Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

kardes bende batıkentteyim :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihanne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar 650 Classic
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihanne kardeşim öncelikle bursa izmit seyahatinizde güzel bir gün geçirdiğinize inanıyorum bende 4 5 aydan beri uzun yol yapamadım ama ramazan sonu bandırma istanbul(avcılar) seyahati planlıyorum. İdo ya binmeden karayolunu kullanacağım. Şimdi yakıt tüketimi için çok yazdım ancak bir kez daha yazıyorum 1 lt benzin düz yolda 80 km sabit hız ile 30 km yolu rahat rahat götürür. Ancak 90-100 gibi ve üzeri km lerde yakıt tüketimi fazlalaşır.yinede sizin 110 km hız ile kullandığınıza göre 200 krş a yakın yakmasını yadırgamamak lazım.Açık hava filtresiyle bu yüksek hızlardaki performans artışını ve yakıt tasarrufunu denemeni isterim. Bir mct nin 90 km den sonra bile hava gaz yemeye can atması çok hoş bir durum. uzaktan kumanda olayı için elekrtik tesisasında sık sık sorun yaşacağının garantisini veririm.Biliyorsunuz tesisatın demet kabloları benzin deposunun altından ve far tasının içinden geçiyor. Bu noktalar sık sık sökülmeye uygun yerler değil. Ön disk firen kiliti kullanmanız daha makul olur. Benzin şamandıraları sık sık bozulduğu için göstergelerin hiçbirisi gerçeği göstermezler eğer bandırmaya yolun düşerse modifiye konusunda yardımcı olurum. herkese saygılar.

Bayramın 2. veya 3. günü Bursadan Erdeğe gideceğim. Sanırım Bandırmadan geçiyoruz Eğer özelden telefonunuzu gönderirseniz gelirken arar, bir çayınızı içer, motorsikletimi gösterir, fikirlerinize danışırım...
    CİHAN ÜRÜT / BURSA / B Rh + ** YAMAHA DRAGSTAR CLASSIC 650 cc. **
    BURSA CHOPPERS CLUB ASSOCIATION
    http://www.facebook.com/BursaChoppers / www.bursachoppersclub.com.tr

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Evet Erdeğ'e giderken mecburi istikamet Bandırma. Haftanın yarısına yakın bende Erdek'te bulunuyorum. Kapıdağ yarımadası turlarımız genelde Erdek Ocaklar Narlı Turanlar güzergahından devam ediyor. Bu pazar yine dağın zirvelerindeydik o kadar güzel manzalar yakaladık ki insanın hiç ayrılası gelmiyordu.Eğer bu motor olmasa bu gibi yerleri gezip görmek dolaşmak sadece bir hayaldi. Hatta arkadaşlarım gittikleri yerleri anlatırdı bende dinlerdim o zamanlar benim de öyle gidip dolaşmam nerdeyse imkansız gibiydi. Ama motorla tanıştığımdam beri hep aklımdaki planlar, hayalimdeki yerleri dolaştım.507 349 61 93 bu telefon forumdaki çok kişide var görüşüyoruz zaten özele gerek duymuyorum. Herkese kapımız açık dileyen gelebilir misafirimiz olabilir.şimdilik görüşmek üzere

Motosikleti
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Erdeğ'e giderken mecburi istikamet Bandırma. Haftanın yarısına yakın bende Erdek'te bulunuyorum. Kapıdağ yarımadası turlarımız genelde Erdek Ocaklar Narlı Turanlar güzergahından devam ediyor. Bu pazar yine dağın zirvelerindeydik o kadar güzel manzalar yakaladık ki insanın hiç ayrılası gelmiyordu.Eğer bu motor olmasa bu gibi yerleri gezip görmek dolaşmak sadece bir hayaldi. Hatta arkadaşlarım gittikleri yerleri anlatırdı bende dinlerdim o zamanlar benim de öyle gidip dolaşmam nerdeyse imkansız gibiydi. Ama motorla tanıştığımdam beri hep aklımdaki planlar, hayalimdeki yerleri dolaştım.507 349 61 93 bu telefon forumdaki çok kişide var görüşüyoruz zaten özele gerek duymuyorum. Herkese kapımız açık dileyen gelebilir misafirimiz olabilir.şimdilik görüşmek üzere

Narlıdan sonra İlhanlar köyü var ve ilhanlar'a bağlı Büyükova koyu var. Büyükova'da bizim yazlığımız. Her sene onlarca kez gideriz haftasonları.. Kısmetse uğrarım abi.

Motosikleti
    MCT 250 nin süngerlerinin sert olduğu kanaatindeyim. Kışın motoru kullanamayacağım bir haftasonu üç parçanında süngerlerini ve kılıflarını yenilemeyi düşünüyorum. Ne dersiniz ?

Motosikleti
    Bobber VT600
    Slm arkadaşlar yeni motor aldıgımdan bobber 250 mct satılıktır.. (meraklısına )
    http://www.sahibinden.com/listing/va...411455/detail/
    motorda hiç bir sorun yoktur.. piston gömlek degiştirildi 2. vites dişlisi ve saplaması degiştirildi orjinalde 30000 küsür km üstünde ki km saati 5000 i gösteriyor sebebsi ise farklı bir km sati olması ve farklı yerde durması.. motorun arkası 13 cm kadar uzatıldı ayaklıklar uzatıldı, gidon degiştirildi, arka lastik 150 ön lastik 130 luktur, üstünde harley deposu bulunmakta.. zaten resimlerdende fark edeceksiniz ilk resimler son halidi 4 resim ise arka camurlukgun takılı olmamasından koydum.. pratik sök tak camurluk..

arkadaşlar hayırlı günler bnde mct 250 sahibiyim 1 ay oldu alalı 3800 km de 2007 model aldım km de sıkıntı yok makina ciğerli fakat uzun süre yatmış motor buda pislik yapmış iice aldığım gibi karbüratörünü değiştirdim 170 tl ye yan sanayi aldım bitane depomu temizlettim ki iyiki temizletmişim diyorum çok fazla pas çıktı içinden
    fakat sorunlarım bitmedi öncelikle motor ilk çalıştığında boğuk çalışıyor gaz yemiyor fazla gaz verirsem stop ediyor 1 2 dk rolantide bırakıyorum kendine geliyor
    arka zincirim çok ses yapıyor usta bunların genel sorunu dedi ama bnmki aşırı yani motor devirliyken gazı bırakıyım tak tuk tak tuk başlıo yani gazı bıraktığım gibi debriyajı sıkmam gerekio
    yakıtım allaha emanet daha ölçemedim bnzin atıodu motor tahliyeden temizlediğimizden beri bişe yok ama yine yaparmı bilmiyorum
    bnm sorunlarım bunlar arkadaşlar yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler artık yapamassak bnzin döküp yakarım herhalde

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Çözülemeyecek bir sorun değil motor soğukken jikleyi çek rolantide 1 2 dakka çalıştır sonra jikleyi kapat yola çık. Jikle çekikken motor sürersen gaz yemez boğulur.Fazla yakıt az havanın içinde yanmayacağından boğulur tekleme yapar.Arka tekerin sağ ve sol kısmındaki somunları gevşeterek zincir gerginliğini kendin elle ayarlarsın.Zinciri motorun üstünde birisi varken ağırlığını motora verdiğinde 3 4 cm gibi esneme yapıyorsa somunu sık sabitle. Benzin atıyorsa bir ustaya baktırmanda fayda var çünkü karbüratörü bu aşamada sökmeni önermiyorum. Aslında motorla yeni tanıştıysan iyi bir usta ile görüşüp motorun genel bakımını yaptırman daha mantıklı. Usta neyi nasıl yapıyorsa başında durup gözlemlersen iyi olur.saygılar

yazdıklarınız için teşekkür ederim hocam aslında ustam tanıdık fakat bi huyu var çalışsın gitsin yeter onun için performans için bişey yapmaz karbüratör sıfır değişti daha 200 km yaptı belki ama hava ayarı yaptığını görmedim ve alttan baktım karbüratöre biri bi yere biri bi yere bakıo vidaların + sabah çalışma olayındada izmirde yaşıyorum hava 40 derece yaz ayında bu sorunu yapıo bu kadar boğulması normalmi bilmiyorum şu anda en büyük derdim zincir ve hava ayarı aslında çünkü motorum giderken teklemede yapıyor biraz kalkerken filan yani

---------- Post added at 17:22 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

zincir sesini çözdük şimdi arka dişli takozlarından yapıyormuş yarın gidip alıcam hayırlısıyla bi tek şu karbüratör sıkıntım kaldı nasıl yapabilirim hava ayarını güvenmiyorum ustanın taktığı şekline

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    arkadaşlar mct mi özel sebeplerden dolayı satıyorum http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...7616006/detay/ nolu ilandan gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    göztepelee kardeşim aslında karbüratörler hava ayarı yapılı durumda gelirler. Ancak açık hava filtresi takılıysa bunu değiştirmen gerekir. Ben ayarlı gelip gelmediğini bilemediğimden hava ayarını geçmiş sayfalarda resimli olarak anlattım başka arkadaşlarda yazdılar arama çubuğuna yazarsan çıkar.Ben yinede kısaca anlatayım. Hava ayar vidası karbüratörün alt kısmında bir adet sağ bir adet solda vardır.Bu vidaları yumuşak şekilde ucu düz kısa bir tornavida ile ikisi aynı olucak şekilde 2.75 ve 3 tam tur olucak halde çevirmelisiniz.Çevirme işlemine o vidaların sıkılı olduğu konumdan geriye doğru yapacaksınız.Özeti bu. Zincir sesinin tekerlek takozları yani kaprin lastikleriyle ne alakası varmış kardeşim o lastikler ön dişlinin zinciri asıldığı zaman arka dişlinin hareketi sırasındaki titreşimini alır.Teker göbeğinde boşluk oluşmasını engeller. Burda bir malzeme satma gayreti var gibi geliyor bana. Zincir fazla bol olduğunda zincir şangır şungur sürtme sesi yapar.Gazı verirsin keser çünkü ön dişli zinciri germektedir, kısarsın ses yapmaya başlar çünkü zincirdeki asılma boştadır.Dikkat et ustaların tek derdi sömürmek bu adamlara gittiğinde usta bana şu lazım şu yapılcak demelisin yoksa usta bak bakalım neyi varmış dersen ustanın yüzünde gülücükler açmaya başlar.

valla usta zinciri gerdirdi bişeler yaptı kaç kere olmadı en son bu lastikleri söledi gittim aldım bugün şu sıralar takıo getircek bakalım motoru sonucunu yazarım
    açık hava filtresi yok motorda gitmeside yavaş yavaş düzelio motorun
    bide yağ değiştiricem bakalım ondan sonra belli eder kendini ne yağ önerirsiniz mct için usta repsol var elimde dedi 15 50 daha iyi bi marka varsa alabilirim önerirseniz sevinirim

takozları aldım taktı usta ses baya bi kesildi ama az bişe daha var o da standart galiba bilmiyorum artık şimdilik pek bi sıkıntım yok ama yakın zamanda çıkarır sıkıntı teşekkürler yardımlar için

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    ( kısa bir süre nette olamayacagım ) HERKEZE ŞİMDİDEN İYİ BAYRAMLAR =))))))

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    play o6 sanada iyi bayramlar herkesin şimdiden Ramazan Bayramını kutlar bayram tatili boyunca herkese hayırlı kazasız belasız sürüşler dilerim. Bayram sonunda görüşmek üzere, göztepelee kardeşim seninde motorun umduğun gibi olucak inşallah.Sorun etme herkesin yaşadığı sıradan durumlar bunlar.Sağlıcakla kalın.

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Değerli arkadaşlar Mübarek Ramazan bayramınız şimdiden kutlu olsun. Herkese hayırlı bayramlar dilerim. Sevgiler, saygılar...
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

herkese iyi bayramlar
    beycivan hocam yardımların için saol ama şimdide yeni bi sorun başladı tahliyeden benzin atıo motor öncedende atıodu şimdi yine başladı yedeğe alınca duruo bnzin atması ama normal açıkken vana çok fazla atıo bıraksam tüm depo boşalcak yani usta daha önce karbüratöre hava tutmuştu düzelmişti ama bu sorunu nie yapar geçici bi çözüm istemiorum kalıcı olsun sıkıntı çıkarmasın bana.birde motorum şu anda 35 krş yakıyor km de bu normal deil sanırsam 20 tl bnzinle 60 km gitti
    son bir şey daha yağ ve buji değişimi yapıcam ne önerirsiniz izmir içinde bulabilceğim
    teşekkürler herşey için

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Dostum sorularını okudum ve not ettim pazar günü gönenden bir etkinlik haberi aldım motorcularla orda olacağım inşallah en kısa zamanda yardımcı olurum ama telefonum biliyorsun var 507 349 61 93 arasın konuşuruz bu durumu herkesin geçmiş bayramıda tekrar kutlu olsun.

Motosikleti
    Mondial MCT250 ve Mondial MT 125
    Arkadaşlar MCT için 32 dişli arka dişli bulamıyorum. Elinde olan veya nereden albileceğimi bilen varsa lütfen yazsın.Ayrıca...ARKA ZİNCİR DİŞLİSİ 32T AGK ASYA KUBA ...MCT ye uyar mı ? Bilen var mı ?.Teşekkürler.
    bunakkaptan

ANTHYPATHY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 nasipse olucak...
    Bu arada arkadaşlar aranızda Eskişehirde olan kullanıcı mevcut mu? Mümkünse karşılıklı iletşime geçersek gerek bakımlar gerek parça vs konusunda paslaşabiliriz. malüm burda motorsiklet pek yaygın değil gerek parça gerek usta bulmak çok zor. Bulduğunuzda da fiyatlar bel bükücek seviye oluveriyor birden.
    Yani insanın gözlerini fal taşı gibi açtırıyorlar.
    :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler