Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levent666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı JonbaSi adlı üyeden alıntı
    evet arkadaşlar egzost açma işlemi nasıl yapılır. Motora zararları varmıdır.
    selam arkadaşım motorun eksozunu açtırmak ıstiyorsun ama unutmaki motorun can damarı eksozdur yani uzun müddet bu motoru kullanacaksan eksozu açtırma derim eger açtırırsan fazla ömru olmaz motorunun 2 yada 3 yıl sonra motor degistirmek zorunda kalırsın keyifli suruşler herkezede burdan selam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Özgür1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar eksoz açan bir yer biliyomusunuz yardımcı olurmusunuz

fusur-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 ie
    Özgür cüm mutlaka olurlar merak etme
    FUSUR-35

kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    Bence pek bişey olmaz eksozda cıkarılıcak parca sadece susturucu görevi gören bi parça yani sesin artması bu yüzden birde motor dışarı atıcağı havayı daha rahat cıkardığı için otomatikman performans artıyo tabi bununlar birlikte yakıt sarfiyatıda artıyo, yani motorun ömrüne bi etkisi olmaz rahat ol.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Arkadaşlar mct nin susturcularını açtırma işini kendiniz de yapabilirsiniz. Bizim motorların her bir egsozunda 4 er adet susturucu var.7 mm lik matkap ucu ile egsozun uç kısmına sıra ile daire şeklinde delikler delin , daha sonra budelikleri düz uçlu bir tornavida ve çekiç yardımıyla (iki delik arasında kalan dolu kısmı) tıklayarak delikleri birleştirin delik işleminden sonra tornavida ve çekiçle son susturucuyu içeriden tutan 2-3 adet puntayı da tıklayarak çıkartın daha sonra pense yardımıyla susturucunun ucunu sağa sola yukarı aşağı sallayarak kestiğiniz parçayı dışarı alın. Bunu her iki susturucuya uyguladıktan sonra çok aşırı olmayan tok ve dikkat çekici bir ses elde edeceksiniz.Geri kalan susturucularla da oynamayın sonuçta her birinde 4 er adet susturucu olduğu için benzin yakışında çok hissedilir bi artış olmadığı gibi son süratindede hissedilir derecede artış meydana geliyor motorunuzun Benim motosikletim düz yolda 110 km yi geçmiyordu şu anda 120 ile rahat gidiyor. Bu yaplan işlemler bire bir servisin yaptığı işlemler ve çok basit elimiz alet tutuyorsa kendimiz de yapabiliriz.Sürat biryana gerçekten motor dikkat çekici bir ses veriyor ne çok ne az.

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Hun çok teşekkürler açıklayıcı güzel bir anlatım olmuş. peki benzini çok etkiledimi? mesela rakam verebilirmisin? birde görünüşü,resmi varsa onuda rica etsek.
    anlaşılan bende susturuculaı açıcam

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Sevgili benkaan çekilmiş foto yok o yüzden gösteremeyeceğim ama görünüsü iç kısmı boş olarak gözüküyor yaklaşık bi 7-8 cm kadar zaten içinden çıkan parcada 2-3 cm çapında 6-7 cm boyunda ufak bir boru yani elyaf falan filan bişey çıkmıyo dışarıdan veya içine bakınca kötü bir görüntü yok hatta içi boşaldığı için arkadan daha heybetli gözüküyor.Benzin konusuna gelince normalde 200 km yolda 9 lt benzin tüketiyor benimki (kullanım şartları genellikle devirli kullanımda 80-100 km/h arası) egsozu açtırdıktan sonra 170 km gezdim daha ışığım yanmadı.Egsozların her birinde daha 3 er adet susturucu kaldığını düşünürsek çok belirgin bi fark yaratacağını düşünmüyorum belki bi depo ile 10 km eksik yapar ama özellikle son süratlerde ve yüksek devirlerde motordaki ataklık artıyor. Yaptım pişman değilim sonuçta artık insanlar arkası dönük bile olsa ne geliyor acaba diye kafalarını çevirip bakıyorlar. Egsozun içindeki malzeme matkapla kolaylıkla delinebilecek kadar yumuşak hiç bir problem yaşamazsın.

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Teşekkürler...

Alıntı HUN adlı üyeden alıntı
    Sevgili benkaan çekilmiş foto yok o yüzden gösteremeyeceğim ama görünüsü iç kısmı boş olarak gözüküyor yaklaşık bi 7-8 cm kadar zaten içinden çıkan parcada 2-3 cm çapında 6-7 cm boyunda ufak bir boru yani elyaf falan filan bişey çıkmıyo dışarıdan veya içine bakınca kötü bir görüntü yok hatta içi boşaldığı için arkadan daha heybetli gözüküyor.Benzin konusuna gelince normalde 200 km yolda 9 lt benzin tüketiyor benimki (kullanım şartları genellikle devirli kullanımda 80-100 km/h arası) egsozu açtırdıktan sonra 170 km gezdim daha ışığım yanmadı.Egsozların her birinde daha 3 er adet susturucu kaldığını düşünürsek çok belirgin bi fark yaratacağını düşünmüyorum belki bi depo ile 10 km eksik yapar ama özellikle son süratlerde ve yüksek devirlerde motordaki ataklık artıyor. Yaptım pişman değilim sonuçta artık insanlar arkası dönük bile olsa ne geliyor acaba diye kafalarını çevirip bakıyorlar. Egsozun içindeki malzeme matkapla kolaylıkla delinebilecek kadar yumuşak hiç bir problem yaşamazsın.
    Dostum, paylaşımın için teşekkürler....
    Keyifli güzel günlerde kazadan uzak sürüşler herkese....

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı HUN adlı üyeden alıntı
    tekrar çok teşekkürler. bu sorunuda hallettik artık
    hafta sonu 4. egzoza elveda...

arkadaşlar dayanamadım ve 2 egzozunda son susturucularını söktüm. çıkartırken uğraştırdı hergeleler ama başardım. sesi mükemmel oldu. dünde bayrak direğimi taktım tek kelime ile MAŞALLAH ı var.
    sanki daha fazla göz hissediyorum üzerimde
    mersin mt nin bir numarası oldum

birde resimli olarak anlatabilirse bi arkadaşımız. Şu susturucu sökme işine hemen gireceğim. Yinede verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

merhaba arkadaşlar, ben bu yaz bi mct alıp, yola cıkmak istiyorum, ancak 8 temmuzdaki sınav basvurusunu kacırdıgım için en erken ehliyetin elime gecmesi ekim ayını buluyor, yanii yaz bitiyor. Sİze bu konuda bişey danışmak istiyorm, birincisi motoru kendi uzerime almak için ehliyetimin olması gerekiyor mu, ikincisi motor alıp kendi kendime kullanmayı ogrenip ehliyetsiz uzun yola cıksam mıı, cıkmasam mııı? simdiden görüşleriniz için tesekkurler.. Hepinize kazasız belasız sürüşler..

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı brs adlı üyeden alıntı
    merhaba arkadaşlar, ben bu yaz bi mct alıp, yola cıkmak istiyorum, ancak 8 temmuzdaki sınav basvurusunu kacırdıgım için en erken ehliyetin elime gecmesi ekim ayını buluyor, yanii yaz bitiyor. Sİze bu konuda bişey danışmak istiyorm, birincisi motoru kendi uzerime almak için ehliyetimin olması gerekiyor mu, ikincisi motor alıp kendi kendime kullanmayı ogrenip ehliyetsiz uzun yola cıksam mıı, cıkmasam mııı? simdiden görüşleriniz için tesekkurler.. Hepinize kazasız belasız sürüşler..
    Dostum selam...
    Hoşgeldin...

Motoru kendi üzerine almak için ehliyete fln gerek yok..sonuçta bu para ile satın alınan bir mal..ev gibi, araba gibi düşün...hiç bir farkı yok...

Ben de motorumu Mart ta alıp maalesef Nisan dönemini kaçırdım ve nasipse 8 Temmuz daki sınava gireceğim..
    Bence ehliyetsiz olarak, tanımadığın güzergahlarda ( polisler anlamında) kullanma...boşu boşuna canın yanmasın..hem cezası çok, hem de mahkeme fln oluyomuş..çok can sıkıcı bir süreç..

Seni çok iyi anlayabiliyorum çünkü ben de kendimi acaip zor tutuyorum yollara düşmemek için ama bu kadar bekledim bi 3 hafta daha beklerim artık...sonuçta rahat rahat binmek gibisi yok emin ol...

Sevgiler, saygılar...

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

istanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -

sakınılan göze çomak batar derler ya, ehliyetsiz gezersin polise rastlarsın, kasksız gezersin, polise rastlarsın...
    Sevgiyi sev, nefretten nefret et!

Alıntı Journeyman_35 adlı üyeden alıntı
    Dostum selam...
    Hoşgeldin...

Motoru kendi üzerine almak için ehliyete fln gerek yok..sonuçta bu para ile satın alınan bir mal..ev gibi, araba gibi düşün...hiç bir farkı yok...

Ben de motorumu Mart ta alıp maalesef Nisan dönemini kaçırdım ve nasipse 8 Temmuz daki sınava gireceğim..
    Bence ehliyetsiz olarak, tanımadığın güzergahlarda ( polisler anlamında) kullanma...boşu boşuna canın yanmasın..hem cezası çok, hem de mahkeme fln oluyomuş..çok can sıkıcı bir süreç..

Seni çok iyi anlayabiliyorum çünkü ben de kendimi acaip zor tutuyorum yollara düşmemek için ama bu kadar bekledim bi 3 hafta daha beklerim artık...sonuçta rahat rahat binmek gibisi yok emin ol...

Sevgiler, saygılar...
    sagol Journeyman_35... haklısın rahat rahat binmek yerine polislerden kaca kaca diken ustunde olayın keyfini kaçırmak benimde tercihim deil ama yaz için kurdugum hayalerde ucup gitmiş oluyo :( cok can sıkıcı bi durum.. Acaba bu 8 temmuzdaki sınava girebilmenin herhangi bi yolu var mıdır, hani burası türkiye yaa.. bu konuda yardım edebilecek bi arkadas var mı aranızda.. ıkına sıkıla da olsa bu soruyu sormak istedim, bi ümit.. gercekten cok istiyorum motoru alıp gitmeyi.. hepinize keyifli sürüşler. Bu arada ben barış, istanbulda oturuyorum, üniversite 3.sınıf öğrencisiyim..

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    susturucu sökerken dikkatli olun garanti kapsamı dışına çıkabilirsiniz zealsunda öyle bir durum vardı sanırım susturucuyu açtırdığın takdirde servisler garantiyi kabul etmiyor gibisinden bir durum yani

Motosikleti
    250 mct
    evet egzoz garanti dışı oldu ama bu sese değer

Motosikleti
    BMW F650
    sagol Journeyman_35... haklısın rahat rahat binmek yerine polislerden kaca kaca diken ustunde olayın keyfini kaçırmak benimde tercihim deil ama yaz için kurdugum hayalerde ucup gitmiş oluyo :( cok can sıkıcı bi durum.. Acaba bu 8 temmuzdaki sınava girebilmenin herhangi bi yolu var mıdır, hani burası türkiye yaa.. bu konuda yardım edebilecek bi arkadas var mı aranızda.. ıkına sıkıla da olsa bu soruyu sormak istedim, bi ümit.. gercekten cok istiyorum motoru alıp gitmeyi.. hepinize keyifli sürüşler. Bu arada ben barış, istanbulda oturuyorum, üniversite 3.sınıf öğrencisiyim..
    Ben böyle sistemi kınıyorum arkadaşlar....
    Koca yaz geçti, bi sürü adam ehliyetsiz otobüs, araba ve motor kullandı ne zamandır...nasıl bi mantıktır bu ya...
    Bi de yok ÖSS girdi diye bir hafta da oradan geçirdiler....
    Ne diyeyim....yuh...koca bir yuh....

Walla Barış, bizim kursta son tarih evraklar için 20.06 dediler ...bugün de sağlık raporunu çıkarttım daha yeni...
    Zorla bakalım...dene şansını...

Denemeden bilemez, istemeden alamazsın ...

Bol şans....

NOT: bu yaz geçecek diye üzülme...ben 35 yaşında motor sahibi oldum..tam 3 koca yıl eşimi ikna etmeye uğraştım...
    Hiçbirşey için geç değildir...unutma...sen sadece sağlığına dikkat et....hem mental hem de fiziksel...
    Sen olmazsan, ne motor olur, ne keyif olur, ne yaz olur, ne kış olur...bence bi düşün bu dediklerimi....

Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    evet egzoz garanti dışı oldu ama bu sese değer
    Ya usta ...
    Teyp, meyp, dijital recorder, telefon ....bişi ile bi 10 sn kaydediversen şu sesi...

Gogo...doktorcum, sana da aynı zamanda lafım....yaw hadi artık....

kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600
    hepinize slm arkadaşlar
    ben birşey sorucam benim motorda zincir sesi beni acayip rahatsız ediyor
    bilmiyorum ama acayip bakım yapmama rağmen yinede bana sesi fazlaymış gibi geliyo sanki her an bi şey olcakmış gibi gecen gün sırf bunun için arkadaşın mctyi aldım ondada zincir epey sesliydi bu bana uzun yol giderken güvven vermiyor ve ses bana kalırsa bu aşırı ses öndeki dişliden yada o dişliye bağlı olan rulmanlardan geliyor buda beni korkutuyor

kazasız arızasız ve bol gezintili günler arkadaşlar

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı kasvet adlı üyeden alıntı
    hepinize slm arkadaşlar
    bilmiyorum ama acayip bakım yapmama rağmen yinede bana sesi fazlaymış gibi geliyo sanki her an bi şey olcakmış gibi gecen gün sırf bunun için arkadaşın mctyi aldım ondada zincir epey sesliydi bu bana uzun yol giderken güvven vermiyor ve ses bana kalırsa bu aşırı ses öndeki dişliden yada o dişliye bağlı olan rulmanlardan geliyor buda beni korkutuyor

aynı sorun bende de vardı. büyük ihtimal sebebi aynıdır. benim motorda ki ses zincirin gevşemesinden kaynaklanıyormuş. servise götürdüm 1 dakika içinde hallettiler, ses kesildi, moturun çekişi bile farketti. ayrıca hiç bir ücret almadılar. bir servise danış istersen

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı kasvet adlı üyeden alıntı
    hepinize slm arkadaşlar

aslında kendin bile yaparsın. serviste ustayı izle çünki yapman gerek olucak.benzinde fazla yer çok değil ama az da değil

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler