Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı eTo1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba;

4000 km de bir macitim var son iki gündür yolda seyir halindeyken ön kısım yalpalamaya başladı tekere filan baktım ama birşey göremedim, bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz ? Bu yalpalama nelerden kaynaklanır
    dıskınız egılmıs olmasın ? yada tam yalpalama nasıl oluyor detaylı anlarsanız ses varmı yokmu varsa nerden gelıyor ona gore daha detaylı yardımcı olsak ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250 mct
    ses yok direksiyon kafa sallayıp duruyor diske baktım diskte de bir şey sesde gelmiyor

Motosikleti
    on jantı sokup takabılırsenız on rulmanları kontrol etmenızı tvsıye ederım
    yada dıreksıyonun gobegıde dagılmıs veya gevsemıs olabılır .

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    on jantı sokup takabılırsenız on rulmanları kontrol etmenızı tvsıye ederım
    yada dıreksıyonun gobegıde dagılmıs veya gevsemıs olabılır .
    Desene bizim macit yavaş yavaş miadını dolduruyor

Motosikleti
    Desene bizim macit yavaş yavaş miadını dolduruyor
    yoooo bu cokda kafaya takacak bır durum degıl . eger elınız anahtar tutuyorsa on tekerı sokup rulmanlara bakabılır
    eger motordan da anlıyorsanız motoru dık tutup on frene basıp motoru ılerı - geri yaparak on takımlarıda kontrol edebılırsınız

bunakkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT250 ve Mondial MT 125
    Alıntı bunakkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Erdek tarafına gelmiyorum. Ayrıca benim yacht mazot tüketiminde bir facia. İki adet 280 Beygirlik ( her biri ) Turbo motorlar var. Saatte 12 mil ile gidersem iki motor ortalama bir saatte 40 ila 45 litre...yok eğer 20 mil sür'at ile gidersem ( Bir mil = 1865 metre ) saatte 100 litrenin üzerinde mazot yakıyor.Basit bir örnek vereyim . Istanbuldan Marmaris'e tam 1300 litre mazot yakarak geldim.=(((((( Umarım anlamışsındır nedenini..=))
    Selam ve sevgiler .
    PS.
    Saygıdeğer eşiniz nasıllar ? Baba oldunuz mu ?

---------- Post added at 12:11 ---------- Previous post was at 12:08 ----------

Bu mesaj Sn. BEYCİVAN için yazılmıştır.
    pardonyazarken kara mil'ini yazmışım.Deniz mil'i 1865 metredir.

Motosikleti
    250 mct
    yoooo bu cokda kafaya takacak bır durum degıl . eger elınız anahtar tutuyorsa on tekerı sokup rulmanlara bakabılır
    eger motordan da anlıyorsanız motoru dık tutup on frene basıp motoru ılerı - geri yaparak on takımlarıda kontrol edebılırsınız
    Elim anahtar tutar ama motoru tamir edecek kadar değil maalesef. Vitesi sıkıp ileri geri yaptığımda ilk günkü tepki vermektedir. Yani bir sorun gözükmemekte. Sanırım benim macit usta yoluna doğru gitmekte. Ankara'da olsam işim kolay ama İstanbul'a taşındığımdan burada bildiğim ve tanıdığım bir usta da yok.
    Bir de bu şekilde sürüş yapmaya devam etsem acaba ne gibi sorunlar ortaya çıkar.
    Bu arada yardımların içinde sağol.

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Ertuğrul abi sizin yat gerçekten yakıt tüketimi olarak tam bir canavar. Ancak o güçlü motorlarla insanın durumu iyi olsa bütün dünyayı gezer dolaşır. İnşallah bir gün görüştüğümüzde bana gezdirirsiniz. Eşim şu an iyi doğuma artık sayılı günler kaldı eli kulağında. Hatrını sormakla bizleri sevindirdiniz. Forumdaki arkadaşlara hayırlı akşamlar diliyorum.

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşim şu an iyi doğuma artık sayılı günler kaldı eli kulağında. Hatrını sormakla bizleri sevindirdiniz. Forumdaki arkadaşlara hayırlı akşamlar diliyorum.
    abicim nasılsın ? uzun süredir arayamadım seni kusuruma bakma..ramazan dolayısıyla işler yoğun malum..müsait bir zamanda seni arayacağım..

yengeye çok selamlar, Yüce Rabbim sağlıklı ve sorunsuz bir doğum nasip etsin inşallah.. sağlıcakla kalıverin
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Herkese hayırlı ramazanlar
    uzun zamandır aklımdaydı mct'nin aydınlatmasını iyileştirmek.dün denemek nasip oldu
    h4 değişikliğinde sorun yaşayanlar kadar uzun suredır kullananlarda vardı
    toros atomu vede 35W h4 motosiklet ampulu aldım
    montajını yaptım deneme için motorla bir gezinti yapayım dedim. 5 dakika içinde akümü bitirdi ve marş basmaz haldeydi
    atoma armut ampulu taktım şuanki aydınlatmada öncekine nazaran iyi(muhtemelen aynanın kalitesinden)
    şarj'dada herhangi bir sorun yok.nedense motor kaldırmadı

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun zamandır aklımdaydı mct'nin aydınlatmasını iyileştirmek.dün denemek nasip oldu
    montajını yaptım deneme için motorla bir gezinti yapayım dedim. 5 dakika içinde akümü bitirdi ve marş basmaz haldeydi
    atoma armut ampulu taktım şuanki aydınlatmada öncekine nazaran iyi(muhtemelen aynanın kalitesinden)
    selamlar kardeş sanada hayırlı ramazanlar öncelikle..

hmm ilginç..
    bendede mct varken h4 sistem yapmıştım ve 55w lık osram takmama rağmen tık demedi..ne akü nede başka bir sorun yaşamamıştım..

not:eski s4 tipi ampulle kıyaslama yapmak bile mantıksız geliyor h4 taktıktan sonra
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Motosikleti
    Elim anahtar tutar ama motoru tamir edecek kadar değil maalesef. Vitesi sıkıp ileri geri yaptığımda ilk günkü tepki vermektedir. Yani bir sorun gözükmemekte. Sanırım benim macit usta yoluna doğru gitmekte. Ankara'da olsam işim kolay ama İstanbul'a taşındığımdan burada bildiğim ve tanıdığım bir usta da yok.
    Bir de bu şekilde sürüş yapmaya devam etsem acaba ne gibi sorunlar ortaya çıkar.
    Bu arada yardımların içinde sağol.
    keşke elimden bişeylker gelsede yapsam. bence sız motoru bır ustaya goturun bu sekılde cok fazla bınmeyın

Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en ıyısı h4-3 8000k xenon bence

ANTHYPATHY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800 nasipse olucak...
    @ _pLay_06 Öncelikle ilgin ve güzel cevapların içi teşekkür ederim. Şu an acil olan debriyaj balatası değişimini bu hafta içi yaptırıcağım. Bu arada motorumda bir kaç küçük oksitlenme vardı bu hafta sonu bi cila çektim birde Hnekelin kromaj temizleyicisi var koçtaştan aldığım. beklediğimde çok iyi bir performansla Oksitleri temizledi. motorumun zaten yan çantalarınıda boyatmıştım artık gıcır gıcır benim macit.
    Lastik meselesi ise lastikler çok kötü kullanım ömrü dolmuş değil ama çin malı üzerinde gelen lastikler arkada hafif çatlaklarımda var. Yani değiştirdiğimde ikisi bir değişicek. Buda bu ara bana biraz ağır gelicek zaten ş dışına çıkmadığım için ve birazda gazı fazla ellemediğim için sıkıntı yaratmıyor şimdilik.
    Bu arada sizlere benden bir tavsiye ön fren hortumu zamanla esnekleşiyor. Frenlerde soruna sebep olmuyor ancak fren kolunu çok fazla basmanın gerekebiliyor. Bir ara bakıma gittiğimde onuda çelik hortumla değiştirmeyi düşünüyorum ama dediğim gibi sorun yaşatan bir olay değil.
    lastiklerimide değiştirdiğimde motorumla heryere gider olurum sanırsam artık
    :D

Motosikleti
    Alıntı ANTHYPATHY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ _pLay_06 Öncelikle ilgin ve güzel cevapların içi teşekkür ederim. Şu an acil olan debriyaj balatası değişimini bu hafta içi yaptırıcağım. Bu arada motorumda bir kaç küçük oksitlenme vardı bu hafta sonu bi cila çektim birde Hnekelin kromaj temizleyicisi var koçtaştan aldığım. beklediğimde çok iyi bir performansla Oksitleri temizledi. motorumun zaten yan çantalarınıda boyatmıştım artık gıcır gıcır benim macit.
    Lastik meselesi ise lastikler çok kötü kullanım ömrü dolmuş değil ama çin malı üzerinde gelen lastikler arkada hafif çatlaklarımda var. Yani değiştirdiğimde ikisi bir değişicek. Buda bu ara bana biraz ağır gelicek zaten ş dışına çıkmadığım için ve birazda gazı fazla ellemediğim için sıkıntı yaratmıyor şimdilik.
    Bu arada sizlere benden bir tavsiye ön fren hortumu zamanla esnekleşiyor. Frenlerde soruna sebep olmuyor ancak fren kolunu çok fazla basmanın gerekebiliyor. Bir ara bakıma gittiğimde onuda çelik hortumla değiştirmeyi düşünüyorum ama dediğim gibi sorun yaşatan bir olay değil.
    lastiklerimide değiştirdiğimde motorumla heryere gider olurum sanırsam artık
    :D
    hocam madem debrıyaj balatası sızın ıcın oncelık tasıyor sunu belırtmek ısterım kı dandık balatalardan almayın balata degıstırecegınız ustayada balatamı ben getırırım dıyebılırsınız mutlaka kalıtelı bır balata ve kalıtelı bır yag kullanmanızı tavsıye ederım

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    Değerli _pLay_06 kardeşim, motorunu hangi ustaya götürüyosun acaba? Güvenebileceğim bir usta yok maalesef :S Şimdiden teşekkür ederim.
    Beycivan abi umarım sağlıklı vatana millete hayırlı bir bebeğin olur. Herkesin ramazan'ı mübarek olsun...
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

Motosikleti
    Alıntı Aliçooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli _pLay_06 kardeşim, motorunu hangi ustaya götürüyosun acaba? Güvenebileceğim bir usta yok maalesef :S Şimdiden teşekkür ederim.
    Beycivan abi umarım sağlıklı vatana millete hayırlı bir bebeğin olur. Herkesin ramazan'ı mübarek olsun...
    eren ustaya götürüyorum genelde ( oda ben oluyorum ) kendi elimden geldiği kadar kendim yapıyorum motorumu .

Aliçooo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gelecek
    eren ustaya götürüyorum genelde ( oda ben oluyorum ) kendi elimden geldiği kadar kendim yapıyorum motorumu .
    Abi dükkan mı var? bir de adres neresi eğer müsait olursan ziyaret etmek isterim seni. Hem tanışmış oluruz, hem de motoru bir göstermek isterim sana
    4 teker beden taşır, 2 teker RUH!

Motosikleti
    Alıntı Aliçooo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi dükkan mı var? bir de adres neresi eğer müsait olursan ziyaret etmek isterim seni. Hem tanışmış oluruz, hem de motoru bir göstermek isterim sana
    heheheh adım eren 23 yasındayım ankara nato yolunda oturuyorum unı ogrencısıyım =))))) dukkanım fılan yok sadece ılgım var dıyelım =))))

sefademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    evet arkadaşlar herkese slm bende debriyaj balatasını değiştiricem kendim anladım ki piyasadaki ustalardan daha iyi iş çıkarıyorum şimdi sorun şu benim macit son zamanlarda viteslerden atmaya başladı bunun sebebi balatalarmı ne dersiniz? birde geçenlerde şöle bişey oldu debriyajı çektiğim halde motor gitmek istiyo ben sadece balataya yoruyorum 2den atardı eskiden şimdi 1e zor geçiyo falan balatamıdır sizce cvp bekliyorum şimdiden saolun...

Motosikleti
    Alıntı sefademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar herkese slm bende debriyaj balatasını değiştiricem kendim anladım ki piyasadaki ustalardan daha iyi iş çıkarıyorum şimdi sorun şu benim macit son zamanlarda viteslerden atmaya başladı bunun sebebi balatalarmı ne dersiniz? birde geçenlerde şöle bişey oldu debriyajı çektiğim halde motor gitmek istiyo ben sadece balataya yoruyorum 2den atardı eskiden şimdi 1e zor geçiyo falan balatamıdır sizce cvp bekliyorum şimdiden saolun...
    sımdı soruyu ya ben tam anlayamadım yada sen yanlıs anlattın eger motorun vıtesı 1-2 deyken bosa atıyorsa hemen hemen her mct de olan kronık sorun dıyecegım . ama baska bır sorun varsada ınan anlayamadım ne demek ıstedıgını

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler