş yakıyor diyenlere inanma. mesela bizim kayseride bi abimiz var 6 7 yıldır aynı mct ye biniyor 3 ayda bir falanda ara ara görüyorum. O beni hatırlayamıyor galiba. Her gördüğümde sırf gülmek için gidip soruyorum "abi motorun çok güzelmiş kaç lira yakıyor bunlar diyorum" her seferinde farklı bişey söylüyor en son geçen hafta sordum vallaha yiğenim 20 liralık alıyorum bir ay boyunca hergün talasa gidip geliyorum işte diyor. Bu .... adama ilk sorduğumda motorumdan soğutmuştu beni " bir depoyla 550 600 km gidiyorum" demişti. Sen onlara inanma senin motorunun çok azbi fazlası var yanılma paylarını da hesaba katarsan normal sayılır. auzbek arkadaşınki de normal gibi. Ama karbüratör ve sübap ayarları yaklaşmış acelesi yok ama yapılsa iyi olur. motor soğukken çalıştır (rölanti de) ellerini egzoz manifoltlarının üzerine koy 1 dk kadar bekle bak bakalım eşit ısınıyormu. silindirlerin dengesiz çalışması yakıt sarfiyatını ve özellikle motorun çekişini büyük oranda etkiler.
    İlker41 bunu beğendi.

winged skull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650, Burgman 650, R1200 GS, R1150 GS, R1200 ADV
    Sinan Bey merhaba,

Alınacak ve zevkle kullanılacak bir motorunuz olsun istiyorsanız, tercih doğru. Hele de kırmızı ise..

1-Jant tellerini mümkünse Honda Shadow ( Kalın ) ile değiştirin.
    2-Debriyaj balatasını ybr 125'in ki ile değiştirin.
    3-Arka dişli'yi 30 yapın.
    4-Karbüratör ve sente ayarlarınız tam olsun.
    5-Motor yağınızı doğru ve kaliteli kullanın
    6-Bujileri NGK 7 serisi ile değiştirin.
    7-Çantalarınıza yedeklerinizi koyun
    Dilerseniz başlangıç olarak Türkiye turuna çıkabilirsiniz.

100km/h üzeri hız beklemeyin, yapar ancak titrer.

80km/h yeter derseniz, keyfine doyum olmaz.

10 yaşında olupta ve dışarıdan bakanlara göre çin malı, kullanıcılarına göre en değerli oyuncağı.

Sözün özü; bu makinaya bakarsanız o da sizi üzmez.
    İlker41 ve musclegent bunu beğendiler.
    Winged Skull

cevaplayan herkese cok tesekkur ederim iyi forumlar

Motosikleti
    MCT 250
    Arkadaşlar yeni lastik bakıyorum ama çok pahalıda aramıyorum .İRC ler var yerli fiyatı uygun onun ayarında ön arka aynı olsun dedim ama ölçüleri tutturamadım acaba öne 2.75 18 yerine 3.00 18 taksam büyük mü gelir ? tavsiyelerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    KTM RC 390
    Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.
    Foruma yeni üye oldum ve üye olma sebebim bobber tarzındaki motorları inanılmaz derecede beğeniyor olmam.
    Biraz araştırma yaptım ve 1.000-2.000TL arası mct 250 alıp onu kendi zevklerime göre bir bobber a dönüştürmek.
    Manisa ' da ikamet ediyorum ama İzmir'de de evim var bu konuyla ilgili Manisa veya İzmir'den hangi ustayı önerirsiniz?
    Ve bobber için mct 250 iyi bir seçim mi?
    Şimdiden herkese teşekkürler

Motosikleti
    Merhabalar,

@n1yda ; IRC takmanız yeterli, bende 2 hafta önce değiştirdim. zaten ön lastik 3.18, problem olmaz.

@yigitavsar ; Bobber olabilecek bir motor, ekzosları iyi açarsanız zevk alırsınız. Ancak kanaatim ön maşa ile de oynayın ve aks mesafesini uzatın.
    ayrıca arka çatalı da genişletip geniş teker takın. Kimse MCT olduğuna inanmaz.
    Winged Skull

normalde mct250 yi hiç sevmem ses olsun tip olsun ama bugün bir takas teklifi geldi dedim sevmiyorum olmaz ama genede bir resimleri gönder, gönderdi resimleri motor fena değil, acaba alsamda kısa sürede onu satabilirmiyim sevmezsem

Motosikleti
    MCT 250
    Selam,

Mct de yedek depo var mı yok mu ?

Benzin yakıt musluğu 3 yöne dönüyor saate göre 12 3 ve 6 acaba hangisi kapalı normal ve yedek varsa tabi ki?

Birde deponun öündeki plastik aksamdan ses geliyor acaba slikon çeksem sorun düzelir mi?

Oldjack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fz6 Fazer
    Arkadaşın bir mct 250 si var. Bu gün baya bi yol yaptık dönüşte mtor benzin bitiyormuş gibi yapıp stop etti depoda daha benzin vardı marşa bastık akü bitti. Sonra başka bir motordan aküyü söküp taktık. bastık marş basıyor fakat motosiklet bir türlü çalışmıyor. Kontrol etmek için buji yi söktük. Bujiye gelen kabloda ateşleme var ama motosiklet çalışmıyor. Motoru benzinlikte bırakıp geldik. Yarın yeni bir buji kablosu ve 2 tane buji alarak gitmeyi planlıyoruz. Başka neden olabilir. Fikri olan arkadaşlar yardımcı olabilirse çok sevinirim.bu arada kablonun ucunda ateşleme vardı fakat buji de o ateşlemeyi bir türlü göremedik.

Zengibar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 Evo
    Arkadaşlar merhaba,

Daha önce GV 250 kullanıcısı idim. Bu sezon 2007 model kırmızı bir MCT 250 aldım. Aranıza Ankara'dan katılıyorum. Motorumun yakıt ışığı dışında çalışmayan bir aksamı yok.
    Yardımcı olabilirseniz bir kaç sorum olacak.

Benden önceki sahibi benzin musluğunu söküp yerine rerimde gördüğünüz vakumlu bir aparat takmış.
    - Depodan gelen 2 adet hortum var,
    - Karbüratöre giden 1 adet hortum var,
    - 1 de vakum hortumu var.

Orjinal musluk olan makinalarda bu hat nasıldır? Vakum makinanın orjinalinda mevcut da iptal konumunda mı yoksa benim makinaya ilave bir vakum hattı mı çekilmiş durumda?

Bilgi verebilirseniz çok sevinirim.
    Bir de Ankara için yaşayan, güncel bir servis önerisi alabilir miyim?

Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    RX3 Evo
    MCT ölmüş galiba:(

Motosikleti
    Zengiar merhaba,

Evet, seninde motorda 1 bağlantı fazla gibi.

Normalde depodan karüratöre giriş var ve sonrasında motora çıkış.

Motosikleti
    RX3 Evo
    Sevgili Winged,

Cevabın için teşekkür ediyorum.
    Halen bu problemler uğraşıyorum, bir turlu tam anlamıyla ayağa kaldıramadım makineyı.
    Karburatoru soktum taktım sonra her şey altüst oldu. Egzoz patlamalarının önüne geçemiyorum, makine gaz yemiyor, v.s.

Ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?

Bartez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250
    Alıntı Zengibar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Winged,

Cevabın için teşekkür ediyorum.
    Halen bu problemler uğraşıyorum, bir turlu tam anlamıyla ayağa kaldıramadım makineyı.
    Karburatoru soktum taktım sonra her şey altüst oldu. Egzoz patlamalarının önüne geçemiyorum, makine gaz yemiyor, v.s.

Ne yapmam gerektiği konusunda yardımcı olabilir misiniz arkadaşlar?
    Abi bende mct almak istiyorum ankaradayım bende , hem motor hakkında konuşmak senden tavsiye almak hemde motoru çalışırken görmek istiyorum. Sana bi şekilde ulaşmam lazım numara veye e posta verirsen çok sevinirim =)

Motosikleti
    Mondial MTC 250
    Mrb. Arkadaşlar. Yeni üyeyim. Arkadaşımdan 2006 Model Mtc250 bir motosiklet alacağım. A2 iki ehliyet için başvurdum. Sadece Haftada bir iki gün kullanmak için alıyorum. Birkaç sorum olacak cevaplarsanız çok sevinirim.
    1- İlk defa siğorta yaptıracağım zorunlu trafik siğortası ne kadar olur? (26 yaşındayım-İzmirde yaşıyorum)
    2- Bu motosikleti satmak istersem kolay satılır mı?
    3- Sırayla neleri ödemem lazım. İki yıldır vizesi 2 yıldır vizesi de yapılmamış.
    4- Vize-Siğorta-Mtv- Devir işlemleri-Ruhsat Yıllık ücretleri ne kadar? (Hangilerini yapacam onuda bilmiyorum)
    Diğer forumları okurken ilk defa siğorta yapacağın için 300 den aşağı olmaz diyorlar. Yani kısacası çok masraf yapmak istemiyorum. Ve bu soruların cevabını almadan da motosikleti almak istemiyorum.

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    merhabalar aranıza yeni katıldım 2005 model siyah bir mct aldım 2000 tl ye 21 bin km de 3 vitesten ses geliyo o yuzden şanzıman değişcek ön çamurluk kırık yeni bi çamurluk alıcam sinyalin biri eski onu değişcem biraz masrafı var keyfe keder boyada ister ama ben takıntılıyım saat gibi olcak arkadaş motor 2000 e aldım 1000 lirada masraf yapıp saat gibi yapcam insallah şincik konuya gelelim benim amacım 1000 lira harcayıp saat gibi yaptıktan sora 3500 a falan satmak tabi makina görüntü olarak süper ötesi olduktan sora gören hasta olucak sizce 1000 lira masraftan sora 3500 a verebilirmiyim bide zararmı etmişim böyle sorunu olan bi motora 2000 tl vermekle 2 motorun egsozları acmak istiyom açanlarınız varmı varsa trafikte sıkıntı yaşayan varmı 3 mct nin parçalarını en ucuz hangi sitede bulurum tekrar merhabalar bundan sora bol bol kafanızı şişircem ilerleyen zamanlarda sizlerden bobber yapan varsa bilgi alıcam fotografta paylasıcam tabi iyi akşamlar

Sorun yardım.

2005 model 18.000km

Motoru alalı 4 gün kadar oldu aldım 600 km yol geldim gayet rahat bi şekilde geldim 2 gün kullanmadım motoru.2 gün şehir içinde baya bi gezdindim motoru arada sıkıstırdım falan banamısın demedi.
    Dün yavaş yavaş gezinirken. 1. vitesten 2. vitese atamadım sürekli boşa geçip kalıyordu fakat boştan 3'e geçiyordu.sonra bu sorun devam etti.sonra 1. vitestede bi sorun başladı. 1. viteste normal kalkıstan sonra bi 2-3 metre gidince zincir kitleniyo 1 kaç saniye sonra devam ediyo çok tehlikeli oldugu için süremedim. neden kaynaklanıyo olabilir. bu arada gecede 1-2 damla yağ akıtırken dün gece bi çay bardağı yağ akıtmış.Motorun gidişi falan yerinde sorun ne olabilir. acaba yeni aldım ilk defa mct kullanıyorum.

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    yağ keçelerinden sızdırma yapıyordur yüksek ihtimal tamirci hallader sıkma canını.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler