Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Ben Yamaha YBR'lerin balataları ile uyumlu diye biliyorum. Titan da uyumlu olabilir tabi, ikisi de japon sonuçta

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    winged skull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650, Burgman 650, R1200 GS, R1150 GS, R1200 ADV
    @f8rhat ; Kurum konusu aklıma gelmemişti, bahsettiğin iyi oldu teşekkürler.

Ateşleme konusundan şüpheleniyordum, ancak kurum çok mantıklı.

Öte yandan motorunu benim gibi kışın kullanmayacak arkadaşlar, bekleme moduna geçecekseniz bujileri söküp buji deliğinden motor yağı döküp marş basın ve tekrar bujileri montajlayın.

Nemli bölge de duracak motorlar için nikelajlı metal bölgelere koruyucu gres uygulama yapılmasında fayda var.

Lastikleri de direk beton ile temastan korumanızı öneririm, tahta kestirip motorun park noktasında tekerlek temaslarını kesebilirsiniz.

@janti123 ; YBR 125 balatasını öneririm, 70 TL civarı ancak kaliteli.

Saygılar

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı winged skull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @f8rhat ; Kurum konusu aklıma gelmemişti, bahsettiğin iyi oldu teşekkürler.

Ateşleme konusundan şüpheleniyordum, ancak kurum çok mantıklı.

Öte yandan motorunu benim gibi kışın kullanmayacak arkadaşlar, bekleme moduna geçecekseniz bujileri söküp buji deliğinden motor yağı döküp marş basın ve tekrar bujileri montajlayın.

Nemli bölge de duracak motorlar için nikelajlı metal bölgelere koruyucu gres uygulama yapılmasında fayda var.

Lastikleri de direk beton ile temastan korumanızı öneririm, tahta kestirip motorun park noktasında tekerlek temaslarını kesebilirsiniz.

@janti123 ; YBR 125 balatasını öneririm, 70 TL civarı ancak kaliteli.

Saygılar
    Tamamdır tesekkur ederim butceme gore ya YBR yada titan balatalarindan birini alicam mecbur orj.ileri dandik diyorlar çünkü...

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    @winged skull
    Abi YBR balataları o kadar ucuz ise ben de değiştireyim yahu. Agresif kullanımda bazen debriyaj kaçırma yapıyor benim motor. Montaja ne kadar alırlar acaba?

Bir de siyah duman durumun ne durumda abi?

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı F8rhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @winged skull
    Abi YBR balataları o kadar ucuz ise ben de değiştireyim yahu. Agresif kullanımda bazen debriyaj kaçırma yapıyor benim motor. Montaja ne kadar alırlar acaba?

Bir de siyah duman durumun ne durumda abi?
    Kalyoncuda mevcut buyur linki.
    http://www.kalyoncumotor.com/mondial-mct-250-yedek-parca/cg-125-titan-ybr-performans-debriyaj-balatasi-rialli#.VDTySvl_v8Y

Valla alsalar alsalar taş çatlasın 20TL.. benimmde artık değiltirmeye niyetim var vitesten falan atmıyor ama zor geçmesi canımı sıkmaya başladı + olarak tabi bu marştan gelen vıjt sesi...

Arkadaşlar acıl yardım lazım.
    Mct 250 yi baya bı degıstırmısler almayı dusunuyorum cok hosuma gıttı ancak bazı sorular var kafamda bu kadar degısıkle muayneden gecer mı ? koltukdan arka teker kalınlıgına eksozuna hava fılıtresıne kadar degıstırılmıs eksozdan normalın kat be katı ses gelıyor ses cok hosuma gıttı ama muaynede sorun olur mu yada bunlara susturucu takarak sorunu cozebılır mıyız ? Simdiden tesekkurler

Adventure58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    haojue 135S
    Arkadaşlar tarzları farklı ama takas etcek olsam yada satıp alacak olsam değer mi ki ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-falcon-bundan-iyisi-malatyada-kayisi-182260117/detay/

mesela bunun la,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-mondial-mondial-250-mct-sorunsuz-134667724/detay
    Kontrol edemediğin güç,güç değildir. ...Ya ALLAH Ya MUHAMMET Ya ALİ... Engin TEPE Yaş:26 Sivas/Hafik

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    bu milletin bir foto çekme sorunu var. motoru 1 km öteden çekiyorlar. hiç bir ayrıntıyı göremiyorsunuz. Sitelere an az 10 ve 10 mp kalitesinde resim koymak gerekiyor ki millet onca yol gittiğine değsin. Siteye bakıyorsun makine 10 numara bir gidiyorsun motor bildiğin ceset. Yanlız o ikinci ilandaki mct silindirleri sorunlu gibi. egsozun silindirlerden çıktığı yere dikkatli bakın eşit şekilde aşınmamışlar birisi parlak diğeri kurumlanmış. bu da hava ve yakıt ayarının bozuk olduğunu gösterir. resimlere güvenmemek lazım ama biz artık 100 mt öteden sesinden anlıyoruz duruşundan malzeme kendisi belli ediyor.süsüne boyasına aldanmamak lazım. bazen rica ediyorlar gidip bakıyoruz o resimdekiyle hiç alakası olmayan motorlar denk geliyor. Bu resimdeki mct muayeneden geçmez kardeşim. birincisi zincir koruma muhafazalığı yok. çok büyük bir tehlike.egsozun sesi ise tek başına problem. arka fren lambası yanlış yerde ve bende çok saçma olmuş.bunlar muayenede sıkıntı demek. hayırlı akşamlar herkese.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    12 gündür kimse girmemiş maşallah tek kelime yok. Arkadaşlar Balıkesir ili Bandırma ilçesinde 200 cc ye çıkarılmışözel motor modifiyeli ve elektronik ateşlemesi yükseltilmiş tek gram yağ lekesi olmayan bir KN 150 mondial satılıyor.İlgilenen yada motorla yeni tanışmak isteyen arkadaşlara duyurulur konuyu alım satıma taşımamak için sadece burada belirttim herkese iyi akşamlar.Havalar soğudu yok mu motoru öksüren aksıran arkadaşlar paslandırmayın bizi

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Arkadaşlar bende MCT düşünüyorum. Bana -lerini ve +larını yazarsanız çok sevinirim.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    kardeşim yanlış anlama da yani forum artık 542 nci sayfaya sürekli konular aynı eksende dönüp duruyor biraz daha mekanik ve donanımsal sorunlara ağırlık vererek sorunları paylaşırsak bizde körelmeyiz okuyucu da sıkılmaz.Ben bazen niye kimse burda birşey yazmıyor kaç gün olmuş diyorum ama sanırım bu biraz da soruların hep aynı kalmasından kaynaklanıyor.Size tavsiyem forumun sayfalarını dolaşın dilediğiniz her bilgiye ulaşacaksınız. Ben yine de size yazayım kısaca. Eğer mr 150 den sonra bu motora geçeyim dersen hata edersin kendi motorunu çok ararsın. Bu motor çift silindir ve çift karbüratör ayrıca bujiler ateşleme bobinleri çift. yani sorunlar çifter çifter gelebilir. Hepimiz bu motorları binilecek hale getirene kadar baya uğraşıyoruz. yani bayiden sıfır alıp 1 sene sıkıntısız binen bulamazsın.ateşleme konusunda sıkıntısı olduğu söylenemez ancak yakıt sisteminde çok sorun gözlemledik.özellikle senkron ve sübap ayarları sık sık kaçar bu motorun ve vites geçişlerinde kritik bazı problemler var. boşa geçmeme 1 den 2 ye atlama yada düzensiz rolanti ayarı gibi. kullandığın mr 150 hafif üstten eksantirikli ve yakıtı bu motordan epey düşük.aklıma gelenler bunlardı.bir kaç yere daha yazmam gerekiyor şimdilik kolay gelsin.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Teşekkürler. Vazgeçtim o zaman. Birde yeniyim motosiklet konusunda, çok dolandırırlar beni bakım isteyen arıza çıkartan motora binersem. Şeytan kulağına kurşun, mr daha hiç sorun çıkartmadı.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Mct ve ramzey qm 250 ler çok konforlu rahat ama motordan anlayana gider. Uzun yolda kalırsan tamirciler soyup soğana çevirir aldığına alcağına bin pişman olursun. Yani biz kullandık ama nerden baksan ben bile 500-800 arası para harcadım da adam oldu. iyi tatiller arkadaşlar

herkese selamlar.

arkadaşlar bizim motora uygun iyisinden lastik önerebilir misiniz? mc32 gibi dişli lastikler taksam sıkıntı yaşar mıyım dersiniz?

Motosikleti
    Honda CB125E
    Hehe Beycivan abiminde dediği gibi forum biraz boş kalmış

Bu arada kış geldi lastikler kaymaya başladı sanırım dikkat etmenin zamanı bu arada motordan gelen vıjt sesi marştan değil sanırım bujiden katynaklanıyor marş aldıktan sonra tam çalışırken yapıyo..

Helios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250MCT
    Merhabalar benim motorda ayakçık açıkken çalışmama ( stop) müşürü yok ve ayrıca boş vites ışık tesisatı da yok bunları alsam tesisatı basitmidir acaba ?

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Zor değil ama insan alışınca bunlara pek gerek de duymuyor eğer üstüne düşüp yapayım derseniz yardımcı oluruz. janti123 kardeşim o ses öyle bujiden gelmez marş rolesi yada burçlardan ötebilir birisi marşa basarken marş motoruna kulak ver bakalım duyacak mısın_?

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

mct ön jantı (18inç) 16inç ön jantlı chopper motosikletlere takabilir miyiz?

boyut olarak hesapladım, sığıyor. disk ters yönde, jant ters monte etsek uyum sağlar mı?

Helios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250MCT
    Boş vitesi takmayı düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

Buda benim mct üzerine T gidon veya yüksek gidon takmayı düşünüyorum tavsiyeniz nedir ?

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    mctye t gidon gitmez pekte yakışmaz bence orjinali her zaman iyidir yinede sen bilirsin ALLAHA emanet ol kardeşim.
    ilker41 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler