Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese hayırlı akşamlar dilerim. Zincir ve Mekanik aksamların temizlenmesinde WD sıvısı ile bakım yaparken bazı arkadaşlara hatırlatma yapmak istedim. Wd20-40 ve diğer benzer pas sökücüleri kullandıktan hemen sonra daha yoğun bir yağlama yapmak gerekiyor. Orignli zincirlerin baklaları arasında keçeler olur bunlar sıkılan ilacı emerler ve bir süre hapsederler.köpüklü su ile yıkandığında veya pas sökücü kullanıldığında burası kuru kalır, zincir esnemez.En ideal temizleme eski ustalardan gördüğümüz gaz yağıdır. Kaporta dahil sürüldüğü her yeri besler ve pası söker alır. Zincirde mazot veya gaz yağı kullanmaya özen gösterin.Debriyaj teline ve fren teline kesinlikle pas sökücü sıkmayın sadece dış muhafaza hortumundan diğer ucundan çıkacak şekilde sıvı gres basın. Bunlar ufak ama motorculuğun püf noktalarıdır. Son dönemlerde yeni gelen üyelere ve son günlerdeki mesaj yoğunluğuna çok sevindim gerçekten bazı arkadaşlar artık forumu ilerletmiş.hepinize selamlar.
    Eskilerden birini gormek güzel ayrıca nasihatlarini dinlemekte çok teşekkürler beycivan abi boyle ince şeyler çok işimize yariyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Ne kadar yeni olsakta eski abilerimiz miras birakmis bize bu forumu bizede ilerletmek yaşatmak düşüyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Beycivan abi selamlar.

Forumda yazılmış olan 500 sayfadan bi 250-300 sayfasını okudum ve okumaya da devam ediyorum yavaş yavaş. Ama ahlar vahlar içinde okuyorum, keşke sizlerin de aktif olduğu zamanlarda bu motoru kullanabilseydim, sayenizde bilgi birikimimin çok daha iyi gelişebileceğinden eminim. Sizi artık bu forumda pek göremiyoruz, daha sık uğrarsanız seviniriz. Biz MCT'nin yeni kullanıcılarıyız, siz bu motorlar ile yaşadığınız sıkıntıları çoktan tecrübe etmiş ve çözümler bulmuş kullanıcılarsınız. Okuduğum sayfalarda birçok konuda resimli anlatımlar vs de yapılmış ancak 5-6 yıllık konu olunca resimlerin çoğu patlamış ve çözümlerin birçokları anlaşılamıyor neredeyse.

Biz yeniler olarak elimizden geldiğince konuyu canlı tutmaya, birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz ama birikimimiz maalesef sizlerin seviyesinde değil. Sizleri burada daha sık görmek isteriz. Hatta eski sayfalarda arkadaşlara yardımlarda bulunabilmek için telefon numaranızı bile yazmıştınız, ne güzel bir düşünce. Ben kaydetmiştim numaranızı ama siz burada aktif olmayınca tanışmak için arayıp rahatsız etmek istemedim.

Tekrar görüşmek üzere.

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı F8rhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beycivan abi selamlar.

Forumda yazılmış olan 500 sayfadan bi 250-300 sayfasını okudum ve okumaya da devam ediyorum yavaş yavaş. Ama ahlar vahlar içinde okuyorum, keşke sizlerin de aktif olduğu zamanlarda bu motoru kullanabilseydim, sayenizde bilgi birikimimin çok daha iyi gelişebileceğinden eminim. Sizi artık bu forumda pek göremiyoruz, daha sık uğrarsanız seviniriz. Biz MCT'nin yeni kullanıcılarıyız, siz bu motorlar ile yaşadığınız sıkıntıları çoktan tecrübe etmiş ve çözümler bulmuş kullanıcılarsınız. Okuduğum sayfalarda birçok konuda resimli anlatımlar vs de yapılmış ancak 5-6 yıllık konu olunca resimlerin çoğu patlamış ve çözümlerin birçokları anlaşılamıyor neredeyse.

Biz yeniler olarak elimizden geldiğince konuyu canlı tutmaya, birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz ama birikimimiz maalesef sizlerin seviyesinde değil. Sizleri burada daha sık görmek isteriz. Hatta eski sayfalarda arkadaşlara yardımlarda bulunabilmek için telefon numaranızı bile yazmıştınız, ne güzel bir düşünce. Ben kaydetmiştim numaranızı ama siz burada aktif olmayınca tanışmak için arayıp rahatsız etmek istemedim.

Tekrar görüşmek üzere.
    Aynen öyle Beycivan abi Ferhat kardesim doğru söylüyor sizin gibi ustadlari tekrar tekrar buralarda görmek istiyoruz. Yeni kullanicilar olduğumuz için denemeden fikir sahibi de olamiyoruz zamanında ne kadar güzel sorunları ve çözümleri paylasmissiniz sonuçta yine ayni sorunları yasiyoruz bizde ama çözümleri sizden dinlemek ayri bi güzel Resim konusuna gelince kardeşimizin dediği gibi hic biri gözükmüyor ki bizimde görsel eksikligimiz oluyor ne sorunlarimizi nede eski MCT tayfasinin guzelliklerini görebiliyoruz ana biliyoruz..

Görüşmek üzere..

winged skull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650, Burgman 650, R1200 GS, R1150 GS, R1200 ADV
    Arkadaşlar,

Bilgi güçtür, ortak platformumuzda paylaşmaya devam.

Selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Ayrıca, diyaloglar bir tarafa motorların güncel fotoğraflarını yükleyelim.

İlk yüklemeler benden olsun, bu hafta yağış var iken far ampulunü değiştirdim ve biraz sildim.

07.09.2014 / Wingedskull

İlker41 bunu beğendi.
    Winged Skull

Motosikleti
    Honda CB125E
    Alıntı winged skull adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,

Bilgi güçtür, ortak platformumuzda paylaşmaya devam.

Selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:33 ----------

Ayrıca, diyaloglar bir tarafa motorların güncel fotoğraflarını yükleyelim.

İlk yüklemeler benden olsun, bu hafta yağış var iken far ampulunü değiştirdim ve biraz sildim.

07.09.2014 / Wingedskull

http://i.hizliresim.com/nGPlb0.jpg

http://i.hizliresim.com/vozPAz.jpg

http://i.hizliresim.com/XYW683.jpg

http://i.hizliresim.com/R6yD87.jpg
    Bilgi paylaşımı şart dediğin gibi sonuçta burası yardımlaşma amacıyla kurulmuş bi platform.

Resim işine gelince eve daha yeni giriyorum yarın hava aydınlıkken ilk işim yüklemek olucak

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

Bu arada bişey sorucam motor ısındığı zaman garip bi yanık kokusu geliyo motordan bunun sebebi nedir acaba karşılaşan varmı böyle bi durum ile

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Herkese iyi günler. Her cumartesi olduğu gibi bugün de motorumu yıkadım. Tazyiksiz su kullanmama rağmen yinede sanırım devrelerde bir sıkıntı oldu, kornam çalışmıyor Belki içerden biraz daha kuruyunca çalışabilir, diğer tüm elektrik aksamlar çalışıyor çünkü. Tazyiksiz su kullanırken bile dikkatli olun

Motosikleti
    Honda CB125E
    Herkese iyi günler. Her cumartesi olduğu gibi bugün de motorumu yıkadım. Tazyiksiz su kullanmama rağmen yinede sanırım devrelerde bir sıkıntı oldu, kornam çalışmıyor Belki içerden biraz daha kuruyunca çalışabilir, diğer tüm elektrik aksamlar çalışıyor çünkü. Tazyiksiz su kullanırken bile dikkatli olun
    Hehehe geçmiş olsun bu arada o yüzden sormuştum tazyiklimi tazyiksizmi diye

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Yine de her zaman tazyiksiz Ama dediğim gibi tazyiksizde bile dikkatli olmak lazım, dikkatli olsan bile sıkıntı çıkabiliyor bu arada

Motosikleti
    Honda CB125E
    Yine de her zaman tazyiksiz Ama dediğim gibi tazyiksizde bile dikkatli olmak lazım, dikkatli olsan bile sıkıntı çıkabiliyor bu arada
    Yapicak bisey yok olmadi bez ile silicez nokta nokta

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:18 ----------

Birde arkadaşlar benim motorun üstündeki nikelajlar sicakliktanmidir bilemem ama sokulmuş düşmüş varmidir bunun bi çaresi dikkatli bakildiginda kötü duruyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:28 ----------

Hala cevap alamadim yardım MCT tayfa

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    janti, eğer karenajdaki nikelajlardan bahsediyorsan bildiğim kadarıyla onlar kaplama. ya tekrar kaplatacaksın yada yenisini alacaksın o plastik karenajın. 30 tl felan aşağı yukarı.

Bu arada yeterince kuruyunda kornam çalışmaya başladı, sorun yok

Motosikleti
    Honda CB125E
    janti, eğer karenajdaki nikelajlardan bahsediyorsan bildiğim kadarıyla onlar kaplama. ya tekrar kaplatacaksın yada yenisini alacaksın o plastik karenajın. 30 tl felan aşağı yukarı.

Bu arada yeterince kuruyunda kornam çalışmaya başladı, sorun yok
    Evet onlardan bahsettim oh calismaya basladiysa sorun yok senin adina mutlu oldum geçmiş olsun tekrardan

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    WD40'ın faydaları işte Korna düğmesinin ve bağlantı noktalarının gözüne gözüne verince, canlandı korna

Ben olsam yeniden kaplatmak yerine yenisini alırdım karenajın.

Motosikleti
    Honda CB125E
    WD40'ın faydaları işte Korna düğmesinin ve bağlantı noktalarının gözüne gözüne verince, canlandı korna

Ben olsam yeniden kaplatmak yerine yenisini alırdım karenajın.
    Çok iyi sevindim bu arada 32 ilk disliyi taktirdim hemen belli etti kendini vibrasyon farkedilicek düzeyde düştü

Fiyati çok yuksek.. Mecbur kaplatmak zorunda kalicam galiba. Yada hic ugrasmicam gulunu dikeniyle sevicem

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

Bu arada motoruma 4lt benzin koymustum bugün 75kmde benzin bitti yalniz yedek depoya gecmedim. Bu 100kmde 3.5litre yakiyo dedikleri yedek depoda dahil değil mi yoksa benim mctdemi sorun var ??

Motosikleti
    Honda CB125E
    Bugün 90km oldu yedek depoda devam ediyorum hala motorda bayağı benzin var sanırım standartlarda geçen dahil şekilde

Motosikleti
    Honda CB125E
    Bgun çok kotu bisey yaptim hava biraz soguktu jikleyi yarim aciyim dedim actim giderken acik unutmusum motorcbogula bogula gidiyordu hic farketmedim bi 10 km öyle gittim sonra öyle kapattim. Bu olay kotu bi sonuç cikartirmi motorun için bayagi bi moralim bozuldu

winged skull - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650, Burgman 650, R1200 GS, R1150 GS, R1200 ADV
    Arkadaşlar Merhaba,

Benim karbüratör yakıt ayarları biraz fazla açıktı, ayrıca devirli de kullandım. 150 km'de yedeğe düştü

Motor oldukça acıkmış.

Ayarları elden geçirdim, tekrar doldurup sıfırladım. Son bilgiyi paylaşacağım.

Size bir sorum var, motorun ekzosunu açtım, motor rolanti civarında hafif'ten siyah duman atıyor.

Sizce neden olabilir ?

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    @winged skull
    abi çok basit bi cevap olacak, mutlaka senin de aklına gelmiştir ama o siyah duman, çıkarttığın susturuculardan kalan kurumlar olmasın?

Ben de eksozumun ucuna delik açtırmıştım, ilk 1-2 gün biraz kurumdan kaynaklı siyah duman atışı oldu. Şu an sıkıntı yok.

Benim yakıt 3.60 litre. 150 km'de yedeğe düşüyosa, sen baya ayarı kaçık kullanıyomuşsun be abi

@janti
    hocam canını sıkma, motoruna tahmin ettiğin kadar kötü bişey olmadı. Jikle açık yol aldığın süre boyunca fazla yakıt sarfiyatı yaptın çünkü karbüratöründe zengin karışım oldu. Benzin oranı fazla karıştığı için de yatak döşek kısmında biraz kurum birikmiş olabilir.

Bi ara gezintiye çıktığında yüksek devir kullan bir süre.

Canını sıkacak birşey yok, devam

Motosikleti
    Honda CB125E
    @winged skull
    abi çok basit bi cevap olacak, mutlaka senin de aklına gelmiştir ama o siyah duman, çıkarttığın susturuculardan kalan kurumlar olmasın?

Ben de eksozumun ucuna delik açtırmıştım, ilk 1-2 gün biraz kurumdan kaynaklı siyah duman atışı oldu. Şu an sıkıntı yok.

Benim yakıt 3.60 litre. 150 km'de yedeğe düşüyosa, sen baya ayarı kaçık kullanıyomuşsun be abi

@janti
    hocam canını sıkma, motoruna tahmin ettiğin kadar kötü bişey olmadı. Jikle açık yol aldığın süre boyunca fazla yakıt sarfiyatı yaptın çünkü karbüratöründe zengin karışım oldu. Benzin oranı fazla karıştığı için de yatak döşek kısmında biraz kurum birikmiş olabilir.

Bi ara gezintiye çıktığında yüksek devir kullan bir süre.

Canını sıkacak birşey yok, devam
    Hah çok sağol valla içim içimi yiyodu

Bi sorum daha olucak son 2 gündür motoru uzun süre çalıştırmayıp sonrasında çalıştırdığımda marşa bastığımda vıjjt şeklinde bi ses geliyo fakat motor marş alıyo gayet sağlıklı çalışıyo bunun sorunu nedir acaba lakin daha sonra çalıştırdığımda bu sesten eser yok ilk çalıştırmamda yapıyo bunu valla sinir olmaya başladım

Motosikleti
    Mondial MCT 250
    Kömürlerde belki problem vardır. Veya marş taşşağı diye bi parça var. Belki ömrünün sonuna yaklaşmıştır. Bi baktır

Motosikleti
    Honda CB125E
    Kömürlerde belki problem vardır. Veya marş taşşağı diye bi parça var. Belki ömrünün sonuna yaklaşmıştır. Bi baktır
    Bu aralar sıkıntı yok allaha şükür nedendir bilinmez geçti valla canavarın hiç sıkıntısı yok şükür balatalari değiştirmeyi düşünüyorum honda titan balatalari ile eski üstadlar önermişti forumu okurken görmüştüm

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler