Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    davutdavut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda rebel 250
    mondial 250 mct arka amotisör lazım.yardımcı olursanız sevinirim

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

sim arkadaşlar ben sitenize yeni katıldım
    adm davut erkan bana yardımcı olursanız sevinirim
    mct 250 nin arka amatisörü lazım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

sim arkadaşlar ben sitenize yeni katıldım
    adm davut erkan bana yardımcı olursanız sevinirim
    mct 250 nin arka amatisörü lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mondialin kendi sayfasından siprariş verebiliyorsun

Motosikleti
    honda rebel 250
    beycıvan arkadaşım balıkesire gelirsen görüşelim selamlar

arkadaslar benim motorda bi sıkıntı var çözemedim şu an hareket etmediginden servisede götüremiyorum biri yardımcı olursa sevinirim . sıkıntıi, su an elektriksel hiçbir aksam çalışmıor akü dolu baktım, sigorta patlamamış , ama ne sinyal ne far ne stop ne de marş hiçbiri çalışmıyor su an da . hatta sigortayı çıkartıp düz bağladım ondada hiç bir tepki alamadım motordan ama sigorta normalinden biraz yüksekmiş normalde 25v 25a olması gerekrken benm kullandıgım 30v 30a di bunun yaratablcegi sorunlar hakkında biri bilgi verebilirmi ? motorun başka bi sigortası var mı ? yada beyin yanma ihtimali varmı ? biri yardım ederse bana bu konuda çok sevinirim .

Koparal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 cc - Vespa PX 200
    merhaba.senin motorun sorunu, debriyaj manetinin altında küçücük bir swiç (düğme gibi birşey)var 2-3 liralık birşey onu değiştir.Tüm elekriği kesen lanet bir parçadır. .Bütün suç onda..Kolay gelsin.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    davutdavut arkadaşım aslında dün savaştepeye gittim balıkesirden geçtim ancak mesajını yeni gördüm forumu takip eden kardeşlerimiz bilirler yeni çocuğumuz oldu eskisi gibi giremiyorum somada motorumun satışını verdim o nedenle gitmiştim sizde bandırmaya gelirseniz beklerim telefonumu 507 349 61 93 kaydedin görüşelim. memduh28 dostum şimdi sinyaller farlar normalde kontağı açtığında yanması lazım kornan basar mesala.ayaklıktaki devre kablosu bazen eksoza değer motorun elektriğini keser kontrol edersin sorunu çözüncede yaz. Malesef bazı kardeşlerimiz telefon ediyor ta urfadan izmirden ordan burdan yarım saat telefonda zaman ayırıyorum sorun hallolsun diye k,imi yolda kalmış kimi lastik inmiş "arkadaş sorunu ve çözümünü foruma yaz herkes istifade etsin diye" işi görüldümü tamam eyvallah etmiyor. Olmuyor yani böyle.Burası işi görüldümü ilgi alaka kesilsin diye sadece soru yöneltip cevap alınan bir yer değil ki paylaşım alanı.saygılar herkese.

Motosikleti
    honda rebel 250
    beycivan arkadasım allah analı babalı büyütsün. sanayide dükkanım var. haberleşseydik buluşurduk.selamlar

s.a arkadaşlar benim size bi sorum olucakdı ben yarın itibariyle bi motor alıcam 250 mct yalnız konuşma esnasında arkadaş ilginc bişi soyledi kafam da takılmadı degil hani bu motorlar 5 vitesi otomatik kendi geçer bellli bi hızdan sonra diye bonun bi dogrulugu varmıdır acaba

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    BySanal arkadaşım benim tecrübem az ama soruna cevap vermek için yazıyorum. mct otomatik vites değildir. debraja basmadan vitesi arttırmadan vites yukarı çıkmaz. arkadaşın şanzımanında bir sorun varsa bunu demiş olabilir. misal debraj kaçırıyordur vites kendi kendine değişiyordur.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Aslında tam söylediği sözü net olarak yazsan sana ya " o motordan da sahibinden de uzak dur " veya " arkadaşı uğur mondial firması kesin bu ar-ge çalışmasından ötürü ödüllendirir " derdim tabi şu gerçek bu motorun hiç bir vitesi debriyajı sıkmadan geçmez. Bazı arkadaşlarda huy var hiç debriyajı sıkmadan direk ayağıyla vitesi aşağı yada yukarı kaldırıyor sonra burda bize benim motor neden yağ kaçırıyor neden keçeler aşınıyor bujiler neden karardı diye soruyor.Arkadaşlar motorun tasarım üretim ve kullanımına yönelik her türlü kullanım o motor için bir gereksinimdir. Debriyajı kaçıran motor yakıt tüketimi artar bayırda yığılır çekişi düşer ilk kalkış anında yolda düzgün uzamaz. Eğer o arkadaş 5 nci vitesteki bir sorunu makinenin kendi özelliği yada iyi bir şey gibi yedirmeye çalışıyorsa "balık baştan kokar" misalı uzak durmak lazım. Davut kardeş sanayideki dükkanı tarif edersen ben önümüdeki pazar balıkesirde atışlara geleceğim arar görüşür tanışırız. Forumdaki herkese selamlar havalar soğudu motorda mont kask dizlik ihmal etmeyelim bayramda sürekli araba kazaları dinliyoruz en o kadar motor kazası olmuştur.dİKKAT etmek lazım.

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    MERHABALAR ARKADASLAR ARANIZA YENI KATILDIM ÖNCELIKLE SUNU BELİRTMEK İSTİYORUM BENZİN MUSLUGUNUN YENİSİ 55 LİRA VE ALTI AY SONRA PLASTIK OZELLIGINI KAYBEDIYOR VE MUSLUK GÖREVINI TAM YERINE GETIREMIYOR BUGUN O KONUDA ACIL BIR ÇÖZUM URETTIM BURSADA BIR KAC MOTORCU DOLASTIM VE UYGUN BIR SEY BULAMADAM ORJINALI DE 6 AY SONRA AYNISI OLACAGINDAN DEMIR BIR MUSLUK BAKTIM BURSADA ITFAIYENIN ARKASINDA BIR ARABA YEDEK PARCACISINDAN ALDIGIM EKIPMANLARLA SORUNU GIDERDIM SU AN ICIN SORUNSUZ GORUNUYOR
    benzin muslugunun motorun ustunde uygulanmıs halı yarın kısmetse yayınlacagım
    [IMG][/IMG]
    karbüratör conta degısımı .. karburator contası zamanla görevını yapmıyor yıne motorcularda bulamadıgım ıcın araba contacısından conta alıp kesıp uyguladım

buda benım eskı macıt yenısının resımlerı yakında gelecektır herkese hayırlı gunler

Motosikleti
    honda rebel 250
    selam beycivan kardeş benim dükak 2 kapı girişinde halk bankasının sırasında 5 dükan kaportacı davut diye sorarsan gösterirler telefon edersen karşılarım pazargünü kapalı oluyoruz telefon et gelirken buluşalım selamlar görüşmek üzere

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Çok teşekkür ederim elbette geldiğimde uğrarım bir çayınızı içerim bende sizler bandırmaya beklerim.herkese saygılar

alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    merhaba muhtemelen arkadaş ileri sürüş derslerinde anlatılan debriyajı sıkmadan vites değiştirme ile ilgili birşey demiş olabilir yoksa otomatik değil şanzıman.debriyajsızda değiştirebilirsin ama tecrübe gerektirir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7/detay/#close
    bakabilirsin temiz

mertun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    MCT nin sorunları tek tek halledersen anca biter
    Evil 9 MK Turkey President : Mert Martı No Matter What You Ride!

sdemirpau - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey 125 sport geçiçi
    arkadaşlar bursa'da besyoldakı sevinç motorsiklette sordum arka dişli 31 li var 26 tl mondial mct için kafama yattı manifolt takımını mondıalın lisanslı bayısınde bursa gençoman ptt karsısında 38 tl ye aldım sag kumanda 14 tl ye geldı benzın muslugu 55 tl cıvarında dedıler onu kendım arabalarda kullanılan bır muslukla hallettım denedım muslugu herhangı bır eksıgını göremedım cekısten dusme olmadı

sefademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    slm arkadaşlar benim marşa basınca kır kır sıyırıyomuş gibi bir ses var dolayısıyla zor çalışıyo ustanın biri marş rublesindendir dedi 75 tl miş fısssss 30 tl de işçilik alıyomuş yemedim nerden bulurum bu rubleyi nette baktım yok napabiliriz.........

Merhaba arkadaslar. Mct kullanmasamda Kt kullanicisiyim ve size kisa bir sorum olacakti Kt basliginin olmadiginin farkindayim fakat bizim baslik olu o yuzden idare edin kusura bakmayin. 1. Konyada yasiyorum ve buralar baya bir soguk o yuzden akum bitiyordu. 2 hafta once serviste sarj ettirdim fakat bugun sabah yine bitti. Motorda sarj ediyor akumde daha 8 aylik bende aku boyle giderse mahvolacak endisesiyle akumu soktum. Fakat kablonun birini cikaramadim bende onu kestim. Birini kesince digerinide kestim. O kablolar bana problem cikartirmi ? Sonucta akuye baglanan kablolari ne yapacagimi bilmedigim icin oylece biraktim. 2. Surekli ayaktan mars etmek motora yada marsa zarar verirmi, yada surekli ayaktan mars yapilirmi ? Sonucta elektrik olmayince mecburen yapiyoruz. Simdiden tesekkurler farkindayim cok tecrubesizim bu konuda aydinlatirsaniz sevinirim. Saygilar.

Bir sorum daha olacak. Motorsikleti akusuz kullanmak elektrik tesisatina zarar verirmi ? Yada lambalara falan zarar verirmi ? Yanma tehlikesi olurmu ? Lutfen yardimci olun binmekten cok korkuyorum.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    2011 çıkışlı mct buldum kilometresi çok düşük. 4 litre 100 km benzini fazla da olsa hız ve güç bakımından beni tatmin eder gibi. 0 km ybr almayı düşünürken yakıtının fazlalığına rağmen aklımı çeldi. servise çok uğratır mı? ne dersiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler