Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar hava filtresini söksem yakıtta bi tasarruf olurmu sizce

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    06Can06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    dostum hava filtresini sökersen motora partikül gider ve bikaç ay içinde motoru eline alırsın. ayrıca çok hava alınca motor daha çok yakar. eğer öyle olsa karburatörde hava ayarı olmazdı. bence kesinlikle orjinalliğini bozma.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:37 ----------

Arkadaşlar ufak bi sorum olacak. motordan biraz daha gür ve tok bi ses alabilmek için egzozun içini boşaltsam muayene zamanı muayeneden nasıl geçecek herhangi bir fikri olan var mı ?
    Sonsuzluğa gideceğini sanırsın; karşına oranın köylüsü çıkar. orada yol yok der geri dönersin...

Motosikleti
    Armada 250cc
    Ankaradan tüm motorcu arkadaşlara selamlar bende mct 250 kullanıcısı olarak aranıza ve motor ayatına yeni katıldım arkadaşlar
    forumu günlerdir takip etmekteydim ve üyü olmaya karar verdim.
    Tecrübeli arkadaşlardan ricam sormak istediğim bi kaç bişey var, Öncelikle Ankarada akort ayarı yaptırabileceğim sağlam bi usta varmı
    arkajantın 5-6 tane jant teli kırık, Yada uygun fiyatlı bi çelik jant takımı alsam nasıl olur fiyatlar hakkında bilgi verirseniz sevinirim akort ve jant fiyatları.

Motosikleti
    RX3i Evo
    hocam alaşımlı jant gibi birşey yapmanı tavsiye etmem. istersen biraz araştırma yap tel jant diğer jantlardan daha pahalı. nedeni ise; tel jant esner, darbeyi eşit olarak göbeğe iletir, darbe emer, daha dayanıklıdır, yamulduğunda düzeltilebilir, hoplama zıplamada amortisöre yardımcı olur. yani kısaca "TEL JANT CANDIR"
    Sonsuzluğa gideceğini sanırsın; karşına oranın köylüsü çıkar. orada yol yok der geri dönersin...

Motosikleti
    Armada 250cc
    Haklısın kardeş de az önce bi kaç yeri aradım 5-6 tane tel kırık 1,50 Telin iyatı 70,00TL akort 20,00 lira sökme takma ücreti istediler
    internetten bi site buldum arka çelik janta 160 lira fiyat verdi.

Motosikleti
    RX3i Evo
    kardeşim ankaranın neresinde oturuyosun. ona göre yardımcı olmaya çalışayım.

Motosikleti
    Armada 250cc
    Alıntı 06Can06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ankaranın neresinde oturuyosun. ona göre yardımcı olmaya çalışayım.
    İç cebeci kardeş Bi kaç servisi aradım biri yukardaki fiyatı verdi diğerleri yapmadıklarını söyledi, ama fiyatlar çok uçuk tel janttan vazgeçmek istemiyorum ama bu gidiş zorlucak galiba motor 2008 model 2010 trafiğe çıkışlı eski ince tel kaçlık bilmiyorum ama üzerindeki telleri ölçtüm 3.2 mm

Motosikleti
    RX3i Evo
    bende mamaktayım. madem okadar yakınsın akdere askerlik şubenin yanında mondial servisi var oraya sor. bildiğim kadarıyla telin tanesi 0.73 krş ama tek satılmıyor 36 lı şekilde, oda 26 lira fln yapıyor ama tamda emin değilim. yarın servise gidicem istersen bi görüşüp sana haber vereyim.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yasin bende merak ediyorum. akdere esrvisin tam adresini verebilir misin? birde fiyatları ne kadar.

Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yasin bende merak ediyorum. akdere esrvisin tam adresini verebilir misin? birde fiyatları ne kadar.
    açık adresini bilmiyorum ama dikimevinden abidinpaşaya doğru yukarı çıkarken sağa dönüyosun(askerlik şubesi ve 50.yıl parkına giden yol) 150-200 metre ilerde solda.
    işten erken çıkamadığım için servise gidecek zamanım olmadı malesef ama başka bir şehirde mondial yetkili servisi olan bir akrabama telefonla sordum ve dediğim gibi tanesi 0,73 kuruş ama tane fiyatının bi önemi yok. 36'lı paket satılır, oda 26 TL, şehirlere göre oynasa oynasa bir kaç lira oynar dedi.

Motosikleti
    Armada 250cc
    Alıntı 06Can06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    açık adresini bilmiyorum ama dikimevinden abidinpaşaya doğru yukarı çıkarken sağa dönüyosun(askerlik şubesi ve 50.yıl parkına giden yol) 150-200 metre ilerde solda.
    işten erken çıkamadığım için servise gidecek zamanım olmadı malesef ama başka bir şehirde mondial yetkili servisi olan bir akrabama telefonla sordum ve dediğim gibi tanesi 0,73 kuruş ama tane fiyatının bi önemi yok. 36'lı paket satılır, oda 26 TL, şehirlere göre oynasa oynasa bir kaç lira oynar dedi.
    Kardeş oraylada konuştum akort ayarı yapmıyolar jant tellerini sipariş ettim 3.5 mm kalınlığında bi set 36 adet galiba kargo dahil 20 tl
    teller gelince akort yapacak birini bulacam komple kalın telle değiştirecem jantı

Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı promert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş oraylada konuştum akort ayarı yapmıyolar jant tellerini sipariş ettim 3.5 mm kalınlığında bi set 36 adet galiba kargo dahil 20 tl
    teller gelince akort yapacak birini bulacam komple kalın telle değiştirecem jantı
    çayıroğlu'na(dışkapıdaki mondial servisi) sordun mu ? onlar yapıyodur diye düşünüyorum. bende bi süredir motorumdan hiç haz alamıyorum. sanırım artık model yükseltme vakti geldi http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7046679/detay/ ilgilenen arkadaşlar varsa 2500'e bırakıcam.

Herkese merhaba cmx 250'den çıkma mct ile birebir uyumlu. paslanmazdan yaptırdıgım,tornada işlettigim basamakları baglantı parcaları ile
    ihtiyacı olan birine cüzzi bir rakam'a verebilirim.Motoru degistirdigimden elimde kaldı.Fotograftaki pedal'lar harictir .sadece pedalları üzerine takıp şasiye monte ediyorsunuz
    http://img692.imageshack.us/img692/841/73834040v.jpg
    http://img651.imageshack.us/img651/4758/94324679.jpg

ERROL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    tel tane olarakta satılır ve tanesi 75 kuruştur.

Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı ERROL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tel tane olarakta satılır ve tanesi 75 kuruştur.
    burda fiyat söylemenin bi önemi yok ERROL arkadaşım. adamın skıntısını çözmek mesele. ben alternatif sundum. tane olarak satılır demek yerine nerden ve nasıl alabileceğini söyleseydin keşke ?

eski sayfalarda olması lazım yanlış hatırlamıyorsam jawa'nın jant telleri daha kalın vede uyuyor.Ben gayet memnunum.Değiştirdikten sonra tel kırılmalarının önüne geçebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:49 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben cok yapan gordum ızmır karsıyada ınan güzel durmuyor custom yapman ıcın bazı grenajları sokmen gerekicek mct cılız bir chopper grenajlarda cıktımı bısıklet gıbı kalıyor

custom yapıp masraf edıceksen barı japonda dene şansını yada borallı ledowda regal raptorda falan. mct degcegıını sanmıyorum

şaseden baslıcam derken galiba arka şaseyi tekerlige baglıyan kısmı kesiceksin yeni şase yapıp arkaya BBS jant takıcaksın ona uygun birde lastık. sonra o arka janta uygun saçdan camurluk yapıcaksın bunların malıyetı fazla olucak ayrı sen yapabilecekmısın zor bir işlem.. eger aklımda fikir olussun diyorsan google akrepcustom yaz bak bu adam izmire butun custom chopperları yaydı
    aslında mct'den custom yapan hayli fazla.ramzey ve mct'nin avantajı honda rebel ile aynı şasiye sahip olması.Açıları ve üzerinde çalışma olanağı hayli fazla.Geniş teker mevzusuna gelince 250cc'lik bir motora x5 lastigi takarsanız hem ufak bir motorda çirkin bir görüntü olacak hemde teker genişlediği içingüç kaybı yaşanacak.Birde yol tutuş'ta sıkıntı olacaktır
    macit'i ilk cıktıgı zamandan bu yana kullanıyorum
    2009 olması lazım
    buda son hali

98 rebel

iki motor arasındaki farkı şasi veya boya'da göremiyorsunuz.Plastik kısımlar görmezden gelinebilir.Ancak mekanik kısım ;motoru açtıgınız anda fark cıkıyor tork anahtarı kullandıgım halde mct'nın kırılan pıyano,cıvata,subap haddı hesabı yok.Genede sevıyorum keretayı .gecen otopark'ta mct kurye motoru gordum merak edıp km'sıne baktıgımda 180.000km'de oldugunu gordum.Herkese allah nıce km'ler nasıp etsın

ERROL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    can kardeşim senin yazına karşılık yazmadım yanlış anlamayasın sadece tane olarak alınabileceğini belirtmek istedim istanbuldayım ben 5 6 tel için komple set almasın arkadaşımız bulamazsa kargoyla gönderirim burdan.Mct jant teli kırıyor dedi motoru aldığım kişi 4 teli kırıktı orjinal tel taktım akrdu yaptırdım 1 tel dahi kırmadı.Bende motorumu satıyorum honda 600 rr alacağım ilgilenenler varsa hem sakarya hem istanbul için arada izmit te olur.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7018498/detay/

Motosikleti
    RX3i Evo
    benimde bi 600 rr alasım var ama araba aldığım için sanıyorum ancak 125 R alırım

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    slm arkadaşlar bişey merak ettim ya forumda bulamadım mct lerde egsoz çıkışlarında ikisinde de birer tane hava çıkısı gibi spiralli borular varya onların işlevi nedir diğer chopper modellerinde olmayan bişey bu.

---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:08 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırdır çokmu yakıyor yoksa vizedenmi
    CEM aldığımda egsozlar patlak tı zaten birini de kesmiş adam hemde susuturuların hiç biri kalmamış kestiği yere ilave yapmış normalde kesik vaziyette son susturucu dursa iyi hiç susuturucu olmadığı için ses çok fazla çıkıyor
    aklımda da 125 lik motorların nikelajlı egsozları var çifti 75 tl onlardan alıp kalınlaştığı yerden kestirim monte ettirsem uyum sorunu felan olurmu acaba
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

Motosikleti
    RX3i Evo
    Alıntı password48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bişey merak ettim ya forumda bulamadım mct lerde egsoz çıkışlarında ikisinde de birer tane hava çıkısı gibi spiralli borular varya onların işlevi nedir diğer chopper modellerinde olmayan bişey bu.

---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:08 ----------

CEM aldığımda egsozlar patlak tı zaten birini de kesmiş adam hemde susuturuların hiç biri kalmamış kestiği yere ilave yapmış normalde kesik vaziyette son susturucu dursa iyi hiç susuturucu olmadığı için ses çok fazla çıkıyor
    aklımda da 125 lik motorların nikelajlı egsozları var çifti 75 tl onlardan alıp kalınlaştığı yerden kestirim monte ettirsem uyum sorunu felan olurmu acaba
    kardeşim bence hiç egzozu kesip kaynaktı şuydu buydu yapmaya kalkma. ya komple orjinaliyle değiştircen ( ki biraz kalın gelir ) ya da bu şekilde kullanmaya devam edicen. kaynaklarsın ne düzen tutar ne de şangır şungur sesten başını alabilirsin. tabi bu benim fikrim. belki mantıklı bi öneri sunabilir arkadaşlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler