Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

orhun bende geçen hafta çaycumadan bir mct aldım.aynı sorun vardı karbüratörü açtım içi pislik dolu.temizledim çekişi mükemmel arttı ve yakıt düştü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

zonguldakta istasyonun yanında mondial bayi var.yaşlı ve kulakları ağır işiten bir usta var:D halleder o.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    orhun67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCX Roadracer
    tamam bende oraya gideyim kardeşim ALLAH razı olsun tahmini ne kadar alıyolar karbüratör temizlemeye?

baya meşekatli bir iş.depo sökülüyor,karbüratör sökülüyor temizlik ve ayarları yapılıyor.tekrardan takma işi falan baya zorluyor insanı.30tl ye kadar bir rakam söyler tahminim.baştan sorarsın.

Motosikleti
    Mondial MCX Roadracer
    tamam kardeşim saolasın

mct nin arka amortisör ayarının nasıl yapıldığını bilen varmı acaba?

Motosikleti
    Mondial MCX Roadracer
    kardeşim benimde o sorunum var . hatta benimkiler patlak heralde çatt diye ses çıkarıyor malum zonguldak yolları.

1den4e ayarlar var ama nasıl ayarlanıyor acaba anlayamadım.boru anahtarıyla çevirmekmi gerekiyo acaba

Motosikleti
    Mondial MCX Roadracer
    Kardeşim onun özel anahtarı var . böyle birşey Fatih ustada var idi. ona ayarlatabilirisn

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    Alıntı kalyoncumotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuanda çelik jantlarda kampanya var mct nin. Ayrıca bulamadığınız bütün mct yedek parçaları için web sitemi ziyaret edebilirsiniz. kalyoncumotor.com
    çelik cantlar sitee siyah gözüküyor nikelaj değilmi acaba

---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

Alıntı hidod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar benzın muslugunun hangı kısmı ana depo hangı kısmı yedek bır yamdımcı olsanız benımkısının muslugu kırık.10 lıralık benzınle 30 km yapıyorum delı olacagım. acaba musluk yedektemı normaldemı bılemıyorum.ıcınde benzın var ama yolda kalıyorum musluk hangı yone bakınca yedekte oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

arkadaslar kendım soruyorum kendım cvplıyorum galıba nerede bu mct kulanıcıları... kabburatore gıden hortumu cıkarttım bos bır şişeye bozattım benzını. aynı zmanada benzın mustugunu saga sola cevırdıgımde hıcbır tepkı olmadı. yanı ne kapandı nede benzının akıs sıddetı degıstı. kanımca benzım muslugum sorunlu. acaba yakıtın cok yakması muslukla bır alakası olabılır mı? benzın karburatore devamlı cok gıttıgınden acaba ondan mı cok yakıyor?
    musluk ta küçük kabartmalı ok var yukarı gösteriyorsa yedek ortada kapalı aşağı ise normal depo şu linke bakabilirsin

http://www.google.com.tr/imgres?q=250+mct+benzin+muslu%C4%9Fu+y%C3%B6n%C3%B C&hl=tr&sa=X&biw=1366&bih=616&tbm=isch&tbnid=6_EWR shia3RfoM:&imgrefurl=http://www.mototurkiye.com/viewtopic.php%3Ff%3D134%26t%3D142&docid=sPPOG_5bFD WVhM&imgurl=http://img140.imageshack.us/img140/3148/acik11rx.jpg&w=480&h=640&ei=SOg4UaO6MYjMtQby34EY&z oom=1&iact=rc&page=1&tbnh=138&tbnw=105&start=0&nds p=24&ved=1t:429,r:0,s:0,i:77&tx=102&ty=104

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:20 ----------

benızn muslugunda bır kısım yedek depoya gecıs yapıyor da benmkı kırık oldugundan hangı kısım yedekte onu bılemıyorum
    bunu küçük bir pense yada karga burun ile kırık yeri tut ve yukarı durduğu yere kadar çevir o zaman yedektedir
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

Teo23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -1954 BMWr25/3-Jawa Laser 250+MZ 98 125cc+MCT 250
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce bujini sök temizle tak sonra karbüratör hava ve kelebek ayarı kelebek ayarı aşşa yukarı 3 4 ayda bir bakım istiyor hava ayarı ise mct de hava ayarını tutturmak mesele ama şamandıra ayarın düzgün olsun gerisi kolay. 1 şamandıra 2 kelebek 3 hava 4 sibob 5 benzin muslugu. ustanın söylediği abes gelmesin dogru mctnin deposundan gelen hortum kalınlıkları dahi o karbüratör için küçük bence daha geniş olması lazım. ben motorumda bütün ayarları yüzlerce kez deneye deneye tutturduktan sonra o kanıya vardım. bence son ihtimal musluk olabilir. benin en güzel verim aldığım ayarlar kabaca hava ayarı sonuna kadar sık 3.75 tur aç ikisinide kelebek ayarınıda iki manifoldun ortasındaki vidadan ayarlayacaksın onuda emme manifoldlarına azımı dayayıp içime çekerek ikisininde eşit olmasını sağladım. kelebek ayarını yaparken vidayı her çevirmende kelebeği sonuna kadar aç bi anda bırak oyle dene çünkü yaptığın ayarın boşlugunu alıp oturması lazım. şamandıra ayarı ise karbüratörün alt kapakları sök hava ile temizle şamandıralara yandan bakarak aynı hizaya getir ayarı çok açarsan motor durdugu yerde benzin akıtır çok kısarsan deviri düşer. ama sakın üst kapagı söküyüm deme toplaması çok zor. yazım ve anlatım hatalarından dolayı özür dilerim vaktim birazkısıtlı. herkeze selam ve saygılar allah kaza bela vermesin insallah

---------- Post added at 00:49 ---------- Previous post was at 00:43 ----------

bence kullanımdan ve lastik havası çok büyük bi etmen. ben 7 8 bin km ne lastik patlaması nede tel kırma yaşadım yeri geldi üç kişi bindim yeri geldi dağ tepe kayalarda gezdim. bana kalırsa benim lastik kabaktı diş izi dahi yoktu ince oldugu için ve lastik havasının normalin biraz altında oldugu için hiç zarar vermedi sanırım isterseniz bide bunu deneyin. belkide bu söylediklerim bi totemdir :D
    Totem olur mu arkadaşım, çok güzel bir tespit yapmışsın. Sert yapılan lastik, cant tellerine, teker rulmanlarına, amortisörlere aşırı yük bindirecektir. Lastiğin hafif esnemesi, yaylanması lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:20 ----------

Yedek depo olayını çözememiş arkadaşlara açıklama olsun, zannettiğiniz gibi ayrı bir depo mevcut değil, zaten olan depoyu kullanıyor, sadece benzin musluğundaki sistem bir miktar benzini mevcut depo içinde rezerve ediyor, ayırıyor. Gerekince hatırlatma olsun, yolda kalmayın diye. Çalışma sistemi şu şekilde normal kullanımda uzun olan çubuktan benzini çekiyor. Misal benzin depoda 5 cm'in altına inince bu çubuk benzin çekemiyor. Bu sefer yedeğe çevirip daha kısa olan, 0-2 cm, çubuk devreye giriyor ve depoda kalan son benzini de bu şekilde kullanabiliyoruz. İşte resmi:
    [IMG][/IMG]
    The man who knows everything chooses to know nothing...

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    arkadaslar benzın muslugunun hangı kısmı ana depo hangı kısmı yedek bır yamdımcı olsanız benımkısının muslugu kırık.10 lıralık benzınle 30 km yapıyorum delı olacagım. acaba musluk yedektemı normaldemı bılemıyorum.ıcınde benzın var ama yolda kalıyorum musluk hangı yone bakınca yedekte oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

arkadaslar kendım soruyorum kendım cvplıyorum galıba nerede bu mct kulanıcıları... kabburatore gıden hortumu cıkarttım bos bır şişeye bozattım benzını. aynı zmanada benzın mustugunu saga sola cevırdıgımde hıcbır tepkı olmadı. yanı ne kapandı nede benzının akıs sıddetı degıstı. kanımca benzım muslugum sorunlu. acaba yakıtın cok yakması muslukla bır alakası olabılır mı? benzın karburatore devamlı cok gıttıgınden acaba ondan mı cok yakıyor?
    Dostum musluğu sök çıkar musluğun altında küçük bir vida var onu gevşet musluğun kafasını çek çıkar. Çıkardığın yeşil plastik parçanın uc kısımları 2 dişli çatal gibi %90 onlar içe dogru eğildi ve lastik kısmındaki dişleri tutmuyor motorum olmadığı için söküp gösteremiyorum ama kabaca tarif ederim http://d1303.hizliresim.com/17/9/kwddw.png ve bir daha musluğun boşa dönmesi gibi bir sorun yaşamadım. çıkarmak istersen içindeki küçük halka lastiğide çıkar bulabilirsen değiştir zaten asıl sorun o lastiğin belli bir zaman sonra özelliğini kaybedip şişmesi.bulamazsan hafif yağ sür daha rahat çalışır. tabi musluğu takmadan benzinin birazcık boşa akmasına izin ver içinde yağ kalmasın kesinlikle. çalışmasını zaten teo23 kardeşin güzel bi şekilde anlatmış.

kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Merhabalar, benzin musluğu problemini yaklaşık 6 ay önce bende yaşamıştım. Vana plastik olduğu için kırıldı. Penseyle çeviriyordum ihtiyaç olduğu zaman. Zamanla benzin kaçırmaya başladığı için uzun süre aradım ve 30 tl'ye benzin musluğunu aldım değiştirdim. 3 gün önce tekrar kırıldı. Tekrar değiştirmek yerine olan musluğu sağlam bi şekilde tamir ettim. Tavsiye ederim eskisinden daha sağlam oluyor.

Vanayı tutan yuvarlak parça var. Onun içini minik matkapla genişlettim içine farklı bi kelebek tarzı bişey attım. Pattex'in çok kuvvetli bi yapıştırıcısı vardı onunla içini doldurdum. 15 saniye içinde kaya gibi oldu. Kuruduğundan emin olduktan sonra etrafına sıcak silikonla bir kat çektim biraz daha sağlama aldım. Müsait bir zamanda fotoğraflarını paylaşacağım.

Kendi benzin musluğu aramak ile uğraşmayın.30 lira parada vermeyin.O musluk uyduruk ,aceleyle oraya takılmış gibi duruyor.Rökorcularda 1\4 iki 3 girişli vana alabilirsiniz.
    https://www.google.com.tr/search?q=m...w=1280&bih=607

yada scooter benzin muslukları var daha sağlamdır.Vida yeride var yapacagınız iş sabitleyip hortumları bağlamak

fatih383838 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum musluğu sök çıkar musluğun altında küçük bir vida var onu gevşet musluğun kafasını çek çıkar. Çıkardığın yeşil plastik parçanın uc kısımları 2 dişli çatal gibi %90 onlar içe dogru eğildi ve lastik kısmındaki dişleri tutmuyor motorum olmadığı için söküp gösteremiyorum ama kabaca tarif ederim http://d1303.hizliresim.com/17/9/kwddw.png ve bir daha musluğun boşa dönmesi gibi bir sorun yaşamadım. çıkarmak istersen içindeki küçük halka lastiğide çıkar bulabilirsen değiştir zaten asıl sorun o lastiğin belli bir zaman sonra özelliğini kaybedip şişmesi.bulamazsan hafif yağ sür daha rahat çalışır. tabi musluğu takmadan benzinin birazcık boşa akmasına izin ver içinde yağ kalmasın kesinlikle. çalışmasını zaten teo23 kardeşin güzel bi şekilde anlatmış.

kardeş sen ne yaptın motoru kaza yapmıştın.

Motosikleti
    MCT 250
    Arkadaşlar bende de bir mct 250 var. bir eksozundan 5 dakikada bir beyaz duman atıyo 5 dakika sonra geçiyo sonra tekrar başlıyo. hiç durmuyor. ben sekmandan olduğunu düşünüyorum bu problemle karşılaşmış olan biri var mı ?

mct 250,qm 250, cmx 250 motorlara uygun karbüratör ve performans seti
    site üzerinden almak isteyen olursa yardımcı olurum
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-cmx-250,mct-250,qm250-sirali-silindir-performans-karburator-117773228/detay/

Burak
    Beyaz duman ilk çalıştırmada (motor sogukken) yapması normaldir.Isındıktan sonra beyaz duman atmayı bırakır.Subap ayarı , kullandıgın yakıt veya katalızorle ılgılı olabılır

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mct 250,qm 250, cmx 250 motorlara uygun karbüratör ve performans seti
    site üzerinden almak isteyen olursa yardımcı olurum
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-cmx-250,mct-250,qm250-sirali-silindir-performans-karburator-117773228/detay/

Burak
    Beyaz duman ilk çalıştırmada (motor sogukken) yapması normaldir.Isındıktan sonra beyaz duman atmayı bırakır.Subap ayarı , kullandıgın yakıt veya katalızorle ılgılı olabılır
    Cevap için teşekkürler.
    Subap ayarı yeni yapıldı.
    sıcaklıkla bağlantılı bi durum değil. sıcakken de atıyo soğukken de
    yakıt farklı yerlerden aldım değişiklik yok.
    Katalizörde problem olsa iki egsozdanda duman gelmesi gerekmez mi

onurinan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 zn
    arkadaşlar merhabalar.bana mct nin ön far camı (plastik olsada olur) , ve arka stop camı lazım.yedek satan arkadaşlar 05545178156 yada http://www.facebook.com/onurinan67 üzerinden bana ulaşabilrler.

banada depo kapağı lazım.

Motosikleti
    arkadaşlar arka çantaların nikelajlı demirleri lazım satmak isteyen varsa görüşelim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler