Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    Alıntı 06Can06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim bence hiç egzozu kesip kaynaktı şuydu buydu yapmaya kalkma. ya komple orjinaliyle değiştircen ( ki biraz kalın gelir ) ya da bu şekilde kullanmaya devam edicen. kaynaklarsın ne düzen tutar ne de şangır şungur sesten başını alabilirsin. tabi bu benim fikrim. belki mantıklı bi öneri sunabilir arkadaşlar.
    düzen tutumayabilir haklısın ama bu şekilde de kullanmak istemiyorum ben motor aşırı ses çıkarmasını sevmiyorum bide sonradan egsoz taktıranlar oluyor farklı şekillerde bunlarda kaynak la olmuyor mu işini bilen birine yaptırsam. foto koyacağım bakarsın bi egsozlar böyle biçimsiz gözüküyor estetik sorunu da var[COLOR="Silver"]

---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:34 ----------

---------- Post added at 15:50 ---------- Previous post was at 15:43 ----------

Uploaded with ImageShack.us

---------- Post added at 15:59 ---------- Previous post was at 15:50 ----------

---------- Post added at 16:04 ---------- Previous post was at 15:59 ----------

---------- Post added at 16:15 ---------- Previous post was at 16:04 ----------

bu da benim macit aldığımdaki halini sormayın biraz boşluğum da elden geçirdim derileri yırtıktı onlar yenilendi depo üstünü de ben tarif ettim usta güzel de yaptı sağolsun seleler ve depo üstü dahil 35 tl. çantalarda üst bölgelerinde solma vardı oralara ve ön çamurluğa kendim karbon kaplama yaptım... çantlar beni epey uğraştırdı ama güzel oldu görenler deri zannediyor.
    püskülleri de usta döşemeleri yaparken kendim parçalardan yaptım

tek hoşuma gitmeyen egsozlar aldığım abi üstekini delik diye kesmiş ters çevirmiş kaynatmış içinde susturu kalmadığı için fena bağırıyor...istanbuldan ikinci el buldum ama arkadaş kargo ile göndermem elden veririrm dedi. elinde olan arkadaşlardan mesaj bekliyorum. sadece orjinal tüplerinide alabilirim. acele onu yapmam lazım önerilerinizi beklerim.
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Can06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    söylediklerimin hepsini unut hocam. ne desen haklısın bu durumda olabileceğini düşünmemiştim. hem ses yapar hem motoru yorar hem performans düşer bu şekildeyken.
    Sonsuzluğa gideceğini sanırsın; karşına oranın köylüsü çıkar. orada yol yok der geri dönersin...

Motosikleti
    RX3i Evo

Motosikleti
    Armada 250cc
    Cem kardeş ilginden dolayı çok teşekkür ederim jant tellerini buldum ama yanlış göndermişler yiba çarşısında bi motorcudan kalın tel buldum tanesi 0,75 lira komple jant tellerini değiştirecem söylediğin servisin fiyatlarını bi duysan jant teli tanesi 1,50 olur diyor 70 lira akort bide üste sökme takma dışardan bi usta bulacam 25 ila 30 lira arası diyolar akorta bende tüm tellerle, teller benden 50 lirayı gözden çıkarttım.

promert

motosiklet tamircileriyle uğrasma onlarda zaten lastiginle ugrasmak istemez.o yuzden fazla fıyat soylerler.lastiğini sök telleride yanında al doğru bisikletçiye git.

Motosikleti
    Armada 250cc
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    promert

motosiklet tamircileriyle uğrasma onlarda zaten lastiginle ugrasmak istemez.o yuzden fazla fıyat soylerler.lastiğini sök telleride yanında al doğru bisikletçiye git.
    Söktüm jant elimde aldığım kalın tellerde kasıntı yaptı tekrar tel bulmam lazım kafa kısımlarının aralıkları dar geliyor eyer uygun bi çözüm bulamazsam çelik jant şart olacak.

Motosikleti
    RX3i Evo
    Arkadaşlar motorun yan çantaları iptal edip, arkaya öndeki gibi uzun kollu sinyal takıp, lastikleride sınırlar elverdiğince büyütmeyi düşünüyorum. bazı arkadaşlar çantaları sökersen cılız kalır hoş durmaz diyor ama bugün Ankara-dikimevinde siyah bir mct gördüm, çantalar iptal edilmiş ve lastikler büyütülmüş, custom motor gibi duruyordu. aşık oldum. sizce yapmalımıyım ?

Motosikleti
    RX3i Evo
    ayrıca sisibar'ı da sökmeyi düşünüyorum. yada motoru satabilirim çok kararsızım http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7890127/detay/

USHERONEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iyi günler arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama yazılarınızı elimden geldiğimce takip ediyorum sizlerden motorum hakkında çok şeyler öğrendim mct 250 geçen sene başladım ilk motorum başlangıç
    motoru olarak aldım .. motorun geçen sene sanırım kullanım hatasından dı sanırım kran milini kırmıştı servisin de yaptım (500 tl masrafım oldu) bu aralarda 3 vitesten ses geliyor bu sebeple özel servise
    gittim 3 vites dişlisi sadece değişmesini istedim ama servis bunun mümkün olmadığını söyledi vites dişilikerin tamamen grup halinde değişmesini gerektiğini söyledi artı vites hilal deyiceğini söyledi (motoru daha açmadan söylüyor ve söylediği fiyat 800 -850 tl fiyat çok geldi motorumu seviyorum ama bu masraf çokk mekanik olarak elim takım tutuyor motorun vites dişlisini kendim değiştirmek istiyorum benim nelere dikkat etmem gerekiyor bana yardımcı olursanız sevinirim. tecrübelerinize ihtiyacım var. herkese iyi sürüşler

Motosikleti
    RX3i Evo
    Sanıyorum MCT'ci arkadaşlar öldü. 4 gündür kimse yok.
    Sonsuzluğa gideceğini sanırsın; karşına oranın köylüsü çıkar. orada yol yok der geri dönersin...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı USHERONEMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler arkadaşlar aranıza yeni katıldım ama yazılarınızı elimden geldiğimce takip ediyorum sizlerden motorum hakkında çok şeyler öğrendim mct 250 geçen sene başladım ilk motorum başlangıç
    motoru olarak aldım .. motorun geçen sene sanırım kullanım hatasından dı sanırım kran milini kırmıştı servisin de yaptım (500 tl masrafım oldu) bu aralarda 3 vitesten ses geliyor bu sebeple özel servise
    gittim 3 vites dişlisi sadece değişmesini istedim ama servis bunun mümkün olmadığını söyledi vites dişilikerin tamamen grup halinde değişmesini gerektiğini söyledi artı vites hilal deyiceğini söyledi (motoru daha açmadan söylüyor ve söylediği fiyat 800 -850 tl fiyat çok geldi motorumu seviyorum ama bu masraf çokk mekanik olarak elim takım tutuyor motorun vites dişlisini kendim değiştirmek istiyorum benim nelere dikkat etmem gerekiyor bana yardımcı olursanız sevinirim. tecrübelerinize ihtiyacım var. herkese iyi sürüşler

ordan anında uzakşal 800 850 tl bu adam ne yapıyor böyle milleti kazıklamaya çalışıyorlar ya. motoru reflekte etti arkadaşım o kadar tutmadı ayıptır ya.

http://www.motorbisikletim.com/ara/4...lileri-takimi/

Motosikleti
    mondial 250 mct
    merhaba 250 mct kullanıcıları foruma bugun uye oldum bendede 250 mct var 3 yıldır bende sıfır aldım motor yattı suan kullanıyorum cok memnunum motor suan 600 km ye geldi allah herkese 250 mct nasip etsin

Arkadaşlar merhaba lütfen yardım,

Bende aranıza yeni katıldım sayılır.Motoru aldım herşey gayet iyiydi.Fakat ne zaman biraz hız yapmaya başladığım zaman sorunlar çıkmaya başladı.Şöyle örnekleyeyim sizlere.
    Motorumla 30-40 dakika gezdikten sonra yokuş yukarı ya da düz yol farketmez normal 60 70 değil 90 100 e çıktığımda anda motor birden yavaş yavaş hız kesmeye başlıyor.Ama bariz bir farkla vites küçülte küçülte motor 40 a kadar iniyorum ve gitmiyor.Motoru 5 dakika çekiyorum kapatıyorum düzeliyor.Bu sorunu tamirciğe gösterdim ama bir çare bulamadı.Ne olur bana bu konuda yardım edin.Nerdeyse tanıdığınız (IST) bir usta varsa götüreyim.Birde şimdi şöyle bir soruç çıktı.Motorla 30 ile giderken son gaz verdiğimde patır patır motor tekliyor bu da yeni çıktı.Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    karbüratör ayarını yaptır birde karbüratörünü güzelce temizle bujilerdende olabilir birde subab ayarı yaptırırsan bişeyi kalmaz diye düşünüyorum. daha iyi bilenler yazarlar elbet

Motosikleti
    Mondial 150 Zat
    arkadaşlarr 250 mct takas yapan yokmu yaaaaa

Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı Archi25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarr 250 mct takas yapan yokmu yaaaaa
    hangi motorla takas düşünüyosun ?

Motosikleti
    Mondial 150 Zat
    150 zat la vitesli motora geçmek istiyorum mct çok hoşuma gitti ama bi türlü bulamadım

Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı Archi25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 zat la vitesli motora geçmek istiyorum mct çok hoşuma gitti ama bi türlü bulamadım
    hocam belki bi ihtimal bulursun ama benim görüşüm hiç bir MCT kullanıcısının scooterla takas yapmayacağı yönünde. mesela ben satmayı düşünüyorum, takaslayacak olsamda yine vitesli motorla takaslarım.

USHERONEMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CAN KARDEŞİM HAKLISIN KAZIKLAMAK İÇİN BAHANE ARIYORLAR İNSAF YOK BU TAMİRCİ MİLLETİNDE HAYIR BİRDE HAKKI VERECEK ADAM GİBİ YAPCAK DESEN HEP Bİ KORKU YAPABİLECEK Mİİ ALLAH KOLAYLIK VERSİN BİZE BU SEBEPLE İNAT ETTİM AÇICAM İLK DEFA MOTORU İNŞŞALLAH YAPABİLİRİM

arkadaslar merhabalar acıl yardımlarınıza ıhtıyacım var bugun uzun bı yola cıkmak ıstedım sonkez ama 35 km yol aldıktan sonra motordan bı benzın kokusu aldım ve benzıın hortumlarından cıkan olmustur dıye...duraklayıp kontrolu yaptıgımda karburator tahlıyesınden benzın akıtıyordu. tamırcı bı arkadas bulup şamandıralardan sıkıntı oldugunu soyledı ve samandıranın bırını degıstırıp yuklu bı mevla bayıldım ve 100 km sonra gıttımde yıne aynı sorunla karsılastım.. zaten yolda gıderken depo dolusu benzını akıtmıs oturup netten bıraz arastırdım ama bı sonuc bulamadım ve samandıranında yedeklerını bulamadım bu konuda yardımlarınızı rıca edıyorum aacill TSKLER sımdıden

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler