Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 250 R
    arkadaşlar şarj etmeden önce akü suyunu kontrol et derim bence akü suyu kalmadıgı zaman da akü marş basmaz dolu gözükür hemen biter akü şarj tutmaz yani saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    xeon far kullanan varmı ya da kaç volt ile çalıştığını bile. Çok hoşuma gidiyo ama 60 tl far için çok para. Ampül ve yanında bi kutu var beyini diyorlar altı üstü far ne beyini olacak. Sadece ampulü baglayınca çalışmaz diyorlar o zaman yüksek volt ile çalışıyor bu far. O kutu da 12voltu gereken yüksekliğe çıkarıyor. tam olarak kaç volt olduğunu öğrenirsem devreyi kendim yapar bi ampül parası ile yırtarım diye düşünüyorum

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence yaptırma muaynreden geceme<sin

Motosikleti
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yaptırma muaynreden geceme<sin
    Muaynede sıkıntı oluyormu ki. haziranda ben muayneye gidecem arka lastigin orta kısımlarında hiç diş kalmadı, projektörler var. bunlar sorun olur mu

vw.bora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    aküyü şarj ettim gayet iyi doldu fakat motora takıp marş motoruna bastığımda motor gıv gıv etti çalışmadı bir çok sefer denedim yine çalışmadı sonunda akü tekrar boşaldı. bana tamirci yolu gözüktü

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakın bir arkadaşım mct aldı ve motor boşta iken güzel çalışıyor fakat 1. vitese taktıgımızda stop ediyor ve 1 de debriyaj çekili iken dahi çalışmıyor
    sizce neden olabilir ayaklık müşürü gibi geldi ama siz ne dersiniz

Alıntı semih26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın bir arkadaşım mct aldı ve motor boşta iken güzel çalışıyor fakat 1. vitese taktıgımızda stop ediyor ve 1 de debriyaj çekili iken dahi çalışmıyor
    debriyaj çekili halde marş basmıyorsa vites müşürü arızalıdir. değişmesi gerekir.aynı sorun bende de var. ama alıştım ben artık boşa alıp çalıştırıyorum hep.

ANTHYPATHY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 nasipse olucak...
    Elin anahtar tutuyosa kendin öncelikle bir bujileri sök temizle, ardından da karbüratöre çok az benzin damlatıp çalıştırmayı dene tabi bunun içinde hava filtresini sökmen gerekiyor.
    Kolay gelsin.

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

Ayaklıktayken ayni ayalık açıkken calışmaz ona dikket ettiniz mi peki? Yani ayaklık açıkkne sadece boşta çalışır motor ayaklık kapalıyken ise debriyajla çalıştırabilirsin.

Motosikleti
    250 mct
    bu iş beni aşar c.tesi günü araçla çektirerek tamirciye götürmek en iyisi

Motosikleti
    arkadaşlar ankaradan elli tane adam yazıyordu vw.bora kardeşimize bi yardım etseniz. pek büyük bi sorun yok anlaşılan boşa para vermesin

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sc-aquila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj çekili halde marş basmıyorsa vites müşürü arızalıdir. değişmesi gerekir.aynı sorun bende de var. ama alıştım ben artık boşa alıp çalıştırıyorum hep.
    çalıştırdık arkadaşlar sağolun müşürü iptal ettik

Motosikleti
    kardeşim sakın yanlış anlamada yeni aldı dedinya ordan aklıma geldi. sakın bu arkadaşın ayaklık açıkken vitese takıyor olmasın. Ya da ayaklık müşüründe sorun olabilir onun fişini çekin direk kısa devre ederek bide öyle öyle deneyin derim. debrej müşüründe de olabilir

---------- Post added at 16:11 ---------- Previous post was at 16:06 ----------

geç kaldım desene

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bora arkadaşım bilmiyorum tecrüben nedir ama benim gibiysen sana diyeceklerim var. şimdi bizim macit uzun süre çalışmayınca bir daha çalışmak için naz yapıyor. bende bu forumdan öğrendim. dediklerini yaptığımda direk çalışıyor motor. brincisi motorun 2 gunden fazla yatacaksa benzin muslupunu kapatıyorsun. sonra geldin çalıştırmaya ilk çalıştırmada musluk kapalı konumda jikle açılıyor ve marşa basılıyor motor çalışıyor. 10-15 sn sonra musluk açılıyor. yola devam ediyorsun. gaz kısmına hiç dokunmuyorsun. böyle bir dene ateşleme sisteminde bir arıza yoksa hemen çalıştığını göreceksin.
    eğer gene omazsa tanirxiye git.

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xeon far kullanan varmı ya da kaç volt ile çalıştığını bile. Çok hoşuma gidiyo ama 60 tl far için çok para. Ampül ve yanında bi kutu var beyini diyorlar altı üstü far ne beyini olacak. Sadece ampulü baglayınca çalışmaz diyorlar o zaman yüksek volt ile çalışıyor bu far. O kutu da 12voltu gereken yüksekliğe çıkarıyor. tam olarak kaç volt olduğunu öğrenirsem devreyi kendim yapar bi ampül parası ile yırtarım diye düşünüyorum
    hocam xenon farlar motorun havasına hava katıyor yolda daha alımlı oluyor görüş acısından gecelerı super dıyebılırım kısa uzun olanından alacaksınız tek ampullu xeonan farlar 12 woltu 35 wolta cevırıyor ampul ona göre zenon motoru ışin en önemlı parcası daha ucuz yoldan ıstersenız osram ampuller var 17 tl olması lazım onlar normale göre daha ıyı ancak 4 lıralık beyaz ampuller bıraz kısık kalıyor muaynede sarı orjınalle gıdın bende dusuk cıktı ama gectı yınede xenon far gece ıcın çok ıyı degecektır yaptıgınız masrafa

Motosikleti
    Shadow 750
    Alıntı bygecce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun yan tarafına deri çanta almak istiyorum ama orjinalinde olan çantalar yok. Bir dezavantajı olur mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Yanlış yazmışım orjinalinde olan çanta demirleri yok yan kısımdaki
    Yok mu fikri olan arkadaşlar

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı bygecce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorun yan tarafına deri çanta almak istiyorum ama orjinalinde olan çantalar yok. Bir dezavantajı olur mu ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:47 ----------

Yanlış yazmışım orjinalinde olan çanta demirleri yok yan kısımdaki
    Ben çanta demiri olmadan deri çanta kullanıyorum da çanta egzozun üstüne değiyor. Alt taraftan çanta yanıyor biraz. Kırmızı conta sıktım, üstüne kalorifer arkası bezlerden yapıştırdım da yine ısınıyor çanta. Öbür türlü çanta alttan eriyor biraz. Onun dışında sıkıntı yok pek. Ama demir olsa daha iyi.

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Murat, Facebook u kapatmışsın neden kine

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Sevgili sorunsalı oluştu, facebooktan mesajlarını okuyacağım diye tutturdu; kapattım hesabı. Sonra sen beni aldatıyosun diye terk etti. Facebook da kapandığıyla kaldı işte. Geve İkiyüzelli adıyla yeni hesap açacağım Sakamoto için.

Motosikleti
    250 mct
    arkadaşlar çok teşekkür ederim yardımlarınızdan dolayı 2.sefer 4 saat süreyle aküyü şarj edip motora takıp marşa basmam ile motor tek marşta aldı. Dediğiniz gibi motoru uzun süre çalıştırmıyordum belki bundan sonra ankarada havalar iyi olursa haftada 1 gün çalıştırırım bu durumda size sormak istediğim aküyü motordan sökeyimmi yoksa dursunmu teşekkürler

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili sorunsalı oluştu, facebooktan mesajlarını okuyacağım diye tutturdu; kapattım hesabı. Sonra sen beni aldatıyosun diye terk etti. Facebook da kapandığıyla kaldı işte. Geve İkiyüzelli adıyla yeni hesap açacağım Sakamoto için.
    Aman Allahım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler