Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    MERHABA ARKADAŞLAR
    sizlerle de tanışmak istiyorum benim adım erman 24 yaşındayım istanbul ümraniyede ikamet etmekteyim ilk motorum mondi 151rs'i sattım ve mondi 250mct aldım 2.el 250km'de 2500ytl ye motorun sahibi emekli astsubay motoru almış viraz gezmiş ve eve gitmiş hanımı görünce ya ben ya motor demiş sonra doğru getirmiş aldığı yere
    ben motorla uğraşmayı çok severim 151rs ile çok uğraşırdım yenilikleri severim elim anahtar tutar yani bazılarını görüyoru bir civata sıkamayacak kadar aciz böle motorcu olunmaz motorun dilinden anlamak lazım herkese kazasız sürüşler
    saygılar
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    magpie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 mct Siyah
    Arkadaşlar Merhaba;

26.06.2006 tarihinde arıza nedeni ile servise bıraktığım motorumun hala kapağının bile açılmadığını öğrendim. Bu servis bozuntularını kime şikayet etmek lazım... Firma bu tür şikayetleri dikkate alıyor mu? Diğer yandan garanti belgesinde 5 iş günü arızası giderilmeyen motor yerine muadili verilir diye birşey yazıyor. Bu kuralı aranızda işleten var mı?

Motosikleti
    mct250 siyah,kawasaki zzr 1100
    segili hun;
    geçmiş olsun diyeyim en başta servis konusunda hepimiz dertilyiz galiba.Benim arkadaşın mct si perşemve günü bozuldu bve hala daha bakılmadı yani bir civata bile sökülmedi.Ben elimden geldiğince kendim yapmaya çalışıyorum ufak tefek sorunları adamların derdini çekip moral bozmaktansa kendim kurcalamayı seviyorum. servislerin berbat olmasının bence en büyük avantajı bize zorla motoru öğretiyor adamlar yakında modifiye edecek düzeye gelirsek hiç şaşmam.

tekrar geçmiş olsun
    Başkalarının düşünceleriyle akıllı olacağıma, kendi adıma deli olmayı yeğlerim.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Ya herşey iyi hoş da adamı enayi yerine koyuyolar.Servislerin kabahati Uğurun yanında bence bir hiç.Sen git antlaşma yap adam senin malını satsın servis görevini üstlensin bırak bir başına saldım çayıra mevlam kayıra hesabı ya 1 tane adam gibi adam olmazmı ya bu mondial servisleri içinde anladığım kadarayıla adamlar bizi hiç birşeyden anlamayan bunlar nasıl olsa mal bişeydende anlamıyorlar kitleyelim gitsin gözüyle bakıyorlar galiba. 3-5 liralık parçaları garanti kapsamından değiştireceğiz diye yapmadıkları eziyet kalmıyor.Birde özellikle mi seçiyorlar bu servisleri anlamıyorum ya nerde öküz bişeyden anlamayan dalaveracı fırsatçı gerçek esnaf olmayan adam varsa onları buluyolar.Allaha şükür elimiz anahtar tutuyor öküz de değiliz gittiği yere kadar gider gitmedimi sökeriz bütün parçalarını biyerinden çaydanlık bi yerinden su ısıtıcısı farlarından gece lambası kornasından kapı zili jant tellerinden yelpaze selesinden beygir eğeri tekerleklerinden denize girerken şambrel hesaabı değerlendiririz artık naapalım ağlıyak da gözden mi olak ?:D:D:D:D:D:D:D:D yakında hepimiz avatarlarımızdaki motoru bölümüne mondial 250 mct custombike yazıcaz herhalde

voldemort - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şu an yok
    bende kırılan stop lambasının camını degıstırmek ıcın gıttım ama komple vereceklerını soyledılr ve 35 lıra ıstedıler. NE mi yaptım BABAM izmire gıdıyodu yazdım kırık parcayı verdım. bıde sadece cam 3 ytl ye alınmak suretıyle geldı. Çaktım servısın kafasına camı dedım tak bakalım sunu adamda e.ek derisi gibi yüz var utanmadı. bi de iyi etmıssın dedi. zurna
    Dört duvar arası kapanmazki sendeki özgür ruh. Ölünce parçalanmazki bendeki özgür ruh. Sevişe sevişe azalmazki tendeki özgür ruh. Kopyalayarak çoğalmazki gendeki özgür ruh... BABAZULA

Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı
    Benzin musluğu aşağıda normal depo
    yukarıda yedek depo
    ortada ise kapalı
    Hocam bilgilendirmen için tesekkürler yoksa epey ugrasacaktım.

Bu arada arka frene ıyı basınca tutuyormus arkadas gösterdi biz üzerindeyken kıc bile attı.. Ben halen emin değilim ama Arabadan epey farklı.
    Bir de aletin rölantisi bozuk gibi.. arada cok stop ediyor düzelir diye umuyorum...nede olsa yeni. Direksiyon kilidini güzelce soktüm . once acılmaz sandım ama vıdalar fazla ısrar etmıyor..

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    rölanti ayarını sağ tarafta deponun altında içe doğru siyah bi musluk var ordan ayarlaya bilirsin.direksyon kilidini neden söktün anlayamadım???
    yaşamam için, motor sürmem lazım. motor sürmem içinse yaşamam!!!

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı HUN adlı üyeden alıntı
    sökeriz bütün parçalarını biyerinden çaydanlık bi yerinden su ısıtıcısı farlarından gece lambası kornasından kapı zili jant tellerinden yelpaze selesinden beygir eğeri tekerleklerinden denize girerken şambrel hesaabı değerlendiririz artık naapalım ağlıyak da gözden mi olak ?
    Dostum, sen beni güldürdün Tanrı da seni 1000 defa güldürsün....

Süper tespit.....

Alıntı Faustxx adlı üyeden alıntı
    Sevgili Journeyman-35,

dostum iyiyim çok sağol sende iyisindir işallah. ç.kaleye gelme meselesinde hiç birşey dememişin galiba yatacak bu iş yaw ehliyet olsa ben uçarak o tarafa gelecem
    eksoz sökümünü yarın sabaha yapıyorum.dostum sen filitre meselesine ne diyorsun yaptırsak nasıl olur acaba. birde ben bir şeyi daha kafaya taktım.ön tekerdeki çatalı uzatacam tam copper yapacam makinayı, biraz araştırdım 9,14 ve 18 derece eğimlerden biri seçilerek yapılıyormuş.amerikadaki bir sitede sadece bu işi yapan bir elemandan öğrendim" sitesinde öğrendim " burda seamik bölümünde okuyan bir öğrenci var fiber glass işini bayağı iyi yapıyormuş onunla konuştum onda da bir jinlun var.benzin deposunun görüntü olarak daha büyük olmasını istediğimi vede yüksek olmasını istediğimi söyledim yapabilrim dedi. bakalım pztesi konuşup maliyetini falan çıkaracaz.

bir şey daha soracaktım sana dostum, benim arkadaş motora çanta yaptırmak istiyor sen bir ara bana tanıdığım var demiştin sen çiz ben yaptırırım demiştim, eğer hala o bağlantın devam ediyorsa bize maliyeti ne olur yada yapıyorsa çizimleri gödersek bizede yaparmı?

kendine çok iyi bak görüşmek üzere dostum.
    Dostum, merhaba...

ehliyet ehliyet ehliyet....aynı dert benim başımda
    Neyse yüzdük sonuna geldik...Cmts yazılı sınava gircez...umarım gerisi de sökülür gelir...

Hava filtresi hususunda yapan arkadaşlar var...ben uğraşmayı pek düşünmüyorum...

Abi, çantalarla ilgili ben geçmiş mesajlarda Mehmet Usta nın web adresine kadar vermiştim...kusura bakma kartını bulamadım...
    Mehmet Karatay...www.karatay.com du galiba....
    Direkt temasa geçebilirsiniz...

Selamlar, sevgiler....

Alıntı kozmiktohum adlı üyeden alıntı
    MERHABA ARKADAŞLAR
    sizlerle de tanışmak istiyorum benim adım erman 24 yaşındayım istanbul ümraniyede ikamet etmekteyim ilk motorum mondi 151rs'i sattım ve mondi 250mct aldım 2.el 250km'de 2500ytl ye motorun sahibi emekli astsubay motoru almış viraz gezmiş ve eve gitmiş hanımı görünce ya ben ya motor demiş sonra doğru getirmiş aldığı yere
    ben motorla uğraşmayı çok severim 151rs ile çok uğraşırdım yenilikleri severim elim anahtar tutar yani bazılarını görüyoru bir civata sıkamayacak kadar aciz böle motorcu olunmaz motorun dilinden anlamak lazım herkese kazasız sürüşler
    saygılar
    Hoşgeldin....
    Walla biz bizim sıpalarla bayağı bi uğraştık...eski mesajları okursan anlarsın

Kazasız, belasız güzel günlerde....
    Selamlar....

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

Motosikleti
    nasip daha alamadım
    herkese slm eder kazasız sıkıntısız bir ömür dileyerek aranıza katılma talebimi bilgilerinize sunarım (biraz resmi oldu galiba) Şuan bir motorum yok ama MCT250 alma yönünde araştırmalarım devam etmekte sizlerin yorumları çok yararlı oluyor bu arada ilk motorum olacak...

Motosikleti
    mct250 siyah,kawasaki zzr 1100
    dostum journeyman;

Çok sağol ben şimdi geçmiş mesajları karıştırı bilgileri bulurum. bu arada dün servise gittim benim karbüratörü yeniden ayarlattım arla fireni zinciri sıktırınca tekrar ayarlattım. hava filitresini temizlettim.birde benim ara uzatma kablosu yeterli gelmediği için susturucuyu çıkartamadım servisteki usataya söyledim. tamam dedi burda çıkartırsın dedi.ama şu anda nerdeyse 5 gündür hava felaket denilecek kadar serin ve inanılmaz rüzgar var o yüzden buraya dardanel diyorlar ya rüzgarlı şehir diye. bu rüzgarda motoru kullanmak bile zorlaşıyor o kadar rüzgar olyorki saatte 20 km ye kadar düşmeme rağmen kontrol etmek zorlaşıyor.
    bütün bakımları yaptırdıktan sonra senin tabirinle benim SIPA uçacakmış gibi oldu. tekrar tekrar aşk bu olsa gerek şimdi rüzgar olmasına rağmen birşeyler beni sürekli motora çekiyor. :D bu arada ben kendi çantalarım için gerekli olan bütün malzemelerimi aldım.biri hariç şu kalın kösele denilen zıkkım kaldı onunda burdaki fabrikası kapanmış iyimi. kilitlerini üst deri kaplamasını pullarını cırtcırtlarını yapıştırıcılarını süngerini deri iplerine varıncaya hata sissy bara monte için somunlu civatalarına kadar tamam eğer köseleyi bulamazsan sert durması için duralit kullanacam aslında iki çanta yapacaktım biri uzun yol için diğeride şehir içi kullanım için artık sadece birini yapacam diğerini kösele bulursam yapacam bu haftasonu işallah bitiririm. sizede fotograflarını yollarım.

bu arada imtahanda sana başarılar dostum. tabi bütün imtahana girecek arkadaşlara buradan başarılar diliyorum.
    Başkalarının düşünceleriyle akıllı olacağıma, kendi adıma deli olmayı yeğlerim.

Özgür1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı HUN adlı üyeden alıntı
    Ya herşey iyi hoş da adamı enayi yerine koyuyolar.Servislerin kabahati Uğurun yanında bence bir hiç.Sen git antlaşma yap adam senin malını satsın servis görevini üstlensin bırak bir başına saldım çayıra mevlam kayıra hesabı ya 1 tane adam gibi adam olmazmı ya bu mondial servisleri içinde anladığım kadarayıla adamlar bizi hiç birşeyden anlamayan bunlar nasıl olsa mal bişeydende anlamıyorlar kitleyelim gitsin gözüyle bakıyorlar galiba. 3-5 liralık parçaları garanti kapsamından değiştireceğiz diye yapmadıkları eziyet kalmıyor.Birde özellikle mi seçiyorlar bu servisleri anlamıyorum ya nerde öküz bişeyden anlamayan dalaveracı fırsatçı gerçek esnaf olmayan adam varsa onları buluyolar.Allaha şükür elimiz anahtar tutuyor öküz de değiliz gittiği yere kadar gider gitmedimi sökeriz bütün parçalarını biyerinden çaydanlık bi yerinden su ısıtıcısı farlarından gece lambası kornasından kapı zili jant tellerinden yelpaze selesinden beygir eğeri tekerleklerinden denize girerken şambrel hesaabı değerlendiririz artık naapalım ağlıyak da gözden mi olak ?:D:D:D:D:D:D:D:D yakında hepimiz avatarlarımızdaki motoru bölümüne mondial 250 mct custombike yazıcaz herhalde
    Arkadaşlar merhaba servislerle yaşadığınız sorunları direk uğur mondialin sitesindeki dilek şikayetleriniz bölümüne email olarak atın sizinle hemen aynı gün irtibata geçecekler emin olun HEPİNİZE İYİ SÜRÜŞLER...

Motosikleti
    250 mct
    özgür geçen aylarda 2 gün boyunca mail ve fax çektim toplam 10 u geçmiştir...
    ALLAH kulu neyin var demedi. sonunda birine ulaştımda o halletti!!!!!!!!!!!!!!!!

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Yok abi serviste söyledikleri şekilde bi hizmet anlayışı ben görmedim bu zihniyetle satış yapmaya çalışan Uğur yetkililerine değil mail selam vermeye bile tenezzül etmem. Dünyanın hiç bir yerinde normal peryodik olarak sarf malzemesi diye geçen parçaları , - yok hava filtresini tek olarak veremiyoruz 40 ytl değerindeki kazanı ile beraber verebiliriz satış politikaları bu fabrikadan böyle set halinde geliyo diyen bi anlayışın yüzüne tükürsen yarabbi şükür yağmur yağıyo der .

kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600
    Satilik Motor Bakimi Yenİ Yapildi Derİ Cantalari Var Sİyah Renk 2250 Yr Birakabİlİrİm İlgİlenen Arasin Bakimdan Yenİ Cİkti Alana 5000 Km Sorun Çikartmiyacaktir
    İlgİnİze Şİmdİden TeŞekkÜrler
    0537 320 90 24 Den UlaŞabİlİrsİnİz

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    tuh be abı bende alacam ama 5-6 ay sonra
    Yeni yine yeniden

magpie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 mct Siyah
    Merhaba Arkadaşlar;
    Uzun bir bekleme ve servis değişim sonucunda (Bu arada UĞUR yazdığım şikayet mailine ertesi gün cevaben aradı.) Motorun arızası meydana çıktı EKSANTİRİK ZİNCİRİ kırılmış. Tamamen üretim hatası olan bu arıza sonucu baklaları birbirine paralel altı parçacıktan oluşan bu zincirin bir baklasına ait 6 parçacıktan 5 tasnesi motorun içinde... Dolayısıyla muhtemelen silindir,piston vs. çizik içinde... Mondial ile görüşüp bu arızanın büyük ve ileride motorun düzgün toplanamamasından dolayı problem çıkarabileceğini söyledim. Görüştüğüm Erdinç Bey hemen talimat verip motoru fabrikaya istedi ve bizzat takip edeceğini söyledi. Bende takip edeceğim artık bakacağız neler olacak. (Bu havalarda motorsuz kalmak adama çok koyuyor.)

kozmiktohum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ESKİDEN-250MCT
    selamlar
    sonunda 250mct me kavuştum ve 3 gündür üzerindeyim izlenimlerimi paylaşayım dedim
    1. 10ytl lik benzin aldım ışık sönmedi bile
    2. uzun yolda titreşim fazla ayaklarımı uyuşturdu
    3. kullanımı çok rahat hiç yormuyo.
    4. görüntü süper
    5. ayağım motora deydi ve yandı.
    6. bu paraya bu motor gerçekten çok iyi
    büyük okyonuslarda küçük balık olacağına küçük göllerde büyük balık ol

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    ya nederseniz diyin 250 MCT harika bir görünüm harika performansı var. Arkadaşta vardı şööle bir denem sürüşüne çıktım hakikaten bacaklarının arasındaki makina ile bütünleşmiş hissetmemek mümkün diil. Ben almadığıma pişman oldum şimcik satacak yer arıyom pehehe

Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    rölanti ayarını sağ tarafta deponun altında içe doğru siyah bi musluk var ordan ayarlaya bilirsin.direksyon kilidini neden söktün anlayamadım???
    Sagol dostum... Anahtar kilidin içinde kilitli pozisyonda kırılmıstı, mecburen sokmek zorunda kaldım.

Motosikleti
    250 mct
    yahu benimki azdı....
    1 lt ile 20 km gidiyo... ayarlarlatmam lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler