Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Sl 150
    yanlış yazdım silemedim yahu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni popcorn 90
    [QUOTE=fatih383838;2376705][QUOTE=sadisayli;2376389]birader bende kayseride yaşıyorumm.. tıp da okuyorumm memleketinse buraya gelmiş bulunmaktayımm bikaç senedir. Bende para biriktiriyorum inşallah bir mct alma hayalim. var. 2 .motorum olack olursa eğer... umarım memnun kalırım. kayseri yolları bilindiği üzere uçak pistleri gibii.... yaniii bi chooper gider wallahaa... :D[/QUOTE

sivas cad. tuna kavşagı granti bankası sivas cad. şubesi var ben ordayım yolun düşerse gel bi çayımı iç konusalım.

sınavlardan kafamı kaldırabılsem olabilir... memnun oldm

honda rebel ve mct ; ybr ile aynı balataları kullanıyor
    rialli'de ybr balatası var
    sac'da var yanlız 2'şer takım almanız lazım
    birde japon olanı seçin

NEO
    önceki yazılara bır goz gezdırırsen bu konu uzerınde defalarca tartısıldı
    karterdekı bır hortum hava fıltre kutusuna gıtmekte
    bu hortum karter'dekı basıncı azaltmakta vede fıltreyı yaglayarak
    fıltrenın daha ıyı toz tutmasını ve verımlı sekılde ıslev gormesını saglıyor
    catlak hortumdan kasıt fıltre ,karburator hortumlarından soz ettıgını dusunuyorum
    muhakkak degıstır.yoksa motordan verımlı alamazsın.cekişi düşer.yakıt sarfiyatı
    ve uzun vadede baska sorunlarada yol acabılır

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorda subap sesi ciddi sorunmudur acaba başka bir motorcu subaptan ses gelio dedi
    ama motor cekişten falan düşme yok çok aşırı bi benzin sarfiyatıda yok acaba sorun cıkartırmı daha 8binde motorum yolda bırakırmı yapılmazsa yani

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı semih26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorda subap sesi ciddi sorunmudur acaba başka bir motorcu subaptan ses gelio dedi
    ama motor cekişten falan düşme yok çok aşırı bi benzin sarfiyatıda yok acaba sorun cıkartırmı daha 8binde motorum yolda bırakırmı yapılmazsa yani
    subap sesının gelmesıne neden olan asıl sey nedır pekı ? motoru vurdurarak fılan mı calıstırıyordunuz ? 50 tl fılan verıp ayarını yaptırsanız daha makul olmazmı ?

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    subap sesının gelmesıne neden olan asıl sey nedır pekı ? motoru vurdurarak fılan mı calıstırıyordunuz ? 50 tl fılan verıp ayarını yaptırsanız daha makul olmazmı ?
    vurdurarak falan calıstırmıyorum tabiki ilk çalışmasında sorun falanda yok zorlamamda motoru sadece bu motorcunun söledigi bi durumda canımı sıktı

Motosikleti
    Macit 250
    üstatlar daha öncede benim motorun çok yaktığını yazmıştım
    dün tanıdık bir tamircime götürdüm karbüratör içinde iğnenin olduğu yerde somun tarzında birşey çıkartıp aldı onları bu yakıt yakılmasını azaltır dedi bu işlem doğrumudur ne diyorsunuz?

Motosikleti
    250 Mct
    motorsiklet için sis farı ve koruma demiri düşünüyorum... istanbulda nereden bulabilirim....

Motosikleti
    biraz daha yazmazsak forum da en alt sıralarda demirbaş olacaz

Motosikleti
    herkez konuşmamak için agız birligi yaptıda benim mi haberim yok ne???

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Fatih, havalar ısındı ya, millet motorla gezmekten eve girmiyor herhalde... Dert etme... Ne demiş atalarımız...; Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer, kürkçü dükkanıdır...

Bu MCT bu kadar sorun yarattıkça, bu sayfa asla boş kalmaz, merak etme...

Motosikleti
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih, havalar ısındı ya, millet motorla gezmekten eve girmiyor herhalde... Dert etme... Ne demiş atalarımız...; Tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer, kürkçü dükkanıdır...

Bu MCT bu kadar sorun yarattıkça, bu sayfa asla boş kalmaz, merak etme...
    Haklısın galiba bide okullar kapanıyorya onunda etkisi var biraz

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Ben biraz rahatsızdım, işe gitmedim bugün... Canım sıkıldı, hava filtresi kapağını ve akü kapağını nikelajlı folyo ile kapladım... Parçalar düz olmadığı için bayağı uğraştım... Çok güzel bi işçilik oldu diyemem ama sanırım hızlı giderken belli olmaz.... Henüz parçaları motora takmadım ama sanıyorum güzel duracak... Motora takınca fotoğraf çekip fikirlerinizi almak isterim...

craz099 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Merhaba arkadaşlar benim mctnin aynalarını değiştirecem ayna buldum fakat bi 8mm var bide 10 mm var bunlardan hangisi biizmkine uyar ben cbf 150nin aynalarını çok beğendim dikdörtgen şeklinde ondan alıp takmayı düşünüorum yardımcı olabilirseniz sevinirm

Motosikleti
    Mondial MCT250 ve Mondial MT 125
    Selam,.. MCT nin aynaları 10 mm dir fakat isterseniz 8 mm lik ayna da takabilirsiniz. Adaptör lazım olursa aşağıdaki adresten temin edebilirsiniz.
    http://www.motorparcalari.net/index.php
    Hatta orada Regal Raptor aynası var ben O aynaları ısmarladım. Sanırım yarın elime geçer.Kazasız keyifli sürüşler dilerim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:51 ----------

Selam, Saç kurutma makinesi ile hafif ısıtarak yapsaydınız çok daha kolay yapardınız.
    Eminim yakışıklı olmuştur. . İyi günler de keyifle kullanın. Hızlı gitmeyin ki keyfini çıkarabilesiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

Aradığınız koruma demiri ve sis lambaları Bu adres de var...http://www.motorparcalari.net/index.php

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Neo doğru demişsin tilki dolaşır dolaşır döner yuvasına şimdi okullar tatil deniz suyu sıcak hava güzel forumu ilk kez bu kadar alt sırada gördüm ama bide şu var ilk sırada olan forumculara bu havalar karlı denizler soğuk muydu da yazıyorlar ayrı bir mesele! Hocam karbüratörü serviste yada tamirci eline alıp yakıtı düşürcem diye kurcalarsa bunun ceremesini motorun sahibi çeker. Yakıtı düşürmek isteyen kişi uygun devirde uygun vites kullanıcak sübap ayarı düzgünse debriyaj kaçırmıyor ise fren diski arka balata normalde sıkı değilse motor en fazla fabrika değerlerinde yakıt tüketir. Ben çok tecrübe ettim ne zaman birisi karbüratörü bir nedenden dolayı açsa kapatsa bir daha iflah olmamıştır. Ben bunu söyler bunu savunurum ciddi bir arıza olmadıktan sonra şu karbüratör en son kurcalanıcak malzeme.İğneyi aşağıya indirince az yakar diye kimse idda edemez bu sefer az yakıyor düşüncesine sahip kullanıcı daha düzensiz ve eskiye nazaran çok kullanıyor. ümitbt iyi yapmamış kardeşim usta.görüceksin yakında hava yakıt ayarı değiştiği için sübapların, ilk önce eksozlar vurucak.Sirkecide motorla ilgili çok malzeme satılıyor koruma demiri sis farı ne isterseniz var ancak gördüğüm kadarıyla turistlere yönelik bisiklet malzemesi daha ağırlıklı gibi geldi bana. Sübap sesinin gelmesinin nedeni bu motor çift silindirli olduğuna göre emme ve eksoz sübaplarından silindir başına birer tane var. Eğer 2 silindirde aynı anda yukarı kalkıp aşağı iniyorsa sübap ayarları eksoz ve emme için karşılıklı ayarlanır ancak birisi en altta (alt ölü nokta) diğeri üstte kalıyorsa (üst ölü nokta) bu değerler çapraz yapılır. doğru sentil değeri ile yapılmayan sübap boşluk oluşturduğu için ses yapıcaktır silindirler düzensiz çalışacak titreşim oluşacaktır. hep yazıyorum ustalarda doğpru düzgün sentil çakısı kullanan yok.elle ayarlıyorlar.Birde böyle daha iyi oluyor diye iddia ediyorlar.Sübap ayarı önemlidir.Ses geliyorsa emme ve eksoz değerleri düzgünce yapılması gerekiyor. Birde greyhorse kardeşim bu motorun krank havalandırmasından filtre kutusuna giren boru dediğin gibi filtreyi yağ nemiyle besliyor ancak sıcak havalarda bazen ben filtreleri iş yapmaz dereceye getiren bir yağlanmaya rastladım. Motorun ilk çalışmasında sıcak havayı ısındıktan sonra soğuk füzyon havayı sever hava filtresinden içeri giren sıcak hava benzinin yanma anındaki oktan değerini düşürüyor hatta rolantisine bile dikkat et o hortumu sökülüyken başka yerindeyken başka oluyor.Ben o nedenle hep aldığım motorda açık filtre takıyorum sadece ilk çalışmasında jikle istiyor.Kucak dolusu sevgiler saygılar kazasız sürüşler dilerim.

Acemi85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GPR125R
    Arkadaşlar bende mct 250 almak istiyorum. Hatta beğendim yarın alıcam. Sormak istediğim?
    1- Yakıt olayı nasıl? Kaç km gidiyor full depo ortalama kaç kuruş yakıyor?
    2- Vibrasyon olayı nasl çok rahatsız ediyor mu?
    3- Vergisi nekadar 250 cc lerin?
    4- Bakımlarını düzgün yaparsam çok masraf ve sorun çıkartır mı?

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    selamlar mct kullanıcıları naslsınız bakalım ? uzun zamandır yazamadım buraya umarım herkesin keyfi yerindedir

beycivan abicim sana da ayrıca saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:14 ----------

Alıntı Acemi85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende mct 250 almak istiyorum. Hatta beğendim yarın alıcam. Sormak istediğim?
    1- Yakıt olayı nasıl? Kaç km gidiyor full depo ortalama kaç kuruş yakıyor?
    2- Vibrasyon olayı nasl çok rahatsız ediyor mu?
    3- Vergisi nekadar 250 cc lerin?
    4- Bakımlarını düzgün yaparsam çok masraf ve sorun çıkartır mı?

merhabalar..

1- yakıt olayı kullanıma göre değişiyor doğal olarak.. normal standartlarda kulllanırsanız ( normal devir ve max 70 km/s hız ) 100 km de 3.5 ila 3.8 lt gibi bir rakam yakması gerekir.. onu da depoya vurursak tahmini olarak yedek depo dahil 350 km civarı gidersin..

2- vibrasyon olayı ise tamamen kişiye göre değişen göreceli birşeydir..daha önce vitesli bir motor sürmediyseniz bunu az ve çok olarak kıyaslamak zor olur.. ama kendi tecrübelerimce motorda çok fazla vibrasyon yok.. sadece yüksek devirde kullanım ve hızınız 90 km/s den sonra titreşim artıyor biraz..

3- motorun modeline göre vergisi değişmektedir.. 2006 model varsayarsak ( en son mct üretimi 2006 dır ) yıllık toplam 60-70 tl civarı bir rakam ödersiniz..

4-bakımlarını düzgün yaparsanız kolay kolay masraf çıkarmaz..zamanında değiştirirseniz gerekli şeyleri sıkıntı yaratmaz

herkese saygılar ve sevgiler kazasız sürüşler arkadaşlar
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

Acemi85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GPR125R
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar mct kullanıcıları naslsınız bakalım ? uzun zamandır yazamadım buraya umarım herkesin keyfi yerindedir

beycivan abicim sana da ayrıca saygılar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:14 ----------

merhabalar..

1- yakıt olayı kullanıma göre değişiyor doğal olarak.. normal standartlarda kulllanırsanız ( normal devir ve max 70 km/s hız ) 100 km de 3.5 ila 3.8 lt gibi bir rakam yakması gerekir.. onu da depoya vurursak tahmini olarak yedek depo dahil 350 km civarı gidersin..

2- vibrasyon olayı ise tamamen kişiye göre değişen göreceli birşeydir..daha önce vitesli bir motor sürmediyseniz bunu az ve çok olarak kıyaslamak zor olur.. ama kendi tecrübelerimce motorda çok fazla vibrasyon yok.. sadece yüksek devirde kullanım ve hızınız 90 km/s den sonra titreşim artıyor biraz..

3- motorun modeline göre vergisi değişmektedir.. 2006 model varsayarsak ( en son mct üretimi 2006 dır ) yıllık toplam 60-70 tl civarı bir rakam ödersiniz..

4-bakımlarını düzgün yaparsanız kolay kolay masraf çıkarmaz..zamanında değiştirirseniz gerekli şeyleri sıkıntı yaratmaz

herkese saygılar ve sevgiler kazasız sürüşler arkadaşlar
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler. Bugun 1 tane alıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler