Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gogo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT 660 R
    Journeyman_35 sağolsun fikir proje tükenmiyo. Sayesinde ben de gaza gelip koruma demiri, sisibar uzatma, arka koltuk büyütme, sis farları, püsküller filan derken oğlanı pek yakışıklı yapmış olacağım.
    Ama merak ediyorum bunlar bitince bu başlıkta fikir tükenecek mi? Elbette hayır, sanırım bir süre sonra böyle giderse motora kanat takıp uçuran arkadaşlar da olur
    Bu arada Journeyman_35 dostumuzun amblemli kaskını gördüm gerçekten çok güzel, severek kaskıma ve benzin depoma yapıştıracağım.

Bugün bir polis ile (yunus) tanıştık bizimle önemli bir istatiki bilgi verdi sizlerle de paylaşmak isterim: Motor kazalarının büyük kısmı sürücüler eve varmadan birkaç kilometre önce ya da birkaç dakika önce oluyormuş. Seyir halinde varış sonrasında yapacağın şeyleri düşününce sürücünün dikkati dağılıyormuş ki dikkatin motor sürücüleri için yaşamsal önemi var. O nedenle park haline geçene kadar motor üstünde olduğunuzu unutmayın diye bizi uyardı.

Sevgiler saygılar...ve tabii dikkatler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levent666 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=Journeyman_35]Levent666 kardeşim...

İyi yapmışsın desem bi türlü , demesem bi türlü ama sen gene de efendiliğini bozma derim...
    Şİmdi o ufaklık, bundan sonraki hayatında her gördüğü yerde motor kullanan herkesi, bay bayan ayırmadan yemeye çalışacak ve her yerde de Yunus dostlarımız olamayacak...
    Trafik ya da asayiş farketmiyor, Yunusların zaten bizlere karşı her zaman bir toleransı oluyor, farkındasınızdır...

İyi bişi aslında...

Neyse, Levent kardeş; bi de senden küçük harflerle yazmanı , bizler gibi rica etsem...bilmiyor olabilirsin, hiç önemli diil; büyük harflerle yazmak, "bağırmak" anlamına gelir bu internet aleminde....
    Eh allaha şükür görebiliyoz daha yazılanları çizilenleri...

Sevgiler, selamlar...Kazadan uzak, keyifli ve güvenli sürüşler dilerim...[/ selam journeyman kardeş keyifler nasıl iyidir inşallah yazı konusunda haklısın ama bu durumda biliyorsunki hangimizde olsak aynı şekilde yapardı diye düşünüyorum yapılır yada yapılmaz bu benim düşüncem neyse benim alet yarın servisten çıkacakmış en sonunda rüzgarın tadına tekrar kavuşacaz bu kaza bana bi tecrübe oldu bundan sonra bu motoru başka motorlarla kıyaslamayıp ona göre binerim diye düşünüyorum bu arada bi ricam olacak bu sosis ve yan deri çantaların fiyatı hakkında bir bilgin varmı msj atarsan memnun olurum biyere gittim adam sadece sosis çantaya 120 auro istedi bende motor mu satın alıyoruz dedim yani altı üstü bi çanta nekadardırki kardeşim kendine iyi bak tekrar selamlar keyifli sürüşler dilerim herkeze sesleniyorum kaskımızı takmadan lütfen bu canavarın üstüne binmeyelim herkeze selam bir ay oldu daha 70 km de napacaz bilmiyom allahtan the turk abim var sağolsun benim motorla iyi ilgileniyor onada selam burdan bakalım yarın beraber motoru almaya gidecez bu adam söyleyebilirimki hepimizdende tecrübeli zannedersem çok şey öğretti bana burdan teşşekkür ediyorum

Journeyman_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı levent666 adlı üyeden alıntı
    bu arada bi ricam olacak bu sosis ve yan deri çantaların fiyatı hakkında bir bilgin varmı msj atarsan memnun olurum biyere gittim adam sadece sosis çantaya 120 auro istedi bende motor mu satın alıyoruz dedim yani altı üstü bi çanta nekadardırki kardeşim [/FONT][/SIZE]
    Tamamdır...yarın uğrayacağım zaten yolumun üstü...sorar, buradan yazarım fiyatları....ama 120 euro da gerçekten sağlam fiyatmış...bu ne yaw

Görüşmek üzere...kazasız belasız....

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

TheTURK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 250 MCT
    [QUOTE=levent666]
    Alıntı Journeyman_35 adlı üyeden alıntı
    Levent666 kardeşim...

İyi yapmışsın desem bi türlü , demesem bi türlü ama sen gene de efendiliğini bozma derim...
    Şİmdi o ufaklık, bundan sonraki hayatında her gördüğü yerde motor kullanan herkesi, bay bayan ayırmadan yemeye çalışacak ve her yerde de Yunus dostlarımız olamayacak...
    Trafik ya da asayiş farketmiyor, Yunusların zaten bizlere karşı her zaman bir toleransı oluyor, farkındasınızdır...

İyi bişi aslında...

Neyse, Levent kardeş; bi de senden küçük harflerle yazmanı , bizler gibi rica etsem...bilmiyor olabilirsin, hiç önemli diil; büyük harflerle yazmak, "bağırmak" anlamına gelir bu internet aleminde....
    Eh allaha şükür görebiliyoz daha yazılanları çizilenleri...

Sevgiler, selamlar...Kazadan uzak, keyifli ve güvenli sürüşler dilerim...[/ selam journeyman kardeş keyifler nasıl iyidir inşallah yazı konusunda haklısın ama bu durumda biliyorsunki hangimizde olsak aynı şekilde yapardı diye düşünüyorum yapılır yada yapılmaz bu benim düşüncem neyse benim alet yarın servisten çıkacakmış en sonunda rüzgarın tadına tekrar kavuşacaz bu kaza bana bi tecrübe oldu bundan sonra bu motoru başka motorlarla kıyaslamayıp ona göre binerim diye düşünüyorum bu arada bi ricam olacak bu sosis ve yan deri çantaların fiyatı hakkında bir bilgin varmı msj atarsan memnun olurum biyere gittim adam sadece sosis çantaya 120 auro istedi bende motor mu satın alıyoruz dedim yani altı üstü bi çanta nekadardırki kardeşim kendine iyi bak tekrar selamlar keyifli sürüşler dilerim herkeze sesleniyorum kaskımızı takmadan lütfen bu canavarın üstüne binmeyelim herkeze selam bir ay oldu daha 70 km de napacaz bilmiyom allahtan the turk abim var sağolsun benim motorla iyi ilgileniyor onada selam burdan bakalım yarın beraber motoru almaya gidecez bu adam söyleyebilirimki hepimizdende tecrübeli zannedersem çok şey öğretti bana burdan teşşekkür ediyorum
    ulem valla ne deyim saolasın levent valla şımarttın beni
    Bu motor sevdası yüzünden bigün bi ağaçla bir olacam.Ambulans tercihim YZF-R1

abi naber napıyosun
    yarın hazırmış mal bide püskül alalımmı ne diyon

yaw abi şu avarta resmini değiştirelim senin yarın makineyi getireyimde şöyle iki canavarın birden resmini çekelim
    nedersin

abi şu bujiler dura dura paslanacak artık napalım yarın takalımmı
    bu sefer komple binanın önünde fotoyu çekelim şöyle bi seklimiz olsun ya artık bugun depoyu ınceledim ya o çok uyduruk bişey benim ezik olan yer vardıya deponun karşı sacının uzaklığı okadarmış uzak olsaydı arası demekki daha derine gidecekmiş

metemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    yapılacak işler asla bitmez dış modofikasyondan sonra yapacağımız ilk iş nedir

şudur motor bloğunu söktürüp piston yataklarını 1 mm genişletmek

bu ne işemi yarar 250 cc motor olur 350 cc

evet yanlış duymadınız 350 cc olur tork hız oldukça süper olur ve buna bağlı olarakta 5.vites dişliside değişmesi gerekecek daha küçük bir dişli ile 150 kmn yi rahat görürüz hızdan ziyade motorun çekişi manyak artacak ileleyen zamanlarda bunuda yapacağız maliyetide 200 ytl gibi olabilir bakacaz bakalım

ilgililere duyurulur
    ...tın tın giderim abi....

Motosikleti
    BMW F650

Efsane, suskunluğunu bozdu ....:)

Alıntı metemen adlı üyeden alıntı
    yapılacak işler asla bitmez dış modofikasyondan sonra yapacağımız ilk iş nedir

şudur motor bloğunu söktürüp piston yataklarını 1 mm genişletmek

bu ne işemi yarar 250 cc motor olur 350 cc

evet yanlış duymadınız 350 cc olur tork hız oldukça süper olur ve buna bağlı olarakta 5.vites dişliside değişmesi gerekecek daha küçük bir dişli ile 150 kmn yi rahat görürüz hızdan ziyade motorun çekişi manyak artacak ileleyen zamanlarda bunuda yapacağız maliyetide 200 ytl gibi olabilir bakacaz bakalım

ilgililere duyurulur
    Bİliyordum, biliyordum

Baba, nerelerdesin ? sesin soluğun kesildi walla....
    Umarım keyifler yerindedir....

Dediğin modifiye tam modifiye gerçekten...
    Yapanlar var ama, bizim makineler bunu kaldırır mı gerçekten? o konuda biraz soru işareti ??????

" Tanrım, iyi bi adam yap beni, yalancılara kandırtma, karşımdakilerin doğru anlamalarını sağla, gerçek sevenlerimi koru ve gözet; sınırlarımı koyma gücü ver sevdiğimde ve kavga ettiğimde..."

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    kaldırır hemde dünya rekoru kırar 301 cc mz yada 350 cc java larda hava soğutmalı olmasına karşın hiçbir sorun yaşanmamaktadır ayrıca hava soğutmalı motorun en büyük düşmanı küçük viteste yüksek devirde yavaş gitmektir o zaman motorda şişme ve çekişde azalma görülür o kadar 350 cc dehşet olur motor

2.konu ise jantlar telli olmaso ve tellerinde bisiklet teli kalınlığında olması can sıkıcı sürekli kontrol edilirse sorubn olmaz ama jantları komple değiştirmek daha iyi olabilir

3.konu motorumuz 350 cc ye yükseldikten sonra hava filtresinde de bir geliştirme yapılabilir açık hava filtresi diye bir dava var ama konuya tam hakim değilim onuda araştıracağım

4.konu ön maşaların daha kalın maşalr ile değiştirilmesi suretiyle sürüşte ileri düzey konfor sağlanması

5.konu aynı şekilde motorlarımızın arka süspansiyonlarıda oldukça zayıf gibi 2 kişilik kullanımlarda rahatsızlık verici daha kalitelisi ile değiştirilirse iyi olur

[QUOTE=metemen]kaldırır hemde dünya rekoru kırar 301 cc mz yada 350 cc java larda hava soğutmalı olmasına karşın hiçbir sorun yaşanmamaktadır ayrıca hava soğutmalı motorun en büyük düşmanı küçük viteste yüksek devirde yavaş gitmektir o zaman motorda şişme ve çekişde azalma görülür o kadar 350 cc dehşet olur motor

2.konu ise jantlar telli olmaso ve tellerinde bisiklet teli kalınlığında olması can sıkıcı sürekli kontrol edilirse sorubn olmaz ama jantları komple değiştirmek daha iyi olabilir

3.konu motorumuz 350 cc ye yükseldikten sonra hava filtresinde de bir geliştirme yapılabilir açık hava filtresi diye bir dava var ama konuya tam hakim değilim onuda araştıracağım

4.konu ön maşaların daha kalın maşalr ile değiştirilmesi suretiyle sürüşte ileri düzey konfor sağlanması

5.konu aynı şekilde motorlarımızın arka süspansiyonlarıda oldukça zayıf gibi 2 kişilik kullanımlarda rahatsızlık verici daha kalitelisi ile değiştirilirse iyi olur[/QUOTE merhaba kardeş keyifler nasıldır valla yazdıklarını okudumda fena fikir degil ama motor konusunda rektefeden ziyade daha farklı modifiyeler yapılabilir diye düşünüyorum ha bu bahsettiğin 350 cc kadar olmaz ama yinede daha kuvetli hale gelir örnk olarak basit birşey vereyim karburatörü weber dedigimiz bir sistemle degiştirirsek bu motor yanılmıyorsam 18 hp olur ama weber takılırsa 22 hp civarına çıkabilir motorada ellenmemiş olunur yani ortalama komple bir modifiyede motor 30 hp civarına cıkar ama cantlarda değişiklik yapmak iyi fikir bikac kısıde tel kırılması gördügüm icin insanın aklı surerken hep orada kalıyor

Motosikleti
    BMW F650

Yolcu Minderi Hk....

Herkese selam...

Umarım iyisinizdir...

Arka sele ve sissy bar uzatma projesinde; sizleri daha fazla merakta bırakmamak adına; yolcu minderi operasyonu sonrası halini ekte veriyorum...

Dizlik korumasını referans olarak alabilirsiniz ya da bizim sürücü minderini..nasıl?
    Büyümüş di mi

Bu arada benim döşemecinin web adresi de var...
    www.mkaratay.com
    Buradan da ulaşabilirsiniz...Levent666...tam takım, yani yan çantalar, arka büyük kask çantası ve ön sosis yaklaşık hepsi yaklaşık ve ortalama 250 YTL tutuyor....o sosise 120 Euro fiyat çeken arkadaşa selam söyle, az sakin olsun bence...

Faustxxxx....usta hiç deri işine girmesin, çok pahalı der...imitasyonlar gayet başarılı, işini fazlası ile görür diye söyledi....

Sissy barımı maalesef bugün halledemedik...kromajcının su deposunun arıza yapıcağı tuttu bugün..herşeyde bi hayır var derler..yarın inşallah teslim alıcam onu da....fotoğraflarını ekleyeceğim...

Ayrıca, iki küçük yerine bir tane büyük projektör yerleştirdim farın hemen altına...fotoğrafı aşağıda...

Yarın gece İzmir MT grubunun toplantısı var...orada deneyeceğim bakalım ama hoş duruyor görüntü olarak bile..umarım gece de işimi fazlası ile görecek...

Son olarak da paylaşmak istediğim bir klasik..1952 BMW...ama nasıl güzel toplanmış parçaları..

Yine bir klasik BMW...nispeten daha genç..1974 model...ne kadar gençse ;)
    Ama bugünkü bir çok motoru, Çin Japon ayrımı yapmadan sollar, sallar, silkeler...ilk sahibi biniyor..ne güzel bişi ya...

Sevgiler, selamlar...keyifli ve güvenli sürüşler diliyorum hepimize....

Bugün eksozcudayken ( sissy barını uzatan abi) dragstar, virago fln aklıma geldi..
    Sonra Sahilevlerinde bu fotoğrafı çektim benim sıpanın...

Akşam da Photoshop ta biraz oynadım....eksozlar makineyi çok gösteren unsurlar..
    Bir görüşlerinizi alayım? olur mu olmaz mı?

Yeni yolcu minderinin ne kadar dolgun olduğuna dikkatinizi de çekicem bu arada ...

Görüşmek üzere...

TiFOSO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F

acaba nasıl olur?

merhaba,

(henüz motor sahibi olamadım ama aldığımda yapacağım ilk değişiklikler şunlar olacak.)
    motosikletin süspansiyon ayarları bozulmadan yüksekliğinin değiştirilmesi mümkün mü?
    önü ve arkayı aynı oranda (~4-5 cm) alçaltıp gidonu da bir o kadar yükseltince görüntüsü nasıl acaba?
    bir de..,
    herkes artçı koltuğunu büyütmeye çalışıyor. ben tam tersini düşünüyorum.
    (en azından rodaj süresince artçı taşımanın uygun olmadığı dönemde)
    artçı koltuğunu ve yan çantaları söküp, sırtlığı ileri, sürücü koltuğunun hemen arkasına
    kaydırmayı düşünüyorum. sanırım bu mümkün.
    mct'nin sevmediğim tek yönü yan çantarları. çok kaba duruyorlar. onun yerine
    arkaya (sırtlıktan boşalan yere) büyükçe ve sağlam bir deri çanta daha iyi durur gibi.
    ne dersiniz?
    boş bi vakitte deneyip fotograflamak isteyen olur mu acaba?

hepinize keyifli ve kazasız sürüşler...

distinto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCT 250
    alarm taktırdım sizde taktırın tavsiye ederim,
    40ytl alış, servis olmayan bir motorcuda taktırma 15ytl,
    elektrik sistemi garanti kapsamı dışına çıkıyormuş olsun zaten servisler öyle böyle para koparıyorlar,
    alarmı taktırdığım usta mondial servisi değildi ama helal olsun valla mondial servisinden daha ilgiliydi ve daha ekonomikti servis alarmı 25ytl.ye takarız demişti,
    bundan sonra servise bidaha zor giderim...

Zamana ait düşlerim... Gemi benim kaptan benim...

Motosikleti
    MONDİ 250 MCT
    dehşet olmuş test de edelim atçı rahat edecekmi acaba

birde maliyet ne oldu baba bildir bize

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    distinto seni burada görmek çok hoş. alarmın hayırlı olsun.
    journeyman_35 egzoza bayıldım.tahminen bunun maliyeti ne olur.yakıtta ve performansta ne kadar fark eder? bide taktırırsan sesini bi dinlemek isterim.siteye eklersen sevinirim.

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    distinto seni burada görmek çok hoş. alarmın hayırlı olsun.
    sağol, ara sıra buraya da göz atmak lazım

benkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Alıntı distinto adlı üyeden alıntı
    sağol, ara sıra buraya da göz atmak lazım
    gel gel görelim seni

Motosikleti
    BMW F650
    Alıntı metemen adlı üyeden alıntı
    dehşet olmuş test de edelim atçı rahat edecekmi acaba

birde maliyet ne oldu baba bildir bize
    Kaptan, maliyeti 30 YTL....
    Sissy i de taktım bugün

yarın onunla beraber fotoğraflayacağım , bugün aceleden makineyi almamışım yanıma....onun da maliyeti 30 YTL herşey dahil...yapılan işlem, mevcut sissy alınıyor, araya aynı geometride 15 cm parça konup uzatılıyor ve yeniden kromajlanıyor...

Gerçekten güzel oldu ve harbiden bişeye benzedi artık arkası motorun....

Sevgiler, selamlar....

Alıntı benkaan adlı üyeden alıntı
    journeyman_35 egzoza bayıldım.tahminen bunun maliyeti ne olur.yakıtta ve performansta ne kadar fark eder? bide taktırırsan sesini bi dinlemek isterim.siteye eklersen sevinirim.
    Eyw dostum...öyle aklıma geldi , tabii uygulamada daha güzel duracağına eminim...
    tabii eksoz komple garanti dışı kalacak bunu unutmamak lazım...

Ses , güldür güldür olur büyük olasılık ama ustamla konuşursam muhtemelen bu da halledilebilir..başı kalabalıktı biraz soramadım aslında...ama tahminim 100 YTL nin üzeri olabilir...kromaj burada epey para tutacak çünkü...

Susturucu zımbırtıları iptal edip, kılıf eksoz haline getirirsek, tabii ki perf. artacak, yakıtla beraber...bu gerçek...ama geldiğiniz 1 km öteden duyulur

Ama ben biraz da görüntüsündeyim işin...düşünsenize pırıl pırıl bööle uzanıyo gidiyo arkanızda...Dragstar tadında...

Motor zaten Custom Mondi bişi oldu, ama görenler çok beğeniyor....

Selamlar, sevgiler...

selam arkadaşlar nasılsınız bu çantaların fiyatları oldukça yüksek herhalde zannedersem ben kendim yapacam bu derileri ve sosisi arkadaşlar eksoz konusunda çok süper birşey bukdum motorun orjinal eksozuna ellemeden çok güzel bir ses alabiliyoruz ben demirci ve aynı zamanda torna freze ustası oldugum için bu işe bi el atayım dedim ben bi yapacagım daha sonra fotograflarını çekecem bu yolla sizede gösterebilirim bu arada benim motorun diski egri dediler iki hafta yattı sonrada diski degiştirdiler şimdide diskin baglandıgı göbekte egrilik var dediler bu haftada yatacakmış motor motor daha 100 km görmedi ama alalı sanki bir asır geçti üç haftadır motorsuzum varmı böyle bir iş herkeze tekrar selamlar saygılar rüzgarınız bol sürüşünüz keyifli olsun

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı levent666 adlı üyeden alıntı
    eksoz konusunda çok süper birşey buldum motorun orjinal eksozuna ellemeden çok güzel bir ses alabiliyoruz
    usta biran önce tavsiyelerini bekliyoruz
    umarım başarabilirsin ve bize de nasıl yapacağımızı anlatırsın...

Motosikleti
    BMW F650

Yolcu minderi ve Sissy Bar....

Merhaba dostlar...
    Gene sesiniz soluğunuz kesildi ama...umarım herşey yolundadır ve keyifleriniz tamdır....

Evet, benim oğlanın yeni imajı...

Aslında ilk bakışta "ne imajı baba, rüzgarı çok mu yedin ?" dersiniz ama, arka tarafına dikkatinizi çekicem..yolcu minderi ve sissy bara

Bakalım beğenecek misiniz?

Fotoğraf makinemin takvimi kafayı bozduğu için, abuk subuk tarihler atıyor..dikkate almayın..daha bu akşam Pasaport' ta güneşi batırdım bir yandan orta şekerli bi kahve ile, bir yandan da bu pozları aldım

Dediğim gibi maliyeti minder 30 + Sissy 30= 60 YTL...herşey dahil bu fiyatlara...

Tekno abi...sen özellikle çok istekliydin...ne dersin?
    OK dersen eğer, beraber de gidebilir, tanıştırırım sizi de ustalarla....

Böylelikle projelerden 2si hayata geçirilmiş oldu...
    Flama ile ilgili de bugün irtibata geçicem..sizden fayda yok walla kızmayın ama azıcık ööle...

Saygılar, selamlar herkese....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler