Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosun GV 650 FI
    o civara indirmeye çalışıyoruz sağol kardeş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    osman mesaj atttım sana bakabilirsin..

apeksx Benim motor 2lt benzinle 60 km gidiyordu hemen hemen belkide daha fazla.sonra motorcuya bıraktım rolanti ayarını yükseltmiş 2 lt benzinle 40km gitti. aşagıdan kıstımm bende şimdi normale döndü.

Aliçoo Bizide muayne etmıyorlarsa ozaman gidip yaptırabilriim :D

Arkadaşlar benım mctnın fotolarını en kısa zamanda eklyicem kendıme göre degişik eklemeler yaptım vizeden geçmeyi beklıyorum onuda halletikten sonra arka çamurlugumu kısaltıcam.

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    osman mesaj atttım sana bakabilirsin..

apeksx Benim motor 2lt benzinle 60 km gidiyordu hemen hemen belkide daha fazla.sonra motorcuya bıraktım rolanti ayarını yükseltmiş 2 lt benzinle 40km gitti. aşagıdan kıstımm bende şimdi normale döndü.

Aliçoo Bizide muayne etmıyorlarsa ozaman gidip yaptırabilriim :D

Arkadaşlar benım mctnın fotolarını en kısa zamanda eklyicem kendıme göre degişik eklemeler yaptım vizeden geçmeyi beklıyorum onuda halletikten sonra arka çamurlugumu kısaltıcam.
    motor senın ustune ıse sıkıntı olmaz ehlıyet konusu yalnız ehlıyetsız cok dıkkatlı olun mutlaka muayenede kask da olacak

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    HERKESE SLM geçen yıl maddi sıkıntılar yüzünden üzülerek sattığım macitimin yerine şimdi yine kırmızı maciti aldım. takip etmeyi hiç bırakmadığımın forumda aktif olarak devam edeceğim. bu forum çok farklı buradaki bir çok arkadaş ciddi anlamda yardımcı olmaya çalışıyor ve güzel dostluklar da çıkıyor. bu arkadaşları tebrik ediyorum bu sevgi ister merak ister tutku ister
    altanarikaza bunu beğendi.
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Arkadaşlar herkese selamlar;
    Cem sonunda sesin kaynağını buldum. Resimde yuvarlak içine aldığım vida yalama olmuş. Rahatladım yahu :D

Resim alıntıdır bu arada arkadaşlar.
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Beyler merhabalar

benim motorun gösterge panelinde ki küçük km sayacı çalışmıyor, sıfırı 150 civarı, sormak istediğim

http://www.mondialyp.com/?part=yedekparcalar

bu modelde benzin göstergesi vs. var bunu alsak takarsak çalışırmı sizce ?

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün birşey dikkatimi çekti motor sıcakken durup çalışmada marş ilk bastığımda çatırt ediyo ikinci bastığımda alıyor
    ama soğukken öyle bir sıkıntı yok kısa mesafelerde defalarda stop et çalıştır öyle olmuyor niye sizce ?

Motosikleti
    MONDİAL MCT 250
    Arkadaşlar merhabalar öncelikle.yaklaşık 1 hafta kadar önce mct 250 alıp aranıza yeni katıldım.Forumda çok bilgili arkadaşların ve abilerin olduğunu düşünüyorum.Şimdilik 2 adet sorum olacak;
    1.Motorla dün 25 km kadar yol yaptım ve ön takımdan gıcır gıcır ses geldiğini duydum bunun sebebi bilyeler olabilir mi?
    2.10 dakikalık yol yapsamda motor sanki fazla ısınıyor gibi geldi,oysaki motoru aldığım arkadaş hava filtrelerini temizlettiğini söylemişti ?
    Şimdiden çok teşekkür ederim.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5331489/detay/
    arkadaşlar motorumu satıyorum. forumdan gelen arkadaşlara 2000 e verebilirim. arka çantayı yeni aldım. koruma demiri taktırdım. cam aldım ama montajını yapamadım. ayrıca sis farıda aldım onunda montaj işi var. bu parçalar motoru alana direk verilecektir. arka çanta kilitli mekanizmadır.

Baelmoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 , Suzuki XF 650 Freewind
    Dostum önden gelen ses periyodik bir ses ise diskten geliyor olabilir, toz falan girince öyle ses geliyomuş disk temizleme spreyi sıkınca geçiyor ama bi süre sonra yine başlıyor.
    Motorun fazla ısınmasıyla rölanti yüksekken karşılaşmıştım onu bi kontrol et istersen. Daha iyi bilen arkadaşlar yazacaktır muhtemelen farklı birşeyler.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Aliçooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selamlar;
    Cem sonunda sesin kaynağını buldum. Resimde yuvarlak içine aldığım vida yalama olmuş. Rahatladım yahu :D
    http://img155.imageshack.us/img155/4874/mctdd.jpg
    Resim alıntıdır bu arada arkadaşlar.
    aliço bende rahatladım o ses mafetmişti beni sonunda kaynagını bulduk :D bizim ustada benzın deposunu sökünce tabi grenajlarıda söktü paslı olan vidalarıda degiştirdik demekki o sayede sesi kestik..

SAMSAM kardeş ben motora benzin göstergesi takan devir saati takan arkadaşlar gördüm mümkün fakat verdiigin linkte parça gözükmüyor..

semih26 kardeş çatırt sesini biraz daha açarmısın bi anlam veremedım ben

altanarikaza kardeş bu motordan birçok garip ses geliyor fakat senın ön takımdan bilye tarzında gelen sesin benzeri benim motordada oldu ve yan grenajlardaki vidaların yalama oldugunu bulduk aliçoo sayesınde bi onları kontrol et derim motorun fazla ısınma durumuda motor hava sogutmalı malum yüksek devirde kullanırsan kısa mesafede ısınmasıda normal havalarda ısındı motorun fazla ısınması normal benım motorda cayır cayır yanıyor =)

pasword48 hoş geldin tekrardan kardeş =)

arkadaşlar drstellin motorunu alıcaksanız teraddüt etmeyin kendısı gayet bilgili bi kişidir motorunada güvendigini ve gözü gibi baktıgına eminim hayırlı satışlar dilerim drstell

---------- Post added at 13:57 ---------- Previous post was at 13:44 ----------

aliço 1 ay sonra ankaraya gelebilirim harp okulana kayıt için cevap beklıyorum subaylık için eger gelirsem senınle mutlaka görüşmek isterim saygılar =)

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    altanarikaza
    Kardeşim baelmoth kardeşime katılıyorum sesin diskten gelme olasılığı var, bir sprey alıp temizlemeni tavsiye ederim(tabi ki bunlar sadece tahmin sprey i dene ses geçmezse ustana göster). Motorun aşırı ısınması rölantiyle alakalı olabilir. Rölantini düşür (böylece yakıt sarfiyatın da azalmış olacak). Ama aklından çıkarma bizim motorlar hava soğutmalı olduğu için genelde çok ısınır. Benim motorum da çok ısınıyor. Çok dert etme normal bir şey yani.

Cem kardeşim eğer gelirsen görüşmeyi çok isterim özeli bir kontrol et.
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

semih26 kardeş çatırt sesini biraz daha açarmısın bi anlam veremedım ben
    Daha öncesinde marşa bastığımda carrt diye bir sıyırma sesi geliyordu şimdilerde o kalktı ve yerini motor sıcakken her marşa bastığımda takk gibi sert bir ses aldı motor çalıştırıyor
    ama hiç normal gelmedi
    soğukken hiç bir sıkıntı yok motor iyice ısınınca yapıyor

Böyle devam etse başka sorun cıkartırmı acaba

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    altanarikaza Ön tekerden gelen ses jant millerinden geliyor gailiba ben gevşekleri çok az gergiye alacak kadar sıkarak bulmuştum.
    semih26 marş dişlisinde yada zincirinde bi sorun olabilir bendede oluyor umursamıyorum hatta statör değişimi için geçen gün sol kapağı açtım aklıma bile gelmedi bakmak
    kardeşim ısınma konusuda yağdan olabilir yaz geldiği için biraz kalın yağ kullamamızda yarar var diye düşünüyorum 10 40 motor çalışmasa bile sıcaktan su gibi oluyo

Baelmoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 , Suzuki XF 650 Freewind
    Dostum keşke dün toplantıdayken söyleseydin, bi kaç kişi bakardık illaki bi anlayan çıkardı.

Motosikleti
    Alıntı semih26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha öncesinde marşa bastığımda carrt diye bir sıyırma sesi geliyordu şimdilerde o kalktı ve yerini motor sıcakken her marşa bastığımda takk gibi sert bir ses aldı motor çalıştırıyor
    ama hiç normal gelmedi

sol yan kapağı aç bi bak krank üzerindeki dişlide sorun varsa zamanla krank milini eritebilir

Alıntı Baelmoth adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum keşke dün toplantıdayken söyleseydin, bi kaç kişi bakardık illaki bi anlayan çıkardı.
    Her zaman yapmadığı için unuttum gittiydi

Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altanarikaza Ön tekerden gelen ses jant millerinden geliyor gailiba ben gevşekleri çok az gergiye alacak kadar sıkarak bulmuştum.
    semih26 marş dişlisinde yada zincirinde bi sorun olabilir bendede oluyor umursamıyorum hatta statör değişimi için geçen gün sol kapağı açtım aklıma bile gelmedi bakmak
    kardeşim ısınma konusuda yağdan olabilir yaz geldiği için biraz kalın yağ kullamamızda yarar var diye düşünüyorum 10 40 motor çalışmasa bile sıcaktan su gibi oluyo
    İçindeki yağ 15 50 de onun haricinde bir kaç kişiye sordum marş rublesi dedilerde bakalım ne çıkacak.

Motosikleti
    Alıntı semih26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama hiç normal gelmedi

sol yan kapağı aç bi bak krank üzerindeki dişlide sorun varsa zamanla krank milini eritebilir[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    fatih kardeş motorun yan kapagını açmak basit bir işlemmi dikkat etmemiz gereken nedir bende motorun yan kapaklarını siyaha boyıcam fakat çekiniyorum sökmeye yeni conta takmak gerekiyormu _?

Motosikleti
    fatih kardeş motorun yan kapagını açmak basit bir işlemmi dikkat etmemiz gereken nedir bende motorun yan kapaklarını siyaha boyıcam fakat çekiniyorum sökmeye yeni conta takmak gerekiyormu _?
    sol taraf çok basit dikkat etmen gereken statör var dikkatli sök conta sağlam ise sol tarafa gerekmez conta takımı alırsan degişmekte yarar var. Sağ taraf kapak yağ dolu o yüzden önce yağı boşalt sonra aç. sağ tarafa conta gerekir aynı conta ile kapatsanda kaçırmaz ama sağlıklı olması için değiştir bence. Kapakların üzerine nasıl bi boya düşünüyorsun nikelajlı tutmaz ayağın çarpsa çıkar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler