Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    Alıntı hidod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla atlamadıysam 33dıslı saydım arkayı.daha 1 saat oncesıne bırsey yoktu sımdı motor gıtmıyor.sankı bıseyler engellıyor. onceden kalkısda padınaj cejen motor sımdı stop edıyor yuklendıgımde . aksam aksam canım sıkıldı. neden olmus olabılır ? pazartesıye de motorcuya goturecektım elı sıkıısık dıye .elımızde mı patladı yoksa motor...
    arkadaşım motoru yıkadın mı o bir saat öncesinde yıkadıysan ve hava filtresine su gittiyse çekiş sorunu yapar hemen halldilecek bir proplemdir yada aklıma gelen buji lerden biri aktif değildir değiştirmen gerekir düzelecek bir problemdir canını sıkma sana tavsiyem tanıdık bildik düzenli bi ustaya git işi bilmez birine motorunu oynattırma mahfeder.

---------- Post added at 14:03 ---------- Previous post was at 14:00 ----------

Alıntı ragip Keskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hidod teşekkür ederim cevap için. 2. el motorcular almıyorsa çok kötü, satmak büyük problem öyleyse. vazgeçebilirim almaktan
    mct den temizse düşük km ise alıcı bulur kafanı yorma görüntüsü yetiyor aldığında görceksin o ilgiyi güzel motor markası ne fiyatı ne Mondial dediğinde hadi ya! bunlarla sık sık karılaşırsın keyfini çıkar bakımlarını eksik etme oda seni üzmez

---------- Post added at 14:13 ---------- Previous post was at 14:03 ----------

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bpk

password48 idariyeten
    honda cg, ybr egzoz'u takabilirsin.fiyatlarıda oldukca makul.manifoldlardan keser sadece susturucuları kullanırsın
    eyvallah bunu bende düşünüyordum acaba uyum sorunu yaşarmıyım diye düşünüyordum hatta aklımda mondial 125 ne kanuni 150 cc chopper lrının egsozları var sağlı sollu olduğu için yada bir kaç ikinci el buldu anlaşabilirsek birini alacağım işte benim istediğim susturucuları üzerinde olacak
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MCT 250
    pazar günü alıyorum kısmetse, biraz başınızı ağrıtacak gibiyim sanki

hayırlısı olsun parcası ucuz dun vızeye gırdım belkı on arka lastık alabılırım oda 175 lıra .parcaları uygun guzel bakarsan uzun seneler bınersın. zaten durusu yetıyor.

çıkma km saati vardır.300km'de herhangi bir sıkıntısı yok.Sıfırlanma degıl, motor satın alındıgı gun motor custom yapılmak ıcın sokulmus.Sadece tripmetre kolu kayıptır. Eski bir saat'ten alıp takılabilir.Yarı fiyatına verecegim.

06Can06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    ankarada almayı düşünen varsa motorum satılıktır
    Sonsuzluğa gideceğini sanırsın; karşına oranın köylüsü çıkar. orada yol yok der geri dönersin...

Motosikleti
    MCT 250
    Arkadaşlar motoru bugün gördüm 7000 kmde temiz gibi geldi. Çarşamba günü devir işlemlerini halledeğiz. Ancak bir sorun var motor boşa geçmiyor. Biraz çabaladıktan sonra ancak boşa alabildik vitesi. sahibi bunun normal olduğunu söyledi ama bu kafama takıldı. Acaba gerçekten normal mi yoksa bir sorun mu var, eğer sorun varsa masrafı çok fazlamıdır. Bu konuda bilgilendirisenin çok memnun olurum.Biraz acil. motor mct 250 tabiki bu arada

Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı ragip Keskin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru bugün gördüm 7000 kmde temiz gibi geldi. Çarşamba günü devir işlemlerini halledeğiz. Ancak bir sorun var motor boşa geçmiyor. Biraz çabaladıktan sonra ancak boşa alabildik vitesi. sahibi bunun normal olduğunu söyledi ama bu kafama takıldı. Acaba gerçekten normal mi yoksa bir sorun mu var, eğer sorun varsa masrafı çok fazlamıdır. Bu konuda bilgilendirisenin çok memnun olurum.Biraz acil. motor mct 250 tabiki bu arada
    hocam vitesin boşa geçmemesi mctlerin hepsinde var. motoru 5-10 cm ilerletip öyle denerseniz geçer.durduğu yerde boşa geçirmek zordur. sonuçta bi kawasaki veya ducati'ye binmiyoruz
    Sonsuzluğa gideceğini sanırsın; karşına oranın köylüsü çıkar. orada yol yok der geri dönersin...

USHERONEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [/COLOR]mct 250 istanbuldan almayı düşünen arkadaşlar " http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3027725/detay/ " sahibinden satılıktır.
    artık ayrılma vakti geldi mctimden cbf 150 geçmeyi düşünüyorum işim gereği

aynen benımde bos gecme sorunu var ama zamanla alısırsın sak dıe gecırırsın. en kotu ıhtıml tak 1 e 10 cm kadar gıt rahat gecırırsın bosa

kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    İşimden dolayı bilgisayar başında pek zaman geçiremiyorum. Şu an yine iş için şehir dışında bi otelde programdayım lobide otururken aptopta denk geldi. İzmir'de şöyle bir motor buldum. Nasıl yaptığını öğrenmek için aradım konuştuk tarif etti. Çokta iyi bi arkadaş. Tüm herşeyini kendisi yapmış.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02108821/detay

Kendi motoruma uygulamak için aradım sordum beklediğimden çok daha düşük maliyetli çıktı. Lakin biraz düşündükten sonra şimdilik vazgeçtim. Şu anki motorum görsel olarak kusursuz. Şu an durup dururken kıyamadım motoruma. Hani biraz boyaya ihtiyacı olsa onu bahane edip boyayıp ruhsata işletecektim. Konya'ya dönünce bakacağım gaza gelirsem belki yaparım :D

ThE_Unforgiven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı olsun çamurdan olsun...
    Alıntı kaanaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşimden dolayı bilgisayar başında pek zaman geçiremiyorum. Şu an yine iş için şehir dışında bi otelde programdayım lobide otururken aptopta denk geldi. İzmir'de şöyle bir motor buldum. Nasıl yaptığını öğrenmek için aradım konuştuk tarif etti. Çokta iyi bi arkadaş. Tüm herşeyini kendisi yapmış.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02108821/detay

Kendi motoruma uygulamak için aradım sordum beklediğimden çok daha düşük maliyetli çıktı. Lakin biraz düşündükten sonra şimdilik vazgeçtim. Şu anki motorum görsel olarak kusursuz. Şu an durup dururken kıyamadım motoruma. Hani biraz boyaya ihtiyacı olsa onu bahane edip boyayıp ruhsata işletecektim. Konya'ya dönünce bakacağım gaza gelirsem belki yaparım :D
    Hiçte fena durmuyor. Alıcı gözüyle bakıldığında gerçekten hoş olmuş bile diyebilirim. Ön jant çelik olsa daha bir uyum olurmuş sanki ;) Ama cidden iyi..
    Biri Beni Durdursun !!!!!

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Motorun servis kitapçığını, kullanma klavuzunu nereden bulabiliriz ? çok araştırdım ancak sonuca ulaşamadım. bakım periyotlarını ve hangi parçaların değişmesi gerektiğini öğrenmek istiyorum.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    BÜTÜN MOTORCU ARKADAŞLARIMIN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI YÜREKTEN KUTLUYORUM. Arkadaşlar bir süredir işyerimindeki süren değişiklikler nedeni ile foruma katılamıyorum. Uzak yakın demeden telefonla arayan soran kardeşlerime çok teşekür eder kazasız belasız bayram tatili dilerim.

Motosikleti
    RX3i Evo
    Beyler motorumun ön maşasını uzatmak istiyorum. nasıl yapılabilir ve bana kaça patlar bilgisi olan varmı ? birde yaptıran arakdaşlara bakıyorum kilometre telleri yok. onun bi çaresi yok mu ?

kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Alıntı ThE_Unforgiven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçte fena durmuyor. Alıcı gözüyle bakıldığında gerçekten hoş olmuş bile diyebilirim. Ön jant çelik olsa daha bir uyum olurmuş sanki ;) Ama cidden iyi..

Motorum görüntü olarak kötü olsa veya siyah olsa hiç düşünmeden yapardı. Bence modifiye edilmiş mct'ler içinde en kaliteli imajı bu almış. Adamı aradım eline koluna sağlık dedim :D

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Merhaba 200 km yi doldurdum mct ile.
    motoru aldığım arkadaş 1500 km önce yağ değiştirmiş. 3000 km oldu. yağ değişimi gerekli mi ? motor kışın yatacak yağı şimdi mi yoksa sezon başındamı değişmeliyim
    3000 kmdeki motorun bujisinin değişmesi gerekir mi ?
    Birde motorun kontrol etmem gereken yerleri varmı ? civataları falan kontrol ediyorum başka dikkat etmem gereken bişey varmı ?

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BÜTÜN MOTORCU ARKADAŞLARIMIN MÜBAREK KURBAN BAYRAMINI YÜREKTEN KUTLUYORUM. Arkadaşlar bir süredir işyerimindeki süren değişiklikler nedeni ile foruma katılamıyorum. Uzak yakın demeden telefonla arayan soran kardeşlerime çok teşekür eder kazasız belasız bayram tatili dilerim.

seninde bayramın mübarek olsun usta emeğin çok burda senin.
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

Merhaba.. Bende yeni bir mondial 250 mct kullanıcısıyım. Bir konuda bilgi almak istiyorum. Motorumu alalı 2 ay oldu aldıgımda 6000 km deydi.. 1 ay sorunsuz surdum sadece ufak tefek vıtes gecıslerınde sorunlar oldu 1-2 defa o kadar.. Bundan 2 hafta once sehır dısına cıktım motorumu kapının onune koydum..Benzını bıtmıstı bu arada.. Acıkta bıraktım. Bu ıkı hafta ıcerısınde yagmur da yagdı sonrasında gerı dondugumde ustunu kapattım.. 2 gun once benzin aldım , calıstırmak istedim fakat calısmadı mars basıyodu fakat gaz almıyodu..baya bı ugrastım calıstırmayı basaramadım gun ıcerısınde.. Sonrasında forumdan okudugum bılgılerle jıkleyı kullanarak calıstırabılecegmı ogrendım.. Denedım calıstırdım 1-2 dakıka bekledım ( bu arada forumdakı bılgıde jıkleyle calıstırdıktan sonra 1-2 dakıka bekleyn o arada gaz vermeyın yazlmıs fakat ben o an hızlı okumusum galıba tam tersını yaptım gaz da verdım arada ) sonra jıkleyı kapattım bı sure daha calısır vazıyette sorunsuz durdu sonra yıne motor durdu.. O gun ıcerısınde bı kac defa denedım fakat yıne calıstıramadım cunku mars basmıyo yanı ust uste denedkten sonra marj basmıyo aku bıtmıs gıbı sadece tık dıye bı ses gelıyo.Ertesı gun ogleden sonraya kadar bekledım sonra tekrar denedım mars duzelmıs bı sekılde calıstırdım tekrar. bu defa forumdakı bılgıye tamamen uyarak hareket ettım.. Sonra surmeye basladım. 1. vıteste gayet ıyı gıdıyordu fakat 2. vıtese gecnce hıc bır sekılde gaz almadı gazı sonuna kadar koklememe ragmen.. Sonra tekrar bıre alıp devam ettım bı sure.. Sonra motor yıne durdu ve calıstırmayı basaramadım. Mars yıne basmıyo.. Tık dıye bır ses var sadece. Mars ıcın nasıl bır yol ızlemem gerekıyo. Bu arada ben yenı bır motor kullanıcısıym ve bu konularda cıddı anlamda bılgısısım araba da kullanmıyorum motordanda anlamıyorum burdan okuyarak ogrenmeye calısıyorum ıste. Yardımcı olursanız sevınırım. Bır sey daha belırteyım bu arada ben ılk gun jıklenın nerde oldgnu bılmıodum ararken sag altta kı yaylı vıdayı cok az cevırdım.. Belkı bu bılgının de bır etkısı olur.. Yardımlarınızı beklıyorum

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Alıntı garagas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.. Bende yeni bir mondial 250 mct kullanıcısıyım. Bir konuda bilgi almak istiyorum. Motorumu alalı 2 ay oldu aldıgımda 6000 km deydi.. 1 ay sorunsuz surdum sadece ufak tefek vıtes gecıslerınde sorunlar oldu 1-2 defa o kadar.. Bundan 2 hafta once sehır dısına cıktım motorumu kapının onune koydum..Benzını bıtmıstı bu arada.. Acıkta bıraktım. Bu ıkı hafta ıcerısınde yagmur da yagdı sonrasında gerı dondugumde ustunu kapattım.. 2 gun once benzin aldım , calıstırmak istedim fakat calısmadı mars basıyodu fakat gaz almıyodu..baya bı ugrastım calıstırmayı basaramadım gun ıcerısınde.. Sonrasında forumdan okudugum bılgılerle jıkleyı kullanarak calıstırabılecegmı ogrendım.. Denedım calıstırdım 1-2 dakıka bekledım ( bu arada forumdakı bılgıde jıkleyle calıstırdıktan sonra 1-2 dakıka bekleyn o arada gaz vermeyın yazlmıs fakat ben o an hızlı okumusum galıba tam tersını yaptım gaz da verdım arada ) sonra jıkleyı kapattım bı sure daha calısır vazıyette sorunsuz durdu sonra yıne motor durdu.. O gun ıcerısınde bı kac defa denedım fakat yıne calıstıramadım cunku mars basmıyo yanı ust uste denedkten sonra marj basmıyo aku bıtmıs gıbı sadece tık dıye bı ses gelıyo.Ertesı gun ogleden sonraya kadar bekledım sonra tekrar denedım mars duzelmıs bı sekılde calıstırdım tekrar. bu defa forumdakı bılgıye tamamen uyarak hareket ettım.. Sonra surmeye basladım. 1. vıteste gayet ıyı gıdıyordu fakat 2. vıtese gecnce hıc bır sekılde gaz almadı gazı sonuna kadar koklememe ragmen.. Sonra tekrar bıre alıp devam ettım bı sure.. Sonra motor yıne durdu ve calıstırmayı basaramadım. Mars yıne basmıyo.. Tık dıye bır ses var sadece. Mars ıcın nasıl bır yol ızlemem gerekıyo. Bu arada ben yenı bır motor kullanıcısıym ve bu konularda cıddı anlamda bılgısısım araba da kullanmıyorum motordanda anlamıyorum burdan okuyarak ogrenmeye calısıyorum ıste. Yardımcı olursanız sevınırım. Bır sey daha belırteyım bu arada ben ılk gun jıklenın nerde oldgnu bılmıodum ararken sag altta kı yaylı vıdayı cok az cevırdım.. Belkı bu bılgının de bır etkısı olur.. Yardımlarınızı beklıyorum
    Bende yeni motorculardanım anladığım kadarı ile yardımcı olayım. Öncelikle uzun süreli yatmalardan ve soğuklarda jikleyi çekip çalıştır, duruma göre 30 sn -2 dk arasında jikleyi kapat devam et. O yaylı vida dediğinde rölantiyi ayarlıyor. Motor boşta çalışırken oynarsan motorun çalışma sesinden anlarsın. Motor teklemeden çalışabileceği en düşük devire ayarla onu. Soğuk havalarda artırada bilirsin. Senin sorununda anladığım kadarı ile depoda pislik birikmiş yada karbüratör temizlik istiyor.

peki mars konusunda bir yorumun varmı..?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler