Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    merhaba arkadaşlar
    motorumu yeni aldım herşey mükemmel ama titreşimden ayaklarım uyuştu bunun çaresi varmıdır.
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı
    merhaba arkadaşlar
    motorumu yeni aldım herşey mükemmel ama titreşimden ayaklarım uyuştu bunun çaresi varmıdır.
    Tekrar hayırlı olsun. rodajda biraz fazla titreşim olduğu doğrudur. zamanla titreşim azalır. ama şuan senin yapabileceğin mümkün olduğunca düşük devirli kullanmandır: yani yüksek viteste, bunun yakıta da direk faydası var. yoksa benzine para yetiştiremezsin. yüksek devirde kullanmaktan 100 km de 7 lt benzin yakan arkadaşları biliyorum.

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Alıntı kasvet adlı üyeden alıntı
    Satilik Motor Bakimi Yenİ Yapildi Derİ Cantalari Var Sİyah Renk 2250 Yr Birakabİlİrİm İlgİlenen Arasin Bakimdan Yenİ Cİkti Alana 5000 Km Sorun Çikartmiyacaktir
    İlgİnİze Şİmdİden TeŞekkÜrler
    0537 320 90 24 Den UlaŞabİlİrsİnİz

Ah ulem ahhhh... şu motorumu bi satabilsem ahh valla hemen allliciim .... Hocamm! Motorum satılır satılmaz seninle iletişime geçerim ...Bu arada motor hangi ilde? saygılarımla...

Alıntı HUN adlı üyeden alıntı
    Evet arkadaşlar mondial servisinin geçtiğimiz cuma günü beni çıldırtmasından dolayı motoruma direkt hava filtresini bağlamış bulunmaktayım.Cuma akşamı servise gittim benim hava filtrem kirlendi dedim (motor 3500 km de) yenisini rica edeyim dedim, tabi abi dediler 10 dakika sonra elemanın biri elindesiyah bi plastik kazanla geldi, dedim kardeş bu ne ben sadece filtre istedim kazan zaten mevcut ve sağlam dedim sonra olanlar oldu.Servisteki eleman abi filtreyi tek veremiyoruz bu komple sistem olarak geliyor dedi, yapma yav dedim nekadar bu sistem ,abi 40 ytl dedi ve bi anada gözüm döndü.Dedim siz adammı......... ?
    eleman yok abi estağfurullah dedi dedim ne estağfurullahu kardeşim inkar etmeyin dedim resmen adam ................... .Eleman abi dedi bak kataloğa bu komple bu şekilde geliyo dedi (uğur un politikasıymış).Ha dedim demekki biz 2-3 kere servise gelip peryodik sarf malzemelerini değiştirsek bi mondial parası daha alacaksınız dedim. Sonradaha da sinirlenip Uğura 1 Size 2 Garantinize 3 dedim.Birdahada dedim motoru sizin elinize bırakıp gideni de dünya alem ....... dedim ve ayrıldım.Sonra ne mi oldu gittim abicim oto aksesuarcıya sar dedim ordan bitane konik direk filtre aldım geldim eve söktüm motorun her yerini kazanı ayırdım motordan ama anlat demeyin geberdim sökene kadar ( 4 saat uraştım).Gittim usta dedim şu filtrenin ağzına uyacak bi pimaş boru ver aldım boruyuda kestim bi ucunu filtreye bir ucunuda karbüratör ağzındaki lastiğe güzelce geçirdim kaçak olmasın diye de güzelce sıktım.Sonra motoru söktüğüm yerleri teker teker topladım.Çalıştırdım motoru şimdi sonuç: Motorun çalışması daha rahatladı hatta rolantiyi bile bir miktar düşürdüm ilk kalkışlarda ve vites aralarında seri vites değiştirmelerde sanki vites değiştirmemiş ve devir bitmemiş gibi ivmelenerek ilerliyo en güzelide artık motor yağım daha az ısınıyor yalnız daha verimli yanma meydana geldiği için egsoz daha çabuk ve daha fazla ısınıyor.Son sürati deneme fırsatım olmadı 110 km ye çıktım dahada fazla zorlamadım.yaklaşık 20 km dolaşma fırsatım oldu herhangi bi problem ve dengesizlik oluşmadı motorda Allah bizi uğurun eline düşürmesin abicim 2 sene sonunda bi motor parası daha alırlar bizden ehe ehe.Bir örnek daha vereyim: Farzımisal allah korusun arka stop lambanızın camı kırıldı veya çatladı servise gittiniz usta şunun camını değiştirelim dediğinizde hooop size camı iç aksamını ve dıştaki krom görünümlü çerçeveyi hatta vidalarını satıyolar 30 ytl mi ööle bişi. Bu böyle giderse yakında hepimizin motorları custombike olacak arkadaşlar.Nasıl bir anlayışsa dumurum hafta sonu boyunca devam etti. Düşünsenize abi adamlar abartıp bujş değiştirmede abi bu karbüratörle beraber geliyo bunuda alacan derler yanında ehe eh ee .Benim şahsi fikrim Uğur bu işi kenar mahallelerde mobilet tamiratı yapan adamlar kadar bilmiyor abi yada bence art niyetliler. Ne diyo abicim reklamlarda Mondial Mondial Mondial ALLLLLLLLLLLLL.

Dostum seni yerden göğe kadar destekliyorum. Aynı dandik durum benim başımada geldi.Ufak bir düşmeden sonra farları tutan plastik aksamda bir kırılma oldu yani yapıştırlsa olacak gitti sözüm ona "MONDİAL" servisine adam bana " komple deşiştireceez .." demez mi.. " ii kaça olcek " dediğimde bi şok daa geçerdim sana 45 olur dedi. BEnde olur dedim. S.... medik şu arka kulağım kalmıştı onuda sana verim dedim ve o sinirle eve geldim.Plastik aksamı söktüm süper yapıştırcı ve soğutucu bir spreyle kırık olan yeri( ki ufakcı bir yerdi ) yapıştırdım valla kemik gibi oldu güzelcede geri monte ettim ve 45 ytl den kurtardık. Arkadaşın dediği gibi. Bunların politikası abicim bizi bozar... vesselam....

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    selamler
    göktax verdiğin bilgiler için sağol 100km 7lt çok fazla araba bile bukadar yakmıyo ya 1km de 220lira gibi bişey ediyo bugün 55km lik bi yol yaptım istanbul gebze 100km hızda çok titriyo 80km normal titriyo ama genede ayakları rahatsız ediyor. zamanla geçer demişsiniz inşallah geçer yoksa uzun yol çekilmiyo.

Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    ne olmuş bizim mct cilere yaw kimse artık bişey yazmıyor tatilemi çıktılar nedir.
    hayırlısı bakalım

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı
    ne olmuş bizim mct cilere yaw kimse artık bişey yazmıyor tatilemi çıktılar nedir.
    hayırlısı bakalım
    walla ben biyere gitmedim. herhalde arkadaşlar gezmekten net e vakit ayıramıyolardır: malum yaz bu sene biraz geç geldi.

kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600
    Ah ulem ahhhh... şu motorumu bi satabilsem ahh valla hemen allliciim .... Hocamm! Motorum satılır satılmaz seninle iletişime geçerim ...Bu arada motor hangi ilde? saygılarımla...

istanbul bostancıdayım dostum beklerim

chopper250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 100 cc ve mondial mct 250
    Arkadaşlar,ben 1987 den beri motosiklete biniyorum.ilk motorum klasik bir mobiletti.daha sonra 250 ceylanım oldu. bu arada suzuki,honda,yamaha,harley ,ducati motoguzzi,triumph ve daha bir sürü dev markalar vardı.şimdi sakın yanlış anlamayın beni kaç tane motorsiklet vardı piyasada.aşırı yüksek fiatları yüzünden belli bir kesimde vardı sadece...peki ya şimdi.yollarda motorsiklet fırtınası var. peki bu çinli amcalar hepimize motora binme vede alma zevki tattırmadımı. chopper motor almak artık hayal değil. tamam bir harley yada kawasaki değil belki ama size özgürlüğü yaşatmıyormu hiç ??ne olur birazda elimiz üstünde olsa? ben mutluyum motorumla.çünki o biiir mondial mct 250 chopper ve çin malı.ben bunu bilerek aldım ve bana tahmin ettiğimdende fazlasını veriyor.size verilen kullanma klavuzunda motor hakkında yazan (dikkat) ibareli kısımları iyice okumak gerekiyor. örnek vericek olursam park edince uzun süreli kalırsanız benzin musluğunu kapatın diyor.ben bunu ilk baştan uygulamamıştım (hatta elektronik bir devre imal edip motoru kapatınca musluğu valf ile kapatıcaktım ki bunun için hala çalışıyorum)o zaman sorun şuydu motor ilk çalıştırmada aşırı benzin akışı yüzünden boğuluyormuş.bujileri kuruluyunca çalışıyordu.ama musluk olayını izah ettiği gibi kullanınca tek marşta çalışıyor. bu şimdi motorun kusurumu yoksa benimmi? bence benim. kuralları uygularsak her şey yolunda gider. Bana elektroniği öğreten abimin bir lafı var.. derki EĞER BİR ŞEYİ BEĞENMEYİP ELEŞTİRİYORSAN, O BEĞENMEDİĞİNDEN DAHA İYİSİNİ YAPMAK ZORUNDASIN. DER...Ha bu arada unutmadan söyliyeyim.Bence hayatın keyfini çıkarın. hepinize saygı sevgi ve kazasız belasız günler diliyorum........

Motosikleti
    250 MCT
    chopper250 teşekkür ederiz yazdıkların gerçekten çok doğru. Ben de motorumu çok seviyorum alırken çok zorluklar çektim ama gerçekten buna deydi.
    Bu arada senin motorun km. kaç oldu?

Arkadaşlar dün canavarın çantalarını söktüm. Hem denemek için hem de zincirden çok yağ sıçramış jant ve telleri simsiyah olmuştu onu temizlemek için çantalar varken elim sığmıyordu iyi temizliyemiyodum.
    Neyse temizliği yaptım cayır cayır yanıyo ama, çantasız hiç hoşuma gitmedi garipsedim biraz. Akşam eve dönünce tekrar takmayı düşünüyorum.
    Siz ne dersiniz yoksa birazda çantasız mı geziyim?

k@os - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct - Karakedi
    Arkadaşlar Antalya bölgesinde (yada internetten on-line alış-veriş yapabileceğim) 250 mct için modifiye malzemesi (rüzgarlık-ön cam, ön koruma demiri vb. ) satın alabileceğim ve bol çeşiti olan bi yer biliyormusunuz acaba.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    beyler motournuzdan memnusnumusunz *??
    Yeni yine yeniden

arkadaşlar benim mct 250 vardı ve çok yakın bir zamanda sattım birazda satmak zorunda kaldım paraya çok şıkşmıştım inanın buna nerdeyse ağlıçaktım çok üzüldüm ben kendi düşünçemi söylemek istiyorum mct ye binen birisi asla başka motora binemez binen kişiye çok bayat gelir bunun testini ben yaptım bir iki test şürüşleri yaptım diğer motorlarla mct gibi asla değil.işşallah kendimi toplarsam yine alıçam birtane dualarınızı esirgemeyin.

chopper250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 100 cc ve mondial mct 250
    anladığım kadarıyla bu mondial topiği yeni dostluklarıda başlatıyor. al işte mondialin bir faydası daha

Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı
    chopper250 teşekkür ederiz yazdıkların gerçekten çok doğru. Ben de motorumu çok seviyorum alırken çok zorluklar çektim ama gerçekten buna deydi.
    Bu arada senin motorun km. kaç oldu?

Arkadaşlar dün canavarın çantalarını söktüm. Hem denemek için hem de zincirden çok yağ sıçramış jant ve telleri simsiyah olmuştu onu temizlemek için çantalar varken elim sığmıyordu iyi temizliyemiyodum.
    Neyse temizliği yaptım cayır cayır yanıyo ama, çantasız hiç hoşuma gitmedi garipsedim biraz. Akşam eve dönünce tekrar takmayı düşünüyorum.
    Siz ne dersiniz yoksa birazda çantasız mı geziyim?
    çantasız pek hoş durmaz herhalde birde deri yakışıyor ama pek güvenilir değil gibi.sevgiler.

MaRaNtZz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaşlar bu motor benimde çok hoşuma gitti ama bu motoru alma konusunda kafama takılan bazı soru işaretlerinin ortadan kalkmasını sağladınız teşekkürler.Sonuç olarak bu fiyat'a çok uygun ve hoş bir motor diyebilirmiyiz, önerileriniz bu konuda nedir?Başka daha iyi diyebileceğimiz bir model varmıdır?Teşekkürler...

k@os - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct - Karakedi
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar bu motor benimde çok hoşuma gitti ama bu motoru alma konusunda kafama takılan bazı soru işaretlerinin ortadan kalkmasını sağladınız teşekkürler.Sonuç olarak bu fiyat'a çok uygun ve hoş bir motor diyebilirmiyiz, önerileriniz bu konuda nedir?Başka daha iyi diyebileceğimiz bir model varmıdır?Teşekkürler...
    Arkadaş ben ilk defa bir motor kullanıyorum yaklaşık 3 aydır 250 mct, ben tavsiye ederim bu fiyata sorunsuz ve canavar gibi motora biniyorum..

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    pazar günü mersinli arkadaşlarla yaylaya çıktık. daha önce de dik yokuşlara 2 kişi çok rahat çıkmıştım.ama bu pazar beni çıldırttı.1 le yokuş çıkamadım.hava filitresi yüzünden sanırım.bujileri değiştiricem.bide aldığım benzinde kötü sanırım.deponun ağzına artı bi filitre eklemek istiyoum varmı böyle bi aparat???
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı MaRaNtZz adlı üyeden alıntı
    Dostum selam;

Topiğimizde daha önce epey bir yazıldı çizildi..geriye doğru mesajları bir tararsan aklına gelen gelmeyen bir çok sorunun cevabını bulabilirsin.
    Ha, kısa özet dersen, parasının karşılığını fazlası ile veriyor...

Selamlar, saygılar...

Alıntı idris- adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar benim mct 250 vardı ve çok yakın bir zamanda sattım birazda satmak zorunda kaldım paraya çok şıkşmıştım inanın buna nerdeyse ağlıçaktım çok üzüldüm ben kendi düşünçemi söylemek istiyorum mct ye binen birisi asla başka motora binemez binen kişiye çok bayat gelir bunun testini ben yaptım bir iki test şürüşleri yaptım diğer motorlarla mct gibi asla değil.işşallah kendimi toplarsam yine alıçam birtane dualarınızı esirgemeyin.
    Tanrı, gönlüne göre versin dostum...umarım kavuşursun en kısa zamanda yeniden sevgiline

Alıntı k@os adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar Antalya bölgesinde (yada internetten on-line alış-veriş yapabileceğim) 250 mct için modifiye malzemesi (rüzgarlık-ön cam, ön koruma demiri vb. ) satın alabileceğim ve bol çeşiti olan bi yer biliyormusunuz acaba.
    www.sevpa.net

İstanbul daki efsane Mondial servisimiz...
    online satışları yok ama, Ayhan Bey çok ilgili bir insan...
    aradığın her türlü malzemeyi bulabilirsin bizim motorlara ilişkin...
    ertesi gün elinde olur...

Selamlar, saygılar....

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Benkaan okudum yayla maceranı dün :D:D. Abi ngk buji ve direk filtre olayına gir.Ben taktım filtreyi 7 lt benzinle 240 km yok yaptı(karışık kullanımda) 2. vitesle tırmandıım rampaları 3 ile rahat rahat çıkıyorum.Şimdiki hedefim arka dişliyi değiştirmek.İstanbulda nerden temin edebilirim arkadaşlar bilgisi olan cevaplarsa çok ama çook makbule geçecek.Selamlar saygılar hürmetler vs.vs. bilimum iyilik dilekleri hepinize :D

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    hun hangisi hava filitresimi? bide deponun ağzına filtre istiyorum ben. bujiler ngk tamamdır. 7 lt ile 240 kilometreyi ben rüyamda görsem hayra yormam 1 lt ile 20-22 km arası... yüksek devirde de kullanmıyorum ki
    son olarak arka dişliyi değiştirmekle ne elde edicez???
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Sevgili Benkaan ;Ben havafiltresini değiştirdim. Anladığım kadarı ile ikinci bir benzin filtresi olayı istiyosun sen.Nekadar işe yarar bilemiyorum ama benzin hortumun biraz uzat bi benzin filtresi daha ekle. Dişli olayı da ben motorumu genellikle 30-40 km menzille akıcı sayılabilecek trafikte 90-100 km arasında kullanıyorum yanlış hatırlamıyorsam aramızda arka dişliyi küçültüp düşük devirde daha yüksek hız ( tabi ara süratlenmeler azalıyor) elde eden arkadaşlarımız vardı.Amacım motoruma daha fazla sürat kazandırmaktan ziyade daha az devir çevirttirerek 90- 100 km arasında fazla zorlamadan gitmek.Ara süratlenmesi konusunda zaten taktığım direk filtre motoru gereğinden fazla atak duruma getirdi.böylelikle vites oranları biraz daha uzun olur kanaatindeyim zira direk filtre ile zırt pırt vites değiştirmek zorunda kalıyosun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler