Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı semih26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çalıştırdık arkadaşlar sağolun müşürü iptal ettik
    müşürü iptal ettik derken vites müşürünü mü iptal ettiniz.?

eğer öyleyse vitesin boşta olduğunu gösteren ışık yanmaz.bu da sıkıntılı bi durum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı 2.sefer 4 saat süreyle aküyü şarj edip motora takıp marşa basmam ile motor tek marşta aldı. Dediğiniz gibi motoru uzun süre çalıştırmıyordum belki bundan sonra ankarada havalar iyi olursa haftada 1 gün çalıştırırım bu durumda size sormak istediğim aküyü motordan sökeyimmi yoksa dursunmu teşekkürler
    Havaların daha soguk olacagını sanmıyorum gerek yok haftada bir çalıştır yeter. Motorun üzerine taktığında yarım saat kadar çalıştırdıysan o akü kendine iyice geldi haftada birde çalıştır 10 15 dak çalışsın bişey olmaz. Ama soguk havalarda akü marş süresinin kısıtlı oldugunu göz önünde bulundurarak marşa basmadan 2 3 dak önce bezini aç karbüratöre benzin gittigine emin ol 2 3 kere jikleyi pompala bas marşa 1 2 saniye marşa basılı tut arkasından çek jikleyi. çalıştıktan sonra gaz verme 1 dak kadar jikle de çalıştıktan sonra rölantiyi birazcık aç jikleyi bırak. Ankarada kayseri gibi soguk yer kış aylarında rölanti normalin üstünde olmasında yarar var.

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    teşekkür ederim fatih kardeş geçen hafta kayserideydik kızılay kan merkezinin denetiminde gelmiştim

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sc-aquila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müşürü iptal ettik derken vites müşürünü mü iptal ettiniz.?

eğer öyleyse vitesin boşta olduğunu gösteren ışık yanmaz.bu da sıkıntılı bi durum.
    yok ayaklık müşürünü iptal ettik koltuk altında iki kabloyu kısa devre yaparak yağmurda biraz gezmiş sorun o yüzden olmuş

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim fatih kardeş geçen hafta kayserideydik kızılay kan merkezinin denetiminde gelmiştim
    bende çarşamba günü gidecem motorumu özledim kaç aydır yatıyo sizler burda bugun motoruma şunu yaptım bunu yaptım dedikçe benim zoruma gidiyo uzaktayım motorumdan :(:(:(:(:(

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Ben GV 250 aldığım için benim emektar maciti satmayı düşünüyorum da arka lastik balon gibi olmuştu, baktım fren kampanasının alt tarafını tutan demir lastiğe sürtüyor; indireyim biraz havasını dedim heralde fazla hava bastım diye. İndirdim iyi halt ettim. Jant kenarlarından lastik aynen hava kaçırdı. Sonra iki hafta filan yattı öyle. Pazar lastikçiye götürdüm; zar zor şişirdi adam da daha da şişmiş heralde lastik, indirirsen yine havasını yine iner dedi. Neyse öyle taktım tekeri de alt taraftaki demir daha feci sürtüyor lastiği aşındırdı. Biraz demiri gevşettim filan. Servise kadar o halde götürüp mecbur arka lastiği değiştireceğim ama nedir bu arka lastik fiyatları? Çok kalite bişeye gerek yok, ay sonuna gv 250 gelene kadar beni idare etsin yeter.

motordakı musırler sorun cıkarması muhtemel.Su,Nem benzer dıs etkenlerden oturu debrıyaj musırı,sehpa musırı bunları ya tesısat'tan komple sokunuz yada kısa devre yaptırabılırsınız

Motosikleti
    Gv250
    slm
    arkadaşlar kontağı kapattığım zaman far ve göstergelerdeki elektirik kesiliyor fakat motor stop etmiyor. kontaktan giden kablolardan biri boşta muhtemelen sorun bu yüzden. ama neyi nereye bağlayacağımı bilemiyorum... kontak soketinin fotosunu eklebilirseniz sevinirim. tşk..

Motosikleti
    SYM Jet4
    selam arkadaşlar,

birşey sorucam benzin müşürü arızalıydı yenisi aldım taktım ama yine çalışmıyor.İlk kuru halde taktım ondada çalışmadı, yeni müşürde arızalı sanırım fikri olan varmı

ANTHYPATHY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 nasipse olucak...
    Alıntı bythemask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar,

birşey sorucam benzin müşürü arızalıydı yenisi aldım taktım ama yine çalışmıyor.İlk kuru halde taktım ondada çalışmadı, yeni müşürde arızalı sanırım fikri olan varmı
    O zaman muhtemel arıza tesisatta bir yerde olabilir. Tahminimde göstergeye giden kablolarda olabilir. Göstergenin olduğu yer titreşim alıyor ondan kaynaklanabilir. SAna sanırsam motorcu yolu göründü.
    Ama bence takma 30 liralık benzin aldın mı zaten yarım depodan fazla ediyor. Benzinsiz gezme kafan rahat olsun.

Motosikleti
    Gv250
    Alıntı ustunh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm
    arkadaşlar kontağı kapattığım zaman far ve göstergelerdeki elektirik kesiliyor fakat motor stop etmiyor. kontaktan giden kablolardan biri boşta muhtemelen sorun bu yüzden. ama neyi nereye bağlayacağımı bilemiyorum... kontak soketinin fotosunu eklebilirseniz sevinirim. tşk..
    help me...

Motosikleti
    SYM Jet4
    soketten tornavidayla kısa devre yapınca gösterge ışığı yanıyor ama

Motosikleti
    Alıntı bythemask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soketten tornavidayla kısa devre yapınca gösterge ışığı yanıyor ama
    O zaman sanırsam gene müşür. Yada müşür sokte tam oturmuyor felan da olabilir. soketi bir oknrol et temizle fişleri metalleri olmazsa müşürü tekrar değiştir gerekirse parçacının orda tekrar deneyerek al hemen.

---------- Post added at 01:51 ---------- Previous post was at 01:49 ----------

help me...
    Walla ben notoru taze sattım olsa elimde ne demek ama. İzmitte vardır yolda çevir birini bak abi olmadı.
    :D

Motosikleti
    Gv250
    arkadaşlar kafama takıldı,
    motorun yağını değiştirdim, usta (mondial servis) 1,35 lt yağ koydu, yağ çubuğuna baktım az gibi geldi, ???
    bizim motorlar kaç lt yağ alıyor...

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Arkadaşlar selamlar. Bir önceki sayfada bahsi geçmiş ama tekrar soracağım kusura bakmayın. Wiwi 12V/7A bakımsız akü kullanıyorum. Aküm bitmiş. Wifi modem ile şarj edebiliriz yazılmış adaptörün ucundaki jack ı kesmeden aküye kabloyu nasıl bağlayabiliriz. Varsa resim koyabilir misiniz? İkinci olarak da bakımsız aküye saf su eklenir mi? Cehaletim mi bağışlayın. Akümün resmi de aşağıda.
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    arkadaşlar kafama takıldı,
    motorun yağını değiştirdim, usta (mondial servis) 1,35 lt yağ koydu, yağ çubuğuna baktım az gibi geldi, ???
    bizim motorlar kaç lt yağ alıyor...
    hocam normalde o kadar az olmaması lazım motor sogukken bir ölç derim motor dik konumda iken ne fazla nede az olsun yag duruma göre ılave edın yagın az olması sıkıntı dogurur ben yag degıımı yaparken pet sıseyle benzın döküp yag yerınden çalıstırıp bır ıkı gaz verıp bosalttım aynı ıslemı ıkı kere yaptım sonra yagı basallttım yag cok kırlenmıstı ılk aldıgımda sonra bor ılave yaptım borun katkısını da fazlasıyla gördum

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Merhabalar, ben de 2006 model 250 mct'ye sahibim. Hava şartlarından dolayı 3 ay çalıştırmadım. BundN 1 hafta önce çalıştırmayı denedim ama tabiki akü bitmişti. Vurdurmayı denedik, 1 saat uğraştık yine de olmadı. Bu hafta arabadan takviye ile çalıştırmayı denedim.

Marş basıyor (hem de güçlü) ama motor bir türlü çalışmıyor. Benzin de dolu. Şimdi sorum şu: geçen hafta motoru boğmuş olsam etkisi bu kadar sürer mi? Yani bujiler bir şekilde nemli kalmış olabilir mi? İkinci sorum ise, motor 3 ay yatarsa hangi parçalar arızalanabilir? Neleri kontrol etmeliyim?

Motosikleti
    NAsıl çalıştıracağın konusunda daha önceden bi arkadaımız en fazla 1 yada iki sayfa felan önce detaylı bilgi vermişti.
    Açıkçası atşleme ile ilgili bir sorunun var çok fazla zorladıysan onunla ilgili motorun bir küçük beyin tabir edilen eektronik ateşlemesi var onda sıkıntı çıkmış olabilir. Bunu öğrenmel için bujileri söküp açıktayken marşa basıp ateşleme yapıp yapmadığını gözlemlemen gerekir.
    Birde tavsiyem karbüratöre benzin gelip gelmediğini kontrol etmen.

Yağ meselesinde ise arkadaşlar 1,5 litreden biraz fazla yağ alıyordu yanlış hatırrlamıyorsam.

Alıntı novablue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, ben de 2006 model 250 mct'ye sahibim. Hava şartlarından dolayı 3 ay çalıştırmadım. BundN 1 hafta önce çalıştırmayı denedim ama tabiki akü bitmişti. Vurdurmayı denedik, 1 saat uğraştık yine de olmadı. Bu hafta arabadan takviye ile çalıştırmayı denedim.

Marş basıyor (hem de güçlü) ama motor bir türlü çalışmıyor. Benzin de dolu. Şimdi sorum şu: geçen hafta motoru boğmuş olsam etkisi bu kadar sürer mi? Yani bujiler bir şekilde nemli kalmış olabilir mi? İkinci sorum ise, motor 3 ay yatarsa hangi parçalar arızalanabilir? Neleri kontrol etmeliyim?

3 ay çalıştırmadıysan eğer marşın güçlü bastığının söylüyorsun. karbüratör kurum bağlamıştır büyük ihtimal. yani motora benzin gitmiyordur. karbüratöre giden hortumu çıkarıp güçlü hava üfleyip açmaya çalış.

novablue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 A
    Cok tesekkurler arkadaşlar sırayla deneyeceğim. Sonuçları da paylacağım aynı sorunu yaşayanlar için.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler