Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    -None-
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten s.a arkadaşlar foruma giremıyorum saga sola gitmekten.. arkadaşlar şu yaz gününde baya bir kilometre yaptım motorla ankaraya gittim geldim hiç uzun yol yapmamıştım ilk tecrübem oldu. şehir içi daha evel kullandıgım için girmedigim makas sollamadıgım araba kalmamıştı fakat ankaraya yolunda ufak bi kaza geçirince işin ciddiyetini anladım daha evelde düşmüştüm fakat hep kendi hatamdandı. bu sefer benle alakalı olmayan bi sebebten yere düştüm. ankara yolunda arabalar kaza yapmış ve yola yag dökülmüş sagolsunlar temizlememişler yagmı sumu diye ayırt edemedim fakat hızımı 40a düşürdüm buna ragmen yagın üstünden geçer geçmez okadar dengede durmaya çalışmama ragmen ön teker direk kaydı ve yere yapıştırdı beni. allaha şükür ufak tefek atlattım hiç bişi olmadı fakat şöyle düşündüm bu yag ben hızlı giderken ve görmiyecegim bi biçimde yerde olsaydı ve üstünden geçmiş olsaydım daha büyük felaket olucaktı. siz siz olun altımızdaki araba degil motor yerde su olsun taş olsun yag olsun herşey etkiliyor bizi. birde yolda giderken size saldıran köpeklerde cabası..cümleten saglıcakla
    Büyük geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı Onurdo12 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji yağlanmış sol tarafın onu soktuk bujiyi değiştirdik motor kendine geldi
    yollarda olduğum için nete giremedim, sorunu çözdüğüne sevindim

---------- Post added at 22:02 ---------- Previous post was at 21:39 ----------

CEM. sanada geçmiş olsun.
    Tüm yollarımızın hali belli, Balıkesir -Edremit-Ayvalık istikamaetine gidecek arkadaşlarında dikkatli olması gerekiyor. Havrana 10 km kala mıcır yol başlıyor ve Burhaniye sapağına kadar devam ediyor. Mıcır yolda uçan taşlar büyük sorun teşkil ediyor, bende ön cam olduğu için pek sorun yaşamadım ama ayaklarıma gelenler hariç tabii. O yolda diğer sorun asfalt bölümde hızla giderken bir anda mıcır yola düşme riskleri var dikkat edilmesi gereken bir yol.
    Balıkesir Merkezden geçecek arkadaşlara çay kahve ve ufak bakım molası için yardımcı olurum işyerim müsait geçerken seslenin 542 252 92 07 Hakan (özelikle 17 den sonra sabaha kadar işyerinde olurum)

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    sagolun arkadaşlar... oh oh maşallah balıkkesirde mola yerlerimiz çogaldı ben agustosun sonuna dogru gelmeyi planlıyorum ugrayabilrim =)

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    arkadaşlar bu karbüratör ayarını kendım yapıyorum gittgim 1 lt benzınle 25km bazen 28e cıkıyor .fakat 4 gün motoru yatırdım bugun bindim 1lt benzinle 17 kmde benzin bitti. bende motoru sola yatırdım tekrar kullandım 2 km bir bu uygulamayı yaparak 25kmye kadar yol aldım. şimdi sıcaklardan acaba depo havamı yaptı benzin gitmiyor yoksa benim karbüratör ayarımı kactı fakat altta eglip baktıgımda ayarlar aynı :S

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Cem geçmiş olsun kardeşim. Ankara'da da refüjlerdeki çiçekleri sularken yollar ıslanıyor ufak tefek tehlikeler atlatmadım değil. Ankaralı arkadaşların onlara çok dikkat etmesi gerekir.Bu arada Ankaraya geldiğinde aramanı bekliyordum kardeşim, gerçi çok yoğun bir dönem geçiriyorum ama en azından bir çay çorba içerdik 2 mct gezerdik filan. Bu arada sınav sonuçları ne zaman açıklanacak kardeşim? Herkese saygılar...
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

Onurdo12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150 Satıldı :( 150 Zat Sonunda GeLdi :)
    [QUOTE=zeus35;2747880]yollarda olduğum için nete giremedim, sorunu çözdüğüne sevindim[COLOR="Silver"]

teşekkürler birde arkadaşlar motorum yağ kaçırıyor durduğumda ağaya aldığımda sabaha kadar min 6-7 damla atıyor birde fazla gezmişsem durduğumta sağ egsozun üstünede bir kaç damla atıyor nerden kaynaklanabilir çatlak olduğunu sanmıyorum çalıştırdık bir abimle baktık ayrı ayrı aralar titreme yapmıyor çatlak yoktur demişti başka neden olabilir. birde motor 3. viteste bazen 1 saniyelik gazı kesip geri alıyor giderken debriyaja basmış gibi oluryor bu neden kaynaklanabilir son olarakta yakıt tüketimi biraz fazla gibi geldi sizinkiler hakkında bilgi verirseniz sevinirim gerçi üstteki egsozu eski sahibi çapraz kestirmiş ho görüntü ve sesi gayet iyi ama yakıtı oda biraz etkilioyor tabiki şimdiden teşekkürler hayırlı ramazanlar

Motosikleti
    250 MCT

teşekkürler birde arkadaşlar motorum yağ kaçırıyor durduğumda ağaya aldığımda sabaha kadar min 6-7 damla atıyor birde fazla gezmişsem durduğumta sağ egsozun üstünede bir kaç damla atıyor nerden kaynaklanabilir çatlak olduğunu sanmıyorum çalıştırdık bir abimle baktık ayrı ayrı aralar titreme yapmıyor çatlak yoktur demişti başka neden olabilir. birde motor 3. viteste bazen 1 saniyelik gazı kesip geri alıyor giderken debriyaja basmış gibi oluryor bu neden kaynaklanabilir son olarakta yakıt tüketimi biraz fazla gibi geldi sizinkiler hakkında bilgi verirseniz sevinirim gerçi üstteki egsozu eski sahibi çapraz kestirmiş ho görüntü ve sesi gayet iyi ama yakıtı oda biraz etkilioyor tabiki şimdiden teşekkürler hayırlı ramazanlar
    Yağ akıtması çok değil, sol tarafta bir keçe var o yırtılmış olabilir ( fazla yağ konulduğunda yırtılma daha çabuk olur) keçenin yırtık yerinden sızıyor olabilir, keçeden ise fazla büyük bir sorun değil.
    Yakıt olayını geçen hafta denedim depoyu fulledikten sonra 110 km yol( şehirler arası) gittim 2.4 lt ( 10 tl ) benzin aldı.

Onurdo12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150 Satıldı :( 150 Zat Sonunda GeLdi :)
    10 tl ye 110 km mi demek istiyosun usta :D kafayı yerim o zaman benimki nerdeyse 20 kurusa dayanıyo km başı :/ neden kaynaklanır karbrator ne alemde acaba :S

---------- Post added at 07:30 ---------- Previous post was at 07:21 ----------

birde dediğim gibi 3. viteste bazen ufak bi gaz kesip geri alıyo hemen neden yapar

kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Alıntı Satharian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,
    Yaklaşık 2 aydır Mondial 250 MCT'ye biniyorum. İdeal bir başlangıç motoru kullanırken çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Ne ilginçtir ki eş dost komşu ve akrabalar motoru çok gösterişli buluyor ve 2000,-TL'ye aldığıma inanamıyor. Tamamen fiyat odaklı düşünüp almıştım şu ana kadar pişman olduğumu söyleyemem.

Elbette benim de bazı sıkıntılarım var motorla ilgili. Çalışır vaziyette iken vitesi boşa geçiremiyorum. Bazen '1.vitesle aragaz yaparak yarım metre ilerledikten sonra' bazen de '2.viteste durmaya yakın çok narin bir dokunuş sonrası' vitesi boşa alabiliyorum. Motor çalışmazken sorun olmuyor rahatça geçiyor. Başlarda çok uğraşıyordum boşa alabilmek için fakat artık pes etmiş durumdayım, uzun süreli trafik ışıkları gibi fazla bekleyeceğim durumlarda motoru durdurup boşa alıyorum. Uzun arayışlar sonucu tesadüfen bulduğum ustam bile kronik bir problem olduğunu, boşuna masraf olacağını ve takılmamam gerektiğini söyleyince çözüm aramaktan vazgeçtim. Bu arada motor ustalarının aşağılamalarına maruz kalmak çok can sıkıcı. (Artık birine çinliler öpsün seni dedim o derece sinirlendirdi beni. Belki biraz daha kabalaşmış olabilirim ) İşinin ehli, ilgili, bilgili, güler yüzlü, çözüm üreten ve özellikle motosiklet tamirinden fazla anlamıyorsanız (benim gibi) gereksiz masraflar çıkartmayacak usta bulmak gerçekten büyük şans. Bu sorun dışında göze batan bir sorunum yok.

250cc'lik bir motorun kullanım limitleri az çok bellidir fakat mct 250 bana göre biraz standartların altında kalıyor. Saatte 70km hıza kadar çok zevkli bir sürüş deneyimi yaşatırken 80'e yaklaşırken tat vermemeye başlıyor, 90'da titreşim inanılmaz artıyor motorun dengesi bozuluyor, 100'e gelindiğinde ise her motordan bir şeyler fırlayıp kopacak gibi korkutuyor. Haftasonu Ankara-MT grubuyla yaptığımız ve ilk defa katıldığım grup sürüşünde; gruba ayak uydurma çabalarken epey yoruldum. Titreşimden o kadar etkilendim ki dinlenme noktalarında bile sanki hala motor üzerinde gidiyormuçcasına karıncalanma vardı ayaklarımda. Kısa gezinti rotası ve keyifli bir gün geçirdiğim için çok ta dert etmedim ama uzun yolculuklarda kullanılabilecek bir motor değil kanı mca.

Son olarak tecrübeli arkadaşlarımdan küçük bir yardım isteyecem. Gri renkte sağ yan çanta kapağına ihtiyacım var. Satın aldığımda kapağın tek tırnağı kırıktı, yolda giderken kapak açılıyor ve ben ters taraftan inerken farkında olmadan açık olan kapağın diğer tırnağını da kırıyorum. http://www.ugurmondialyp.com sitesine baklım fakat tek kapak olarak satılmıyor sadece kapak için de 65,22-TL'ye komple çanta almak içime sinmiyor. Sahibinden.com da birkaç 2.el yedek parça ilanı buldum fakat adamlar önce ellerinde bulunduğunu söyledi sonradan bir daha geridönüş yapmadı. Bildiğiniz, yönlendirebileceğiniz kişi veya firmalar var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tekerinize taş değmesin ;)

Merhabalar, forumu bu sezon başlamadan önce ilk motorumu aldığım günden beri takip ediyorum. İlk zamanlarda pek anlamadığım için kendimle çeliştiğim yazılar bile yazdım

Arkadaşın yazdıkları dikkatimi çekti. Tam benim düşüncelerime tercüman olmuş İlk motorumdan sonra çalışıp 2500 lira gibi bi rakam biriktirdim. Nisanda motor arayışına girdim ve 6 tane motor baktım yani bizzat gittim detaylı olarak inceledim. İlk baktığım 5 motorda aşağı yukarı 2500 civarındaydı. Ve çok yorulmuş bakımsız kalmış bi motordu hatta 5. baktığım motor daha önceden kaza geçirmiş, ön takımı değişmiş, çoğu aksamı çalışmayan, aylardır yatan, adamın söylediğine göre 30 krş yakan bi motordu. Hevesim kaçtı artık bu mct'yede bakarım buda kötüyse bırakacağım motor işini. Biraz bekleyip araba alacağım dedim. MCT'mi satın aldığım polis memuru abimle görüştük motoru gördüğüm anda tamam abi ben motoru alıyorum dedim. Motoru çalıştırdı, diğer daha öncesinden gördüğüm etraftaki motorlar ve almak için baktığım motorlara göre çok çok temiz bir sesi var.

Daha sonrasında anlaştık işte gittik konuştuğumuz zamanda noterden satışı yaptık o günden beri adama dua ederim

MCT'mi aldığım sıralar tam olarak havalar ısınmamıştı gece yada sabaha karşı işten çıkarken havanın buz kestiği saatlerde daha sonradan taktırdığı ısıtmalı elcik muhabbetini kullandım. Tekrar tekrar bi dua ettim.

Şu ana kadar kullanıcı hatası veya dış etkenler dışında en ufak masraf etmedim.

Yaptığım\yapacağım masraflar şunlar,

-Keçesi ve yağı değişti (30 TL)
    -Ön çamurluk değişecek (45 TL)

Başkada bişey yok zaten :D

Ekstradan sis farları, ısıtmalı elcik, maxem marka top case (en büyük olanı), çakmaklık :D, cruise control işlevi gören bi aparat. Onunda adını biliyordumda unuttum.

Yakıt tüketimimde şehir içi 15 liraya 100 km gibi bişey. Bu şehir sakin sayılabilir sürüş için. 100 km'nin 30u şehir içi gerisi kalanı şehir dışı olacak şekilde ise yine aynı yaktı. Şehir dışı biraz daha yüksek hızda sürdüğüm için aynı hesaba denk geliyor. Bu testleri yaptığım zamanlar gece oluyor genelde. Konya'da olanlar bilirler sabaha karşı Melon'dan programdan çıkıp adana yoluna gidiyorum rahat bi 25 30 km var. Düz, geniş ve gece olduğu için boş yol. Dolayısıyla uzun yolu andırıyor.

Genel olarak motorumdan çok memnunum.

İşim gereği araba almak durumundaydım o yüzden ilan vermiştim ama kaldırdım, kıyamadım

Bu ara bi düzenleme yapmak istiyorum emin olamadım. Arka dişliyi değiştirip 32 li olanı takmak istiyorum ama sanki çok bi fark yaratmayacak gibi geldi. Motorum şu an düz yolda tek başıma 120 km\s hız yapabiliyor. Yokuş aşağı en fazla 130 km\s hızı gördüğüm oldu. Ben 120 yetmez 140 yapayım demiyorum ama en azından uzun yolda motoru sıkıştırmak istemediğim için 70 80 le gitmek zorunda kalmayım. 30 olanı takarsam ciddi bir fark görür müyüm? Normalde 80 90a çıktığımda motor bağırmaya başlıyor çünkü. 90la bağıra bağıra gitmeyim yeter benim için. Mümkün müdür bu?

Motosikleti
    250 MCT
    10 tl ye 110 km mi demek istiyosun usta :D kafayı yerim o zaman benimki nerdeyse 20 kurusa dayanıyo km başı :/ neden kaynaklanır karbrator ne alemde acaba :S

---------- Post added at 07:30 ---------- Previous post was at 07:21 ----------

birde dediğim gibi 3. viteste bazen ufak bi gaz kesip geri alıyo hemen neden yapar
    Yakıt olayında şunu belirteyim ben motoru zorlamam 90 civarıdır hızım genelde, sağa sola bakına bakına seyahat ederim. Bu bir etken olabilir yakıt sarfiyatında, şehiriçi olayı farklıdır dur kalklar fazla olunca 20 kuruşa dayanır . istersen karbüratör hava ayarlarına bir bak, benimkiler 3.5 tur açık filtreni kontrol et tıkalı olması yakıtı artırır. gaz kesme, yığılma olayı hava ayarlarından da yapabilir.

---------- Post added at 01:38 ---------- Previous post was at 01:31 ----------

Alıntı kaanaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ara bi düzenleme yapmak istiyorum emin olamadım. Arka dişliyi değiştirip 32 li olanı takmak istiyorum ama sanki çok bi fark yaratmayacak gibi geldi. Motorum şu an düz yolda tek başıma 120 km\s hız yapabiliyor. Yokuş aşağı en fazla 130 km\s hızı gördüğüm oldu. Ben 120 yetmez 140 yapayım demiyorum ama en azından uzun yolda motoru sıkıştırmak istemediğim için 70 80 le gitmek zorunda kalmayım. 30 olanı takarsam ciddi bir fark görür müyüm? Normalde 80 90a çıktığımda motor bağırmaya başlıyor çünkü. 90la bağıra bağıra gitmeyim yeter benim için. Mümkün müdür bu?
    ben geçen yaz 30 kullandım bu sene yine orjinalini taktım 32 arasında pak fazla fark olmuyor ama farkı hissediyorsun yine. ben tork yönünden düşündüğüm için tekrar 32 taktım yokuşlarda daha kararlı oluyor hele benim gibi kilolu biri olunca yere iyi basıyor. 30 sana biraz daha hız kazandırır titreme olayı biraz daha geç başlar.

Motosikleti
    Macit 250
    Alıntı zeus35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt olayını geçen hafta denedim depoyu fulledikten sonra 110 km yol( şehirler arası) gittim 2.4 lt ( 10 tl ) benzin aldı.
    Böyle yazıları gördükçe motoru çöpe atasım geliyor 30 TL 160 KM yi zor görüyorum

MERHABA ARKADASLAR WhiteCrow KULLANCISININ MOTORUNDA KI ÖN AMARTISORLERI NEREDEN TEMIN EDEBILIRIM BU KONUDA YARDIMCI OLABILECEK BIR COK ARKADAS VARDIR DIYE UMUYORUM YARDIMLARINIZ ICIN COK TSKLER SIMDIDEN

Motosikleti
    Macit 250
    Alıntı umitbt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle yazıları gördükçe motoru çöpe atasım geliyor 30 TL 160 KM yi zor görüyorum
    varsa istanbulda bildiğiniz sağlam güvenilir usta isim, adres verin yaparsa elini öpecem

Motosikleti
    250 MCT
    Benim yazdığım km şehirler arası, şehir içi kullanım çok farklı hele trafiğin yoğun olduğun bölgede kırmızı ışıkta beklemeler bunlarıda hesaba katmak lazım. Birde ben motoru çok sakin kullanırım zorlamam, %90 tek kişiyimdir, filtre temiz bunlar yakıta etki eden faktörler. Hava ayarı bile yakıt sarfiyatını değiştirir.
    hiçbir motor çöpe atılmayı hakketmez o kadar kahrımızı çekiyorlar.

Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Benim yazdığım km şehirler arası, şehir içi kullanım çok farklı hele trafiğin yoğun olduğun bölgede kırmızı ışıkta beklemeler bunlarıda hesaba katmak lazım. Birde ben motoru çok sakin kullanırım zorlamam, %90 tek kişiyimdir, filtre temiz bunlar yakıta etki eden faktörler. Hava ayarı bile yakıt sarfiyatını değiştirir.
    Hocam valla tebrikler motorumu hangi ustaya gösterdiysem sapasağlam, tertemiz motoru var dediler. Ayarlarına tekrar bi baktırayım o zaman. Ben tam olarak 20 liralık benzin ile sürüşe göre 130- 140 km sürüş yapıyorum. Şehir dışındada 70 80 km hız ortalamasıyla yine aynı ortalamayı alıyorum. Birde bu motorlarda şehir dışı sabit hızla gitmemiz gereken ideal hız nedir? 80'den sonra motor bağırıyor gibi geliyor pek kıyamıyorum

Motosikleti
    Macit 250
    ya çöpe atmak lafın gelişi tabi ama ben bir türlü tutturamadım bu ayarı aldığım günden beri bu sıkıntıyı çekiyorum ben
    her gittiğim usta farklı birşey söylüyor mct lerin karbüratöründe sık yaşanan bir problem olduğu, karbüratör için parça söken vs. yani o yüzden iyice daral geldi

Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı kaanaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam valla tebrikler motorumu hangi ustaya gösterdiysem sapasağlam, tertemiz motoru var dediler. Ayarlarına tekrar bi baktırayım o zaman. Ben tam olarak 20 liralık benzin ile sürüşe göre 130- 140 km sürüş yapıyorum. Şehir dışındada 70 80 km hız ortalamasıyla yine aynı ortalamayı alıyorum. Birde bu motorlarda şehir dışı sabit hızla gitmemiz gereken ideal hız nedir? 80'den sonra motor bağırıyor gibi geliyor pek kıyamıyorum
    Motorunun yakıtı normal ayarları ile pek oynatma istersen bu ayarları tekrar yakalama şansında azalır. 20 liralık benzinle şehir içi 140 km çok iyi bence ayarlarla oynatma. dişli değiştirmeyi düşünüyordun dişliyi değiştirirsen motorun 80 den sonra bağırıyor gibi geliyor dediğin olayı 100 den sonra yapar.( dişli değişince aynı yakıtla yaptığın yolda farklı olur)

---------- Post added at 13:00 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

---------- Post added at 13:02 ---------- Previous post was at 13:00 ----------

ya çöpe atmak lafın gelişi tabi ama ben bir türlü tutturamadım bu ayarı aldığım günden beri bu sıkıntıyı çekiyorum ben
    her gittiğim usta farklı birşey söylüyor mct lerin karbüratöründe sık yaşanan bir problem olduğu, karbüratör için parça söken vs. yani o yüzden iyice daral geldi
    ilk en önemli tavsiyem motoruna tek usta baksın veya kendin öğren, ben mct yi alana kadar motor bile kullanmamıştım herşeyi onda öğrendim, tamiratıda buradaki ustalardan resimli anlatımlarından öğrendim.
    istersen şöyle yap; karbüratörün hava için 2 tane vidası vardır onları tamamen kapat bunun için kısa ve ince düz ihtiyacın var tamamen kapattıktan sonra 3.5 tur her ikisinide aç bir süre öyle dene duruma göre biraz daha kısar veya açarsın.

Motosikleti
    Macit 250
    Motorunun yakıtı normal ayarları ile pek oynatma istersen bu ayarları tekrar yakalama şansında azalır. 20 liralık benzinle şehir içi 140 km çok iyi bence ayarlarla oynatma. dişli değiştirmeyi düşünüyordun dişliyi değiştirirsen motorun 80 den sonra bağırıyor gibi geliyor dediğin olayı 100 den sonra yapar.( dişli değişince aynı yakıtla yaptığın yolda farklı olur)

ilk en önemli tavsiyem motoruna tek usta baksın veya kendin öğren, ben mct yi alana kadar motor bile kullanmamıştım herşeyi onda öğrendim, tamiratıda buradaki ustalardan resimli anlatımlarından öğrendim.
    istersen şöyle yap; karbüratörün hava için 2 tane vidası vardır onları tamamen kapat bunun için kısa ve ince düz ihtiyacın var tamamen kapattıktan sonra 3.5 tur her ikisinide aç bir süre öyle dene duruma göre biraz daha kısar veya açarsın.
    bu vidalar hangisi daha önce görmüştüm sanki ama emin olamadım resim varmı bildiğiniz bir yerde forumda arattım bulamadım mct için

Motosikleti
    Kawasaki Klx 250

istersen şöyle yap; karbüratörün hava için 2 tane vidası vardır onları tamamen kapat bunun için kısa ve ince düz ihtiyacın var tamamen kapattıktan sonra 3.5 tur her ikisinide aç bir süre öyledene duruma göre biraz daha kısar veya açarsın.

Bu kadar farkedeceğini bilsem şimdiye kadar kesin değiştirirdim. Tavsiyelerinizden ötürü teşekkür ederim. Yakıtımın ideal olduğunu düüşünüyordum çevremde daha benim macit kadar az yakan 250 cc motora hiç rastlamadım o yüzden sizden duyunca çok şaşırdım. Acaba şehir içinde normalde 34 olan dişli yerine 32 yapsam. Bunu şehir dışında sürekli sabit gideceğim için 30la değiştirsem nasıl olur?

Motosikleti
    250 MCT
    bu vidalar hangisi daha önce görmüştüm sanki ama emin olamadım resim varmı bildiğiniz bir yerde forumda arattım bulamadım mct için

1 ve 2 numaralı yerler kelebekk diye tabir edilen benzin ve hava karışımın silinidire gönderildiği kapak.İkisininde tamamen eşit olması gerekiyor.3 olu yer her ikisinin eşitlenmesine yarayan vida başı.4 ve 5 nolu yer hava ayar vidası

konu 341. sayfada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler