Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Aliçooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Styleoscar kardeşim bugün yaptığım incelemeler sonucu benzin hortumlarından birinin delindiğini fark ettim. Gittim bir metre hortum aldım değiştirdim. Artan hortum da yedek oldu:D Nihayi sonucu yarın göreceğim. Eğer başka yerden kaçak yoksa sorun çözülmüş olacak. Sana ilgin için çok teşekkür ederim kardeşim...

tespit edebilmene sevindim kardeş, herşey istemekle alakalı.. yeterki '' yapacağım '' de gerisi geliyor zaten..benden çok teşekkürü kendin hak ediyorsun
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaşlar. ben ankaradan fatih. elimde geldiği kadar bu başlığı okumaya çalışıyorum.
    boyum 1,88 kilom 100. şehir içinde kullanmak için bir motor bakıyorum.
    bu mct nin tipi hoşuıma gidiyor. ücreti de makul. sizce bana uyar mı? bisiklet gibi kalır mı? birde en çok ne arızası çıkarır. kanunide yedek parça sorunu var. bunda olurmu.
    yardımlarınız için teşekkürler.

Baelmoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 , Suzuki XF 650 Freewind
    Alıntı drsteel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. ben ankaradan fatih. elimde geldiği kadar bu başlığı okumaya çalışıyorum.
    boyum 1,88 kilom 100. şehir içinde kullanmak için bir motor bakıyorum.
    bu mct nin tipi hoşuıma gidiyor. ücreti de makul. sizce bana uyar mı? bisiklet gibi kalır mı? birde en çok ne arızası çıkarır. kanunide yedek parça sorunu var. bunda olurmu.
    yardımlarınız için teşekkürler.
    Kardeşim benim boy 185 kilo 108 falan kesinlikle bisiklet gibi falan olmaz.

baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bende motoru yeni aldım neler yapabilirim şimdi bu motora 70-80 km den sonra bi titreme geliyor motora engelliye bilirmiyiz koruma demiri vs takılı değil yarın taktırıcam birde ön siperlik istiyorum ama genişce bişeyler arıyorum önerilerinizi bekliyorum.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    arkadaşlar bu benzin akıtma sorunu bütün mct lerde var. akıtmayanlar şamandırası kalkık olanlardır ancak fazla kalkık olunca da devir yükseldiginde benzin yetmiyor başka bi deyişle benzin akıtan motor 120 yapar benzin akıtmıyor diye sevinen arkadaş ta 110 la gider. benim bilgim bu yanlış dogru tartışılır. benim motorumu sorarsanız teki arada bi akıtıyor teki hiç akıtmıyordu akıtmayanı akıtır hale getirdim şimdi ikiside arada bi kaçırıyor tahliyenin uçlarını kapattım akma olayını çözdüm on günde onbeş günde birde tahliyeleri açıp temizliyorum tık yok. tahliyeyi kapatmanın zararı var mı? bende bilmiyorum

---------- Post added at 21:19 ---------- Previous post was at 21:17 ----------

güçten biraz fedakarlık yapıp arka dişliyi 30 t yaparak titreşim olayını çözebilirsin

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tahliyenin uçlarını kapattım akma olayını çözdüm on günde onbeş günde birde tahliyeleri açıp temizliyorum tık yok. tahliyeyi kapatmanın zararı var mı? bende bilmiyorum
    güçten biraz fedakarlık yapıp arka dişliyi 30 t yaparak titreşim olayını çözebilirsin
    benim fikrimi sorarsan iyi birşey değil yaptığın.. çünkü tahliye borusunun amacı bu zaten..fazla benzini atmak..

ayrıca 30t dişliyi de uzun yolda kullanılmayacaksa da tavsiye etmiyorum..motorunuzun çekişi düşüyor..bu da trafikte olumsuz yönde etkiler sizi.. 32t en idealidir..

tekrardan yazayım titreşimi azaltmak için yaplıacak en iyi şey; motor bloğunun şasiye bağlı civatalarının altına kauçuk conta koymak olabilir.titreşimi emeceğinden baya etkiler

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    arkadaşlar bu mct motoru hangi motorun klonu aynısı skygo,ramzey,truva gibi motorlarda da var.Bu tip motorlara sahip en iyi motor mct'ymiş diyorlar.Bu en iyi olma durumu nereden geliyor.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu mct motoru hangi motorun klonu aynısı skygo,ramzey,truva gibi motorlarda da var.Bu tip motorlara sahip en iyi motor mct'ymiş diyorlar.Bu en iyi olma durumu nereden geliyor.
    ramzey ve mondial 2 si birbirine eşit derecede yakındırlar..diğer markalar hakkında bir fikrim yok.. en iyi yönü ise rutin parçalarının diğer markalara kıyasla rahat bulunabilmesidir..

genel olarak yukarıda saydığın motorların yapıları hemen hemen birbiriyle aynı sayılır..

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Teşekkürederim

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı RamonRojo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürederim
    ne demek hemşerim kafana takılan birşey olursa sorabilirsin özelden falan

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Styleoscar kardeşim merhaba. Hortumları değiştirdim ama hala benzin kaçırıyor :S en sonunda derdini anlamak için mondial servise götürdüm. Karbüratörde contalar varmış oradan kaçırıyor dedi(resimleri ekliycem). Bir de iki tane vida gösterdi onlarında değişmesi gerekiyormuş. TÜm bunlara işçilik60 tl(karbüratörü sökmek zormuş) malzeme 50 tl olmak üzere 110 tl istedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:49 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images...1284kopya.jpg/
    http://imageshack.us/photo/my-images...1285kopya.jpg/

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:51 ----------

Kırmızıyla daire içine aldığım yerlerde benzin oluyor üst kısmında hiç benzin olmuyor. Ustanın tam söylediği ise motor dururken benzin kaçırdığı için tahliyeden kaçırıyormuş benzini. Bunun sebebi ise resimde gördüğünüz kısımda conta varmış onların değişmesi gerekiyormuş ve resimde işaretlediğim vidaların değişmesi lazımmış.
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Styleoscar kardeşim merhaba. Hortumları değiştirdim ama hala benzin kaçırıyor :S en sonunda derdini anlamak için mondial servise götürdüm. Karbüratörde contalar varmış oradan kaçırıyor dedi(resimleri ekliycem). Bir de iki tane vida gösterdi onlarında değişmesi gerekiyormuş. TÜm bunlara işçilik60 tl(karbüratörü sökmek zormuş) malzeme 50 tl olmak üzere 110 tl istedi.

Kırmızıyla daire içine aldığım yerlerde benzin oluyor üst kısmında hiç benzin olmuyor. Ustanın tam söylediği ise motor dururken benzin kaçırdığı için tahliyeden kaçırıyormuş benzini. Bunun sebebi ise resimde gördüğünüz kısımda conta varmış onların değişmesi gerekiyormuş ve resimde işaretlediğim vidaların değişmesi lazımmış.

fotoları açık göstereyimde diğer arkadaşlarda görsünler..

şimdi karbüratörü sökmek biraz dertli iş evet ondan işçilik alması normaldir..sorun tespiti de bence de dediği gibi görünüyor..alt taraftan başka türlü kaçırmaz..
    ben yapabilirmiyim sorusuna cevap isteyeceksin büyük ihtimal.. yapabilirsin ama dikkatli olman ve ayrıca parçaları temin etmen gerekir..karbüratörü sökmek için uğraşacaksın biraz..vida olarak değilde daha çok şasiden çıkarması uğraştırıyor biraz..

parça konusunda da az önce mondialin sitesine baktım ama karbüratör grubunda bulamadım contayı..sadece karbüratörü satıyorlar..biraz araştırmak gerek..en azından parçaları ucuza getirebilirsen daha az maliyetli olur..

ayrıca usta sadece conta ve vidamı değişecek dedi ? evet ise , bir conta fiyatının o kadar yüksek olma ihtimali yoktur bence..

birde sende ayrıca kontrol ettin dimi o vidaları ? gevşek olup olmadığı konusunda..

Motosikleti
    Gelecek
    Evet kardeşim kontrol ettim ama aradan kaçıyor kırmızı ile yuvarlak içine aldığım yer benzin oluyor üst tarafı kuru. Götürdüğüm usta mondial servisi idi sanırım elinde var conta, iki conta lazımmış 20+20 40 lira dedi contalara kardeşim. Birde manifold mu manifold contası(öyle bişi var mı bilmiyorum) mı dedi onun çürüme ihtimali de varmış. Ona da bakılması lazımmış. Bir kere sökülürken görsem tornavida tutabiliyorum çok şükür:D Ama hiç bilmeden kurcalamak doğru mu bilemedim...

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Evet kardeşim kontrol ettim ama aradan kaçıyor kırmızı ile yuvarlak içine aldığım yer benzin oluyor üst tarafı kuru. Götürdüğüm usta mondial servisi idi sanırım elinde var conta, iki conta lazımmış 20+20 40 lira dedi contalara kardeşim. Birde manifold mu manifold contası(öyle bişi var mı bilmiyorum) mı dedi onun çürüme ihtimali de varmış. Ona da bakılması lazımmış. Bir kere sökülürken görsem tornavida tutabiliyorum çok şükür:D Ama hiç bilmeden kurcalamak doğru mu bilemedim...
    hmm anladım..tam hatırlamıyorum çift conta olup olmadığını ama çift ise fiyat normal gibi..işçilikte alması normal biraz uğraştırıyor çıkartıp takması çünkü..aslında yapabilirsin ama biraz sabırla uğraşman gerekecek ve karbüratörü açtığınde kesinlikle birşeye dokunmaman (karbüratörün içindeki ekipmanlara vb ) ve contayı sıfıra sıfır yerleştirmen gerekir..yoksa gene kaçırır..

ayrıca manifolt borusu dediği karbüratöre giden olabilir , senin yukarıdaki fotonun birisinde görünüyor zaten karbüratöre bağlanan o boru..

eğer bundan bahsettiyse zaten bakınca az çok anlarsın...çürümekten daha çok çatlak oluşur.. çatladığındamotorun karbüratöre gereğinden fazla hava girer ve motorun çekişi düşer fazla yakmaya başlar..

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    İnsafsız bunlar. Karbüratörü sökmek dağıtmak parçasını alıp takmak monte etmek en fazla 1 saatini alır.Kendilerine iş çıkarmayı bu tamirciler kadar ustalıkla becerebilen başkasıda yok.Kabüratörün muhadili 120 tl.Nasıl oluyorda 110 tl alıyorlar.El yordamı iyi olan birisi söker takar ama ilk defa bulaşacak kişi kesinlikle karbüratörü ıskartaya ayırır.Karbüratörün ekleme yerlerinde sürekli keçe-plastik karışımı bir conta olur.normalde aşınmaz yada kopmaz.Ancak kurcalamadan mütevellit ezilme yada deforme olabilir. Hava ayar vidası ve benzin tahliye vidalarını çok yumuşak gevşetmek ve sıkmak gerekiyor. Forumdaki kardeşlerime birde güzel bir haber duyurmak istiyorum dün saat 15:30 itibariyle doğumunu beklediğimiz kız evladımız normal bir doğumla dünyaya gözlerini açtı.Adını Nisa Nur koyduk. Sık sık telefonla soran burdan mesaj atan arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum Allah herkese nasip etsin olanlarında ömürlerine hayırlar versin.Artık uykusuz geceler Beycivan kardeşinizin kapısına dayandı.Herkese saygılar.

Motosikleti
    Gelecek
    Beycivan abi hayırlı uğurlu olsun. Allah analı babalı büyütsün:D

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    allah analı babalı büyütsün. hayırlı olsun

ugurapay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Beycivan kardeşim hayırlı uğurlu olsun Allah analı babalı büyütsün
    Önce anasına babasına daha sonra vatanına milletine hayırlı bir evlat olmasını Allah nasip etsin.
    Ne olacak Bu Türkiye nin ve Tekstilin Hali http://www.apaydinmakine.net

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsafsız bunlar. Karbüratörü sökmek dağıtmak parçasını alıp takmak monte etmek en fazla 1 saatini alır.Kendilerine iş çıkarmayı bu tamirciler kadar ustalıkla becerebilen başkasıda yok.Kabüratörün muhadili 120 tl.Nasıl oluyorda 110 tl alıyorlar.El yordamı iyi olan birisi söker takar ama ilk defa bulaşacak kişi kesinlikle karbüratörü ıskartaya ayırır.Karbüratörün ekleme yerlerinde sürekli keçe-plastik karışımı bir conta olur.normalde aşınmaz yada kopmaz.Ancak kurcalamadan mütevellit ezilme yada deforme olabilir. Hava ayar vidası ve benzin tahliye vidalarını çok yumuşak gevşetmek ve sıkmak gerekiyor. Forumdaki kardeşlerime birde güzel bir haber duyurmak istiyorum dün saat 15:30 itibariyle doğumunu beklediğimiz kız evladımız normal bir doğumla dünyaya gözlerini açtı.Adını Nisa Nur koyduk. Sık sık telefonla soran burdan mesaj atan arkadaşlarıma da çok teşekkür ediyorum Allah herkese nasip etsin olanlarında ömürlerine hayırlar versin.Artık uykusuz geceler Beycivan kardeşinizin kapısına dayandı.Herkese saygılar.
    abi allah analı babalı büyütsün insallah oda babası gibi iyiliksever candan insanlara örnek olan biri olsun

Motosikleti
    MCT 250
    Allah analı babalı büyütsün,hayatı boyunca ıyılerle karşılaştırsın

---------- Post added at 22:29 ---------- Previous post was at 22:19 ----------

tüm arkadaşlara selamlar
    ben geçenlerde yağ değiştirdim. ve ertesi gün 190 km gidiş 190 km dönüş uzun yol yaptım. ibrem 100 ü görmedi zorlamadım yani. ondan sonra hergün motorun altında çay tabağı kadar yağ akıntısı görmeye başladım. ayaküstü yağı değiştiren ustaya söylediğimde kecenin değişmesi gerekebileceğini söyledi.
    fakat akıntının sürekli olmaması kafamı karıştırdığı için sonra uğrarım dedim salladım. şu an yağ seviyesi cubuktaki en üst tırtıkta. acaba fazla yağı mı atıyor? diye aklıma geliyor. ya da gercekten kece bozuldu ve sadece motor ısınınca atıyor soğuyunca duruyor desek bu da metalin ısınma ve soğumada yaşayacağı genleşmeye aykırı. ısınınca genleştiğinden akıyorsa bile akıntıyı kesmesi lazım diye düşünüyorum.
    birde fazla yağ nereden atar bu motor başına gelen varmı acaba?
    bu konuda tecrübesi ve bilgisi olan arkadasların paylaşımı için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler