Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SabriKerkük - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 mct
    Herkese merheba bir süredir forumu takip ediyorum ben de mondial 250mct kullanıcısıyım motosiklet uzun süredir kullanılmıyordu ve ben bir ay önce çıkartıp akü aldım motor benzin akıtmaya başladı kullanılmadığından dolayı olduğunu söylediler biraz kullandığımda benzin akıtmayı kesti ama bi kaç gündür tekrar başladı tamirciye götürdüm karbiratörü temizledi ve deponun içinin pas tutuğunu söyledi burdan gelen pas yüzünden şamandıranın akıttığını söyledi bu paslanma durumu için yapabileceğim bir şey varmı depoyu değiştirmem şartmı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı SabriKerkük adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merheba bir süredir forumu takip ediyorum ben de mondial 250mct kullanıcısıyım motosiklet uzun süredir kullanılmıyordu ve ben bir ay önce çıkartıp akü aldım motor benzin akıtmaya başladı kullanılmadığından dolayı olduğunu söylediler biraz kullandığımda benzin akıtmayı kesti ama bi kaç gündür tekrar başladı tamirciye götürdüm karbiratörü temizledi ve deponun içinin pas tutuğunu söyledi burdan gelen pas yüzünden şamandıranın akıttığını söyledi bu paslanma durumu için yapabileceğim bir şey varmı depoyu değiştirmem şartmı ?
    Deponun içinin paslanmasını istemıyorsan depoyu fulle daha sonra aküyü sök motoru yatır.

Benzin hortumlarındanda kaçırıyor olabilir zaten her sezon degişsse iyi olur o plastik boruların çabuk çatlıyorlar çünkü.

Bozulan benzin karbüratöre geldigi içinde tıkama yapabiliyor karbüratörü temizlemesi iyi olmuş.

hasanrs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 150 T1 7k, SYM GTS250i Evo16k, Yamaha R25
    Arkadaşlar sizce 2. el olarak keeway superlight 150 mi? Mondial MCT mi?
    http://www.gunceltrend.com Binicem üstüne... Vurucam kırbacı!

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Arkadaşlar yukarıdaki ilandaki motosikletim satılmıştır.Alan arkadaşa hayırlı olsun ilk viteslisiymiş kaskı botlarıda giydi hemen güle oynaya gitti.İyimi yaptım ,kötümü ama cidden eleman giderken arkasından bakakaldım

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Keeway Superlight, güzel olmaya güzel ama performans olarak MCT'nin yanından geçemez... Elin anahtar tutmuyorsa da MCT yaramaz sana... Tamirle uğraşmam ben diyorsan Keeway almanı öneririm. Yok arkadaş ben yokuşlarda kamyon egzosu yutmayacağım diyorsan MCT... ;)

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    1,5 seneye yakin bande kullandim hatta istanbuldan trabzona gittim sadece sigara cay ve yemek molasi verdim toplam 1100 km tek sorun cikarmadi mct'nintek sorunu 80km hizdan sonra motor bagiriyor, bu insanlar nasil mct kullanmislarda bu mototu kotuleyip duruyorlar anlamakta zzorlaniyorum, ya onlardaki kotu cikan mct idi, yada kendilerinde bir sorun var. Tsk ederim, kimseyi kirmak incitmek gibi bir amacim yoktu.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,5 seneye yakin bande kullandim hatta istanbuldan trabzona gittim sadece sigara cay ve yemek molasi verdim toplam 1100 km tek sorun cikarmadi mct'nintek sorunu 80km hizdan sonra motor bagiriyor, bu insanlar nasil mct kullanmislarda bu mototu kotuleyip duruyorlar anlamakta zzorlaniyorum, ya onlardaki kotu cikan mct idi, yada kendilerinde bir sorun var. Tsk ederim, kimseyi kirmak incitmek gibi bir amacim yoktu.
    Dogrudur fakat 80den sonra bagırma durumunuda arka dişli ile oynayarak çözebiliyorduk.

Motorun devir aralıgı ve vites aralıgı uzuyor ayrıca daha sessiz daha titreşimsiz yol alıyordu.

Stabil uzun yolda kullanıcaklar için arka dişlinin 32T yapılması uygundu. 30T yapanda vardı fakat denemedım bilemıyorum.

Motosikleti
    Mct250 benim ilk motorumdu ikinci el almistim vede ucuncu sahibi idim 6000 kusurde aldim 11000 kusurde sattim kullandigim surece orjinalini bozmadim ve ben belki ilk defa motor kullandigim icin titresim hic hissetmedim buda baska motora binmedigimdende olabilir, hala icimde bir uhde kaldi cok pisman oldum ama yapacak birsey yok.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mct250 benim ilk motorumdu ikinci el almistim vede ucuncu sahibi idim 6000 kusurde aldim 11000 kusurde sattim kullandigim surece orjinalini bozmadim ve ben belki ilk defa motor kullandigim icin titresim hic hissetmedim buda baska motora binmedigimdende olabilir, hala icimde bir uhde kaldi cok pisman oldum ama yapacak birsey yok.
    Aynen dediginiz dogru. Mct250den sonra bir Fazera binseydiniz mercedes konforu gelir

Motosikleti
    kdiner ortaya yazmışsın birşeyler ama kime yazmışsın belli değil. Ben yine de alınıp cevap yazayım. 2006 model bir motorsiklet 2013 yılında 30.000 km'nin üstünde olması lazım. Bunun altını gösteren km göstergelerine ben şahsen hiç inanmıyorum. İstisnalar olabilir tabii ki. 30.000 üstü bir motor ile 10.000 km deki motor tabii ki bir olmayacaktır. O yüzden "elinden anahtar düşmez" demiştim. Yoksa ben de motorumun tüm eksiklerini giderdiğim anda, 1.000 km gibi bir seyahat düşünüyorum. Eğer bana dediysen tabii bu kötüleme olayını... ;)

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    vay be yıllar once mct 'em varken azmı takılırdım bu topıce :D ama sanırım benım zamanımdakı mct'cılerden kımse kalmamıs gıbı

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:23 ----------

[QUOTE=password48;3195029]
    Alıntı baran187 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranıza 2 ay önce katıldım.Ankarada öğrenciyim.
    birsuru sorunlarım var,yardımlarnızı bekliyorum.
    ilk motorum bu,ehliyet sürecindeyim.kullanmakta sıkıntı çekmedım.ama mekanik olarak bir sürü sıkıntı çektim.
    çözemediğim sorunlarımı yazıyorum.
    -Arka fren sıkmama rağmen bir türlü beklentilerimi karşılamadı aldığımdan beri,bi tuttu 5 tutmadı falan.balata var diyor usta.
    lastik somunu en önde sıkılmış durumda,geri alsam biraz fark yaratır gibime geliyor ?
    -konya yolundan gölbaşına doğru yokuş çıkarken,çok hafif bile olsa tekleme hissediyorum.sigortayı söküp düz bağlamıştım.elektirik kesintisinden yaparmı ?
    -bugun sanırım manifold patladı,egsoz bağlantı yerindeki vidayı söküp atmış.belkide titreşimdendir ?yaşayan varmı.
    -son sorum,egsozu kestirirsem sesi nasıl geliyor,kötü görünmesini istemiyorum ama güzel bir ses istiyorum.
    -benzin bitmesi dışında hiç yolda bırakmadı,unutamıyacagım bir motor oldu.
    -boyayı kendim boyadım,plasti dip boya.merak eden olursa boyama sürecinin bazı fotoğrafları var.paylaşırım.
    bu arad,ankarada olanlar bir haftasonu eymir gezisi falan yapalım,ne dersiniz ?

egsoz konusunda yazayım dedim kardeş susuturucularını aldırdın mı bilmem ama susuturucular alınınca tatlı tok bir ses verir kaliteli bir ses istiyorsan hoşuna gideceğini zannetmem kestirince de rolantide gerçekten bi chopper sesi veriyo ama yüksek devirde çok da hoş olmuyor bide öğrenciymişin maddi durumunu bilemem ama orjinal egsozla 17-20 kuruş yakar açılmış egsozlarla 22-28 kuruşa kadar çıkar benim gibi heryere motorla gidiyorsan aylık göze gelir bi rakam farkı oluyor bence orjinali daha iyi
    kardesım eskı mct ' cıyım ve ankaradayım yardıma ıhtıyacın olursa mutlaka ozelden yaz. konunun eskılerıne gıdersen mct hakkındakı bılgılerımı daha ıyı gorebılırsın.

Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    facebook sayfasına beni de kabul ederseniz sevinirim (sadoz5775)
    sadan abı sen nerelerdesın gorusemez olduk. unalx e sordum sanırım bulgarıstanda dedı dıye hatırlıyorum ankaradaysan goruselım.

Motosikleti
    kdiner ortaya yazmışsın birşeyler ama kime yazmışsın belli değil. Ben yine de alınıp cevap yazayım. 2006 model bir motorsiklet 2013 yılında 30.000 km'nin üstünde olması lazım. Bunun altını gösteren km göstergelerine ben şahsen hiç inanmıyorum. İstisnalar olabilir tabii ki. 30.000 üstü bir motor ile 10.000 km deki motor tabii ki bir olmayacaktır. O yüzden "elinden anahtar düşmez" demiştim. Yoksa ben de motorumun tüm eksiklerini giderdiğim anda, 1.000 km gibi bir seyahat düşünüyorum. Eğer bana dediysen tabii bu kötüleme olayını... ;)

teo kardeş lafım size değildi bu mct250 forum başlığında tüm yazanlar hep şikayetcı nedir efendim çok arıza çıkarıyor, sizde arıza çıkarıyor bende neden çıkarmıyordu, bendemi birşey vardı yoksa diğer kullanan arkadaşlarda mı sorun vardı bilmiyorum. Yazdığın gibi değildi, 2006 model 2009 trafik çıkışlıydı ve 2010 yılında satın aldım 4000 küsür veya 6000 küsürde satın aldım 2011 yılında temmuz ayında istanbul-trabzon yaptım gidiş geliş 2200 kusur ne gelirken nede giderken bir sorun yaşamadım tek sorunu 80km hızdan sonra motor bağırıyor o yüzden hızlı gitme gibi bir şansım yoktu 70-80 km arası hızla gitmek sorunda kaldım. Trabzon dönüşündede 11000 civarında motoru sattım ama üzüldüm.

Motosikleti
    Anladım... ;) Bu motorun ayarları biraz hassas, mesela debriyaj ayarı gibi... Karbüratör de öyle... Deponun pas yapmasından dolayı sürekli sorun çıkarıyor. Bence bu iki kronik sorun çözülürse sıkıntısız yıllarca kullanılabilir. Benim motorum ile bir senem doldu. Çok memnunum. Yalnız, arasıra karbüratörden benzin yerlere akıp ziyan oluyor. Acilen bu sorunu çözeceğim. Senin motorundaki bağırma olayı eksozla alakalıdır tahminimce. Ben 100 km/h'den aşağı pek inmiyorum ve sıkıntı yok...

Motosikleti
    Alıntı Teo23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım... ;) Bu motorun ayarları biraz hassas, mesela debriyaj ayarı gibi... Karbüratör de öyle... Deponun pas yapmasından dolayı sürekli sorun çıkarıyor. Bence bu iki kronik sorun çözülürse sıkıntısız yıllarca kullanılabilir. Benim motorum ile bir senem doldu. Çok memnunum. Yalnız, arasıra karbüratörden benzin yerlere akıp ziyan oluyor. Acilen bu sorunu çözeceğim. Senin motorundaki bağırma olayı eksozla alakalıdır tahminimce. Ben 100 km/h'den aşağı pek inmiyorum ve sıkıntı yok...
    Eksozla ilgili olabilir veya motor açılmamışta olabilir ayriyeten sibop ayarıda yapılmamışda olabilir ama motorla ilgili hiçbir sorunım yoktu.

Motosikleti
    Tekrar MCT'ye dönebilirsin... ;) Benim motor kaç bin km'de bir fikrim yok. 5.200 üstünde yazan rakam. Tabii ki oynanmıştır. Ben bu motoru randımanlı topladığım zaman elden çıkarmayı düşünmüyorum. Bu fiyata, 250 cc, parçası bol bulunan bir motor bulamazsınız. Komple silindir takımı 210 tl....

Öncelikle herkese merhabalar.uzun zamandır forumu özellikle 250 mct kısmını takip ediyorum.Tabi bunda yaklaşık 2 ay önce 250 mct almamın da etkisi var :D Takip ettiğim kadarıyla gerçekten içten söylüyorum ki hepiniz gayet yardımsever davranıyorsunuz. Ancak gördüğüm kadarıyla biraz bu konuya giren pek kimse kalmamış acaba gören varsa bi kaç soru sorabilir miyim?

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı burhanbey21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese merhabalar.uzun zamandır forumu özellikle 250 mct kısmını takip ediyorum.Tabi bunda yaklaşık 2 ay önce 250 mct almamın da etkisi var :D Takip ettiğim kadarıyla gerçekten içten söylüyorum ki hepiniz gayet yardımsever davranıyorsunuz. Ancak gördüğüm kadarıyla biraz bu konuya giren pek kimse kalmamış acaba gören varsa bi kaç soru sorabilir miyim?
    Mct 2006 model oldugu için sıfırının satışının kalktıgı için ve 2nci elininde artık piyasada yavaş yavaş azaldıgı için kullanıcısı pek yok haliyle.

Sen çekinmeden bütün sorularına yaz burdaki kullanıcılar haftada 1 kezde olsa online olup cevaplarlar

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mct 2006 model oldugu için sıfırının satışının kalktıgı için ve 2nci elininde artık piyasada yavaş yavaş azaldıgı için kullanıcısı pek yok haliyle.

Sen çekinmeden bütün sorularına yaz burdaki kullanıcılar haftada 1 kezde olsa online olup cevaplarlar
    ankarada 3000tl ye sıfırı vardı bayıde. bursadada 3600 veya 4600 e gordum gıbı

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ankarada 3000tl ye sıfırı vardı bayıde. bursadada 3600 veya 4600 e gordum gıbı
    Hala daha sıfırı varmı yahu. Kırmızı renkmi acaba elinde son kalanlarımı yolluyorlar dicem bu kadarda kalamazki :S

Yenileri sipariş edilmiş demekki.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok kederliyim forum
    bu 5 6 yıl öncesi, çinli cruiser furyasından pek kimse kalmadı. bir çok kişi sorunlarından bıkıp sattı, kurtuldu. birçoğununki hurdaya çıktı. geriye, cruiser sevdalısı bir avuç fakir insan kaldı. hele benim motorun başlığı tamamen ölmüş. ne güzel günlerdi. birbirimize sataşırdık, yollarda kapışırdık. hiç tanımadığımız cruisercilere selam verir hatta aynı motosikletten başkasında görsek yoldan çevirir sorunlarımızı tartışırdık. yolda kalmanın zevkini yaşardık. problemleri çözebilmenin gururunu yaşardık şimdi çok yalnızım, üşüyorum "mct" reiz ben şurda köşeye bir yere kıvrılayım, fazla ses etmem
    CEM. ve İlker41 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler