Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    arkadaşlar benım motorda bir problem var ıslandktan sonra bi türlü kendıne gelemedı. motor marş basmıyor denedıgımde TIK! diye bir ses geliyor aküden başkada birşey olmuyor 2nci viteste vurdurarak çalışştırıyorum bende bir fikri olan varmı sorun nerde _?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geldiğini öğrendim o esnada bir hasta ziyaretindeydim cep telefonumda dükkanda kalmış kusura bakma kardeş ama muhakkak yine beklerim.
    Mutlaka uğrayacağım , ayrıca ram ihtiyacım vardı onu da kousuruz abisi..

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    beycivan abi kayseriye geldim motoruma kavuştum sonunda. Ama çalışmıyor. Kışın motor yine çalışmamıştı akü yüzünden vurdurup çalıştırmıştım. aküyü şarj etmiyordu stateri söktüm sağlam,,reğülatörü direk değiştirdim ateşleme var karbüratörü söktüm dağıttım hava ile temizledim,içindeki eski benzini alıp yenisini koydum yine çalışmadı. Bunları yaparken debrej müşürünü de değişmiştim. Buğün uzun uğraşlar sonucu tam devirli olmasa da pat kut çalıştı ama vitese takınca stop ediyor. Motor vitesteyken ya da boştayken müşüre hiç elektirik gelmiyor. Kısa devre veya açık devre hiçbir işe yaramıyor. Abi bu müşürün ucu nereye gidiyo takip ettim bulamadım. geriye beyin kaldı. Abi sorun sence ne olabilir....

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dururken ayaklık acıksa motor stop ediyor. ayaklığı kapatıp dene düzelecektir.

Motosikleti
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dururken ayaklık acıksa motor stop ediyor. ayaklığı kapatıp dene düzelecektir.
    evet benimde ilk aklıma ayaklık gelmişti müşürünü falan kontrol ettim sorun yok anahtarlamayı yapıyo

Beycivan aBİ bi kısmetsizliktir gidio bugün geldim dükkanına kapalıyıdı saat 18,00 civarı kapıda iki tonton amca vardı oturdum muhabbet ettim bekledim gelmeyince gittim bende Aksilik gibi şarjım bitti arayamadım da bundan sonra önce arıcam sonra gelicem .:D:D:D:D

Motosikleti
    Hyosun GV 650 FI
    Merhaba arkadaşlar. Bende MCT 250 kullanıcısı olmak için inanın çok çaba gösteriyorum ilk kez motor alacağım ve şehir içinde kullanmak ufak tefek işlerimi görmek için alacağım. Bayburtta yaşıyorum ve trabzona gidip geliyorum hafta sonları. 178 km dir yol. Bu yolda da kullanabilir miyim. 2009-2011 arası çeşitli motorlar buldum. Kilometreleride 2000 ile 15000 arası değişiyor. tavsiyeniz nedir bilgi almak istiyorum. burada çok fazla servis imkanı yok problem yaşar mıyım? elimden ustalık işleri geliyor (su tesisatı, elektrik tesisatı gibi) kendimde halledebilir miyim problem çıkarsa. Yardımlarınızı bekliyorum ve size katılmak istiyorum iyi günler kazasız belasız sürüşler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

ayrıca benim bütçem en fazla 3.000 e kadar falan. Başka önerileriniz olursa onları da dinlerim. bu motoru hiç kullanmadım. sadece görünüşüne bayıldım ve 1 haftadır araştırıyorum. teşekkürler

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    cem motorun marş rolesi arızalı olma ihtimali çok yüksek gözüküyor o tık sesi koltuğun altındaki marş rolesinden geliyor.Bazen o roleler tutukluk yapabiliyor sonra kendiliğinden düzeliyor ama en iyisi 10 tl verip değiştirmek.Ben ayaklıktaki marş soketini hiç bir zaman iptal etmedim arkadaşlar.Çünkü açık unutulma durumunda yoldaki sert cisimlere takılıp kaza riskini önlemiş olursunuz.sener sen beni gelmeden muhakak ara kardeşim.osman61tolga kardeşim mct iti bir motordur merak etme yeterki bakımlı olsun diğer kusurlarını zamanla halledersin bizde burdan yardımcı oluruz.Elektrik tesisatı basit ancak çok ince kablo ve kısadevreye kapı açan kusurları var. Diğer soruda da debriyaj müşürünün diğer ucu nereye gidiyor denmiş. sanırım marş düğmesinin ayaklık yerindeki soketi denmek istemişsindir tam olarak yazarsanız yardımcı olurum.saygılar

cem motorun marş rolesi arızalı olma ihtimali çok yüksek gözüküyor o tık sesi koltuğun altındaki marş rolesinden geliyor.Bazen o roleler tutukluk yapabiliyor sonra kendiliğinden düzeliyor ama en iyisi 10 tl verip değiştirmek.Ben ayaklıktaki marş soketini hiç bir zaman iptal etmedim arkadaşlar.Çünkü açık unutulma durumunda yoldaki sert cisimlere takılıp kaza riskini önlemiş olursunuz.sener sen beni gelmeden muhakak ara kardeşim.osman61tolga kardeşim mct iti bir motordur merak etme yeterki bakımlı olsun diğer kusurlarını zamanla halledersin bizde burdan yardımcı oluruz.Elektrik tesisatı basit ancak çok ince kablo ve kısadevreye kapı açan kusurları var. Diğer soruda da debriyaj müşürünün diğer ucu nereye gidiyor denmiş. sanırım marş düğmesinin ayaklık yerindeki soketi denmek istemişsindir tam olarak yazarsanız yardımcı olurum.saygılar
    Tamam abi...

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    beycivan abi dedigin gibi arada sırada tutukluk yaptıgı zamanlarıda hatırlıyorum marş rolesinin sonunda kökten gitti motorum hala tamirhanede çıkmasını beklıyorum artık akıllandım dahada bırakmam yagmurda.. Arkadaşlar şu 3-4 gündür yogun bir araştırma içindeyim suzıki gs 500 yada kawasaki er-5 kıyaslamasını yapıyorum 2sinden birini almak istiyorum fakat kararsızım.Bilgisi ve görüşü olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim..

---------- Post added at 20:47 ---------- Previous post was at 20:38 ----------

Alıntı osman61tolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bende MCT 250 kullanıcısı olmak için inanın çok çaba gösteriyorum ilk kez motor alacağım ve şehir içinde kullanmak ufak tefek işlerimi görmek için alacağım. Bayburtta yaşıyorum ve trabzona gidip geliyorum hafta sonları. 178 km dir yol. Bu yolda da kullanabilir miyim. 2009-2011 arası çeşitli motorlar buldum. Kilometreleride 2000 ile 15000 arası değişiyor. tavsiyeniz nedir bilgi almak istiyorum. burada çok fazla servis imkanı yok problem yaşar mıyım? elimden ustalık işleri geliyor (su tesisatı, elektrik tesisatı gibi) kendimde halledebilir miyim problem çıkarsa. Yardımlarınızı bekliyorum ve size katılmak istiyorum iyi günler kazasız belasız sürüşler..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

ayrıca benim bütçem en fazla 3.000 e kadar falan. Başka önerileriniz olursa onları da dinlerim. bu motoru hiç kullanmadım. sadece görünüşüne bayıldım ve 1 haftadır araştırıyorum. teşekkürler
    178km yol bence az degil mct ile rahat şekilde gidebilirsin 3 bin tl ile başka motorlarda alabilirsin mesela Asya 200 gy-2. yada 2nci el ybr senin tercihlerin.fakat motor seçme konusunda şöyle fikir verebilrim ilk bütçeni tam olarak ayarla sonra almak istedigin motorları bir liste yapıp birbirleriyle kıyasla kullan test et ve karar ver ben bu şekilde tercih yapıyorum. bildigin üzere mctler 2005 -2006 model. yıl 2012 bu zamanda 2nci el temiz mct bulmakta kolay iş degil. 2nci el bir mctye 2.500 tl fazla bence en fazla verecegin 2 bin tl olmalı geriye kalan 1bin tl ilede korumalıklarını alırsın.motor hakkında daha detayla bilgi almak istersen geçmiş sayfalarda her türlü bilgileri bulabilirsin dahada yetersiz diyorsan 0555 714 37 57 numaram arayıp sorabilirsinde saygılar =)

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

arkadaşlar bu bu ampül bizim motorlara uyarmı acaba ona göre sipariş edeyim _? http://www.otoavm.com/asp/product/87...eyaz-BR0407101

Motosikleti
    arkadaş bugun akü aldım uzun uğraşlar sonucu motoru çalıştırdım. Ancak vitese takınca stop ediyor. Ama ayakçağı açıp kapatınca gösterge panelindeki led çalışıyordu. Aklıma debriaj müşürü geldi.( debrej kolunun üzerinde olan) O parçayı yeni değişmiştim ondan olduğunu düşündüm. Parçayı çıkarıp kısa devre ettim ama sonuç yine aynıydı. Sonra fişleri teker teker gidon demirine yani şaşseye degdirdim. Kablonun birini gidona degdirince sorun ortadan kalktı. Demekki değdirdiğim kablo (+) devresini kendi (-) si üzerinden tamamlayamıyor yani kabloda bi kopuk veya ezilme var. sizde elektrik aksamında sorun olduğunda bu şekilde çözebilirsiniz. tabi elinizde ölçü aleti varsa çok daha kolay.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş bugun akü aldım uzun uğraşlar sonucu motoru çalıştırdım. Ancak vitese takınca stop ediyor. Ama ayakçağı açıp kapatınca gösterge panelindeki led çalışıyordu. Aklıma debriaj müşürü geldi.( debrej kolunun üzerinde olan) O parçayı yeni değişmiştim ondan olduğunu düşündüm. Parçayı çıkarıp kısa devre ettim ama sonuç yine aynıydı. Sonra fişleri teker teker gidon demirine yani şaşseye degdirdim. Kablonun birini gidona degdirince sorun ortadan kalktı. Demekki değdirdiğim kablo (+) devresini kendi (-) si üzerinden tamamlayamıyor yani kabloda bi kopuk veya ezilme var. sizde elektrik aksamında sorun olduğunda bu şekilde çözebilirsiniz. tabi elinizde ölçü aleti varsa çok daha kolay.
    verdigin bilgilerden dolayı teşekkür ederiz başıma böyle bir olay gelirse tecrübelerinden yararlanacagım =)

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Aslında fatih kardeşimizin sorunu sol elçikteki debriyaj manyetinin ordaki kablolardan birisinin belkide ikisinin birden bir şekilde kırılma veya deforme olmasından kaynaklanıyor. Bu iki uçlu kablo motor debriyaj kolunu sıkmadan motorun çalışmamasını sağlıyor. cem kardeşim kawasaki er-5 ve suzuki gs 500 bu iki makinede ölümsüz motorlar listesinin başında gelir.hele heel gs 500 bir zamanların efsane motoruydu ancak aşırı yakıtlarıyla da çoğumuzun sonradan terkettiği bir motordur.Çok fazla seri torku çok yüksek olan ve yüksek devirleri anında yakalayabilen ender motorlardandır.er-5 yağ gs 500 su soğutmalıdır. Bu iki motor tercihindeki ayrım burdan başlıyor.Her ikiside süper bir motor ama ağırlık gs 500 de fazla tork fazla er-5' te de hafiflik ve sürüş konforu ön planda.Her iki motorda da 210 km hiç kasmadan gidersin.işte bu sıcak yaz ayları ve yüksek devirli kullanım ortaya çıkınca er-5 in yağ soğutması ön plana çıkıyor.Yani 2 motorda güzel ama ben kullandığım için değil şimdi olsa yine alırım diye er-5 derim.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Anladım beycivan abi benim alacagım model 2004 -2005 olucak gs 500 kullanıcıları motorda hava sogutma oldugunu söylüyorlar erde ise su sogutma oldugunu söylüyorlar.anlam veremedim suzuki gibi kaliteli bir marka nasıl olurda gs500e hava sogutma yapar.ER-5 içinse ölüm makinası dediler süspnsiyonları ybr'nin aynısı 500clik bir motor için yetersizmiş virajları alamıyormussun.vede er 5in tekerinin inceliginden yakınanlr ve arka tekerin kampana olması bir çok kişinin kaza yapmasına sebeb olmuş bunlar söylentiler tabiki ama beycivan abi kafam çok karıştı çünkü 2 modelde hemen hemen aynı gibi

Motosikleti
    beycivan abi birde mesleğin hakkında soru sorsam kızmazsın umarım. benim pc nin bios arızalı yeniden programlanması gerekiyor. okulda pıc programlamaya kullandığımız 18 pinli programlama devresi ile bios entegresini programlayabilirmiyim.

Motosikleti
    Hyosun GV 650 FI
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beycivan abi dedigin gibi arada sırada tutukluk yaptıgı zamanlarıda hatırlıyorum marş rolesinin sonunda kökten gitti motorum hala tamirhanede çıkmasını beklıyorum artık akıllandım dahada bırakmam yagmurda.. Arkadaşlar şu 3-4 gündür yogun bir araştırma içindeyim suzıki gs 500 yada kawasaki er-5 kıyaslamasını yapıyorum 2sinden birini almak istiyorum fakat kararsızım.Bilgisi ve görüşü olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim..

178km yol bence az degil mct ile rahat şekilde gidebilirsin 3 bin tl ile başka motorlarda alabilirsin mesela Asya 200 gy-2. yada 2nci el ybr senin tercihlerin.fakat motor seçme konusunda şöyle fikir verebilrim ilk bütçeni tam olarak ayarla sonra almak istedigin motorları bir liste yapıp birbirleriyle kıyasla kullan test et ve karar ver ben bu şekilde tercih yapıyorum. bildigin üzere mctler 2005 -2006 model. yıl 2012 bu zamanda 2nci el temiz mct bulmakta kolay iş degil. 2nci el bir mctye 2.500 tl fazla bence en fazla verecegin 2 bin tl olmalı geriye kalan 1bin tl ilede korumalıklarını alırsın.motor hakkında daha detayla bilgi almak istersen geçmiş sayfalarda her türlü bilgileri bulabilirsin dahada yetersiz diyorsan 0555 714 37 57 numaram arayıp sorabilirsinde saygılar =)

arkadaşlar bu bu ampül bizim motorlara uyarmı acaba ona göre sipariş edeyim _? http://www.otoavm.com/asp/product/87...eyaz-BR0407101
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...lassifiedTitle
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3310901/detay/
    şu iki motor arasıda kaldım. artvin bana uzak gidip gelmek sıkıntı o yüzden trabzondakine bakacağım hafta sonu. ama artvindeki saha iyi görünüyor

Motosikleti
    Hyosun GV 650 FI
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

şu iki motor arasıda kaldım. artvin bana uzak gidip gelmek sıkıntı o yüzden trabzondakine bakacağım hafta sonu. ama artvindeki saha iyi görünüyor

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    bende rizeliyim izmirde yaşıyorum rizede olsam daha iyi yardımcı olabilirdim sana.

Öncelikle ilk ilana bakamadım açılmıyor 2nci ilanla ilgili görüşlerim fotolardan gözüktügü kadar motor temiz gözüküyor sol egzoz paslanmış koltuk solgun gözükmüyor pek güneşte kalmamış Ön lastik bana degişmiş gibi geldi fabrika çıkışlı bu degil sanki mutlaka bunu sor egzozlar açılmamış buda güzel birşey sanırım aynalarda degişmiş kazası varmı bunuda sor dikkat ettiysen arka çantalarda çizikler mevcut bunuda sor 10bin kmde motor oldukça temiz. fakat buna 2.500tl verilirmi orası sana kalmış ben olsam vermezdim sıfırı zaten 3bin civarında idi 2bin tlye düşür derim bence mantıklı degil 2.500tl vermek sana kalmış tabi

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    kardeşim ilk ilana baktım motor temiz görünüyor kusur bulamadım.fakat 2nci ilanda gözüme çarpan şeyler oldu ön teker sanırım degişmiş aynalar degişmiş sol egzoz manifoldu paslı sag çantada çizik var motor kazalı olabilir mutlaka sor derim ayrıca bence çok fazla 2.800 2.500 tl vermek bu motora 2nci eline. sıfırı zaten 3bin civarındaydı mantıklı degil bence 2bin tlye bulabilirsen al derim

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Arkadaşlar herkese iyi akşamlar. Gösterge panelinin ordan bi yerden kasise filan girdikçe bir ses geliyor kaynağını bulamadım. Göstergenin tüm vidalarını sıktım hatta araya keçe filan koydum ama hala kesemedim sesi. Çok sinirimi bozuyor yaa:S:S
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler