Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Shadow 750
    Cumartesi havayı güzel görünce hanıma dedim gel biraz gezelim bi Bakırköy yapalım. Otoparka gittik ama motor çalışmıyor. Biraz marşta zorladım gittikçe ses gitti en son sağ granajın altından dızzztttt diye ses geliyor marşa basınca. Nedendir acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Akü bitik muhtemelen uzun zamandır binmiyorsanız.

Motosikleti
    Shadow 750
    3 gündür çalıştırmamıştım esasen

Motosikleti
    GV 250
    Aküden diye tahmin ediyorum; bir şarj etmeyi deneyin. Öyle de olmazsa akü ömrünü tamamlamış olabilir diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Shadow 750
    Lastik probleminden sonra birde bunula uğraşıcaz anlaşılan

Motosikleti
    GV 250
    MCT demek illa bişeylerle uğraşmak demek. Öbür türlü tadı çıkmıyor.

Motosikleti
    Shadow 750
    Aldığımdan beri tamamen katılıyorum sana hocam. Gezintiye çıktığımın ilk günü benzin hortumu çıktı yanıcaktık bir kıvılcım olsa. 2. gezintimde lastiklerin ve aynaların acil değişmesi gerektiğini farkettim. 3. gezinti kısmet olmadı. Acaba gezintiye çıkmak yerine otoparktamı kullansam

Motosikleti
    GV 250
    İkinci el aldın heralde motoru? Binmeden önce sağlam bir usta bul iyi bir elden geçirsin bence. Durum pek iç açıcı değil gibi sanki.

Motosikleti
    Shadow 750
    Aldığımda gösterdim motoru 300 tl masrafı var dedi usta. Ona görede baya uygun fiyata aldım. Şimdi o masraflar çıkmaya başlıyor heralde. Lastiklerle beraber 500 olacak tabi lastik bulabilirsem bulacak 500'ü.

Motosikleti
    GV 250
    Sen bilirsin tabii de o sorunları halletmeden binmesen daha iyi olabilir, hanımı da artçı alıyorsun heralde. Özellikle lastikler kabaksa bu soğuk havalarda gizli buzlanma da olur, Allah korusun daha ne olduğunu anlamadan kayıverirsiniz.

Motosikleti
    Shadow 750
    Artık akıllandım işten izin alabilirsem servise bırakıcam bakalım ne kadarlık masraf çıkaracak ne kadarı önemli ve acil ona görebütçe elverdiğince yaptıracağım

Motosikleti
    Shadow 750
    Günaydın herkese,
    Dün bujiler değişti, yağ değişti, akü şarj ettirildi, lastikler sipariş edildi. Şimdi büyük ve kör noktası daha az olan, en azından titreşimden etkilenip yönünü değiştirmeyen bir ayna almak kaldı :D Tavsiyeleriniz varsa beklerim.

Motosikleti
    SYM Jet4
    "bygecce"
    sirkeciden mct ye uygun sağa sola dönmeyen uygun fiyatta aynalar bulabilirsin..

Arkadaşlar bu arada çoğu parçayı bulamıyorum yardımcı olun lütfen :=)

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    hocam hangılerını bulamıyorsunuz

Motosikleti
    SYM Jet4
    benzin musluğu, benzin müşürü, buji başı.

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    Alıntı bythemask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam geçen sene benzin musluğunu adanada ki servisten değiştirmiştim.adana cem motor.kargolama filan yapıyorlar mıdır bilemem.

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    mrb arkadaşlar benim motor aküyü şarj etmiyor ama çalışıyor stater arızalı olmuş olsa motor hiç çalışmazdı sorunun regülatör de olduğunu düşünüyorum. sizinde görüşünüzü alıp emin olmak istedim.

ANTHYPATHY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 nasipse olucak...
    Arkadaşlar bana çantada yer alan siyallerin sadece o sarı renkteki kapakları lazım. Eskişehirde bulamıyorum. Yakın zamanda istanbula gelicem. Atatürk sanayi sitesinde özellikle bildiğiniz önerebileceğini< bir yer var mıdır?
    Bu arada motorsikletimle 3000 km yol yaptım daha sorun yaşamadım. sadece Sivrihisara giderken ön lastiğim patladı. O da ilk yolculuğumda başıma geldi biraz korkuttu beni ama direk iç lastiği değiştirince o da sorun olmadı. Sıcakta yama kendisini bırakmış. O yüzden tavisyem ön ve arka iç lastiklerden birer tane bulundurmanız.
    Bir sorum daha var şayet yolda lastiğimiz patlarsa yanımızda taşıyabileceğimiz bu sorunu çözebilecek herhangi bir çözüm var mıdır?

Not:Bu arada yağ değişimini ihmal etmeyin bazı başlılarda 3000 km aynı yağla giden arkadaşları okudumda o bakımdan diyorum.

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    hocam benzin muslugunu orjınal alırsanız altı ay sonra yıne aynısı olacak plastık kırılıyor hemen ıcerısı zayıf ben 13 tl ye ömürlük sistem yaptım bursadan parçacılardan aldım geriye dogru gıdın son sayfadan cıkacaktır resımlerı normal araba parçacılarından temın edebılırsınısz ben oyle yaptım gayet dayanıklı

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:41 ----------

Alıntı bythemask adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayda 454 te resımler var yedek ana depo ıcın t baglantısı bırdew musluk ıkı tarafına aparatlarıyla aldım 13 tl tuttu hepsı araba parçası hıdrolık hprtum falan satan yerden aldım

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı vw.bora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun süredir hiç çalıştırmadığım mct çalışmadı ve vurdurarak çalışıyor marşa basınca akünün gücü yetmiyor bende aküyü söktüm umarım aküyü şarja bağlayınca şarj tutarda akü masrafına girmeyiz durduk yerde benim sizlere sorum aküyü söktük ve uzun bir süre motoru çalıştırmayacağım acaba motorda başka bir arızaya sebeb verirmi uzun süre çalıştırmayacağım için motor kapalı garajda duruyor
    yok sadan abı bırsey olmaz akunu tak jıklenı cek calıstır motor 10dk calıssın kendını toparlasın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler