Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    Walla benim daha acaip bi planım var ama, bilemiyorum sizler neler dersiniz?
    Eşim verdi fikri
    Eylül gibi Kuşadasından başlayan bi rotada, ara gidişler feribotlarla, Yunan adalarını gezmek gibi...
    2 lt tam sentetik iyi bi yağla (Repsol gibi mesela) doldurup karnını, Yeni ve yedekli bujilerle adalardaki turları bizim sıpa ile yapalım dedik...oralarda motor kültürü en üstlerde biliyorsunuz...problem çıksa bile yaptırabilirim bir şekilde..adım başı bunların tamircileri var oralarda...

Çok mu ütopik? Ne dersiniz? gider mi gitmez mi?

Hocam bu tatil planı muhteşem. Ben de eylülde tüm ay tatil kullanacağım, planınıza motorla dahil olmak isterim. Yahu sizin ufaklık ne olacak bu durumda? Maliyet ne kadar tutar gibi bilaare konuşulacak sorular akla geliyor tabii ama, her halukarda eylülde motorla yapılacak her türlü seyahete varım. Yunan adaları olmadı ege kıyısı olur, akdeniz olur vs vs...
    Pazar günü çeşmeye gidip geldim. Benim evden yaklaşık 70 km mesafede. Bu ilk uzun yol tecrübem oldu. Motorum 2800 km de, hiçbir sorunla karşılaşmadım. Ancak bu makinalar kesinlikle yüksek hız motoru değil.
    1)Öncelikle 100 km hızda çok fazla motor ve rüzgar sesi bir süre sonra rahatsız edici ve yorucu oluyor.
    2)Selesi kısa sürüşler için çok iyi hiç rahatsızlık duymamıştım ama uzun yolda 45 dk sonra popomu hissetmez oldum.
    3)Önde rüzgar camı olmadığından aşırı rüzgar yiyorsunuz ve resmen motora gidonlar yoluyla tutunuyorsunuz, yoksa rüzgar sizi alıp götürecek. Bu da tabii bir süre sonra ellerin ve kolların yorulması ve uyuşması ilr sonuçlanıyor.(1. ve 3. maddeler ön koruma camı takılması ile çözümlenebilir belki)
    4)yokuşlarda motorun yorulduğunuhissediyosunuz. 100-110 ile giderken hız yavaş yavaş 70 lere kadar düşüyor. Dolayısıyla daha güçlü bir motor olsaydın be canım diye iç sesleri yükseliyor.

SONUÇ: Artçım ve sırt çantalarımız ile Çeşmeye tam gaz sorunsuz gittik geldik. Bu fiyatı ile, ve otobandaki otomobil sürücülerinin imrenen bakışları arasında böyle keyifli bir yolculuk için aslanımın tekerlerinden öperim.

Geçen cuma kısa yol gideceğim için eldivenlerimi takmamıştım, yokuş yukarı çıkarken montumun içine eşek arısı girdi. Her ne kadar sağ kolumda şişlikler ve durmaksızın kaşının kırmızı kabartılar olsa da, metanetimi koruduğum için kazadan kurtuldum. Her zaman savunduğum gibi: Tam koruma mutlak gerekli.

Herkese kazasız belasız sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zerenses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    maalesef yok ama olacak...
    görüntüsü harbiden manyak, keşke böyle bir motora sahip olabilsem....

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    birde kullandığınız yağın markasını alabilirmiyim? 3500 km deyim. vitesler hala zorladığı oluyo!!!
    Dostum , sıkma canını be...bu kadar paraya gerçekten iyi köfte bizim sıpalar...
    Bence vurdururak çalıştırmanın ne mahsuru olur..varsın ömründen 500 km yesin şanzumanın..sen keyfine bak...

Yağ konusunda vitesler Castrol GO! ile gayet keyifli geçiyor...
    Shell Rimula dan daha ii ...
    Sırada Agip var...kullandıktan sonra onu da yazacağım gruba...

Alıntı gogo adlı üyeden alıntı
    Hocam bu tatil planı muhteşem. Ben de eylülde tüm ay tatil kullanacağım, planınıza motorla dahil olmak isterim. Yahu sizin ufaklık ne olacak bu durumda? Maliyet ne kadar tutar gibi bilaare konuşulacak sorular akla geliyor tabii ama, her halukarda eylülde motorla yapılacak her türlü seyahete varım. Yunan adaları olmadı ege kıyısı olur, akdeniz olur vs vs...

Gerekli evrak ve hali ile para çok...
    Gümrük Kriptik; Uluslararası Ehliyet, Uluslararası Ruhsat ve YEşil renkli acaip bi belge daha...hepsi şu an 500-550 YTL tutuyo...
    Hevesim kaçtı biraz...öyle yapıcağıma, günlüğü 5 eurodan scooter kiralar keyfimize bakarız dedik ama bilmiyorum dostlar...

1)Öncelikle 100 km hızda çok fazla motor ve rüzgar sesi bir süre sonra rahatsız edici ve yorucu oluyor.
    2)Selesi kısa sürüşler için çok iyi hiç rahatsızlık duymamıştım ama uzun yolda 45 dk sonra popomu hissetmez oldum.
    3)Önde rüzgar camı olmadığından aşırı rüzgar yiyorsunuz ve resmen motora gidonlar yoluyla tutunuyorsunuz, yoksa rüzgar sizi alıp götürecek. Bu da tabii bir süre sonra ellerin ve kolların yorulması ve uyuşması ilr sonuçlanıyor.(1. ve 3. maddeler ön koruma camı takılması ile çözümlenebilir belki)
    4)yokuşlarda motorun yorulduğunuhissediyosunuz. 100-110 ile giderken hız yavaş yavaş 70 lere kadar düşüyor. Dolayısıyla daha güçlü bir motor olsaydın be canım diye iç sesleri yükseliyor.

Hepsi doğrudur....hız yapmayın abi, hem çok yorulup konstantreden düşüyorsunuz, hem de omurlarınızı sayıyorsunuz....
    Bizimkiler orta menzil, keyif motorları...bilmek ve ona göre davranmak lazım...
    Yukarıda kırmızı ile yazanlar kısa cevaplarım...

Sevgiler , selamlar...
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    journeyman_35 teşekkürler...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Merhaba Hemşehirlim,

Gözünü kapat ve yürü derim
    Yanına yedek iç lastikleri almayı ihmal etme bence! Ayrıca leviye,Uygun anahtarları ve Hava tüpü tabi Ne olur ne olmaz...

Yolunuz açık olur inşallah..

Selamlar,
    Özer

Walla benim daha acaip bi planım var ama, bilemiyorum sizler neler dersiniz?
    Eşim verdi fikri
    Eylül gibi Kuşadasından başlayan bi rotada, ara gidişler feribotlarla, Yunan adalarını gezmek gibi...
    2 lt tam sentetik iyi bi yağla (Repsol gibi mesela) doldurup karnını, Yeni ve yedekli bujilerle adalardaki turları bizim sıpa ile yapalım dedik...oralarda motor kültürü en üstlerde biliyorsunuz...problem çıksa bile yaptırabilirim bir şekilde..adım başı bunların tamircileri var oralarda...

Çok mu ütopik? Ne dersiniz? gider mi gitmez mi?

Merhaba arkadaşım,

Kusura bakma daha önce yazma fırsatı bulamadım
    Neden bu kadar yaktığını anlayamadım fakat şu anda yaklaşık 1800km de ve değişen birşey yok.
    Önceki Gün tekrar doldurdum Depoyu ve bu son ölçüm olacak.
    Daha sonra Karbüratörleri kontrol ettirmek üzere uzman birine gideceğim..
    On dan sonra tekrar yazarım izlenimlerimi.

Selamlar,
    Özer

motor parçaları satan yerleri gezmen lazım. uyanlar vardır mutlaka.benim tek sorunum koltuk.kendime sırtlık yaptırmam lazım...
    özer senin ki çok yakıyormuş yahu niye öyle kaç km oldu?

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı
    Merhaba Hemşehirlim,

Gözünü kapat ve yürü derim
    Yanına yedek iç lastikleri almayı ihmal etme bence! Ayrıca leviye,Uygun anahtarları ve Hava tüpü tabi Ne olur ne olmaz...

Yolunuz açık olur inşallah..

Selamlar,
    Özer
    Sağol dostum....
    Ya aslında şu hani lastiğin içine bi kere sıkılıp da 2-3 sene idare eden jöle kıvamında bi malzeme var...onu bi bulsam çok ii olacak...isterse kalıp çivisi girsin ondan sonra lastiğe, hiç önemli diil...

Gezi konusunda da Eylül ü bekleyeceğim....
    Şu salak belgelere vereceğim parayla eşime de kendime de medium kalitede yazlık korumalı mont alabiliyorum yaw... İzmir çok sıcak çoook...4 mevsim montlar hikaye...yeter artık kilo vere vere çocuk gibi kalıcam motorun üstünde

Selamlar....umarım yakıt problemin de çözülür bir an önce...
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    Herkese selamlar,
    Bugün sabah çalıştığım hastanenin önüne egsozundan nefis ses çıkaran bir mondial geldi. Çok abrtılı volümlü değil ama tok ve oturaklı bir sesi vardı. hemen yanaştım tabii yanına hoş beş ederken annattı bana bu işin yolunu. çok kolay bişeymiş hemen paylaşmak istedim.
    Egsuzun çıkışında, çıkışı daralta ufak bir parça var, sadece onu çıkarmış içindeki elyaflarla filan hiç oynamamış. sonuç bence çok güzel. Bugün akşam hemen tatbik etmeyi planlıyorum.
    Fikri olan varsa sevinirim. motora ciddi bir zararı dokunur mu acaba?
    Sevgiler

Motosikleti
    250 mct
    çıkartınca resmini ekler misin. benzin çok değişecekmi onuda bi test et? son olarak beğenmezsek geri takılırmı o parça?
    çok oldu biliyorum ama cevaplarsan sevinirim...

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    sevgili 250 mct sürücüleri

görüyorumki uzun yol ve motorun torku hakkında bazı sıkıntılar var

öncelikler motorumuz güç olarak yeterli tabii yeterli derken bazı yan etkenleride göz önüne almamız gerekir

yani ben 5 km boyunca gayet dik bir rampayı 100 km süratle çıkabiliyorsan sizin makinalarda bazı eksik ayarlar var demektir mesela

1 - - lastik havaları ve kullandığınız lastiğin kalitesi
    lastik havaları yüksek olrsa ki ön 28-30 arka 40-42 psi olması gerekir sürtünme azalacağından performans yükselecekti

2 - - hava ve benzin karışım ayarı öncelikle yüksek tork istiyorsak bu ayarı ona göre değiştirmeliyiz

3 - - zincirde bu anlamda çok önemli mutlaka yeterli gerginlikte olmalı ne az ne fazla 2 cm sert esnemesi yeterli olacaktır

4 - - arka lastiğin balans ayarını mutlaka yaptırın hafif bir ayar bozukluğu performansınızı olumsuz etkileyecektir

ayrıca uzun yol yapacak arkadaşlara yanlarında mutlaka

debriyaj teli en az 2 adet

komple lokma takımı (gevşemeleri halletmek için)

buji ve buji anahtarı

yedek yağ eksiltmeye karşı

yedek sinyal far ampulleri

yedek arka balata

zincir sipreyi

almanızı tavsitye ederim motorunuzu çok zorlamadan gazı çok fazla açmadan kullanınız gazı açarken mutlaka dalgalı gaz veriniz vede aşırı gaz açarak karbüratörü benzinle doldurup boğmayınız

misal 5. viteste düz yolda gazı sonuna kadar açın 1 dk sonra gazı düşürün motorun öne doğru atıldığını ve rahatladığını farkedekesiniz

teşekkürler kazasız belasız sürüşler

bizim filamalar noldu süleyman ağa
    ...tın tın giderim abi....

kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600
    arkadaşlar dün gece benim motorun çantalarını patlatmışlar :(
    her halde bi şey var zannettiler
    motoru bıraktığınız yerler dikkat edin beyler
    çantanın fiyatını sordum bir servise yada kendini servis zannediyor
    100 ytl ikinci el çantaya istedi bana biraz garip geldi neyse çantaları çıkarırım artık
    hepinize sorunsuz günler

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Geçmiş olsun...

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı metemen adlı üyeden alıntı

misal 5. viteste düz yolda gazı sonuna kadar açın 1 dk sonra gazı düşürün motorun öne doğru atıldığını ve rahatladığını farkedekesiniz

Flamayi bayrak yapıp Kadifekale ye asıcam beyler yakındır....

Şaka ....yok unutmadık ama birazcık zaman verin tamamdır...halledicem ....
    [FONT="Verdana"]

ati - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fjs silverwing 400
    uzun bi aradan sonra tekrar merhabalar.
    arkadaşlar benim jant tellerinden,trakya turu sonrasında 6 tanesi kırıldı.kesinlikle garanti kapsamına girmediğini söylediler fabrika ve servisten.ama telleri 2 katı bir telefon ücreti karşılığında ikna edici ve mantıklı fikir yürütmeler sonucunda adamları kitledim ve garanti kapsamında 10 tane tel geldi.

şimdi mantıken adamlar tellerin ince olduğunu biliyorlar ve ücreti karşılığında kalınlarıyla değiştiriyorlar.(daha önce bir kaç arkadaşımız bu yöntemle değiştirmişlerdir.)yaptıkları açıklama ise o kadar saçma ki anlatamam.neymiş efendim;zamanla yıpranan parçalar garantiye girmiyormuş!!!bu motorun her parçası zaten kullandıkça ve zamanla yıpranmıyor mu?dışarıda tanesini 200-250 bin liradan alabileceğiniz telleri tanesi 1,5 milyondan satıyorlar üstelik!!

ileride başınıza böyle birşey geldiğinde kesinlikle pes etmeyin.saçma sapan sebeplerle yıldırmaya çalışıyorlar insanı.fakat biraz dişli gördüklerinde hemen geri adım atıyorlar.istediğiniz taktirde garantiden değişebildiğini gösteren belgeleri de scan edip gönderebilirim.

bir de şu var;daha önce bir arkadaşımızın çevrimini yaptığı ön28 arka40 lastik basınçlarında bir yanlış var sanırım.ön iyi de,arka taş gibi olup,fazla sarsıntı yapıyor yaw.bu arada yağ çubuğunun ölçek kısmını,yağı ölçerken çok dikkatli silin,plastik ve hassas olduğundan kopuyor.

arkadaşlar acilen paraya ihtiyacım olduğundan motorumu satmak zorunda kaldım.ilgilenen arkadaşlar ilanlar bölümüne göz atabilirler.

hepinize iyi ve güvenli sürüşler...
    çirkin kadın yoktur.az votka vardır!..

tavsanolusu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 2007
    Alıntı metemen adlı üyeden alıntı

ayrıca uzun yol yapacak arkadaşlara yanlarında mutlaka

debriyaj teli en az 2 adet

komple lokma takımı (gevşemeleri halletmek için)

buji ve buji anahtarı

yedek yağ eksiltmeye karşı

yedek sinyal far ampulleri

yedek arka balata

zincir sipreyi

almanızı tavsitye ederim motorunuzu çok zorlamadan gazı çok fazla açmadan kullanınız gazı açarken mutlaka dalgalı gaz veriniz vede aşırı gaz açarak karbüratörü benzinle doldurup boğmayınız

abi bu nedir ya serviside çağırın yanınızda gelsin
    KASVET geçmiş olsun
    [COLOR="Navy"][SIZE="2"][FONT="Comic Sans MS"]UÇURUMUN KENARINDAN YÜRÜYÜN ZEVK SİZE GELSİN!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    çıkartınca resmini ekler misin. benzin çok değişecekmi onuda bi test et? son olarak beğenmezsek geri takılırmı o parça?
    çok oldu biliyorum ama cevaplarsan sevinirim...
    Dün akşam egsoz susturucusunu çıkardım. İlk izleniölerin şöyle.Nasıl anlatsam , özellikle düşük devirde "poto poto" diye ses çıkyo aletten ki benim hoşuma gitti. Ancak haliyle egsozdan çıkan ses artmış oldu. Yakıt konusunu bilemiyorum henüz test edemedim. İkinci izlenimim şu bundan önce evime giden yokuşu 3. vitesle ancak çıkarkan dün hiç zorlanmadan bastı gitti motor. Sürüşte de hafif bir performans artışı seziyorum ki muhtemelen bu yüzden yakıt sarfiyatı da artacak.
    (dijital makinamda sorun olduğundan resim koyamıyorum)
    Sevgiler

levent666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlar valla ne deyim bu aralar herkezin keyfi yerinde tabi benimde motor canavar gibi hiç sorun çıkarmıyo bu aralar bi uzun yola çıkmayı düşünüyorum nedersiniz sorunsuz bi suruş yaparız inşallah herkeze keyfli suruşler bide şu resim koyma işinin nasıl oldugunu söyleyen olursa çok memnun kalacam

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı gogo adlı üyeden alıntı
    Dün akşam egsoz susturucusunu çıkardım. İlk izleniölerin şöyle.Nasıl anlatsam , özellikle düşük devirde "poto poto" diye ses çıkyo aletten ki benim hoşuma gitti. Ancak haliyle egsozdan çıkan ses artmış oldu. Yakıt konusunu bilemiyorum henüz test edemedim. İkinci izlenimim şu bundan önce evime giden yokuşu 3. vitesle ancak çıkarkan dün hiç zorlanmadan bastı gitti motor. Sürüşte de hafif bir performans artışı seziyorum ki muhtemelen bu yüzden yakıt sarfiyatı da artacak.
    (dijital makinamda sorun olduğundan resim koyamıyorum)
    Sevgiler
    fotograf makineni yaptırınca lütfen resmini ve sesini siteye eklermisin. sabırsızlıkla beklediğimi unutma

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    Alıntı tavsanolusu adlı üyeden alıntı
    abi bu nedir ya serviside çağırın yanınızda gelsin
    KASVET geçmiş olsun
    keyif senin istersen onuda yanına al

galiba senin hiç uzun yol tecrüben yok arkadaşım dağın başında gecenin bir yarısı hiç yolda kalmamışsın anlaşılan
    ...tın tın giderim abi....

Özgür1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar Merhaba Eksozlari Actiracağim Bana Yardimci Olurmusunuz şimdiden Teşekkürler Izmir

evet arkadaşlar egzost açma işlemi nasıl yapılır. Motora zararları varmıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler