Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Alıntı kkhakankk adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar 19 mayısta ıspartadan yola cıktım ve antalya-manavgata gittim motorda iki kişi ve artı olarak iki büyük sırt cantasi ve yan cantalar dolu oldugu halde 85-90 km/h la gittim en ufak sorun cıkmadı. toplam 450 km yol yaptım. bir sefer durarak 180 km yolu sorunsuz aldım. yakıtsa km de 100 ytl bence cok ıyıydı. (bu arada elimin üstü cok kötü yandı güneşten )
    Sevgili kkhakankk

Benimde motor 1300 km yi geçti.yakıt aynen dediğin gibi ben shell 100 oktan kullanıyorum.Sanıyorum 10 kuruş diyecektin yakıt için ,benimkide aynı ve çoğu zaman 2 kişi oluyor motorda.

Yanık olayını hiç sorma benim sadece ellerimin üstü kahverengi oldu.İnanılmaz derecede yandı.

Hoşçakal

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Whitedagger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maşallah Hakanz

fusur-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 ie

Balansör

[QUOTE=kasvet]

Bu Arada BalansÖr Hakkinda Kİmse BİŞey SÖylemedİ Hala Bİlen Yokmu ArkadaŞlar

Slm dostum;Balansör hakkın da bu topiğe daha önce naçizhane bişeyler yazdım.Bildiğim kadarıyla bu ekipman 2006 jinlun lar da fabrika çıkışı olarak takılı halde geliyor.Motorun ön alt kısmında ön tekere doğru bir çıkıntı var ve motorun bir parçası olarak görünüyor haliyle,ama diğer motorlarda varmı bilmiyorum,birde sonradan takılan balansörlerin pek sağlıklı olmadığını okumuştum bu site de ama topiği hatırlamıyorum Jınlın yetkili servis inin söylediği kadarıyla kullanıcılar memnun,vibrasyon neredeyse kalmamış Bildiğim
    bukadar umarım yardımcı olabilmişim dir. Sevgi ve saygılar.
    FUSUR-35

levent666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alet parasına gore ıy arkadaşlar daha denecek bişey yok

kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600
    Bu Arada BalansÖr Hakkinda Kİmse BİŞey SÖylemedİ Hala Bİlen Yokmu ArkadaŞlar

Slm dostum;Balansör hakkın da bu topiğe daha önce naçizhane bişeyler yazdım.Bildiğim kadarıyla bu ekipman 2006 jinlun lar da fabrika çıkışı olarak takılı halde geliyor.Motorun ön alt kısmında ön tekere doğru bir çıkıntı var ve motorun bir parçası olarak görünüyor haliyle,ama diğer motorlarda varmı bilmiyorum,birde sonradan takılan balansörlerin pek sağlıklı olmadığını okumuştum bu site de ama topiği hatırlamıyorum Jınlın yetkili servis inin söylediği kadarıyla kullanıcılar memnun,vibrasyon neredeyse kalmamış Bildiğim
    bukadar umarım yardımcı olabilmişim dir. Sevgi ve saygılar.

ilgine teşekkür ediyorum dostum yani yine balansör takamıyoruz anlıcam
    :(

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 ie
    Alıntı kasvet adlı üyeden alıntı

ilgine teşekkür ediyorum dostum yani yine balansör takamıyoruz anlıcam
    :(
    Rica ederim dostum,dediğim gibi ben bu olayı jınlun da gördüm,Mondial için var yada yok diyemiyorum araştırmanlazım,istersen distribitör firmaya bir sor
    belki onlar da yeni modellere takacaklardır,böyle bir durum varsa piyasadaki diğer motorlara da sonradan takılmak üzere yedek parça olarak servislerine verebilirler bu parçaları.
    FUSUR-35

Motosikleti
    bir kaç ustaya sordum bu balansör olayını her makina için özel ayarlı balansör olması gerekiyomuş bakalım bu işin sonu ne oacak

Motosikleti
    mct250 siyah,kawasaki zzr 1100
    dostlar benim motor açıldı iki usta tarafından incelendi ve bir problem bulunmadı ama söylenen şey şu vites atarken depriyafın orfa bir çengel var vites değiştirdikce çengelde dişlileri değiştirecek hareketi yapıyor. işte o çengel şişmiş yada takılı kalmış bir yay tarafından hareketi kontrol edilen bu ufak parçaçık beni öldürüyordu. neyse şimdiki asıl mesele gönderilen yedek parçada daha evvelde söylemiştim uyduruk bşr çonta amacıda mtorun birleşen iki parçasının arasından yağ sızmaması işlevi önemli ama malzeme basit bir şey. onu bile yanlış göndermişler silindir alt kapak çontası doğru ist kapa contası sıkutur contası gödermişter t6ek silindir contası yani.biz usta ile oturduk parçalanan ve yalnış gönderilen bu contayı birleştirdik cizimini çıkardık ve sonrada kesip yenisini yaptık sanayiden aldığımızeski usül conta yapma mazemesini kullandık rulo halinde satılıyor ve bu işi yapmamız bizim 3 saatten fazla zamanımızı aldı ama sonunda yaptık işi garantiye almak içinde her iki kapağada sıvı conta sürdük ve motoru birleştirdik sağoldun dün usta ile motoru birleştirmemeiz bu contayı yapmamız ve montaj 14 saat sürdü gece 11 de işimiz bitti. ama motort malesef bu seferde marş basmadı şimdi yanına gidiyorum ustanın işallah bugün bitirp yollara düşecez bu arada mutlaka herkeste bir sıvı conta olsa çok iyi olur her türlü sızdırmaya karşı çok etkili. bellimi olur bakarsınız yağ sızdırıyorsunuz yada başka birşey bu kerata sizi hiç olmazsa servise kadar götürü hemde içiniz rahat olarak.

tekrar görüşmek dileğimle.

Kazasız mutlu b,r sürüş dileğimle
    Başkalarının düşünceleriyle akıllı olacağıma, kendi adıma deli olmayı yeğlerim.

Tagalar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar uzun bir süreden sonra tekrar merhaba;

Motosikletimi satmaya karar verdim (MCT 250). Motor 2000km'de, 20.07.2005'te alındı. Kazası, çiziği... vs. yok. Sadece daha önceki mesajlarda yazmış olduğum ilk çalıştırmada zor çalışma ve motor ısınana kadar gaz yememe problemi var. Burada işten anlayan bir servis olmadığı için sorunu tam olarak çözemiyorlar. Sizce fiyat olarak ne eder? (Renk gri, yer Kilis)

Motosikleti
    geçen gün arkadal 650 savage aldı kendi motorunuda 2500 ytlye sattı
    ama satarken eşe doste satarsan daha rahat satıyosun tabı motorun problemi yoksa
    iyi satışlar

baylar bayanlar cuma günü sevgili mct mle bursaya gitmeyi düşünütorum umarım geri gelebilirim
    bu arada pazartesi a2 me kavuşacam umarım bu arada ebelenmem

Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650 ie
    Kasvet;Hayırlı yolculuklar dilerim,yolun açık,rüzgarın bol olsun .Dikkatli ol.
    FUSUR-35

Kasvet Slm

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Arkadaşlar ben zealsun 150-19 alıcaktım ama buda fena değilmiş gerçi param yetmiyor ama 2.elini alabilirim sizce ne yapayım motordan anlamıyorum parayı çok zor denkleştirdim haliyle en iyisini istiyorum şimdi siz benim yerimde olsanız ne yapardınız ama sakın siz 250mct kullanıyorsunuz diye kötüde olsa öneririm mantığında yaklaşmayın iyi günler dilerim.

kkhakankk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MCT250
    Bu motora bu bölümdeki herkes biniyo sanırım sorun yaşıyanda yok bende senın gıbı ıkıncı el aldım tercih sebebimse 250 cc olması. 150cc motor alıcana bunu al pişam olmazsın emin ol ben cok memnunum. bak hazır arkadaşda satıyo bence hemen pazarlığa oturun. ben 2300 aldım ve bu fıyat bence ıyı fıyat ama ben alırken ötv ye zam gelmemişti

Motosikleti
    SLM DOSTUM HOŞGELDİN

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Herkese selam ....

Uzun oldu yazamadım epeydir..
    Umarım herkesin keyfi yerindedir, motorların da aynı şekilde

19-20-21 Mayıs Urla ' da MotoFast e takıldık arkadaşlarla...garip bi şekilde denk geldi artık o haftasonuna özel bekar kalınca bana da tam uydu program olarak..

Genel olarak bakıldığında beklediğim kadar üst seviyede olmamakla ; kamp alanının ve motoparkın kötü olmasıyla beraber yine de aynı ruhu taşıyan insanların biraraya gelmesi gerçekten hoştu...

Fotoğraflarını paylaşmak istedim sizlerle...

Krosçuların köşesi..KTM standı...

İki efsane bi arada...Africa Twin ve Transalp

Polaris Phoenix ATV...burada off-road için özel bir parkur tasarlanmış ve ben bu gördüğünüzü 30 dk kadar kullandım o pistte...hiç birşey demiyorum ..keyiften ölcem zannettim..mutlaka ve mutlaka deneyin ama illa ki bozuk yolda, dağda tepede..düz yolda hiç bişi anlamazsınız...

Enduro da son nokta gerçekten...KTM..mükemmel işçilik, mükemmel bileşen ve parçalar...fiyatı da öyle ..17000 Euro...
    Oradaki arazi ve yol şartlarını görünce hani böyle Enduro ya kaymak aklımdan geçmedi diil...

Nefis çalışılmış, tablo gibi bir Harley Sportster...ama çok güzeldi...

Far ve amortisör birleşimi ve işçiliğe dikkatinizi çekerim...mükemmel...

yamaha V-max....tam bir tarz makine..gerçekten makine...tekerlekli motor...
    bütün sınıflardan birşeyler var..Cruiser, naked, Sport....

Gerçek bir AŞK fotoğrafı...tamamen simultane çekilmiştir...
    Makineyi gözünüz ısırıyo di mi bi yerlerden
    Evet, bizim sıpaların kopyalandığı BMW' nin efsane 1200 lük cruiser' ı...
    Muhteşem..hiç bişi diyemiyorum....

Eh bu da naçizane ben...Urla ya hareket etmeden önce güneşleniyoruz...arkamda bayrağımız..hava güzel..deniz , Karşıyaka arkamda...

Arkadaşlar, fotoğraflar çok ii diil ama yine de sizlerle paylaşmak istedim...

Selamlar, sevgiler...kazadan beladan uzak, keyifli sürüşler herkese...
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Süper fotolar eline sağlık...

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    merhaba arkadaşlar. uzun süredir yazılarınızı takip ediyorum. ama yeni üye oldum. ayrıca motorumdan çok memnun olduğumu belirtmek isterim.
    hepinize kazasız sürüşler dilerim.

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650

Hoşgeldin...

Alıntı GÖKTAX adlı üyeden alıntı
    merhaba arkadaşlar. uzun süredir yazılarınızı takip ediyorum. ama yeni üye oldum. ayrıca motorumdan çok memnun olduğumu belirtmek isterim.
    hepinize kazasız sürüşler dilerim.
    Dostum, hoşgeldin aramıza...
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

Tifosi12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    herkese selam, ist/bostancıda oturuyorum,, bende 1 ay önce aldım motorumu, göztepedi moto-rs in ustasından aldım, aldıktan sonra sadece buji değiştim, bu topicteki bütün yazıları okudum, bende alet takımı yok onu acilen temin etmem lazım,, bide süper modifikasyon yapmışsınız, sevpa yla konuştum koruma demiri taktıracam ancak sizden geniş tabanlı ayaklık ve depo boyama veya stickerlarını nerden bulabileceğim konusunda yardım istiyorum..
    [B][SIZE="2"][COLOR="Red"]DİDİ[/COLOR][/SIZE][/B]
    "BAĞIMSIZLIK VE HÜRRİYET BENİM KARAKTERİMDİR.."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler