Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı garagas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki mars konusunda bir yorumun varmı..?
    Marsa basınca tık diye ses geliyorsa akü bitmiştir demektir. Tanıdık birinden aküyü sarj edip tekrar deneyebilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    marş otomatiğide bozulmuş olabilir akünün yanında bulunan yumurta büyüklüğünde bir parçadır onada bir baktır. sorun yoksa karbüratörü temizlettir veya karbüratörün altında iki tane hortum var onların bağlantı yerlerinde cıvata var onları aç ve pislik varsa çıkmasını sağla ve tekrar cıvataları sık. karbüratörü temizletmeden önce bunları yap.

yalnz sole bı sorun var. Akünün yerini bulamadım.. Baktım netten koltugun altında dıyolar.. Dogrumudur ? koltugu nasl acacam onu da bılmıyorum.. Son bir yardıma daha ihtiyacım var..

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    ben trabzona gittiğimde 1 hafta sonra marş otomatiği bozuldu motur çalışmıyordu yanıma birtek onu almamıştım sorunu anladım rialliden siparış verdim üç günde geldi taktım va tak diye çalıştı gidiş geliş 2200 km de hiçbir sorun çıkarmadı mct yi kötüleyenlere aldırmayın hangimiz dört dörtlüğüz ki mondial de olsun bakımını yap gerisini mct halleder.

---------- Post added at 13:24 ---------- Previous post was at 13:22 ----------

sol tarafta kilit bölmesi var ordan koltuğu aç ve sağ veya sol taraftaki grenajı çıkar bakınca görürsün hangi taraftaysa o grenajı çıkar.

---------- Post added at 13:26 ---------- Previous post was at 13:24 ----------

tel numaranı verirmisin ordan sana yardımcı olabilirim

---------- Post added at 13:29 ---------- Previous post was at 13:26 ----------

eğer istanbulda yaşıyorsan hafta sonu buluşabiliriz gerekirse karbüratör temizliğinide yaparız birlikte ben çok yaptım kendi mctme

---------- Post added at 13:36 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

garagas bana bu numaradan ulaşabilirsin çaldırman yeter 5464168600

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Motosikletim satılıktır, forumdan alacak arkadaşlara indirim yapılacaktır.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...2199150/detay/

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Motoru satin aldiktan 17 gun sonra satmis bulunmaktayim. Bundan sonraki motorum 250 lik ninja yada gt250r olucak.

_Boreas_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 cc custom
    hayırlı olsun
    Çoğunlukla şarkılar İstanbul'u anlatır; çünkü Ankara anlatılmaz yaşanır...

arkadaşlar motorun vites pedalının olduğu kısımdan yağ kaçırıyor birde dururken debriyaja bastığımda sanki vites tam ayrılmamış gibi bir titreme var ama motor stop etmiyor neden olabilir titreme birde egzozda paslanma sorunu çok canımı sıkıyor

tekrar merhaba.. Gecenlerde sorunumu yazmıstım bir kısmı cozuldu ama su an hala devam eden bir soorun var.. Detaylı bır sekılde anlatmayı deneyecem umarım fıkrınız olur bu konu hakkında.. Daha once soyledıgım gıbı motor 2 haftaya yakın evın önünde yattı.. Sonra calıstırmayı denedım calısmadı , jıkleyle calıstırdım . Sonra tekrar sorun cıkardı bı calsıtı bı calısmadı en son akü de bitti galiba. Akuyu sarj ettırdım. İlk an canavar gibi calıstı sorunsuz.. Bir sure yol gittim ama yine 2 vitese gectikten bir sure sonra hafıf yokus yukarı cıkarken stop ettı motor.. Tekrar calıstırmakta gucluk cektım.. Sonunda yıne jıkleyle calıstı.. 2-3 gun kullanamadım evın onunde yattı , 2 gun once tekrar denedım calıstı bı sure surdum ama 2. vıtese gectıkten 2-3 dakıka sonra yıne yavas yavas gaz almamaya basladı ve stop ettı.. sımdı evın onunde.. Jıkleyle calıstırıyorum 1-2 dakıka beklıorum jıkleyı ındırınce motor dırek stop edıyo.. Nedenı hakkında bı bılgısı olan lutfen benımle paylassın. yenı aldım motoru daha 2 ayı yenı gectı tadını cıakramadım :( yardıma ıhtıyacım var.. motor bu durumda oldugu ıcın tamıre de goturemıyorum :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

bir soru daha soracam forumdan okudugum kadarıyla bujiden kaynaklanma ihtimali var.. Bujiler tam olarak nerde ve nasıl cıkartacagm yerınden. ? acil yardıma ihtiyacım var..

Motosikleti
    250 cc custom
    Alıntı garagas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tekrar merhaba.. Gecenlerde sorunumu yazmıstım bir kısmı cozuldu ama su an hala devam eden bir soorun var.. Detaylı bır sekılde anlatmayı deneyecem umarım fıkrınız olur bu konu hakkında.. Daha once soyledıgım gıbı motor 2 haftaya yakın evın önünde yattı.. Sonra calıstırmayı denedım calısmadı , jıkleyle calıstırdım . Sonra tekrar sorun cıkardı bı calsıtı bı calısmadı en son akü de bitti galiba. Akuyu sarj ettırdım. İlk an canavar gibi calıstı sorunsuz.. Bir sure yol gittim ama yine 2 vitese gectikten bir sure sonra hafıf yokus yukarı cıkarken stop ettı motor.. Tekrar calıstırmakta gucluk cektım.. Sonunda yıne jıkleyle calıstı.. 2-3 gun kullanamadım evın onunde yattı , 2 gun once tekrar denedım calıstı bı sure surdum ama 2. vıtese gectıkten 2-3 dakıka sonra yıne yavas yavas gaz almamaya basladı ve stop ettı.. sımdı evın onunde.. Jıkleyle calıstırıyorum 1-2 dakıka beklıorum jıkleyı ındırınce motor dırek stop edıyo.. Nedenı hakkında bı bılgısı olan lutfen benımle paylassın. yenı aldım motoru daha 2 ayı yenı gectı tadını cıakramadım :( yardıma ıhtıyacım var.. motor bu durumda oldugu ıcın tamıre de goturemıyorum :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:11 ----------

bir soru daha soracam forumdan okudugum kadarıyla bujiden kaynaklanma ihtimali var.. Bujiler tam olarak nerde ve nasıl cıkartacagm yerınden. ? acil yardıma ihtiyacım var..
    ara arada olsa çalıştırıyosan bujiden olacağını düşünmüyorum ama kesinde konuşmamak lazım. ben karburatörden olabileceğini düşünüyorum, zengin karışımla çalışıpta boğuluyo gibi sanki anlattığın kadarıyla ama görmedende bişey söylemek zor yüzlerce nedeni olabilir...

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marsa basınca tık diye ses geliyorsa akü bitmiştir demektir. Tanıdık birinden aküyü sarj edip tekrar deneyebilirsin.

marşa basınca tık diye ses vermesi marş rölesinin arızasıdırbazı arkadaşlar marş otomatiği diyor 10-15 tl bir parça. tabi arkadaşın tarif ettiği şekilde ise
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

Motosikleti
    MCT 250
    Arkadaşlar tekrar merhaba sonunda 250 MCT aldım Ancak problem şu ki motor vitesteyken çalışmıyor. Tık diye ses bile gelmiyor. Birkaç gün önce aldım aldığımda böyle değildi ama dünden beri böyle. Boşta çalışmasında problem yok ancak şu da bir gerçek ki boşa almak biraz çaba
    istiyor. Bu konuda bilgi verirseniz çok memnun olurum

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayaklığı kaldır viteste çalışır. ayaklık açıkken viteste mo0tor çalışmaz

Motosikleti
    MCT 250
    Ayaklık kalkıktı zaten. benzin almak için durmuştum çalıştıramadım sonra. Ayaklığı bi ustaya mı göstersem kapalı olduğu halde açık gibi mi algılıyor acaba.

Motosikleti
    250 cc custom
    beyler lastiklere kaç hava basıcaz acaba?

USHERONEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşım hayırlı olsun motorun ... marşa basarken debriyajı sıkman gerekir aksi taktirde viteste olduğu için çalışmaz.... debriyaj kolunun önünde bir sviç var o çalışmasını engelliyor takılı kalmışta olabilir onuda kontrol et
    bildiğim buydu...

Motosikleti
    mct 250
    slm arkadaşlar yeni aldım motorumu sıkıntım var bu katalizatör denen zımbırtının hortumu çıkmış onun da katalizatör olduğunu sonradan öğrendim ya neyse nerden nereye takılıyor bilgisi olan bana yardımcı olabilir mi?

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    cümleten herkeze s.a. abilerim ve kardeşlerim unutmadım sizleri herkeze selamlar

tabuzbreaker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR125r 2014
    Artık ben de bir 2011 model 250 Mct kullanıcısıyım. Herkese selamlar.

2011 model mct varmı ki

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler