Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Fatih kardeşim yorumların ve bilgilendirmen için teşekkür ederim. Bu arada çantalara ve ön çamurluğa yapacağın uygulamalar motorun sadeliğini bozar gibi geldi bana. Ben hep sadelikten yana oldum ama zevk meselesi tabi ki kardeşim. Herkese saygılar...
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaşlar merhaba;

ben kocaeliden katılıyorum aranıza 2011 haziranında bir mct aldım aynı yılın eylülündede talihsiz bir olaydan arkadaşım mctyi ön taraftan bir duran otomobile carpması sonucunda on maşa katalizatör hortumlar camurluk ve cant cemberinde hasar meydana geldi araya kış girdi diye motoru kızaga cektim sezan başında martta motorun parçalarının siparşini verdim 1 aydın salı gelcek cumartesi gelecek diye gün atlatılıyorum bu yedek parça sıkıntısı ne zamandır var ve bu sürekli bir halde seyreder mi? mct benim ilk motorum zaten içim bi tuhaf onu öle gördükçe bide bu tip olaylar yüzünden yaptıramıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim daha motorum 3500' de kocaelide mondialde bir sıkıntı var gibi duruyor.

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Alıntı İ.KARTAL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;

ben kocaeliden katılıyorum aranıza 2011 haziranında bir mct aldım aynı yılın eylülündede talihsiz bir olaydan arkadaşım mctyi ön taraftan bir duran otomobile carpması sonucunda on maşa katalizatör hortumlar camurluk ve cant cemberinde hasar meydana geldi araya kış girdi diye motoru kızaga cektim sezan başında martta motorun parçalarının siparşini verdim 1 aydın salı gelcek cumartesi gelecek diye gün atlatılıyorum bu yedek parça sıkıntısı ne zamandır var ve bu sürekli bir halde seyreder mi? mct benim ilk motorum zaten içim bi tuhaf onu öle gördükçe bide bu tip olaylar yüzünden yaptıramıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim daha motorum 3500' de kocaelide mondialde bir sıkıntı var gibi duruyor.
    kardeşim internet sitelerinden bak parçalara özel şirketlerden bayi sorununu bende yaşadım en sonunda siparişi iptal ettirip motor parçacılarından ve internet sitelerinden çok daha kolay temin ettim. mesela benzin müşürünü 2 3 ay bekledim gelmedi iptal ettirdin şahin motorsikletten sipariş ettim 3 günde geldi. hem bu şekilde çogu zaman bayi fiyatından çok daha ucuza geliyo. bak mesela geçen böyle bi ilan gözüme çarptıhttp://www.sahibinden.com/yedek-parc...agingOffset=60 http://www.sahibinden.com/yedek-parc...&viewType=List bak osmaniyedeki adamı bi ara adam da her parçası vardı vergi borcundan dolayı trfikten men olan motoru parçalamış. Siteleri araştırırsan çok daha iyi şeyler bulabilirsin. keşke kış sezonunu parça araştırması ile geçirseydin. bak bana arka lastik lazıdı bu adamı aradım jant+lastik+göbek+kampana tamamına 50 tl demişti ben sınavlar bitin gidiyim alıyım diyene kadar satılmış. bu tür durumlarda piyasayı sürekli takip etmelisin.

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    bende almayı düşünüyorum, şuan bir racer 200 var o olmazsa mondial 250 mct alacağım.

Motosikleti
    Alıntı FatihC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende almayı düşünüyorum, şuan bir racer 200 var o olmazsa mondial 250 mct alacağım.
    ??????????????

Motosikleti
    Gelecek
    Arkadaşlar bir kaç foto ekleyip forumu şenlendirelim. Geçen pazar günü eymir gezisinden bir kaç foto...

eyvallah kardeşim doğru diyosun bunların hepsi tecrube ama işten güçten fırsat bulamadık kışın hep şehir dışındaydım parçalar gelmiş ama ön cant cemberi yok fabrikanında bunun arkasında durmaması adamın canını sıkıyor:@ aradım yedek parçayı konteynır geliyormuş ama onun içindede olurmu olmazmı bilmiyorlarmış. sinek kücük mide bulandırır muhabbeti oluyor. Bide kocaelideki bayilerde bisikletciden bozma servisler cantları celik yapma yolunda bi karar alıcak gibi duruyorum. bilgiler için cok sagolasın.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R

By gazogen at 2012-05-16
    By gazogen at 2012-05-16
    By gazogen at 2012-05-16

---------- Post added at 16:49 ---------- Previous post was at 16:43 ----------

evet arkadaşlar benimkisi birazcık mctyi andırmasada kişisel zevkim üzerine böyle yaptım :D öncelikle fatih nikelajlı kısmı güzelce temizleyip boyadım 150 kmye yakın yolda yaptım hiç atmadı bayada ısındı yinede atmadı çünkü kat kat boya attım 1 kere attım kurudu 2nci gün birdaha attım 3 gün üst üste boya attım. amacım mondial yazıısını kaybetmektı. daha bitmedi zaten yazının içinin sıvı contayla doldurup 1 kat daha atıcam. arkadaşlar amacım aslında biraz bobber görünümü vermekti ilerleyen günlerde çamurluguda kısaltıcagım. ön lastigi degiştirdim gözünüze farklı gelebilir biraz daha kalın ve dişli orjinal lastiginden . virajlarda daha iyi oldu ön teker kayması hiç yaşamıyorum. lastiklerin içini yine forumdaki arkadaşlar sagolsun lastik kalemiyle boyadım. led sinyal taktım orjinaller sinyallerini söküp. yan grenajını komple siyaha boyadım orjinali matli parlak siyahtı tamamen parlak yaptım arka koltugu söktüm bobbber görünümü vermek için ve sökmemle birlikte paslı eskimiş bir çamurluk ortaya çıktı onada boya attım. daha bir çok şey yapıcam ilerleyen günlerde paylaşıcam. Bu arada beycivan abinin gözüne çarpıcak şimdiden söylüyorum egsozumun farkındayım abi =) karbüratör ayarını hala yapmadım vakit bulamadım bugun yapıcam fakat hala vidasını bulamadım motor şuan benzin deposu hariç bütün yan aksamlar sökülmüş durumda.

---------- Post added at 16:57 ---------- Previous post was at 16:49 ----------

bu arada söylemeyi unuttum motorun arka tekerini tutan şase kısmınıda boyadım sebebi parlak siyah olması daha hoş olcagını düşündüm 2nci nedeni ise sürekli temizlememe ragmen pas tutan yerdi orayıda boyadım gitti. bu bahsettgim kısmı 1nci fotoda gayet net görebilirsin. ben beyaz far takmak istemiştim fakat netten 4 tane sipariş vermem üzerine hepsinide sarı yolladılar anlaşılan sanyiye gidip denetip alıcam arkadaşlar dikkat edin buna paso sarı ampül yollıyorlar =) şahin motosiklet hakkında bilgi verebilrim ordaki yıldız hanım ve celal beyle baya bir muhabbetimm oldu 1 ay parça bekleyince =) farkettiyseniz arkadaşlar sol en grenaj eksık izmirde bulamadım netten sipariş verdim kımse yollamadı başka parça almak zorunda kaldım.EGER O PARÇAYI BULAN ARKADAŞ OLURSA LÜTFEN İRTİBATA GEÇSİN RİCA EDİYORUM.. bu arada ali bey fotolarınız çok güzel =) ogün aramıştım sizi babamın telefonundan o yüzden onu aramışssınız oda bana dün söledi bende tekrar aramaya çekindim bu akşam müsait oldugunuzda çaldırın ben sizi arayım ankaraya gelince yanınıza mutlaka ugrayacam =)

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hangi boya ile boyuyorsun. benim mctin de biraz bakıma ihtiyacı var. paslı yerler var. nikelajın üstünde bilmediğim lekeler var çıkartamadım.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    akçalı siyah boya aldım pek tutmadı sonra karşı komşu bi boya verdi onla boyadım ismini bilmiyorum .nikelajın üstündeki lekeleri tuz ruhu ile temizleyebilirsin =)

Motosikleti
    ali kardeşim maşallah motorun çok güzel hele o egzozlar öldürdü beni..
    cem sende gerçekten çok güzel bi ustalık çıkarmışsın kapaklar umduğumdan çok daha güzel olmuş bende bi ara bobbır düşünüyordum ben vazgeçtim. ama güzel bi fikrim var yan kapakları hava fltr kutusunu falan hep söküp yerine sadece 2 adet açık hava filitresi aklında bulınsun seninde kafana yatarsa uygulamaya geçersin.

allah kaza bele versin güle güle kullanmayı nasip etsin inşallah.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    eger açık hava filtresi motorun performansını daha iyi etkileyecekse neden olmasın yapabilirsem onuda denicem. bazen öyle gaza geliyorumki diyorum atlıyım motora gidiyim beycivan abimin yanına beraber yapalım izmir balıkkesir yakın zaten :D

Motosikleti
    4 teker
    Mrb arkadaşlar nasılsınız?benim maciti satalı bi sene oldu,istanbuldan siirte tayin çıkınca istemedende olsa vedalaştık.şu aralar iki teker aşkı yeniden dürtmeye başladı beni,burda bi mct buldum.arka jant teli-lastik(cem arkadaşımızın ön lastigini çok begendim bende isterim ) vs masrafım ne olur nerden temin edebilirim.birde 300cc 'ye yükseltmeyi düşünüyorum(eşimle birlikte 500 600km'lik uzun geziler düşünüyorumda,orj hali tatmin etmeyecek biliyorum)daha önce cc yükselten arkadaşlar oldumu sorun yaşadılar mı merak ediyorum

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    ben çocuk olmadan evvel eşimle gezmedik yer bırakmıyorduk en çok gece uzun yolculuğu çok seviyorduk gece 11 12 gibi istanbula gidip gündüz dönüyorduk o gezilerden çok keyif almışımdır. Valla Cem çıkın gelin kardeşim altınızda taş gibi motor var o yollar bana mısın demez yani motor her türlü gider.Bu arada hava ayar vidası karbüratörün sağ ve sol altında eğilince göreceksin yanlız o vidayı fazla gevşetip sıkma çünkü karbüratör aliminyum malzeme çabuk yalama olur vida yerinde durmaz.bujide aynıdır motor sıcakken asla sökmeyin yeri soğudukça her seferinde bujiye bol gelir silindir kapak değiştirmek zorunda kalırsın.motor sıcakken yapılacak tek işlem yağ değişimidir. Açık hava filtresi olayı mct lerde ramzeye göre biraz uğraştırıyor ama çıkan sese deyer yani. mavi prens anladığım kadarıyla sende bir memurluk durumu var motordan ayrı kalmak zor oluyor dediğin gibi.300 cc ye çıkarmak için her silindir yuvasına 150 lik kol ve piston indirmen lazım.senin işin tornacıda tamirci 1 takım seyhan 150 piston sekman takımını içine koyacak sübaplarını sıkıcak sana verecek. ama her ustanın işi değil zaten gittiğinde ne gerek var ne hızda farkeder ne güçte diyecektir. Oysa 50 cc lik mobiletler 2 kişi taşıyor hiç onu düşünmezler.herkese hayırlı akşamlar bu konuda detay istersen yazarsın yardımcı olurum.

Motosikleti
    4 teker
    Sagol beycivan.evet memurum,bende çoluga çocuga karışmadan eşimle tatlı uzun geyler yapmak istiyorum.2 kişiyle bizim mct biraz hantal kalıyor yüksek devir istiyor buda hem daha çabuk ısınmasını hemde vibrasyonu arttırıyor.hız amaçlı degil çekiş için ve ara hızlanmalarda atak olası icin.malum uzun yolda yokuşu var sollaması var...bana detaylı bilgi verirsen sevinirim

Motosikleti
    Gelecek
    Fatih kardeşim yorumların için teşekkür ederim. :D Bu arada memleket kayseri mi? Eğer öyleyse hemşehri çıkıcaz seninle:D
    Cem kardeşim babanı aradığm akşam dışarı çıkmışsın( deşifre edeyim seni) Daha sonra senin teli de aradım ama motorda olma ihtimaline karşı dikkatini dağıtmayım diye çok çaldırmadım. Modifiyelerini çok beğendim kardeşim. Askere gideceğim Ağustosta gitmeseydim düşünebilirdim ben de. Motor yatmasın diye satacağım.
    Herkese saygılar, kazasız sürüşler....

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben çocuk olmadan evvel eşimle gezmedik yer bırakmıyorduk en çok gece uzun yolculuğu çok seviyorduk gece 11 12 gibi istanbula gidip gündüz dönüyorduk o gezilerden çok keyif almışımdır. Valla Cem çıkın gelin kardeşim altınızda taş gibi motor var o yollar bana mısın demez yani motor her türlü gider.Bu arada hava ayar vidası karbüratörün sağ ve sol altında eğilince göreceksin yanlız o vidayı fazla gevşetip sıkma çünkü karbüratör aliminyum malzeme çabuk yalama olur vida yerinde durmaz.bujide aynıdır motor sıcakken asla sökmeyin yeri soğudukça her seferinde bujiye bol gelir silindir kapak değiştirmek zorunda kalırsın.motor sıcakken yapılacak tek işlem yağ değişimidir. Açık hava filtresi olayı mct lerde ramzeye göre biraz uğraştırıyor ama çıkan sese deyer yani. mavi prens anladığım kadarıyla sende bir memurluk durumu var motordan ayrı kalmak zor oluyor dediğin gibi.300 cc ye çıkarmak için her silindir yuvasına 150 lik kol ve piston indirmen lazım.senin işin tornacıda tamirci 1 takım seyhan 150 piston sekman takımını içine koyacak sübaplarını sıkıcak sana verecek. ama her ustanın işi değil zaten gittiğinde ne gerek var ne hızda farkeder ne güçte diyecektir. Oysa 50 cc lik mobiletler 2 kişi taşıyor hiç onu düşünmezler.herkese hayırlı akşamlar bu konuda detay istersen yazarsın yardımcı olurum.
    Beycıvan Abı motor cc yükseltmek yerine 250mr silindirleri takilAmazmi cogu parçası aynı motor hem su soğutmalı olur hemde enjeksiyonu olur sahada az yakar

Motosikleti
    Alıntı Aliçooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih kardeşim yorumların için teşekkür ederim. :D Bu arada memleket kayseri mi? Eğer öyleyse hemşehri çıkıcaz seninle:D
    Cem kardeşim babanı aradığm akşam dışarı çıkmışsın( deşifre edeyim seni) Daha sonra senin teli de aradım ama motorda olma ihtimaline karşı dikkatini dağıtmayım diye çok çaldırmadım. Modifiyelerini çok beğendim kardeşim. Askere gideceğim Ağustosta gitmeseydim düşünebilirdim ben de. Motor yatmasın diye satacağım.
    Herkese saygılar, kazasız sürüşler....
    Evet doğma büyüme kayseri merkez ama köken felahiye ilçesi. şu anda da hatay iskenderun elektronik okuyorum. BURDA MOTOR VE YEDEK PARÇA ÇOK EĞER Bİ İHTİYACINIZ OLURSA 10 06 2012 KADAR YARDIMCI OLABİLİRİM. Irmak pazarı falan da burda

---------- Post added at 11:18 ---------- Previous post was at 11:08 ----------

cem bana bi ulaşsana 541 603 81 32

Motosikleti
    Gelecek
    Fatih kardeşim ben de çayıralan lıyım hemşehri çıktık:D Bir ihtiyaç olursa rahatsız ederim kardeşim.

Motosikleti
    Alıntı Aliçooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih kardeşim ben de çayıralan lıyım hemşehri çıktık:D Bir ihtiyaç olursa rahatsız ederim kardeşim.
    ayıpsın gece gündüz fark etmez. numaramı yukarda yazdım zaten face de fatih383838 yaz çıkar ordan da ekle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler