Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı 2.sefer 4 saat süreyle aküyü şarj edip motora takıp marşa basmam ile motor tek marşta aldı. Dediğiniz gibi motoru uzun süre çalıştırmıyordum belki bundan sonra ankarada havalar iyi olursa haftada 1 gün çalıştırırım bu durumda size sormak istediğim aküyü motordan sökeyimmi yoksa dursunmu teşekkürler
    sadan abı sen akuyu sakın sokme bırak kalsın uzerınde. haftada 1 calıstır hatta sole 1-2 tur at motor cok fazla yatmasın sonra sıbop ayarı fılanda ıster. arada cık bır kac tur at sonra koy garaja kalsın bence.

---------- Post added at 01:29 ---------- Previous post was at 01:25 ----------

Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadailar sizden iki konuda detaylı resim istiyorum. aradım ama bulamadım. birim,ncisi mct ye ön cam montajı ile ilgili resimler. ikincisi sis farı aldım. aldığım net sayfasında ön farı delip direk buraya takıyorlar. birde bu sis farı için düğmeyi nasıl yaptınız.
    kardes aldıgın sıs farının resmını koyma sansın varmı sana yardımcı olayım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    merhaba arkadailar sizden iki konuda detaylı resim istiyorum. aradım ama bulamadım. birim,ncisi mct ye ön cam montajı ile ilgili resimler. ikincisi sis farı aldım. aldığım net sayfasında ön farı delip direk buraya takıyorlar. birde bu sis farı için düğmeyi nasıl yaptınız.

motodriftt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    keşke 2006 dan snra üretselerdi mct 250 v motor falan 2012 model

Motosikleti

---------- Post added at 01:33 ---------- Previous post was at 01:31 ----------

Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş hayırlı olsun allah kaza bela vermesin inşallah. ALLAH KİMSEYİDE MOTORUNDAN AYRI BIRAKMASIN
    fatıh mrb . ben ankaradan eren . daha once konusmustuk. kırsehırde unı okuyodum. motorla ılgılı bır kac sıkıntın vardı ne oldu halledebıldın mı. ben benım motoru sattıkdan sonra pek foruma takılamaz olmusdum . sımdı senıde gorunce bır slm vereyım hemde sıkıntıların devam edıyormu sorayım ıstedım.

---------- Post added at 01:35 ---------- Previous post was at 01:33 ----------

Alıntı motodriftt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke 2006 dan snra üretselerdi mct 250 v motor falan 2012 model
    mondial ve V motor =))) mondialın bole bırsey yapacagını hıc sanmıyorum =) ucuz ıscılık ucuz parca uygun fıyat dusuk kalıte proseduru benımsemısler =)))))

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250 mr motorunu koysalar o bile yeter. türkiyedeki tek enjeksiyonlu motor.
    buda aldıüım sis farı
    http://www.hepsiburada.com/liste/pro...oryId=20029256

Motosikleti
    250 mr motorunu koysalar o bile yeter. türkiyedeki tek enjeksiyonlu motor.
    buda aldıüım sis farı
    http://www.hepsiburada.com/liste/pro...oryId=20029256
    ramzey qm 250 modelinin uzun bir braketi var. ramzeyın sıtesınde far grubu - yardımcı far grubu ıcerısınde yer alıyor. adıda braket. ve bu bıraketın 3-4 çeşit farklı modelı var. senınkıne uygun olan braketı arasından secıp motorunun farının altındakı mondıal sımgesının baglı oldugu yerlere braketı tutturup bu sıs farlarını takabılırsın. ve bıraketın her ıkı ucunada aynı zamanda reflektor ( kedı gözü ) takıp motorunu hem gecelerı daha belırgın hemde daha orjınal bır hale getırırsın dıye dusunuyorum... eger lambaları baglama anahtara verme konusundada sıkıntı yasarsan bu konu baslıgı altında yazarsın ondada sana yardımcı olmaya calısırım. gecmıs sayfalarda mct ıle ılgılı baya bılgı paylasımı resım paylasımı vs yapmısdım.

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    jınlun nasıl chopperi bilginiz warmı?

Motosikleti
    Alıntı motodriftt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jınlun nasıl chopperi bilginiz warmı?
    eger bır cın malı alıyorsan daha cok parcasının bol olmasına ve ucuz olmasına dıkkat etmelısın. ornegın tıger 250 hem parcası cok pahalı hemde o kadar fazla ydk parcası yk

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    eren yeni motorun hayırlı olsun sana bir şey soracaktım şu benim motorun yağını geçen sene yada daha önceki sene değiştirmiştik shell in hangi yağını koymuştuk. zamanın olduğu bir gün yağını beraber bir değiştirsek sana zahmet olmazsa ( sadece yağı değişecek başka bir sorun yok) motor artık saat gibi çalışıyor aküyü sökmüyorum
    _pLay_06 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eren yeni motorun hayırlı olsun sana bir şey soracaktım şu benim motorun yağını geçen sene yada daha önceki sene değiştirmiştik shell in hangi yağını koymuştuk. zamanın olduğu bir gün yağını beraber bir değiştirsek sana zahmet olmazsa ( sadece yağı değişecek başka bir sorun yok) motor artık saat gibi çalışıyor aküyü sökmüyorum
    sadan abı o zaman shell advance yag koymusduk o yag cok gzl. musaıt oldugum bır gun hallederız sorun degıl.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    bealmoth kardeşimizin sattığı motoru sitedeki arkaDAŞLardan arayan var ise alabilir fiyatıda uygun gözüküyor. Aliço kardeşim asıl ben size teşekkür ederim. Beni aramakla hal hatır sormakla onurlandırıyorsunuz. Elimizden gelen neyse yardımcı olmaya gayret ederim. Egsoza rontgen filmiyle ses modifiyesi işini kısaca anlattım basit bir olay. akü olayındada bir hatırlatma yapmak istiyorum akünün kutup başlarına birer parmak kadar gres yağı sürüp bırakırsanız çok iyi olur.

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    sağol kardeşim allah razı olsun teşekkürler vizeler başlayacak soru toplama işi ile uğreşıyoruz işte,sende ne var ne yok iyisin inşallah. Sorunlar devam ediyor pek ilgilenemedim regülatörü yeni aldım taktım çalışmadı sonra silindirin teki çalıştı teki çalışmadı bujilere baktım teemiz galiba sorun karburatörde tahliyeyi boşaltınca çalışıyor beş dakka (tek slindir) sonra stop ediyor pek vaktim yoktu oyle bıraktım geldim. Yani benim macit kış uykusundan daha uyanmadı. Bütün kış boyunca deliksiz bi uyku çekti uyanması galiba biraz zor olacak.

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Post added at 01:33 ---------- Previous post was at 01:31 ----------

fatıh mrb . ben ankaradan eren . daha once konusmustuk. kırsehırde unı okuyodum. motorla ılgılı bır kac sıkıntın vardı ne oldu halledebıldın mı. ben benım motoru sattıkdan sonra pek foruma takılamaz olmusdum . sımdı senıde gorunce bır slm vereyım hemde sıkıntıların devam edıyormu sorayım ıstedım.

---------- Post added at 01:35 ---------- Previous post was at 01:33 ----------

mondial ve V motor =))) mondialın bole bırsey yapacagını hıc sanmıyorum =) ucuz ıscılık ucuz parca uygun fıyat dusuk kalıte proseduru benımsemısler =)))))

Motosikleti
    SYM Jet4
    dostlar, mct ye uyan şöyle sağlam far varmı orjinali tatmin edici değil el feneri gibi..

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    cümleten s.a.. arkadaşlar bende çok uzun süreden beri mct topigini takip ediyorum baştan sona okudum okurkende bi yandan elime kagıt kalem alarak notlar aldım fakat bazı konularda eksigim var yada gözden kaçırmış olmalıyım size danışayım.. motorum yag damlatıyor durdugu yerde bir kaç damla kadar 5dk sonra motor sogudugunda kesiyor damlatmayı. tekrar çalıştırıp 2 km yol yapıp ısıtıyorum yine bir kaç damla akıtıyor... yag keçesimi patlak yoksa motorda çatlakmı var yada yagını fazlamı koydularda dışarımı atıyor anlamış degilim. 2nci sorumda motorumun zinciri ölmüş ustalarda öyle dedi yolda giderken çat çat çarpıyor ve ses çıkıyor.. izmir hayri motora sordum 35tl dediler sizce çokmu _? ayrıca kendim takmayı düşünüyorum yapabilirmyim zor olmasa gerek _? birde lastiklere yazı yazmayı düşünüyorum özel kalemleri varmış deneyen varmı _? şimdiden tşkler. izmirli olan arkadaşlar varsa görüşebilriz bilgilenmeye ihtiyacımız var hangi usta kazıkcı kim uygun yapıyor en uygun fiyat nerde bilgi paylaşımı iyi olur

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    kardes yag kacırma olayı genelde yan kapaklarda onu 50 lıraya halledıyorlar contlar degısıyor ıscılık 5o tl yagı olması gereken kadar koy zıncır kalıtelı ıse fıyatı iyi zıncırı takmak ıcın kucuk bır aletı var o yoksa hıc ugrasma motorcu taksın zıncır ve jant tellerı konusu tamırcılere kalsın derım

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cümleten s.a.. arkadaşlar bende çok uzun süreden beri mct topigini takip ediyorum baştan sona okudum okurkende bi yandan elime kagıt kalem alarak notlar aldım fakat bazı konularda eksigim var yada gözden kaçırmış olmalıyım size danışayım.. motorum yag damlatıyor durdugu yerde bir kaç damla kadar 5dk sonra motor sogudugunda kesiyor damlatmayı. tekrar çalıştırıp 2 km yol yapıp ısıtıyorum yine bir kaç damla akıtıyor... yag keçesimi patlak yoksa motorda çatlakmı var yada yagını fazlamı koydularda dışarımı atıyor anlamış degilim. 2nci sorumda motorumun zinciri ölmüş ustalarda öyle dedi yolda giderken çat çat çarpıyor ve ses çıkıyor.. izmir hayri motora sordum 35tl dediler sizce çokmu _? ayrıca kendim takmayı düşünüyorum yapabilirmyim zor olmasa gerek _? birde lastiklere yazı yazmayı düşünüyorum özel kalemleri varmış deneyen varmı _? şimdiden tşkler. izmirli olan arkadaşlar varsa görüşebilriz bilgilenmeye ihtiyacımız var hangi usta kazıkcı kim uygun yapıyor en uygun fiyat nerde bilgi paylaşımı iyi olur
    Aleyküm selam.. Benim görüşümce ve denememe göre yağ,yağ çubuğunun yarısını kesinlikle geçmeyecek az bi yağ fazlalığında hemen keçeler ıslanıp kaçırmaya başlar. Yağ seviyesini düşürdükten sonra motorun alt kısmını tamamen temizle özellikle keçe kısımlarını biraz öyle kullan sonra yağın çıktığı yeri tespit et. Zaten bi kaç damla ise yağını azalttıktan sonra kesilir. zincir konusuda fiyat normal ama şuan ki zincire bakım yap önce,benim zincirede oyle dediler. zinciri söktüm,yagını bezle sildim, tinerin içinde beklettim sonra tinerin içinde yıkadım,motorun eski yağı vardı onun içine koydum iyice yedirdim sonra zinciri bi ipe astım yağı sızdı sonrada yedire yedire gres yağını sürdüm tık yok zinciri yeni taktırdım diyenlerinkinden daha sessiz oldu. senin zincir seside muhtemelen zincir ayarındandır. şaşe demirine sürtünüyor ama sakın fazla germe zinciri,şanzımandaki rulmanı dagıtıyor. eğilip altan bakınca zaten sürten yer gözükür. oraya 2.5 3 cm uzunluğunda bi bahçe hortumu bul hortumu arasını aç baş parmak kalınlığında demir zaten onun üstüne geçir inşaat teliyle iki ucundan bağla. zinciride geniş uclu düz tornavida ile rahatça sökebilirsin
    anlatımım iyi değildir ama artık kusura bakma

Motosikleti
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağol kardeşim allah razı olsun teşekkürler vizeler başlayacak soru toplama işi ile uğreşıyoruz işte,sende ne var ne yok iyisin inşallah. Sorunlar devam ediyor pek ilgilenemedim regülatörü yeni aldım taktım çalışmadı sonra silindirin teki çalıştı teki çalışmadı bujilere baktım teemiz galiba sorun karburatörde tahliyeyi boşaltınca çalışıyor beş dakka (tek slindir) sonra stop ediyor pek vaktim yoktu oyle bıraktım geldim. Yani benim macit kış uykusundan daha uyanmadı. Bütün kış boyunca deliksiz bi uyku çekti uyanması galiba biraz zor olacak.

---------- Post added at 21:25 ---------- Previous post was at 21:19 ----------

eger yardımcı olmamı ıstedıgın seyler varsa msn acabılırım uygun oldugunda konusuruz en azından bıldıklerım konusunda yardımcı olurum.

---------- Post added at 00:47 ---------- Previous post was at 00:39 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a.s oncelıkle senın sorularından en kolayıyla baslayarak cvp vereyım.

lastıge yazı yazma olayı gayet kolay malıyetıde cok dusuk bır olay.
    eger kredı kartı kullanıyorsan www.hepsiburada.com 'a girerek lastık yazı kalemı yazıp arama butonuna ıstedıgın renk kalemı sımdı kartınla alabılırsın. sanırım pazartesı kargolarlar salı elınde olur. 2,50 tl adetı dıye hatırlıyorum 7-8 tane almısdım . eger kart kullanmıyorsan havale ılede alabılırsın.

ıkıncı olarak eger elın anahtar tutuyorsa zıncırınde nasıl sokulup takıldıgını bılıyorsan sende degıstırebılırsın fakat gel gelelım ısın aslına.

motor zıncırı bısıklet zıncırıne benzemez yanı bısıkletın zıncırını sokup takmak kadar kolayda degıldır. zıncır acma aletın varsa ısın boyutu her zaman degısır.

ucuncu olarak zıncır fıyatıda aldıgın zıncırın kalıtesıne gore degısıklık gosterebılır. eger o - ringli zincir tercıh etmıs olsaydın mct ıcın uyumlu olanına 150 tl gıbı bır rakamı gozden cıkarmıs olman lazımdı... eger varsa butcen kesınlıkle tavsıye ederım cunkı zıncır sureklı gevsemıyor buda guzel bır avantaj oluyor.

dorduncu olarak yag konusuna degınmek ıstıyorum. oncelıkle yagın az veya cok olup olmadıgını denemekde fayda var dıye dusunuyorum.

elıne bır bıstubu al ve yag cubugunu guzelce temızle sonra cubugu yerıne tak motoru dık konuma getır ve gerı cıkar.
    cubukdakı ayarın uzerıne cıkmıssa yag motorunda fazla yag var demekdır buda fazla yagın atması anlamına gelır. bırde suna dıkkat etmek gerekır. motorun altında daha onceden bırıken yaglarda motor ısındıgı zaman damlama yapmakdadır. motor sıcakken bımde satılan fıs fıs seklındekı yag sokucuyu alarak motor sıcakken altına egılıp altına sıkarak temızleyebılırsın dıyede dusunmuyor degılım. eger contalarda sorun varsa bunuda cok cuzı mıktarda contaları degıstırerekde cozebılecegıne ınanıyorum. bıraz uzun oldu ama umarım sorunlarına cozum bulabılmısımdır.
    eger eskı mct mın bu pc de resmını bulabılırsem resmını atarım lastıklerı fılan yazılı en azından gormus olursun. sana sımdıden kolay gelsın.

---------- Post added at 00:50 ---------- Previous post was at 00:47 ----------

http://www.hepsiburada.com/liste/sea...c4%b1%20kalemi tıklayarak renk ve marka ayrımına gore alabılırsın.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı sdemirpau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes yag kacırma olayı genelde yan kapaklarda onu 50 lıraya halledıyorlar contlar degısıyor ıscılık 5o tl yagı olması gereken kadar koy zıncır kalıtelı ıse fıyatı iyi zıncırı takmak ıcın kucuk bır aletı var o yoksa hıc ugrasma motorcu taksın zıncır ve jant tellerı konusu tamırcılere kalsın derım

aynen jant telleri olayı akort falan benlik iş degil onu anladım. kendim ugraşıcam olmadı ustaya bırakıcam halletsin =)

---------- Post added at 02:01 ---------- Previous post was at 01:57 ----------

Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger yardımcı olmamı ıstedıgın seyler varsa msn acabılırım uygun oldugunda konusuruz en azından bıldıklerım konusunda yardımcı olurum.

---------- Post added at 00:47 ---------- Previous post was at 00:39 ----------

a.s oncelıkle senın sorularından en kolayıyla baslayarak cvp vereyım.

lastıge yazı yazma olayı gayet kolay malıyetıde cok dusuk bır olay.
    eger kredı kartı kullanıyorsan www.hepsiburada.com 'a girerek lastık yazı kalemı yazıp arama butonuna ıstedıgın renk kalemı sımdı kartınla alabılırsın. sanırım pazartesı kargolarlar salı elınde olur. 2,50 tl adetı dıye hatırlıyorum 7-8 tane almısdım . eger kart kullanmıyorsan havale ılede alabılırsın.

ıkıncı olarak eger elın anahtar tutuyorsa zıncırınde nasıl sokulup takıldıgını bılıyorsan sende degıstırebılırsın fakat gel gelelım ısın aslına.

motor zıncırı bısıklet zıncırıne benzemez yanı bısıkletın zıncırını sokup takmak kadar kolayda degıldır. zıncır acma aletın varsa ısın boyutu her zaman degısır.

ucuncu olarak zıncır fıyatıda aldıgın zıncırın kalıtesıne gore degısıklık gosterebılır. eger o - ringli zincir tercıh etmıs olsaydın mct ıcın uyumlu olanına 150 tl gıbı bır rakamı gozden cıkarmıs olman lazımdı... eger varsa butcen kesınlıkle tavsıye ederım cunkı zıncır sureklı gevsemıyor buda guzel bır avantaj oluyor.

dorduncu olarak yag konusuna degınmek ıstıyorum. oncelıkle yagın az veya cok olup olmadıgını denemekde fayda var dıye dusunuyorum.

elıne bır bıstubu al ve yag cubugunu guzelce temızle sonra cubugu yerıne tak motoru dık konuma getır ve gerı cıkar.
    cubukdakı ayarın uzerıne cıkmıssa yag motorunda fazla yag var demekdır buda fazla yagın atması anlamına gelır. bırde suna dıkkat etmek gerekır. motorun altında daha onceden bırıken yaglarda motor ısındıgı zaman damlama yapmakdadır. motor sıcakken bımde satılan fıs fıs seklındekı yag sokucuyu alarak motor sıcakken altına egılıp altına sıkarak temızleyebılırsın dıyede dusunmuyor degılım. eger contalarda sorun varsa bunuda cok cuzı mıktarda contaları degıstırerekde cozebılecegıne ınanıyorum. bıraz uzun oldu ama umarım sorunlarına cozum bulabılmısımdır.
    eger eskı mct mın bu pc de resmını bulabılırsem resmını atarım lastıklerı fılan yazılı en azından gormus olursun. sana sımdıden kolay gelsın.

---------- Post added at 00:50 ---------- Previous post was at 00:47 ----------

http://www.hepsiburada.com/liste/sea...c4%b1%20kalemi tıklayarak renk ve marka ayrımına gore alabılırsın.

vermiş oldugun bilgiler için tşk ederim vermiş oldugun linkten siparişi verdim umarım en kısa sürede gelir sabırsızlanıyorum. lastiklerdeki beyaz yazı gerçekten hoş duruyor. zincir sökme işini tek yapmayacagım karşıyaka belediyesinin atölyesindeki ustalarla sökecegiz halledecegiz umarım aksilik çıkmadan hallederiz. bu motorun yag mevzusunu anlayamadım gitti herkez farklı söylüyor 2lt koyanda var 1.750 koyanda 1.500 koyanda var sanırım bende deneye deneye görücem ilk 1.5 lt koymayı düşünüyorum. dediklerini yarın ilk iş uygulayacagım =)

---------- Post added at 02:06 ---------- Previous post was at 02:03 ----------

[QUOTE=fatih383838;2639052]Aleyküm selam.. Benim görüşümce ve denememe göre yağ,yağ çubuğunun yarısını kesinlikle geçmeyecek az bi yağ fazlalığında hemen keçeler ıslanıp kaçırmaya başlar. Yağ seviyesini düşürdükten sonra motorun alt kısmını tamamen temizle özellikle keçe kısımlarını biraz öyle kullan sonra yağın çıktığı yeri tespit et. Zaten bi kaç damla ise yağını azalttıktan sonra kesilir. zincir konusuda fiyat normal ama şuan ki zincire bakım yap önce,benim zincirede oyle dediler. zinciri söktüm,yagını bezle sildim, tinerin içinde beklettim sonra tinerin içinde yıkadım,motorun eski yağı vardı onun içine koydum iyice yedirdim sonra zinciri bi ipe astım yağı sızdı sonrada yedire yedire gres yağını sürdüm tık yok zinciri yeni taktırdım diyenlerinkinden daha sessiz oldu. senin zincir seside muhtemelen zincir ayarındandır. şaşe demirine sürtünüyor ama sakın fazla germe zinciri,şanzımandaki rulmanı dagıtıyor. eğilip altan bakınca zaten sürten yer gözükür. oraya 2.5 3 cm uzunluğunda bi bahçe hortumu bul hortumu arasını aç baş parmak kalınlığında demir zaten onun üstüne geçir inşaat teliyle iki ucundan bağla. zinciride geniş uclu düz tornavida ile rahatça sökebilirsin
    anlatımım iyi değildir ama artık kusura bakma[/QUOTE

benim zincir gerile gerile başka bir hal almış zaten sanırım degiştirmem tek çözümüm.. zinciri degiştirdikten sonra yinede şaseye sürtme durumunu gerçekleştirmez degilmi _? gerçekten rahatsız edici bir ses çünkü bu arada bahçe hortumu olayını yarın deneyecegim tşk ederim..

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    arkadaşlar mct 250 buldum 13500 km de çantası falan yok 2006 model kazası düşmesi yok 2000tl nasıl fiyatı alayımmı ha bide parçası nasıl ucuzmu ve en önemlisi parça sıkıntısı warmı? bide yakıtı nasıl? bilgilendirirseniz sewinirim

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    arkadaşlar bu arada az evel ufakta olsa bir kaza geçirdim eve daha yeni geldim.. kuzenımle beraber gece gece ufak bir sahil turu yapalım dedik onun moturu gtr 250. önümde 80 ile giderken bir anda frenlere bastı hatta okadar ani bir duruş sergilediki arka tekerini kitledi.. benimde takip mesafem azdı malesef duramadım ama sert bir şekilde çarpmadım çarpana kadar hızımı baya bir düşürdüm saga kaçamadım araba geçti yanımızdan. arkadan çarptıktan sonra oda yalpaladı fakat gaz verdi geri toparladı . ben çarpmanın etkisiyle direksiyon hakimiyetini kaybettim ve düştüm sag ayagım motorun altında kaldı birlikte 3 metre sürüklenmişizdir dizim yaralandı birazda ellerim başka bir şey yok.. gelelim motora düşer düşmez stop etmedi ve stop etmemesiyle birlikte benzin dökmeye başladı buda beni çok korkuttu. motoru stop etip saga çektim motor ilk 5dk çalışmadı nedense. sonra bekledik ne yapalım ne edelim diye bir denedik çalıştı. sag ayna kırıldı carbon sinyalimin camı hafiften çatladı egsozda çizikler meydana geldi en çok canımı sıkanda sanki direksiyon gidonu hafif saga çekti tekrardan eve dönerken motorun eski tadı tuzu kalmamıştı.. ben mctyi yeni aldım ayrıca birde cbr 'ım var onun frenlerine alıştıgım için bunun frenleri bana tutmuyor gibi geliyor ama anlamış degilim acaba arka fren sizlerdede çokmu kötü _? kampanaya bakıp birazcık vidasını kendime dogru sıktım biraz daha iyi tuttu fakat fren pedalı çok sert frene basmak bile yoruyor adamı . acaba balatalarmı bitik bunu nasıl anlarım _? yarın motora wd 40 banyosu yaptıracagım bir çok yeri ufaktan pas tutmuş.. fakat mctden yinede sogumadım oturuş posizyonu beni çok tatmin ediyor cbrda kendimi çok kasıyordum bileklerimde ciddi bir agrı mevcut. bu arada koruma demiri farz listeme onuda ekliyorum..Motorun sırt destegini üçgen şeklinde yapanlar var nerden temin edebilrim acaba çok hoş duruyor ayrıca çamurluguda kısaltacagım fotolarını en yakın zamanda eklerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler