Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    levent666´isimli üyeden Alıntı
    eksoz konusunda çok süper birşey buldum motorun orjinal eksozuna ellemeden çok güzel bir ses alabiliyoruz.

Herkese merhaba,
    levent666 süper buluşunu en kısa zamanda bizlerle paylaşmanı bekliyoruz, altımızdan pancar motoru gibi ses çıksın istiyoruz.

Arkadaşlar ben de journey_35 in yaptığı arka yolcu minderi ve sırt dayaması modifikasyonlarını aynen yaptırdım (Sağol abicim, harbiden fikir adamısın). Motorun görünümü gerçekten daha havalı ve cüsseli oldu. dün arka tarafa oturup yarım saat kadar yolculuk yaptım konforu da çok iyi. Arka koltuğu kullananlar ve eşinin dostunun popo ve sırt tutulmasından muzdarip olanlara şiddetle tavsiye olunur. Sıra sis farlarımı taktırmaya geldi onlar da yapıldıktan sonra ben de göğsümü gere gere artık sitemize benim haylazın fotolarınıu ekleyeceğim.
    Sevgiler saygılar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı gogo adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar ben de journey_35 in yaptığı arka yolcu minderi ve sırt dayaması modifikasyonlarını aynen yaptırdım (Sağol abicim, harbiden fikir adamısın). Motorun görünümü gerçekten daha havalı ve cüsseli oldu. dün arka tarafa oturup yarım saat kadar yolculuk yaptım konforu da çok iyi. Arka koltuğu kullananlar ve eşinin dostunun popo ve sırt tutulmasından muzdarip olanlara şiddetle tavsiye olunur. Sıra sis farlarımı taktırmaya geldi onlar da yapıldıktan sonra ben de göğsümü gere gere artık sitemize benim haylazın fotolarınıu ekleyeceğim.
    Sevgiler saygılar...
    Rica ederim doktorcum...fikir adamı fln diil de azicik merak diyelim, ya da 2-3 sene sonra şöyle 800lük su soğutmalı bi ağır abi olduğumuz zaman, tecrübemiz artsın diye bu kadar kafa yoruyorum şimdiden...

Şu plakalık da canımı sıktı yalnız..acilen bi kromaj olayına girmem lazım...bugün de ona bakayım bari...Allahtan iznim 1 hafta, yoksa göçmüştüm walla

Sevgiler, saygılar, selamlar....
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

levent666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu eksozun sesi benide gıcık ediyor gogo kardes vallaha alemsin nerden buldun bu pancar lafını güldürdün beni helel olsun vallaha prototipini theturk abimle yaptık hic fena ses cıkmıyor yarın motoru alacam servisten tam bi yapayım ben tatmin olunacak şekle gelince siteye cizimini veya resmini koyacam ama birazcık bekletecem sizi selamlar saygılar

tekno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mct 250 Kurtuldum, Cfb 150,Nc 700x
    Değerli Dostlar

Bugün başıma gelen olayı paylaşmak istedim sizlerle.İzmirde hava bugün çok güzeldi,nerede ise 2-3 ssat motorla dolaştım.Eve döndüğümde kızım anneler günü diye hediye almamızı (her ne kadar ben aldım desemde illaki o da almak istediğini ) söyledi.Motorumuza bindik ,alışverişimizi yaptık,kızımın isteği doğrultusunda biraz daha dolaştık.Bu arada kızım 11 yaşında ve kasksız asla motora binmez.

Bir kafede 1/2 saat oturduktan sonra eve dönüş için motora bindik.

Şimdi sıkı DURUN.

750 km deki motorun debriyaj teli koptu.ve birinci viteste kızımla birlikte yere düştük.

Kızımda ve bende bir şey yok ama korktuk.Sağolsun diğer motorcu arkadaşlar ve servisim motorun tamiri konusunda saat 19.30 olmasına rağmen yardıma koştular.

Ama dostlar bu durum beni gerçekten çok üzdü.Yüksek hızlarda yada yanlız olsam belki bu kadar sorun olmazdı ama gerçekten göz göre göre yapıştık.

Motorumda çizik dahi oluşmadı ama , kalite konusundaki endişelerim çok ciddi şekilde arttı.

LÜTFEN SİZLER BU KONUYA DİKKAT EDİN....

Sevgiler , Saygılar

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    Alıntı distinto adlı üyeden alıntı
    usta biran önce tavsiyelerini bekliyoruz
    umarım başarabilirsin ve bize de nasıl yapacağımızı anlatırsın...
    yaws inanmayın şuna (lan olm onu bi tek bizim motorlara yapacaz dedik ya sana)
    [B][COLOR="blue"][COLOR="Blue"][COLOR="Blue"][B][I]Bu motor sevdası yüzünden bigün bi ağaçla bir olacam.Ambulans tercihim YZF-R1[/I][/B][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/B]

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı tekno adlı üyeden alıntı

750 km deki motorun debriyaj teli koptu.ve birinci viteste kızımla birlikte yere düştük.

Kızımda ve bende bir şey yok ama korktuk.Sağolsun diğer motorcu arkadaşlar ve servisim motorun tamiri konusunda saat 19.30 olmasına rağmen yardıma koştular.

Ama dostlar bu durum beni gerçekten çok üzdü.Yüksek hızlarda yada yanlız olsam belki bu kadar sorun olmazdı ama gerçekten göz göre göre yapıştık.

Sevgiler , Saygılar

Abi, selam..
    Çok geçmiş olsun...sizlerde hiç birşey olmaması çok iyi, ama telin bu kadar erken kopması düşündürücü...

Ben pasif önlem olarak ara ara müsaitken, debriyajı sonuna kadar asılıp, kol ve telin birleştiği noktadan tel atması ya da kopması var mı diye kontrol ediyorum...ama tabii kopma kablo içerisinde ise ona gerçekten yapacak birşey yok...

Kazasız belasız günlere....

NOT: Arka sele ve minderi gördünüz mü ? Yaw, sizin için özellikle fotoğrafladım ama...
    [FONT="Verdana"]
    [COLOR="Red"]" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."[/COLOR][/FONT]

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    selam, en çok yolu kim yaptı ?

formu baştan sona okudum, 700km de şu oldu bin km de bu oldu, vs. yol yapan arkadaşların yorumları nedir?
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Forumu sürekli takip ediyorum ama fazla bişey yazmıyorum. benim MCT 3000 km oldu bu güne kadar ne bitel kopardı ne akü ne marş kısacası hiç bir yerinden problem çıkmadı. Herhangi bi sorun yaşamadım servislere muhtaç olmamak için elimden geleni yapıyorum

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı

formu baştan sona okudum, 700km de şu oldu bin km de bu oldu, vs. yol yapan arkadaşların yorumları nedir?
    8,5 ay oldu motoru alalı 8000km yaptım
    --bi kere marş rulesi yandı(marş basmıyordu vurdurarak 15gün idare ettim) garantiden değişti...
    --bir kere devriraj kolu içerden kırıldı(2viteste oldu bu olay vites değiştiremiyordum) 20ytl ye yaptırdım...
    --dün tam taksim meydanında the marmaranın önünde, şanjımandan tak tak tuk diye yüksek bir ses geldi hemen durdum 1. vites ve boş'un dışında diğer viteslere girmiyor motor, içerden ya dişli kırıldı ya da yerinden çıktı (1.viteste sürerek yakınlardaki tamircilere baktım pazar günü olduğu için hepsi kapalıydı, çektim otoparka yarın alıp servise götüreceğim, 9 aydan sonra ilk defa otobüse bindim ve evime döndüm:(((
    bunların dışında motorumdan çok memnunum, bu sınıftaki diğer motorlara sahip birçok arkadaşım var bence mct motor olarak çok daha iyi...
    tek kötü tarafı bazı kendini bilmez adamlara servis yetkisi verilmesi, servisler daha bilinçli seçilseydi daha ii olurdu...
    Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    distinto geçmiş olsun sorun neymiş öğrendinmi ? ayrıca "bazı kendini bilmez adamlara servis yetkisi verilmesi" sözüne tamamen katılıyorum...

kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600
    dostum benimde marş rolesi yanmışdı bide ben marş dinamosunuda değiştirtdim
    ama parça sağlamadan şıkayetci değilim bende 3500 km geldim
    umarım sorunsuz devam eder

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Ya arkadaşlar dün hava filtresinin kazanını sökmeye çalıştım 1 vidaya elim yetmedi yetseydi arabalardaki gibi direk filtre baalıcaktım. projeyi çizmiştim ama gelin görinki o vida herşeyi bitirdi güzel tok bi ses veriyo kalkışlarda ve ani gazlamalarda da motoru çok ataklaştırıyo ama yapamadım işte ya arkadaşlar şu egsoz olayından hiç bi haber yok mu ya susturucuyu boşaltmadan çözüüüüü 2;m çözüüüüüü& #252;üüüüümmm ehehe

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı

1200 km oldu..
    2 defa yağ değiştirdim...ilk yağ Shell Rimula 10/40 ; diğeri Castrol Go!...
    Bujileri NGK yaptım ..1000 km dir kullanıyorum...

Çok şükür ki daha tık demedik ....gayet keyifli...
    Dün zorladım biraz aldığımdan beri ..rüzgara karşı 120 km/h oldu ama tavsiye de etmem çok kıpraşıyo...

Debriyaj telini devamlı kontrol ediyorum..1 tel bile atmadı daha...bakalım ne kadar gidecek...

Ya biraz sakin kullanıp, yağını tuzunu da eksik etmezseniz, bir de gevşek yerlerini kontrol edip sıkarsanız arada, gayet keyifli ve güzel ....

Selamlar, sevgiler...kazasız belasız yollar, yolculuklar...
    [FONT="Verdana"]

setr74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zs 150-19
    journeyman minder harbiden güzel olmuş hayırlı uğurlu olsun

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı HUN adlı üyeden alıntı
    Ya arkadaşlar dün hava filtresinin kazanını sökmeye çalıştım 1 vidaya elim yetmedi yetseydi arabalardaki gibi direk filtre baalıcaktım. projeyi çizmiştim ama gelin görinki o vida herşeyi bitirdi güzel tok bi ses veriyo kalkışlarda ve ani gazlamalarda da motoru çok ataklaştırıyo ama yapamadım işte ya arkadaşlar şu egsoz olayından hiç bi haber yok mu ya susturucuyu boşaltmadan çözüüüüüüm çözüüüüüüüüüüüümmm ehehe
    journeyman_35 bi resim koymuştu siteye baya güzel gözüküyordu.gerçek değildi ama olsun abisi egzosu değiştirde bize durum bildir...

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    journeyman_35 bi resim koymuştu siteye baya güzel gözüküyordu.gerçek değildi ama olsun abisi egzosu değiştirde bize durum bildir...
    Para para...azıcık para lazım...
    Ama çok güzel olucağına eminim...
    Raptorcunun birinde gördüm, bi de içini boşaltmış eksozun...inanamadım o sesin Raptordan geldiğine...sanki 800 cc...gerçi yapan da ustaymış harbiden...

Alıntı setr74 adlı üyeden alıntı
    journeyman minder harbiden güzel olmuş hayırlı uğurlu olsun
    Eyw dostum...teşekkür ederim...
    Bugün manisa ya gittim sabah aşağı yukarı 55 km...artçım çok fark ettiğini ve çok rahat olduğunu söyledi...
    [FONT="Verdana"]

Motosikleti
    250 mct
    bende hafta sonu bi raptorcuda gördüm sesi çok ama çok güzeldi. 250 cc den anca bu kadar güzel çıkardı ...

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    kaliteli servis tüm mondicilerin derdi galiba....

ben de çok memnun değilim, biraz geçiştiriyorlar gibi geliyor sanki....
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

kasvet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA 535, SUZUKI GSR 600
    arkadaşlar geçen gün jinlun motorun sayfasına bakıyordun adamlar ne güzel bütün motorun fiyat listesini vermişler en küçük parçasına kadar mct nin böyle bir listesine rastlayan varmı
    bir yerdeki parça fiyatı bi yerdekine tutmuyo

Motosikleti
    250 mct
    bi mail bombardımanımı yapsak ??? ortak bi metin hazırlansa sorunlara dair,herkez yollasın...???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler