Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Akü bitmiştir muhtemelen. Arada bir çalıştırmak gerekiyor. Marş basarken can çekişir gibi bir ses varsa dediğim tabii.
    Aynen öyle lycantrophic kardeşim ilk marşın sonuna doğru can çekişir gibi bir ses çıkarıyor daha hiç marş almıyor. Şarj ederek kurtarabilir miyim aküyü ya da vurdurup çalıştırınca yeniden şarj eder mi kendisi? Yoksa yeni akü mü almak lazım:S
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Şarj edilebiliyor olması lazım, gerçi bana oldu bir iki kere de mondial servisine götürmüştüm, onlar da değiştirelim bu şarj olmaz diyip çıkıyorlar parça değiştirelim de para kazanalım diye baktıkları için. Tanıdık usta varsa ona götür rica et ya da kendin bağlayıp şarj edebilirsen bir dene. Vurdurarak çalışıyor motor; üçüncü vitese alıp ittirirken ya da yokuşaşağı bir anda debriyajı bırakıp gazı veriyorsun alıyor çalıştırmak lazım olursa eğer.

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Şarj edilebiliyor olması lazım, gerçi bana oldu bir iki kere de mondial servisine götürmüştüm, onlar da değiştirelim bu şarj olmaz diyip çıkıyorlar parça değiştirelim de para kazanalım diye baktıkları için. Tanıdık usta varsa ona götür rica et ya da kendin bağlayıp şarj edebilirsen bir dene. Vurdurarak çalışıyor motor; üçüncü vitese alıp ittirirken ya da yokuşaşağı bir anda debriyajı bırakıp gazı veriyorsun alıyor çalıştırmak lazım olursa eğer.
    Saol kardeşim, ankarada ki mondial servisle işim olmaz hiç. Dediğin gibi nasıl kitlesek diye bakıyorlar. Vurdurup ustama götüreyim o halletsin.
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Evet bana da olmuştu, servise gitmiştim değiştirmişlerdi

---------- Post added at 17:01 ---------- Previous post was at 16:58 ----------

Alıntı sdemirpau adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam benım mct yı satmayı dusunuyorum bütün bakımlarını kendım yaptım 11000 km de son uc ayda 3 000 km yol yaptım cıkan sorunları yenı parcalarla hallettım biraz titiz bır motorcuyum elim yatkın oldugu ıcın sevıse verecegım parayla daha cok bakım yaptım tam ıstedıgıım kıvama geldı ama maddı sıkıntılar ıcın motoru satmaya karar verdım
    İlan verdin mi hocam

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Alıntı samsam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MCT ile Kymco CK125 karşılaştırması yapma elma ile armut karşılaştırması olur.
    evet öyle farkındayım ama öğrenciyim o yüzden çok masraf ta istemediğim için soruyorum yoksa ben cruiser hastasıyım zaten bu fiyata şekli en güzel cruiser olduğum yerde de mondial servisi var hemen dibimde küçük biyer burası ama var tamam tipini gerçekten severek kullanırım her türlü bakımınıda yaparım ben bu şekilde kullandıktan sonra beni yarı yolda bırakırsa bütçemi aşan olduk olmadık problem çıkarırsa da ilk motorum sonuçta deneyimsizim sıkıntıya dönüşebilir

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun masrafı biraz fazla olabilir; sonuçta çin malı motor. Yakıt tüketimi de 125liklere göre daha fazla. Daha çok keyif için alınabilecek bir motor bence mct; kullanışı çok rahat olduğu için. Yamaha ybr 125'e bak sorun çıkarmayacak bişeyler arıyorsan; yakıt tüketimi de daha uygun olur. Kymco için de forumda kendi başlığına yaz ordan daha iyi yardımcı olurlar. Ama şahsen ben alacak olsam Ybr 125 alırım.
    ybr çok yüksek km var ona güvenemiyorum 100 km de yaktığıda en fazla 1-2 lt fazla olur oda tamam ama ben en çok masraftan korkuyorum yoksa ben tipini çok sevdim oturaklı zaten cruiser istiyorum ama dediğim gibi masrafı çok problem olacaksada(tabiki hor kullanmayıp düzgün baktıktan sonra) ne yapalım diyeceğim

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Cruiser istiyorsan, benzin yakmasını da çok dert etmiyorsan MCT al kullan madem. Yedek parçası çok pahalı değil sonuçta. Birtek tel jantlara çok masraf ettim değiştirip çelik jant taktırdım; gerisi 10 lira 20 lira. Düzgün bakınca, düzgün bir de usta bulabilirsen fazla sorunu çıkmaz. Tipini seviyorsan cruiserın MCT güzel bir tercih bence. Mondial servislerinden de uzak dur MCT alırsan eğer, hepsi adam kazıklamaya çalışıyor; dürüst, işini bilen Mondial servisine denk gelmedim.

Motosikleti
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cruiser istiyorsan, benzin yakmasını da çok dert etmiyorsan MCT al kullan madem. Yedek parçası çok pahalı değil sonuçta. Birtek tel jantlara çok masraf ettim değiştirip çelik jant taktırdım; gerisi 10 lira 20 lira. Düzgün bakınca, düzgün bir de usta bulabilirsen fazla sorunu çıkmaz. Tipini seviyorsan cruiserın MCT güzel bir tercih bence. Mondial servislerinden de uzak dur MCT alırsan eğer, hepsi adam kazıklamaya çalışıyor; dürüst, işini bilen Mondial servisine denk gelmedim.
    ben sadece okula gidip gelirken bide ufak tefek işlerde kullanıcam o yüzden benzini dert etmiyorum uzun yolda da çok aşırı fark olacağını düşünmüyorum 1-2 lt dir diye tahmin ediyorum oda rahatlığına değer der geçerim sonuçta 250 lik bi motor 125 le bir olmaz galiba ben 10.000 nüfuslu bi ilçedeyim buradada zaten bi tane tamirci var

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Yakıt dediğim gibi 100 KM 4-5 LT

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    ılan vermedım burada satarsam gıdecek otekı turlu maddı sıkıntımı halledersem satmayacagım canavar gıbı oldu cunku motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

ben 150 lılık kullanıyordum mondıal yakıt 100 km de 10 lıraydı ama mct neredeyse katlıyor 1-2 litrelık durum degıl bıraz fazla ögrenciysen japon daha ıyı olur bende ögrencıyım 150 lık de kullandım aradakı farkı bılıyorum

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Evet yakıtı hesapla, örnek vermek gerekirse ford fiesta ile mercedes S500 kıyaslaştırıyorsun,

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sdemirpau ne kadar istiyorsun mct ye

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Mehmet Ali

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69889703/detay

Sen buna mı bakıyorsun abi ?

Motosikleti
    Mehmet Ali

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...69889703/detay

Sen buna mı bakıyorsun abi ?
    yok ona hiç bakmadım şuna baktım bi ara

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...63844952/detay

ve kymco olarakta şuna bakmıştım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...62283822/detay

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Dostum benim kararımı soracaksan

Kymco al, öğrenci adamsın MCT senin ilk motorun olmasın, eğer çalışan olsan direk al derim ama dediğin gibi öğrenci adamın bütçesi kısıktır, istersen Agilty var 125 onada bakabilirsin, ben ilk Agility 50 ile başlamıştım tadı damağındadır. Veya alacağın MCT yi iyi araştır, ben 40.000 de aldım MCT yi ama temiz , Sakarya Motor derneği başkanında aldım, 4-5 ay araştırdım

Motosikleti
    Ya öğrenciyim aynı anda çalışıyorum ama aylık gelirimin ne olacağı belli olmuyo şimdi kymco da çekincem yok alırsam sağlam olacak biliyorum ama işte allah kahretmesinki bi cruiser sevdam var

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Dostum Sakarya da adım atsan motorcu servis tamirci vs. senin orada 1 tane var diyorsun, MCT den anlamaz ise ne olacak, sen KYMCO al, ,
    -

Motosikleti
    Dostum Sakarya da adım atsan motorcu servis tamirci vs. senin orada 1 tane var diyorsun, MCT den anlamaz ise ne olacak, sen KYMCO al, ,
    -
    Peki sence ilandaki kymco nasıl

yada bu motor hakkında bi bilgin varmı

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...64438419/detay

Motosikleti
    SYM GT EVO 250 İ
    Bence ilandaki Kymco güzel, diğer arkadaşlarda detaylı bilgi verir, Kymco istersen Kymco başlığına sor buralarda pek bilen çıkmaz gibi, 150 MR için de başlık var oraya sorabilirsin, ama benim şahsı fikrim Kymco dan yana çünkü ilk motorun olacak benimde ilk motorum Kymco idi

Motosikleti
    Bence ilandaki Kymco güzel, diğer arkadaşlarda detaylı bilgi verir, Kymco istersen Kymco başlığına sor buralarda pek bilen çıkmaz gibi, 150 MR için de başlık var oraya sorabilirsin, ama benim şahsı fikrim Kymco dan yana çünkü ilk motorun olacak benimde ilk motorum Kymco idi
    çok teşekkür ederim ilgilendiğin için

wldnsxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Beyler benim motorun ayaklıgının oldugu yerde 3cm karelik bir alan sürekli yaglanıyor sizce nereden akıyor bu yag?
    Motor sevdası başladı hadi hayırlısı bakalım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler