Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Merhabalar tekrar, işlerden dolayı yazamadım. Bahsettiğim yağ kaçağı mevzusunuda ustama gösterdim 30 liraya hallettik Birde o keçeden kaçan yağdan dolayı geçen gece saat 2 3 civarlarında çarşıda kaldım. Şöyle oldu;

Kaçan yağdan dolayı vites iyice sertleşmişti kamyoncu gibi ara gazı vererek vites atıyordum. Ara gazı vermeden vites yükselttim yani zaten ara sıra geçmeyince ara gazı veriyordum. Bi anda çat etti hemen durdum. Baktım vites pedalını tutan vida kırılmış pedal aşağıda sallanıyor. Motoru stop ettim. Vitesi elimle alttaki çubuğu çekerek 3e getirdim o şekilde eve kadar getirdim. Ertesi günde ustama getirdim. Keçeyi değiştirdi şu an yağ kaçağı yok ve motor değişmiş daha bi seri olmuş yolda akmaya başladı

Yedek parçanın ucuz olmasıda inanılmaz bir avantaj. Şükür böyle düşük rakamlara sorunlarımızı hallediyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar benim size bir sorumm var. mct stop ettikten sonra hava fitresinin oradan benzin damlıyor. bunun sepebi nedir. birde bugun biraz toprak yoldan gittim motorun kontak anahtarı düştü. ayrıca arka çantanın kilidi düştü. kontağı kısa kontak yaparak çalıştırdım. kontak anahtarı sistemini nasıl bulabilirim

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    password arkadaşım benimde belli oldu ayın 7sinde ankaradayım =).. o yag damlatma sorunu bendede oluyordu genelde her mct'dede hemen hemen oluyor. kontak anahtarını bende kaybetmiştim drsteel ustaya gittim başka bi motorun anahtarını verdi taktı olmadı taktı olmadı sonunda başardı fakat şöyle bi sorun oldu anahtar yerınde durmuyo çalıştırdıktan sonra cebime koyuyorum :D

ERDEMX bahsettgin konuda bilgim yok fakat kaldırıma sürttükten sonra yag kaçırma gibi problem oldumu

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    http://www.sahinmotorsiklet.com/inde...product_id=534

sadece burda değil google da arattır başka sitelerde daha ucuz bulabilirsin bide bulunduğun şehir de ara varsa uğraşmamış olursun.
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    buldum aldım. 48 tl ye mal oldu kargosuyla berbaber. bugun elime geçti yeni gelen kontak anahtarını denedim kontaktan çııkmıyor daha sağlam duruyor. hafta sonu bakacağım tamirine. birde damlayana benzin için karburotor tahliye vidalarını açıp deneyecem olmazsa tekrardan yazarım size.

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    password arkadaşım benimde belli oldu ayın 7sinde ankaradayım =).. o yag damlatma sorunu bendede oluyordu genelde her mct'dede hemen hemen oluyor. kontak anahtarını bende kaybetmiştim drsteel ustaya gittim başka bi motorun anahtarını verdi taktı olmadı taktı olmadı sonunda başardı fakat şöyle bi sorun oldu anahtar yerınde durmuyo çalıştırdıktan sonra cebime koyuyorum :D

ERDEMX bahsettgin konuda bilgim yok fakat kaldırıma sürttükten sonra yag kaçırma gibi problem oldumu
    CEM arkadaşım ben gittim geldim Ankara ya bi sorun çıkmadı şükür geçtim hepsini sözlü mükatta iyi geçti. tabi hemen açıklamıyorlar 13 temmuzda belli olacak. mülakat şans dı biraz rastgele sayı çekiyorsun ve soru soruyorlar genelde güncel konular bana sınır komşularımız ve en uzun sınırmız olduğu ülke soruldu bazı arkadaşlara suriye ile olan durumumuz u nasıl yorumlarsın gibi sorular vardı.
    sana da başarılar dilerim gönlünce olsun inşallah
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

Asi_78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '98 VN800 Classic
    arkadaşlar merhabalar bana acilinden sol gri orijinal mct çantalarının kapağı lazım elinde fazla olan varsa yada cantayı komple satmak isteyen varsa bana ulaşsın lütfen. nasıl bir motordur yolda giderken düşmüş çanta nalet ettim artık bu motora. 0542 475 87 17 arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

slm arkadaşlar çok ilginç bi olay yaşadım geçenlerde yolda giderken bir kasise girdim ve arka stop camı yerinden çıkıp tuzla buz oldu şimdi sadece cam satılmıyormuş 61 lira verip komple takım almam gerekiyo muadil bişey bulabilirmiyim bilen varsa paşlaşırsa sevinirim

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı YUSUF26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar çok ilginç bi olay yaşadım geçenlerde yolda giderken bir kasise girdim ve arka stop camı yerinden çıkıp tuzla buz oldu şimdi sadece cam satılmıyormuş 61 lira verip komple takım almam gerekiyo muadil bişey bulabilirmiyim bilen varsa paşlaşırsa sevinirim
    yusuf kardeşim arkadaşlarımız bir çok kez paylaştı mct yedek parça siteleri ararsan bulabilirsin ama bu seferlik kıyak yapıyım sana ben link veriyorum burda stop camı 12 tl .. kargo 5-6 tl olsa 20 tlye en fazla mal olur istanbuldaysan eger direk gidip alabilirsin burdan cümleten herkeze saygılar

---------- Post added at 13:58 ---------- Previous post was at 13:55 ----------

asi kardeşim mct oldukça titreşimli bir motor her kullanıcı bilir sende biliyosunki sana tavsiyem her hafta eline anahtarını al ve her yerını sık vidalar titreşimden gevşeme yapıyor bırak çantaları yolda dikiz aynaların bile düşebilir mct kullanıyorsan bunu yapman gerekli bence çantaları komple bulabilirsin satılıyor fakat eger çanta kapagı bulamazsan orjinal çantalar yerine deri çantalara geçmen bence daha mantıklı en azından kapak mapak düşmez ehehe =)

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    slm dostlarım nasılsınız kusura bakmayın elimde olmayan sebeblerden dolayı forma giremiyorum. gerçekten önce manevi sıkıntı çektim sonra motordan ceza yedim 72 muayne 800 tl 2. kez ehliyetsizlik geçici muayne 7 gün muayne istasyonlarında en erken 20 gün sonra yer var. o zaman a trafikten men cezası falan derken 1500 tl buldu. en kısa zamanda tekrar aranızdayım inşallah şu dönemi bi atlatıyım. herkez çok dikkat etsin kayseri trafik şube müdürü ile görüştüm tüm turkiye genelinde motosikletlere kontrol var her şehire kontrol edilecek araç sayısı veriyorlar ve memurlarda bunu doldurabilmek için elinden geleni yapıyorlar dedi. ben düştüm siz düşmeyin hadi allaha emanet olun

erdemed - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cx125 95 model' x9 500 piaggio
    mct ön dişliyi büyüten varmı arkadaslar ben ayda 1 kez 640km yol yapıyorum arka dıslıyı kucılttum ancak motor yınede vıtes ıstıyor on dıslıyı buyutmeyı dusunuyorum gıttıgım yol duz yanı azıcık gazla 5. vıteste 110km gıdıyorum ondan sonrası malum tıtresım on dıslıyı buyutunce bıraz daha yapabılırım dıye dusunuyorum varmı yardımcı olmak ıstıyen daha once yapan yada duyan tsk...

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    ön dişliyi büyütmek ters tepkide yapabilir yani seri kalkış son süratta düşüş beycivan abi bi ara bu konulara deginmişti geçmiş sayfalara bak istersen fakat başta söyledigimden emin degilim pek hatırlayamıyorum bu motorla daha fazla hız sakat zaten 140 görsen bile rahat edemiceksin rüzgarı gögsüne alıyosun racing tarzında olsaydı motora yatıp rüzgardan kurturabilirdin yani titreşimden kacıcam derken rüzgar faktörü rahat yolculuk yaptırmıcaktır ön cam takmayı düşünürsen rüzgara karşı yaptıgın her egilim hızını düşürücektir arka çanta arka koltuk hepsi dahil.

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    ön dişli degişimi sorunlu o kısım zaten milimlik boşluk var zincir gevşek olsa bile sürtüyor kaldı ki dişli büyüyecek. o kısımdaki kapağı sökmen gerekir o olmadan da baya tehlike allah korusun pantolonun paçasını bi kaptırsan. jantı büyütme lastiği büyükme dişliyi daha küçülme yollarına bak bence. hız için bizim on amortsörler çok uzun son çağre onu dene. ama motor motorluktan çıkar en güzeli daha büyük motor almak

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    [QUOTE=password48;2729349]http://www.sahinmotorsiklet.com/inde...product_id=534

bu siteden alışveriş etmeden önce telefon ile ürünün stok bilgisini alınız gecen ben stop canı sipariş edecektim stokta olmasına rahmen telefon ile aradıgımda olmadıgını ögrendim.

Arkadaşlar Herkese selamlar .
    benimde bir mct 250 var 1 tane gözümden sakındığım. ilk motorum olduğu için biraz titiz kullanıyorum.
    benim bir sıkıntım var.motorum zincir dişli çıkışından acayip şekilde yağ atıyor. Kullanmayı bıraktım tahminim bütün yağ boşaldı.
    bir tamirciye götürdüm keçeden kaçırır bu dedi değiştirdi. ama gene kaçırdı. aldığım yağa mı yanayım ustaya harcadığım parayamı bilemedim.
    aranızda böyle bir sorun yaşayan yada bu konuda bilgisi olan bir arkadaş varsa yardımcı olursanız çok sevinirim. şimdiden teşekkür ederim.

Motosikleti
    MCT 250

SeLAMLAR

Selamlar arkadaşlar bende bir mct alarak aranıza katıldım. İlk motorum 4500 km de 2005 model siyah.Anlayacağınız 2 haftalık motorcuym.
    İsmim Erol yaş 21 marmara elektronik haberleşmeyi bu sene bitirdim öğrencilik hayatımın son tatilinde kendime motorsiklet aldım.Allaha şükür
    500 km yol yaptım bir sıkıntı olmadı.Siz mct cilerle tanışmayı istiyorum ama forum çok kalabalık takip edip bulmam zor aktif olanlar bir sinyal yapsa kafidir.Teşekkürler...

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Erol kardeşim aramıza öncelikle hoş geldiniz. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin. Forumun eski sayfalarında motoruna ait tüm bilgileri bulabilirsin herkes gibi tamirciye gitmeden önce arkadaşların buradan istifade etmelerini öneriyorum.Jetaime kardeşim motorunuz ön dişlinin bağlı olduğu şanzuman milinin çıkış yerinden kaçırıyor. Bu noktada içeride kalan bir yağ keçesi mevcut ancak vites geçişlerinde ön dişlinin arka dişliye yük bindirmesi sık sık motoru vurdurarak çalıştırma aşınan zincirle motoru uzun süre kullanmak gibi durumlar bu keçenin kısa zamanda aşınarak bu noktadan damlacık halinde yağ kaçağına neden oluyor. İşinin ehli usta için bu sorun olmaz ancak anlaşılan sizin ustanız olayı neticeye bağlayamamış.size yine yardımcı olacak iyi bir ustadır.Gerekirse motorun açılması şart.Hava filtresinden benzin damlayan drstell arkadaşında sorunu benzin kaçağı değilde yağ olması lazım.sanırım bir yanlış tarif var. karbüratörün altından çıkıp hava filtresine giden bir siyah hortum var. Bu hortum motorun içindeki yağın buharını filtreye gönderiyor ancak filtre bir süre sonra nemlenmeye ve içerisinde yağ biriktirmeye başlıyor. Kalın yağlarda daha fazla buhar oluşur.Tahminim drsteel bunu demek istedi. O bölgede bir benzin kaçağının olması pek olası değil.ancak bu kaçan yağ azda olsa benzine kokar. Herkese iyi günler

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Erol kardeşim hoşgeldiniz foruma. Umarım katılımcı olusunuz. Beycivan abinin dediği gibi motorunuzla ilgili hemen hemen herşeyi burada bulabilirsiniz. Size nacizane tavsiyem forumu baştan sonuna kadar okuyun ve önemli noktaları not etmeniz. Bu arada Beycivan abinin derin bilgilerinden oldukça fazla faydalanmaya çalışın. Şahsen Beycivan abinin çok hakkı geçmiştir bana. En ufak bir şey olsa telefonla ulaşıp yardım istedim ve her zaman yardımcı oldu. Bu forumda bir çok bilgili arkadaşlar ve sıkı bir dayanışma var. Katılımcı olun motorun somunu gevşemiş olsa bile burada paylaşın. Birazcık veda yazısı gibi olduğunu fark edeceksiniz. Ağustos ayında askere gideceğim için motorum satılıktı. Bugün satmış bulunmaktayım. Ama her zaman aranızda olup katılımcı olmaya çalışacağım. Beycivan abi yardıma ihtiyacım olursa da taciz etmeye devam edeceğim sizi. :D Herkese iyi akşamlar, saygılar...
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

Motosikleti
    MCT 250
    Sıcak karşılamanız için hepinize teşekkür ederim.Motoru almadan önce bu foruma baktığımı hatırlıyorum ve Beycivan abinin yazılarını okumuştum.Yüzeysen olarak geçmiş olsamda beycivan abi bilinç altıma yerleşmiş .Askerde yokluğunu hissettirme Aliçooo.Hissettirdiğin yerde beycivan abiye bunu yansıttırmamaya gayret ederım ama senin varlığın gibi olmaz bundanda eminim.Saygılar...

bu yağ atma olayını çözmek istiyorum. keçe takımını kendim değiştirmeye çalışsam becerebilir miyim acaba. birde sadece keçe sorunu çözer mi acaba. yani yataklarda bi sorun olmuş olabilir mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler