Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    beycivan abi verdigin bilgiler için teşşekür ederim izmirdeki yagmur biter bitmez ilk işim marş rolesine vurmak aküyü kontrol etmek olucak . benim marş rolem takıldı çünkü marşa bastıgımda 1 tane tık degil seri şekilde basılı tuttgum sürece bozuk plak gibi tıtıtıtktıtktıtktık yapıyor. Geçende fatihle konuştuk abi senın yanına gelmeye karar kıldık balıkkesire giderken bizim yazlıkta mola vericez öyle gelicez =).. fatih kardeş geçen beni aramışssın motordaydım kusura bakma acamadım smsmım ve köntürüm yok cevaplayamıyorum ben ilk iş sana km tel uzunluga bakar yardımcı olurum.

Mavi Prens motorun çok hoş inan ekledigin fotolar benide cezbetti uzun yol yapasım geldi bu arada bugun mülakatlara gittim ve 6 saat süren mülakatlar sonucu geçmeyi başardım polislige son 1 adımım kaldı meslektaş olacaz =)

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

Alıntı password48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim o kısa devre sorunu bende de vardı hatta tamircim bulamadı hatta bi ara ateş attı gidon alt tarafı kıvılcım böyle kendim inceledim bütün kabloları gidon altı plastiknikalaj altından geçen kabloları kesmiş kendim güzelce bantladım sabitledim onları sorunum kesildi

---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:42 ----------

kardeşim o kısa devre sorunu bende de vardı hatta tamircim bulamadı hatta bi ara ateş attı gidon alt tarafı kıvılcım böyle kendim inceledim bütün kabloları gidon altı plastiknikalaj altından geçen kabloları kesmiş kendim güzelce bantladım sabitledim onları sorunum kesildi

---------- Post added at 11:54 ---------- Previous post was at 11:46 ----------

biraz benim kafadansın fatih renk tutturman zor gibi am fazla bilgim yok araştırmanda fayda var. benim yeni aldığım motorda kırmızı çantaların rengi gitmiş tabi bende boyasammı deri mi alsam diye düşünüyorum. muğla dabi motorda gördüm renk kırmızı adam çantaları bordo yani biraz daha koyu renk yapmış hoş duruyordu. zaten boya için masraf yapacaksın illa orjinal çanta olsun demiyorsan deri de çok güzel gidiyor kırmızı renge şöyle geniş olanlarından.

sagol kardeşim paylaştıgın için elektiriksel bişide çözemedım tornavıdayla vurdum baya roleye tıktık etmeye devam ediyor =). büyük ihtimal aküden çünkü bi anda böyle olmadı yavaş yavaş marş almamaya başladı ama tutuklukta yapmış olabilir ben onuda degiştiricem. bu arada yeni gelen arkadaşlara selamlar fotolar beklıyoruz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HONDA 1000RR
    Alıntı Aliçooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umutt kardeşim bizimkini bulabilir misin bilmiyorum ama bir ara redline motor'da (konrad adenauer caddesi) keeway sisy barları vardı. Arayıp sorabilirsin.
    anlaşılan işimiz baya zor olucak teşekkür ederim .. bulmaya çalışıcaz böyle pek güzel görünmüyor gözüme .. peki başka hangi motorun ki uyar ?

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Beycivanabi benim çok fazla bilgim olmadığı için Cem e yardımcı olamadım. Beycivan abi 29 Haziranda erdekte 10riders motosiklet festivali olacakmış, ona katılacağım fırsat olursa sizinle tanışmak isterim.
    Umutt kardeşim bence çoğu motorun sisy barını uydurabilirsin tabi biraz tadilat olması gerekir diye düşünüyorum. Kanuni tiger ın, keeway in sisy barını bizim motora takan gördüm. İstersen ulus a yiba çarşısına da bir bak. Herkese saygılar...
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

cihanne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Classic
    Aliçoo bi problem olmazsa bende katılırım size. Erdekte yazlık var bizim. Oraya geçerim sonrada. Haberleşmek üzere..

Alıntı Aliçooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beycivanabi benim çok fazla bilgim olmadığı için Cem e yardımcı olamadım. Beycivan abi 29 Haziranda erdekte 10riders motosiklet festivali olacakmış, ona katılacağım fırsat olursa sizinle tanışmak isterim.
    Umutt kardeşim bence çoğu motorun sisy barını uydurabilirsin tabi biraz tadilat olması gerekir diye düşünüyorum. Kanuni tiger ın, keeway in sisy barını bizim motora takan gördüm. İstersen ulus a yiba çarşısına da bir bak. Herkese saygılar...
    CİHAN ÜRÜT / BURSA / B Rh + ** YAMAHA DRAGSTAR CLASSIC 650 cc. **
    BURSA CHOPPERS CLUB ASSOCIATION
    http://www.facebook.com/BursaChoppers / www.bursachoppersclub.com.tr

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    aliçoo buyur gel sende bizle izmire davet ediyorum senide. düşünmen yeter az yardım etmedın sende bana =)..

mavi prens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 teker
    hakkına hayırlısı cem,benim eski fotolar onlar artık motor yok malesef şuan için zor...
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beycivan abi verdigin bilgiler için teşşekür ederim izmirdeki yagmur biter bitmez ilk işim marş rolesine vurmak aküyü kontrol etmek olucak . benim marş rolem takıldı çünkü marşa bastıgımda 1 tane tık degil seri şekilde basılı tuttgum sürece bozuk plak gibi tıtıtıtktıtktıtktık yapıyor. Geçende fatihle konuştuk abi senın yanına gelmeye karar kıldık balıkkesire giderken bizim yazlıkta mola vericez öyle gelicez =).. fatih kardeş geçen beni aramışssın motordaydım kusura bakma acamadım smsmım ve köntürüm yok cevaplayamıyorum ben ilk iş sana km tel uzunluga bakar yardımcı olurum.

Mavi Prens motorun çok hoş inan ekledigin fotolar benide cezbetti uzun yol yapasım geldi bu arada bugun mülakatlara gittim ve 6 saat süren mülakatlar sonucu geçmeyi başardım polislige son 1 adımım kaldı meslektaş olacaz =)

---------- Post added at 20:57 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

sagol kardeşim paylaştıgın için elektiriksel bişide çözemedım tornavıdayla vurdum baya roleye tıktık etmeye devam ediyor =). büyük ihtimal aküden çünkü bi anda böyle olmadı yavaş yavaş marş almamaya başladı ama tutuklukta yapmış olabilir ben onuda degiştiricem. bu arada yeni gelen arkadaşlara selamlar fotolar beklıyoruz
    Asfalta yakın olmayı seviyorum hatta eğilip öpesim geliyor

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Cem kardeşim çok teşekkür ederim davetin için sizlerler tanışmayı çok istiyorum ama 9-6 çalışıyorum eğer denk düşerse ya da izmire gelirsem görüşmek isterim. Bu arada tebrik ederim mülakatı geçtiğin için Allah gönlüne göre verir inş. ankara ya geldin gittin sanırım haber vermedin:S
    Cihanne kardeşim motorla katılmıycam şenliğe enkaz isimli grup çalcak eğer festival programına baktıysan orda bass gitar çalıyorum konser için geleceğim ama kesinlikle görüşelim tanışalım orda kardeşim. Herkese saygılar...
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Bütün arkadaşların başımın üzerinde yeri var. Herkesi yaz sezonunda Erdeğe,Bandırmaya beklerim.Özellikle kapıdağ motor festivaline katılmanızı tavsiye ederim.Yüzlerce motoru bir arada görmek isteyenler için havasından ve suyundan faydalanmak için kapıdağdaki festivalde sizlerle buluşmak iisterim. Birde marş rolesinin iki ucunu birbirine deydirdin mi Cem kardeşim.motor boştayken hemen kısa süre deydirince marş motoru çalışıyormu bakar mısın?

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Aliçoo

Çok teşşekür ederim zar zor geçtim bi şekilde fakat girdigim polislik mülakatıydı =) ankaraya subaylık için gelicem daha gelmedim geldigimdede mutlaka haber vericem saygılar ..

Beycivan

abi bana demiştinki ya marş rolesinden yada akünün suyu azaldı gücü yetmiyodur çalıştırmaya marş rolesini baya bi kurcaladım eski sayfalardan okudum onuda denedim dedim birde aküyü deneyeyim farklı aküyle denedım motor çalıştı yani sorunum aküdenmiş =) aküyü şoklatmak için verdim belki kurtulur diye olmadı yenisini alıcam ama kaliteli bişi almak istiyorum sürekli bozulmasın diye.

Bu arada beycivan abi eski konuları okurken gözüme bişi takıldı sefademir üye arkadaşımızı hatırlarsın ona baya yardımcı olmussun onun sorunun aynısı bende var. egsozun üste olanı yani sag silindir gaz açtıgım zaman boştayken fena şekilde siyah duman atıyor egzosun ısınması 10 saniyeyi bulmuyor diger egsoz ise ona nazaran soguk kalıyor ve beyaz duman atıyor. daha evelden yazdıgın bilgilere dayanaraktan karbüratör temizligini söylemişssin abi oto karbüratörcülerde temizletmeyi önermişssin bende öyle bişi yapıcam. aynı sefademirin motoru gibi benimkiside 80ni geçmiyor artık ya karbüratör yada subab ayarı..şimdi sormak istedigim şudur abi

karbüratördeki hava benzin karışım ayar vidaları sag ve solda bulunmakta bu sagda olan sag silindiri solda olan sol silindiri temsil ediyor degilmi _?
    benim yakıt degerlerim 1 lt benzin ile 20-25-30km arasında karbüratör ayarım bozuk diyecem ama km olarak iyi gidiyorum acaba fazla yakmamasından dolayı direk subab ayarından dolayı diyebilirmyim _?
    birde abi sefademirdeki gibi 80ne gelince motorda bogulma hissi oluyor belkide sag hava benzin karışım memesi falan kırılmıştır sefademirdeki gibi karbüratörü kendım sökmeyi deniyecem tabiki fatih kardeşim videoyu gönderdikten sonra =) cümleten saygılar herkeze

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Aliçoo

Çok teşşekür ederim zar zor geçtim bi şekilde fakat girdigim polislik mülakatıydı =) ankaraya subaylık için gelicem daha gelmedim geldigimdede mutlaka haber vericem saygılar ..

Beycivan

abi bana demiştinki ya marş rolesinden yada akünün suyu azaldı gücü yetmiyodur çalıştırmaya marş rolesini baya bi kurcaladım eski sayfalardan okudum onuda denedim dedim birde aküyü deneyeyim farklı aküyle denedım motor çalıştı yani sorunum aküdenmiş =) aküyü şoklatmak için verdim belki kurtulur diye olmadı yenisini alıcam ama kaliteli bişi almak istiyorum sürekli bozulmasın diye.

Bu arada beycivan abi eski konuları okurken gözüme bişi takıldı sefademir üye arkadaşımızı hatırlarsın ona baya yardımcı olmussun onun sorunun aynısı bende var. egsozun üste olanı yani sag silindir gaz açtıgım zaman boştayken fena şekilde siyah duman atıyor egzosun ısınması 10 saniyeyi bulmuyor diger egsoz ise ona nazaran soguk kalıyor ve beyaz duman atıyor. daha evelden yazdıgın bilgilere dayanaraktan karbüratör temizligini söylemişssin abi oto karbüratörcülerde temizletmeyi önermişssin bende öyle bişi yapıcam. aynı sefademirin motoru gibi benimkiside 80ni geçmiyor artık ya karbüratör yada subab ayarı..şimdi sormak istedigim şudur abi

karbüratördeki hava benzin karışım ayar vidaları sag ve solda bulunmakta bu sagda olan sag silindiri solda olan sol silindiri temsil ediyor degilmi _?
    benim yakıt degerlerim 1 lt benzin ile 20-25-30km arasında karbüratör ayarım bozuk diyecem ama km olarak iyi gidiyorum acaba fazla yakmamasından dolayı direk subab ayarından dolayı diyebilirmyim _?
    birde abi sefademirdeki gibi 80ne gelince motorda bogulma hissi oluyor belkide sag hava benzin karışım memesi falan kırılmıştır sefademirdeki gibi karbüratörü kendım sökmeyi deniyecem tabiki fatih kardeşim videoyu gönderdikten sonra =) cümleten saygılar herkeze
    cem ayıpsın komple söker tekrar bastan dizerim karbüratör sökmenin lafı mı olur. Ama biliyorsun demi haziran 11 12 gibi kayseriye gidecem 13.de yüzde yüz vıdeolar elinde.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cem ayıpsın komple söker tekrar bastan dizerim karbüratör sökmenin lafı mı olur. Ama biliyorsun demi haziran 11 12 gibi kayseriye gidecem 13.de yüzde yüz vıdeolar elinde.
    çok sagol fatih senide zahmete sokuyorum.. bu arada km teli yetmesi lazım ben ölçmeye çalıştım benim motorda ne yaptın o işi _?

tncbzkrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax 250i
    arkadaşlar takım halinde alabilceğim lastik markası, internet sitesi vb. önerisi olan var mı, ön lastik dişleri iyice inceldi, değiştrmişken iki lastigi de değiştiriyim, hem deseni aynıı olsun hem ekonomik olsun diyorum. internette aradım ama mct nin ölçülerine uygun lastik bulamadım, bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    çok sagol fatih senide zahmete sokuyorum.. bu arada km teli yetmesi lazım ben ölçmeye çalıştım benim motorda ne yaptın o işi _?
    ne olacak aldım dolabım üstüne astım 12 haziranı bekliyorum. Sen onu bırakta 30 t dişli ne oldu

uygun fiyatlı arıyorsan duro,ırc gibi benzer markaları tercıh edebılırsın.
    motorbisikletim.com, rialli.com sitelerinden lastik,aksesuar ve mct'nin parçalarını temin edebilirsin çok ilgililer , ellerinde olmayan parçayı kısa surede temin edip gonderıyorlar.

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    arkadaslar celık jant dusunenler cıkma olarak motor hurdalıgında saglam celık janlar var ben sattım macıtımı kn 150 aldım yoksa alırdım kocaelıde bir abımız piyanist irfan abi paylasmıs hurdalıkta cektıgı resımlerde gördum bence çok ucuza kapatırsınız o sıze kalmıs
    http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...hurdaligi.html

Motosikleti
    http://www.724odeal.com/product.php?id_product=237 beycivan abi ne dersin egzozdaki çiziklere iyi gelirmi

---------- Post added at 00:13 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

ben no aldım şim arayacaktım saat geçmiş sabah ilk işim

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.724odeal.com/product.php?id_product=237 beycivan abi ne dersin egzozdaki çiziklere iyi gelirmi

---------- Post added at 00:13 ---------- Previous post was at 00:01 ----------

ben no aldım şim arayacaktım saat geçmiş sabah ilk işim
    fatıh kardes ben bu boyadan aldım egzosta verım alacagını sanmıyorum ısıya dayanıklı degıl egzosta en guzel sey komple nıkelajı yenıden yaptırmak o da pahalı olacaktır yada ısıya dayanıklı mat sıyah boya var orjınallıgı boazacak ben sıktım egzosun motor blogundan asagı gıden tarafına dogru su yuzunden paslanmıs ılkte yanık kokusu yaptı sonra sıcakken cubukla sakız gıbı dagılıyor :D ama pas göruntusunu kapattı en azından sonra basamakların vıda kısımlarına sıktım fren pedalına falan paslıydı guzel durdu eskısıne göre ama egzosta verımlı olmuyor ısıya dayanıklı olmadıgı ıcın ön jantın göbegıne ve dısk frene sıktım ve masaya oralarda kötu durumdaydı pası kapattı ancak onu uyguladıktan sonra o boyaya arabalarda jant ılacı boya koruma falan sıkınca boyayı mahvedıyor o kadar hassas ama normal oto yıkama ılacları bırsey yapmıyor tekzenden almıstım rahatlıkla bulunuyor o tur yerlerde 18 lıra 19 lıra arası polısanın da var aynı urunden
    yalnız bu urunun uygulama önerılerınde hepsını yazmıs mutlaka uymak lazım ben gıbı berbat etmeyın ::D
    • Pürüzsüz yüzeylere kroma benzer bir görüntü verir.
    • Hızlı kuruma ve yüksek verimlilik özelliklerine sahiptir.
    • Metal, ahşap, cam, hasır ve kaplanabilir plastik gibi tüm düzgün yüzeyler için kullanımı uygundur.
    • Etki meydana getirebilmek için çok düzgün bir yüzey gereklidir.
    • Üzerine farklı bir malzeme uygulandığında kararır.
    Uygulama :
    • En uygun yüzey işlentisi için önce yüzeye siyah astar uygulayın.
    • Uygulamadan evvel astarı en az 1 saat kurumaya bırakın.
    • Yüzey temiz, kuru ve yağ ve pastan arınmış olmalıdır.
    • Boyanmayacak olan alanları maskeleyiniz.
    • Kutuyu 3 dakika çalkalayınız.
    • Püskürtmeyi test ediniz. Püskürtme mesafesi yaklaşık 25 cm’dir.
    • İstenilen sonuç elde edilinceye kadar 5 dakikalık aralıklarla birkaç ince kat uygulayınız.
    • Sentetik reçine boyalar üzerine uygulamayınız.
    • Laklı yüzeyin cilalanması ve temizlenmesi için petrol ya da alkol içeren temizleyicileri kullanmayınız.
    • Sadece su bazlı ürünleri kullanın.
    Talimatlar : İyi havalandırılan yerlerde uygulayınız.

kolay gelsın :D

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    mct motorunun rölantide çalışırken egzoz borusunun çıkışlarını elinizle tuttuğunuzda önce hangisinin ısındığına bakın.Sağ mı yoksa sol mu ? her iki karbüratörün de ayrı ayrı hava ayar vidası vardır. Bu ayarların ikisininde tam eşit olması gerekiyor.Eşitleme için birşey yazmıyorum 1 2 ay önceki sayfalarda da 1 2 sene önceki yazılarımda da defalarca konu olmuştu. Bu ayarlama olduktan sonra bile egzozlar dengesiz ısınıyor borudan pat pat ses ile beraber siyah duman geliyorsa burada bir yakıt - hava karışım dengesizliği var demektir. şimdi sen 1 lt ile 20-25-30 km demişsin ama 20 km ile 30 km arasında 10 km fark var. buda ciddi bir rakam.düz bir yolda tek kişi tam 30-32,5 km gitmesi gerekiyor.şehir içinde bu rakamı sabitleyemeyiz. karbiratör çok kombine bir malzemedir sökerken altına bembeyaz bez yaymanızı öneririm çünkü minicik parçalar ve vidalar var düştüğünde görmeniz yada bulmamız olası değil. karbüratörü 1 gece mazota yatırmanızı ve kompresörle içine hava basmanızı öneririm. elinizle gaz kelebeklerinin eşit açılıp kapandığına bakın.gaz pistonlarında yırtık var mı bakın. motor tamircileri bu konuda çok beceriksizler o nedenle sadece oto karbüratörüne bakan ustalara gidin derim.bunu da üstüne basarak yazıyorum. çift silindirli bu motorun karbüratörü ramzey 250 de olduğu gibi sık sorun yapıyor.egzoz pasını almak için belirtilen ilandaki ürün olabilir.çaydanlık tava sini satan yerlerde yada kalaycılarda bulabileceğiniz çok ucuz parlatıcılar da var.herkese hayırlı akşamlar.

merhaba adım yusuf aranıza yeni katıldım.üyeliğim yeni fakat epeydir yazılarınızı takip ediyorum hepiniz motosiklet hakkında deneyimli insanlarsınız burada çok iyi bilgi alışverişi var bu çok güzel bişey .

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

benimde sizlere bi sorum olacak mct 250 sahihibiyim bende vidalarda somunlarda ve egzozda pas oluşumu başladı bunları temizleye bileceğim bi yol gösterirseniz sevinirim wd-40 ve benzeri şeyler yaramıyor onları denedim

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Havaların ısınmasıyla festivaller başladı ama iki kişi uzun yolculukta arka ayaklıklar titreşim yüzünden artçıyı çok rahatsız ediyor buna bir çözüm bulabildiniz mi?
    perçinli şekilde bunu kırıp somun mu taksam iyi olur deneyen var mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler