Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mct 250 & ybr 125
    CÜMLETEN HAYIRLI AKŞAMLAR HERKESE

ABİ NELER NELER YAPIYORSUNUZ BÖYLE BEN HENÜZ MACİTİMİN ORJİNALİNİ HİÇ BOZMADIM HİÇBİR SIKINTIM YOK ALLAH A ŞÜKÜRLER OLSUN

BEN 3.SAHİBİYİM FAZLA KULLANILMADIĞINDAN DOLAYI VİTES GEÇİŞLERİNDE ZORLANIYORUM (AYAĞIM ACIYOR)

TAMİRCİM KULLANDIKÇA AÇILIR VEYA DA DEBRİYAJ BALATASINI DEĞİŞTİRELİM DEMİŞTİ

ONA GÜVENİYORUM AMA SİZİNDE FİKİRLERİNİZİ ALABİLİR MİYİM
    İŞLERİMİN YOĞUNLUĞUNDAN ARKA DİŞLİYİ HENÜZ DEĞİŞTİREMEDİM ARKAYA 30 TAKICAM
    HERKESE SAYGILAR.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaslar yarın motorumu tamir ettirmek icin ustaya goturecem. Ankara'dayım ( bu arada usta tavsiyesi olanlar varsa sevinirim , evden motoru alabılecek servisi olan ) sorum su motorum calısmıo ama cok cıddı bı problem degıl bılıorum. Ya bujılerden kaynaklı veya bı kac kısıye sordum benzın deposuyla alakalı falan olabılrmıs. ama ben sorunun ne oldgnu bılmıorum tek solucegm motorun gıderken bı anda gaz almıo ve duruo sonra calısmıo .. Sızce kabacaa bana nasıl bı fatura cıkar ? yada maksimum ne oderim ?? ttamire

fatih kardes motorunun maşallahı var orjinalıni asla bozma vites gecislerinde ayagın zorlanıyorsa debriyaj balatasıyla alakalı degil bence sen debriyajını ne sıkı yap nede gevşek ortasını bul motorla giderken vites degiştirince kendini toplamıyorsa yada bagırarak bi süre sonra kendini topluyorsa debriyaj balatası şart velakin böyle bi derdi yoksa hiç bulasma dedigim gibi orjinalıni asla bozma sen vites in baglantı yerinin vidasını gevset ayagına göre ayarla bide öyle dene bakalım hayırlısıyla işin çözülür ins

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

Alıntı garagas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar yarın motorumu tamir ettirmek icin ustaya goturecem. Ankara'dayım ( bu arada usta tavsiyesi olanlar varsa sevinirim , evden motoru alabılecek servisi olan ) sorum su motorum calısmıo ama cok cıddı bı problem degıl bılıorum. Ya bujılerden kaynaklı veya bı kac kısıye sordum benzın deposuyla alakalı falan olabılrmıs. ama ben sorunun ne oldgnu bılmıorum tek solucegm motorun gıderken bı anda gaz almıo ve duruo sonra calısmıo .. Sızce kabacaa bana nasıl bı fatura cıkar ? yada maksimum ne oderim ?? ttamire
    garagas sen bi bujileri degiştir tamirciye götürmeden önce senin sorunun bence karbüratör benim de öyle bi sıkıntım vardı yolda giderken tam gaz vermeden bogulup kalıyor gidiyor ve stop ediyor yada son gaz giderken elini gazdan cekince stop etmesi bunun depo nun hava almadıgından olabilir malum ki bir şişeye su koyun kapagına bi delik acın kapagı kapatın ve ters cevirin sonra sıkıca şişeyi sıkın gördügünüz gibi şişe yamulur hava almaz depo da hava almadıgı için benzin yollamaz depo kapagını ac cebine koy bide öyle dene eger buda olmazsa sen karbüratörü sök içini temizle pislikden de yapma ihtimali var vs gibi cok olasılık var dediklerimi bi yap bi bilgi ver öyle ilgilenelim.. kolay gelsin sana şimdiden bol sabırlar bu iş baya sabır istiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

Alıntı i.tufekci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Memeyi buyutursen hiza evet epey faydasi olur ama bu seferde devir yukselir yakit artar ben olsam yapmam benzin fiyatlari malum karburator hava ayarinin makbulu 2,5-3 arasidir
    bugün karbüratörün içine pislik gitmiş daha 3 günlük karbüratör samandıra kalkmıyor ve depoda olan benzin hep boşaldı şimdi 250cc tek karbüratör sparişi verdim onu bekliyorum velakin ondada böyle bi sıkıntı yaşarsam orjinalini geri takıcam birde sorun cok yakması acayip yakıyor hem 4-5 devire gelince gaz yemiyor hem cok yakıyor bu böyle giderse ben bunu kırarım bugün sabahtan beri karbüratörle ugrastım canımı cok sıktı gaz yemiyor giderken stop ediyor içini actım temizledim tahliyeden benzin atmayı kesti ama şimdide gaz yemez oldu ne yapmam lazım anlamadım gelecek olan karbüratörü bekliyorum hayırlısıyla bunda bari sıkıntı cıkmaz ins

Alıntı yasin50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fatih kardes motorunun maşallahı var orjinalıni asla bozma vites gecislerinde ayagın zorlanıyorsa debriyaj balatasıyla alakalı degil bence sen debriyajını ne sıkı yap nede gevşek ortasını bul motorla giderken vites degiştirince kendini toplamıyorsa yada bagırarak bi süre sonra kendini topluyorsa debriyaj balatası şart velakin böyle bi derdi yoksa hiç bulasma dedigim gibi orjinalıni asla bozma sen vites in baglantı yerinin vidasını gevset ayagına göre ayarla bide öyle dene bakalım hayırlısıyla işin çözülür ins

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

garagas sen bi bujileri degiştir tamirciye götürmeden önce senin sorunun bence karbüratör benim de öyle bi sıkıntım vardı yolda giderken tam gaz vermeden bogulup kalıyor gidiyor ve stop ediyor yada son gaz giderken elini gazdan cekince stop etmesi bunun depo nun hava almadıgından olabilir malum ki bir şişeye su koyun kapagına bi delik acın kapagı kapatın ve ters cevirin sonra sıkıca şişeyi sıkın gördügünüz gibi şişe yamulur hava almaz depo da hava almadıgı için benzin yollamaz depo kapagını ac cebine koy bide öyle dene eger buda olmazsa sen karbüratörü sök içini temizle pislikden de yapma ihtimali var vs gibi cok olasılık var dediklerimi bi yap bi bilgi ver öyle ilgilenelim.. kolay gelsin sana şimdiden bol sabırlar bu iş baya sabır istiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:07 ----------

bugün karbüratörün içine pislik gitmiş daha 3 günlük karbüratör samandıra kalkmıyor ve depoda olan benzin hep boşaldı şimdi 250cc tek karbüratör sparişi verdim onu bekliyorum velakin ondada böyle bi sıkıntı yaşarsam orjinalini geri takıcam birde sorun cok yakması acayip yakıyor hem 4-5 devire gelince gaz yemiyor hem cok yakıyor bu böyle giderse ben bunu kırarım bugün sabahtan beri karbüratörle ugrastım canımı cok sıktı gaz yemiyor giderken stop ediyor içini actım temizledim tahliyeden benzin atmayı kesti ama şimdide gaz yemez oldu ne yapmam lazım anlamadım gelecek olan karbüratörü bekliyorum hayırlısıyla bunda bari sıkıntı cıkmaz ins

Bujileri hic degistirmedim nasıl degistircegimide bilmiyorum , halledebilcegim bisey mi ?

Motosikleti
    mct 250 & ybr 125
    EYV.YASİN KARDEŞ TAVSİYEN İÇİN SAĞOL. SÖYLEDİĞİN GİBİ SIKINTILARI YOK ŞÜKÜR
    VİTES AYAK AYARI İLE İLGİLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM.MEKANİK BİR ARIZA OLASI YÜKSEK ŞİMDİLİK İDARE EDİYORUM
    ALLAH BAŞKA SIKINTI VERMESİN
    BU ARADA ARKA DİŞLİYİ BÜYÜTMEK YANLIŞ BİR MÜDAHALE KÜÇÜLTSEN DAHA İYİ OLUR FORUMU BİRAZ OKURSAN ANLARSIN.

yan kapakları sökme alyan ı duruyormu ve buji sökme anahtarları varsa cok kolay zaten sökmesi depodaki yan kapatları sök sonra silindirin üstündeki alyanlı olan yan kapakları sök üst kapagı sökme aman diyim yada ben yapamam dersen götür moturcuya 10 lira ver degişsin bide öyle dene ama yinede aynı sorunu yaparsa götür motorcuya ama saglam işini bilen birine karbüratörü temizlesin kava filitresini temizlesin bundan baska sıkıntı cıkmaz kafanı fazla takma

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Alıntı fatih_AS150T1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EYV.YASİN KARDEŞ TAVSİYEN İÇİN SAĞOL. SÖYLEDİĞİN GİBİ SIKINTILARI YOK ŞÜKÜR
    VİTES AYAK AYARI İLE İLGİLİ OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜYORUM.MEKANİK BİR ARIZA OLASI YÜKSEK ŞİMDİLİK İDARE EDİYORUM
    ALLAH BAŞKA SIKINTI VERMESİN
    BU ARADA ARKA DİŞLİYİ BÜYÜTMEK YANLIŞ BİR MÜDAHALE KÜÇÜLTSEN DAHA İYİ OLUR FORUMU BİRAZ OKURSAN ANLARSIN.
    valla kardes saglam bi ustaya sor işini tam yapan birisine anca onlar yardımcı olur sana vites sorununda sen bi motorculara sor sorustur bilgilerini al hepsininki uyuyorsa saglam bi tamirciye ver yaptır.
    şimdi dedigin dogru da fatih arka dişliyi büyüten ön dişliyide büyültüyormu ? ben ön dişliyi 17 yaptım arka 36 ve sık dişli hız dişlisi + zincir de degişti ama zamanla bakıcam arka dişliyi 26 yaparım yada 28 suan motorumda vibrasyon olayı yok mct+kanuni seyhan 250cc+ ramzey QM 250cc bunların herşeyi aynı sadece görünüşü farklı .ben kanuni seyhan 250cc kullanıcısıyım 2004 model ve 7 bin km de motoru görsen 2011 model dersin motorcuya gittim o bile şaşırdı 2004 model deyince motoruna temiz bakarsan sorunlarıyla ilgilenirsen seni asla yolda bırakmaz

Motosikleti
    mct 250 & ybr 125
    SENİ GİDİ SENİ SEYHANCI SENİİİİ... NE İŞİN VAR BURALARDA
    BİR RESİM YÜKLE DE BİZ DE GÖRELİM BAKALIM METHETTİĞİN KADAR VAR MI
    MOTORUNU SEVERSEN, ONA KARŞI ATA BİNER GİBİ HASSSAS DAVRANIRSAN O DA SENİ YARI YOLDA ASLA BIRAKMAZ
    MOTORDAKİ EN UFAK BİR DEĞİŞİKLİĞİ YADA FARKLILIĞI FARKEDEBİLMEK ÇOK ÖNEMLİ
    ERKEN TEŞHİS HAYAT KURTARIR ERKEN MÜDAHALE BAŞKA ARIZALARI ÖNLER

Ne yapım kardes hepimizde aynı dert aynı cile motorlar birbirine uydugu için benimde bu motordan ögrendigim cok sey oldugu için sizlerle paylasmak istedim o yüzden siteye kayıt oldum aynen dedigin gibi suan biraz bakım yapıyorum plakasını felan yan tarafa aldım arka stop u söktüm custom tarzı bişeyler yapmaya calısıyorum böyle giderse tek karbüratör sistemi hosuma gitmezse orjinalini geri takıcam bide bişey soracam sana fatih kardes mct lerin ön jant kaclık ve lastik kaca kac oluyor mesela benim ön jant 110-90-16 mct lerin ön teker ince bende ön tekeri mct gibi yapmayı düşünüyorum 3-4 güne kalmaz motorun resmini atarım bakarsınız

Motosikleti
    Yeni Çelik Crown 150
    Bujiye gelen elektriğe baktıın mı hiç Yasin? Buji kablolarının yalıtımına,kaçak verip vermediğine?
    Yakma zengin karışım bence...

kablolarda sıkıntı yok kardeş de orjinal karbüratörü cıkartınca tekli karbüratör yapınca böyle oldu başta iyiydi dün akşam 100 gördüm sıkıntı yoktu bugün sabah olan oldu işte vida ayarıda suan kapalı 3 e getirdim aynı 2 ye getirdim aynı 5 e getirdim yine aynı degişen bişey yok fakat vidayı actıkca cok yaktı bende tüm kapattım şimdi benzin hortumuna süzgec takmıstım ondan olabilir diye geri söktüm bu kuz de yine pislik gidecek yine aynı sorunu yasıcam ne yapacagımı anlamadım ama su 250cc nin tekli karbüratörü qelsin bide onu denicem oda olmaz sa orjinalini geri takıcam anlıyacagın bos yere masraf ettim

Motosikleti
    Yeni Çelik Crown 150
    Valla kardeş zaten başta bunu burda yazsan ben hiç bulaşma derdim orjinalden şaşmayacaksın. Aslında senden önce de deneyenler ve iyi sonuç alanlar oldu tekli karbüratörden ama işte demek sende olmadı.
    Bir de kablo yeni olsa cillop gibi görünse bile sorun olabiliyor düşük ihtimal olsa da bi bak derim.

kablolar orjinal elektirik aksamında degişen hiç bir parca yok yani motor orjinal değişeni yok yinede bi göz atarım valla ya bizim burdaki petrollerin verdigin pis benzin den oluyor yada depo nun içinde pislik var fakat bu gün depo yuda temizledim pislik de cıkmadı bakacaz görecez hayırlısıyla . . sen mct kullanıcısımısın İ.tufekci eger mct kullanıyorsan ön jant özelliklerini bana söylermisin ve lastigin ebatını

orhun67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX Roadracer
    Alıntı yer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orhun67 motorun çok temiz görülüyor.soran olursa yönlendiririm.bendekini 3 hafta önce sattım.aynı motordan eskişehirde çok uyguna buldum gittim aldım:D fakat ikinci vites yok motorda anlayamadım.
    kardeşim malesef kazıklanmışsın. daha önce oldu böyle olaylar. adam salağa yatıyor neymiş 4vitesmiş yalan dolan kardeşim inanma . 1950 öncesi motor değilki bu 4 vites olsun . Böyle işte terbiyesiz ahlaksız adamlar var .

arkadaslar deponun içi paslanmıs ve karbüratöre pas gidiyor o kadar temizledim bi süre sonra yine aynı sirke döktüm pas çözücü döktüm yine fayda yok şimdide porçöz aldım depoyu boşalttım su ile temizledim içine porçöz ü döktüm hayırlısı inş bu temizler buda temizlemezse yapabilecegim ve önereceginiz neler var ?

Yesiam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD sporster
    Alıntı Yesiam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhabalar

2005 model mct sahibiyim.Motorum bujilerini yakarak başladı ilk problemlerine.Değiştirdikten sonra ilk haftalar motor çok iyi devir alırken bir süre sonra devrinden yeniden düşme yaşadım.Benzin deposunda benzin var iken motor çekmemeye başladı.Bujileri yeniden kontrol ettiğimde uçlarının siyahlaştığını gördüm tedbir amaçlı yeniden bujilerini değiştirdim.Motor önceki haline göre daha iyi çeksede hala içinden hissediyorum problemi.+100km yapamadan aynı problemi yaşıyacağım bariz.Tamirciler ise yaşadığım yerin küçük olmasından kaynaklı mct hakkında pek bilgi sahibi değiller ve motorun kapalı kutu olduğunu söylüyorlar.Bense motoruma güveniyorum mekanik olarak çok büyük bir problem olduğunu düşünmüyorum.

Benimkine benzer sorun yaşayanlar var mıdır acaba ?
    Yada bulunduğum duruma tecrübeleri doğrultusunda yorum yaparak bana yardımcı olabilecek birileri

Şimdiden verdiğiniz cevaplar için teşekkürler
    Motorumun karbtör ayarını yaptırdım hava filtresi ve manifoltları değiştirdim.İlk etapta sorun çözülmüş gibi duruyordu.Bugün biraz fazla gezdim motorla sesi bozuldu gene. yakıt düzgün hala ama sesi hoşuma gitmiyor ve problem çıkaracağını düşünüyorum yeniden
    teşekkürler

kardes motorunun silindiri cabukmu ısınıyor ona şimdi bi bak bi de böyle degişik bir koku geliyormu ısınınca 5 dk motoru bagırta bagırta bi ısıt gaz yemesi nasıl bi yap şimdi anlat yardımcı olayım sana benimde basımdan bu olaylar gecti

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:28 ----------

kardeşim senin sıkıntın karbüratörün içindeki şamandıralar başka sıkıntın yok samandıra tam olarak kalkmıyor o yüzden benzini cok yolluyor senin yapacagın şey ya temiz orjinal karbüratör bulacaksın 2.el orjinalden şaşma yada tek karbüratör olayını takacaksın sorunun sıkıntın hiç bir şeyin kalmaz ama yan sanayi karbüratör sakın alma 2. el orjinal bul daha iyi bide motorun kac km de

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar malifolt getirttim, benimkiler çatlamıştı kendim karbüratör sökmeden takabilirmiyim acaba söken biri yardım edebilir mi
    yoksa hiç ugraşmadan servise götüreyim mi ?

Alıntı semih26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar malifolt getirttim, benimkiler çatlamıştı kendim karbüratör sökmeden takabilirmiyim acaba söken biri yardım edebilir mi
    yoksa hiç ugraşmadan servise götüreyim mi ?
    semih kardes sen söküp de takamazsan hiç ugrasma servise götür taksınlar velakin ne kadar para alırlar bilemem onu saglam bi motorcuya götür oda takar 4 civada söküp takacak sıkıntı olmaz ama sen karbüratörü sökmen lazım manifoldları taka bilmen için ustasıda öyle yapacak biraz zahmetli iş debriyaj teli gaz teli felan sökeceksin hangisi uyarsa ona götür o taksın sen hiç bulasma derim

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasin50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    semih kardes sen söküp de takamazsan hiç ugrasma servise götür taksınlar velakin ne kadar para alırlar bilemem onu saglam bi motorcuya götür oda takar 4 civada söküp takacak sıkıntı olmaz ama sen karbüratörü sökmen lazım manifoldları taka bilmen için ustasıda öyle yapacak biraz zahmetli iş debriyaj teli gaz teli felan sökeceksin hangisi uyarsa ona götür o taksın sen hiç bulasma derim
    teşekkür ederim en iyi öyle yapayım madem en sağlıklısı o olacak. Genelde çoğu bakımı kendim yapıyorum ama daha önce yapmadığım için bulaşmamak daha dogru

rica ederim kardes ne demek .. bu karbüratör işi cok zahmetli sabır istiyor sen hiç bulasma ver ustasına yapsın velakin hepde motorcuya gidip taktırıp para vermeyim dersen hem sök hem tak baka baka ögren depodaki kapakları sök sonra debriyaj telini sonra gaz teli kapagı gaz telleri sonra manifold ve hava filtresi hortum vidalarını gevşet sonra karbüratör cıkart manifold vidalarına gec sök aynı şekilde tak söktügün gibide sondan basa dogru topla kafana göre takıl işte kardes

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:36 ----------

arkadaslar sizinde motorda böyle bi sıkıntınız oluyormu ? motorun silindiri cabuk ısınıyor sol taraf silindir biraz gec calısıyor motor sıcakkan calısıyor fakat sogukken teki calısıyor teki sonra calısıyor birde hani suyu kaynatırsında bi koku verirya motor ısınınca öyle bi koku geliyor sorun neydendir bilginiz varmı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler