Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı djangelord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhabalar acıl yardımlarınıza ıhtıyacım var bugun uzun bı yola cıkmak ıstedım sonkez ama 35 km yol aldıktan sonra motordan bı benzın kokusu aldım ve benzıın hortumlarından cıkan olmustur dıye...duraklayıp kontrolu yaptıgımda karburator tahlıyesınden benzın akıtıyordu. tamırcı bı arkadas bulup şamandıralardan sıkıntı oldugunu soyledı ve samandıranın bırını degıstırıp yuklu bı mevla bayıldım ve 100 km sonra gıttımde yıne aynı sorunla karsılastım.. zaten yolda gıderken depo dolusu benzını akıtmıs oturup netten bıraz arastırdım ama bı sonuc bulamadım ve samandıranında yedeklerını bulamadım bu konuda yardımlarınızı rıca edıyorum aacill TSKLER sımdıden
    Aynı şekilde benimde motorum tahliye hortumundan şakır şakır benzin akıtıyor hatta bu yüzden bugün yolda kaldım . Şamandıradan değil karbüratörden kaynaklandığını söyledi usta en kısa zamanda yaptırmak gerekmiş ama motorun 1 gün kalması gerekiyormuş en az işçiliği çok sürüyormuş sök , temizle , tak olayı .
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Can06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    bi aksilik olmazsa yarın yağ damlatması yüzünden keçeyi değiştircem, karburatör ayarı yapıcam, janttaki eksik telleri takıcam, fren hidroliğim bitik hidrolik eklicem, yağ değiştircem, çantaları iptal edip kollu arka sinyal takıcam, pasta cila yapıcam, zinciri yağlıcam vs vs vs ... gidipte dönmemek var hakkınızı helal edin
    Sonsuzluğa gideceğini sanırsın; karşına oranın köylüsü çıkar. orada yol yok der geri dönersin...

bpk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün yolda giderken birden bire vites kolunu tutan vida fırladı ve vites kolu aşağıya düştü sallana sallana gitmişim 2 km ışıklarda vites küçülteyim derken farkettim . Ayağımı atıyorum birşey eksik
    Mustafa Kemal ATATÜRK .

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Alıntı bpk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şekilde benimde motorum tahliye hortumundan şakır şakır benzin akıtıyor hatta bu yüzden bugün yolda kaldım . Şamandıradan değil karbüratörden kaynaklandığını söyledi usta en kısa zamanda yaptırmak gerekmiş ama motorun 1 gün kalması gerekiyormuş en az işçiliği çok sürüyormuş sök , temizle , tak olayı .
    arkadaşlar eski motorların şamandırası alüminyumdandı söküp takarken eğildimi işi biterdi ve hemen değişirdi ancak yeni model motorlarda iğne kısmı hariç tamamen plastik yani kolay kolay eğilmez. o şamandırayı değiştiren usta ya eski kafa yada fazla uyanık. benim motorumda aynı sorunları yapardı.durdugumda benzin akıtma falan. şamandıranın demir kısmında iğnenin takılı olduğu bi çıkıntı var orayı birazcık öne eğdim ( kolay kolay gözle görünecek bi eğiklik değil tabi). Sonra topladım taktım son gazı verdim 30 saniye kadar bu süre zarfında motor kesilip gaz yemezse demekki fazla ileri eğilmiş yok sorun çıkmazsa stop edip şamandıranın dolmasını bekleyip ( max 30 saniye) benzin akmaya başlarsa biraz daha eğilecek. motor gazdan kesilmiyor stop edipbekledikten sonra benzin akmıyorsa işte şamandıra ayarı bundan ibaret ama 2 şamandıra olduğunu unutmayın. uzun yoldada başınıza gelirse de akbabalara yem vermeyin daş deynek ne bulursanız tahliyenin uclarını tıkayın işiniz bitmeye yakın 1 2 km kala musluktan benzini kapatın sonra stop edip dediğim işlemi uygulayın. ben ayarı bulana kadar bi gecede karbüratörü 8 veya 9 kez söktüm söktüm taktım. motorunuzu motorcu yagötürmek zorunda kalsanız dahi kesinlikle bırakıp gelmeyin. genelde ustanın elinde işi olur hemen bakamam sen bırak şu zaman gel der. sizde ya beklerim işim yok hem sizi izlerim yada benim işim var gitmem lazın senin elimde iş bitince ara getirim motoru derseniz sorun olmaz. benim motoru sattığım abi acemi hiç anlamıyo motor gaz yemeyip stop ediyormuş motorcuya gitmiş bişey yok bunun demiş. bide selede küçük bi boşluk vardı oynuyordu hiç umursamıyordum ben onu söylemiş ooooo onun iş uzun hemen olmaz deponun falan sökülmesi lazım ancak yarın alırsın diyormuş. beni aradı bana getirdi ustanın bişeyi yok dediği karbüratörün kelebek ayarı bozulmuş ondanmış sele olayınıda dilini biraz çakmakla ısıtıp yukarı kaldırdım tamam. heralde en az 100 lirasını alacaklardı. yani demek istedğim mctnin ustası ayrı. Ustalar mct yi kullananın bildiğinden çok fazlaını bilmiyorlar.

---------- Post added at 18:30 ---------- Previous post was at 18:28 ----------

arkadaşlar bende 125kt yada 150 seyhan bakıyorum ne derseniz

wldnsxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    S.a arkadaşlar şimdi motora baktımda baya benzin akıtıyor yer hep benzin olmuş sabah aydınlıkta neresine baklamalıyım? Neden akıtıyor olabilir? Birde altta dikkatim birşey çekti gece gece ince parmak kalınlıgında bir hortum duruyor yere dik konumda tam motorun altında boşta neyin nesidir acaba oradanmı yoksa başka nerelerden olabilir?
    Motor sevdası başladı hadi hayırlısı bakalım..

Motosikleti
    ooo viraGOO
    Püskürtmeyi fazla yapıyordur büyük ihtimalle karbüratöründe pislik gelmiş olabilir tıkamıştır. Yada benzin şamandıran takılı kalmıştır ondan taşırıyordur. Benzin şamandırasınn olduğu kısma zedelemeyecek bişeyle bikaç defa tıklat tekrar bin motoruna büyük ihtimal sorunun çözülmüş olur.
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    250 mct
    benzin şamandırası tam olarak nerede?

Motosikleti
    250 mct
    benzin şamandırasının altında bir deliken olu oluk benzin akıyor sabah benzin doldurdum ve gördüm şimdi kesildi acaba iğnedeki pislikmi gitti

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    bana 30 arka dışlı lazım ızmırden elden alabılırım olmassa ınternetten nerden alacagımı bılen varsa yardımcı olurmusunuz

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı erdemed adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana 30 arka dışlı lazım ızmırden elden alabılırım olmassa ınternetten nerden alacagımı bılen varsa yardımcı olurmusunuz

30 arka dişlii taktıgın zaman ne değişecek bilgim yok ondan soruyorum?
    Arkadaşlar elinde kitapçık olan varmı net ortamında mct 250 kullanım kitapçığı tekerleklerin nasıl söküleceği v. bunları anlatan bir anlatım olan varmı

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    ınternetten de alabılırım elımde kullanılmıs var ıse o da olur..
    kalkısta yavaslama olur ama daha dusuk devırle daha hızlı yol gıdersın debrıyajın cabuk bıter ama ben zaten tek kısı bınıyorum ve sureklı uzun yolda kullanıyorum...

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    MCT Pişmanlıktır

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MCT Pişmanlıktır
    mct fiyatına göre iyi motor 1 senedir yagını değişmeden bindim desem inanmıcaksın gene banamısın demedi sağlamda ama çin işi fiyatına göre iyidir kardeş

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    MCT Pişmanlıktır
    sen onu üzersen oda seni üzer ikinci mct mi kullanıyorum fiyatına göre iyidir.
    mct yi iyi düzenlikullanmak çok önemli yoksa çok üzer sizi
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

zeus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    MCT Pişmanlıktır
    senelerdir kullanıyorum bir sefer bile pişman olmadım. Yaz kış üzerindeyim.

Motosikleti
    RX3i Evo
    MCT Pişmanlıktır
    keçeler,conta,yağ pompası,far ampulleri, marş sorunu, yağ değişimi, sibop ayarı, karburatör ayarı, fren ve debriyaj bakımını servisinde yaptırdım 1 hafta önce. işçilik dahil 150 tl ödedim. sence MCT pişmanlıksa ya paran çok ya da motordan anlamıyosun.
    Sonsuzluğa gideceğini sanırsın; karşına oranın köylüsü çıkar. orada yol yok der geri dönersin...

Motosikleti
    MCT 250
    arkadaşlar uzun süredir sakaryada fındık işlerine bakıyordum foruma giremedim.Sakaryadan istanbula motorla geldim toplam 202 km yol yaptım 16 kuruş yaktım.(80 ile gitmeye çalıştım ama tırlara uyuz olduğum anlar 110 la gittim)ist ye girdiğimde sağ ayağımda bir sıcaklık hissettim birde baktım ki motor yağ olmuş kenara çektim dehşet bir duman motor üzerindeki yağlar duman yapmaya başladı.motorun üst kapağında geliyordu yağ ne bileyim orada bir vida var sıkınca düzelecek.beycivan abiyi aradım durumu izah edemedim bana motoru kullanmamamı söyledi.çekme işini yapacak araba ve oraya çağırabileceğim usta bulamayacağım için po dan 1 litre yağ aldım.1 km de bir yağ ekliyerek kapının önüne çektim.Sağolsun arkadaşın arkadaşı tamirciymiş geldi vidayı sıktı düzeldi.Bu gün yağını kontrol edeyım dedım baktım yağ fazla yine beycıvan ağabeyı aradım altta vida var hafifçe sök dedi dikkatli olmazsam yağı fazla boşaltabileceğimi soledı.Anahtar felen bulamadım akşam vakti.sağlık merkezinden şırınga aldım yağ kapagını açıp şırıngayla uygun sevıyeye gelene kadar yağı çektim.Şuan herşey yolunda ama tatlı bir macera yaşadım hafif korku ile birlikte ve son.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

MCT Pişmanlıktır

MCT ÇİNLİLERİN YANLIŞLIKLA ÜRETTİĞİ BİR MOTORDUR.BİR ÇİN MALI BU KADAR KULLANIŞLI, ŞIK.DENGELİ VE EKONOMİK OLAMAZ.
    ilker_41 bunu beğendi.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    mrb sayın mct dostarı uzun zamandır ıslerden dolayı foruma gıremıyordum. hazır gırmısken bırde mct sayfasına selam vereyım dedım =)) nbr nasılsınız ? umarım ıyısınızdır. foruma yenı katılan baya arkadaslar olmus. genelde eskı arkadaslar benı ıyı tanırlar cok guzel kırmızı bır mct motorum vardı ama sattım =) ankara mamakda oturuyorum yardıma ıhtıyacı olan olursa elımden gelen herseyı yapabılırım. kendınıze ıyı bakın.
    Daima Tekeriniz Düz Bassın.

Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb sayın mct dostarı uzun zamandır ıslerden dolayı foruma gıremıyordum. hazır gırmısken bırde mct sayfasına selam vereyım dedım =)) nbr nasılsınız ? umarım ıyısınızdır. foruma yenı katılan baya arkadaslar olmus. genelde eskı arkadaslar benı ıyı tanırlar cok guzel kırmızı bır mct motorum vardı ama sattım =) ankara mamakda oturuyorum yardıma ıhtıyacı olan olursa elımden gelen herseyı yapabılırım. kendınıze ıyı bakın.
    Daima Tekeriniz Düz Bassın.
    bende mamak-araplardayım.

Motosikleti
    250 MCT
    selam arkadaşlar bende yaklaşık 6 aydır mct 250 kullanıyorum kendim elektrik öğretmeniyim motordan pek anlamam sadece sürücüyüm. forumları takip ediyorum ama pek yardım edebileceğim bir konu olmadığı için sadece okuyucu oldum verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim, sayenizde bir kaç sorununu düzelttim motorun ama şimdi gaz teli koptu motor yatıyor şu an üstelik yolda koptu el ile gazı kontrol ederek 8 km yol alarak vardım eve. motora en yakın usta yaklaşık 25 km bu sebebten kendim değiştirmek istiyorum gaz telini tavsiyeniz nedir? Kendim yapabilir miyim yoksa hiç ellemeden bir ustaya mı motoru nakledeyim. önerilerinize şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler