Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri gerdirince motor güzel oldu sadece eksozun hafif sesi geliyor... Bence bir an önce yaptır...

Eksozları açtırmak ses açısından güzel de uzun yolda bi süre sonra kafa ütülemeye başlıyor... Çıkan ses dikkatleri üzerinize topluyor o kesin ama bazen istemediğiniz kişilerin de dikkatini çekiyor... Mesela Polislerin...

Benim Regal Raptorumun eksozları açıktı, önceki sahibi yaptırmış... Tamam iyi ses veriyor ama sabah erken veya akşam geç saatte çalıştırdığımda binadakilerden kesin küfür yiyordum... Haksız da değiller, ben olsam bende sayardım... O nedenle MCT'nin eksozlara ellemedim...

Ayrıca yanlış bilmiyorsam eğer yakıtıda etkileyebilir açık eksoz... Belki küçük bi işlem yaptırırsan ses biraz artar, fazlası her yönden zarar çünkü... Ama bence çok da gerekli bişey değil...

Rölanti ayarını sağ alttaki vanadan kendin yapabilirsin ama eğer anlamıyorsan zincir için gidince ustana söyle ufak bi ayar yapsın... Çünkü eğer düzgün ayar yapmazsan düzensiz çalışmadan dolayı yakıtın yine artacaktır... Zaten MCT az yakan bi motor değil, iyice artmasın... Benim eski Regal Raptor daha ekonomikti... Ona alışınca bana fazla yakıyor gibi geldi...
    O yüzden rölanti ayarı da önemli...

Bilmediğim yada yapamayacağımı düşündüğüm işe burnumu sokmam... Bendeki felsefe bu...

aynen neo bugun gıttım zıncırı gerdırdırttım motorun çekişi bile degişti gerçekten söyledıgın gıbı sadece egzosdan hafıfce gelen sesi duyuyorum bence motor guzel ılk göz agrım benım mct 250 aslında bı ara toplanıp turamı cıksak kış gelmeden egzos açtırma olayına gelınce verdıgın bılgıler için minnettarım tavsiyelerını dıkkate alacam her sey için saol neo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:08 ----------

Motoru aldıgımda bız butun ayarlarını bakımını yaptık dedıler rolantiyi yuksek tuttular bakıma kadar fakat zıncırı sıkmamıslar tam olarak 1 hafta sonra bıraktı kendını bu olayda benı servısten sogutuyo sonucta ıkı teker üzerinde gidiyoruz motordakı bi aksaklığın bedeli çok büyük olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @styleoscar

gv 250ye yeni mi gectin?

ben bu aralar motoru degistirmeyi dusunuyorum, gv 250 ile kymco venox arasinda kaldim.

bir de 250lik mct'den sonra tekrar 250lik bi motor kullanmak keser mi bizi?
    evet dostum 2 gun oldu alalı..
    gv 250 guzel motor kmyco bınmedım ama 2 sıde kore malı ve 2 sıde guzel ve sorunsuz motorlar..

mct den sonra gv bana çok atık geldı..1. vıteste mct de 20 km gorurken gv de 40 bıle gorursun sanırsam..100 km hıza ulasması kısa suruyor..
    emın ol fazlasıyla keser hız merakın yoksa..
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı StyLeOscaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet dostum 2 gun oldu alalı..
    gv 250 guzel motor kmyco bınmedım ama 2 sıde kore malı ve 2 sıde guzel ve sorunsuz motorlar..

mct den sonra gv bana çok atık geldı..1. vıteste mct de 20 km gorurken gv de 40 bıle gorursun sanırsam..100 km hıza ulasması kısa suruyor..
    emın ol fazlasıyla keser hız merakın yoksa..
    hyrlı olsun sorması ayıp kaca aldın ?

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    @sytleoscar

hayirli olsun.

gv 250 hakkinda bikac sorum var da, mct sayfasini mesgul etmemek icin ozelden mesaj attim.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyrlı olsun sorması ayıp kaca aldın ?
    teşekkürler..noter, sigorta masrafı derken 5000 tl ye mal oldu..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:02 ----------

@sytleoscar

hayirli olsun.

gv 250 hakkinda bikac sorum var da, mct sayfasini mesgul etmemek icin ozelden mesaj attim.
    baktım.. o benim baktığım 5 motordan birisiydi..
    - o motorun motor bloğu açılmış..
    - 2009 model olasına rağmen 2010 gösterilmiş..
    - arka artçı koltuğu farklı..
    - en önemlisi ise motor kazalı !

avrupa yakasında toplam 6 tane gv baktım.. 5 tanesinde sonuç hüsran idi..
    gv 250 sayfasında bunu paylaşıp linkleriyle birlikte açıklamasını yapmıştım

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    @styleoscar

6.'yi da kendin aldin galiba =)

ee, yok mu su anda piyasada alinabilir gv250? ya da kymco venox?

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    @styleoscar

6.'yi da kendin aldin galiba =)

ee, yok mu su anda piyasada alinabilir gv250? ya da kymco venox?
    özelden yazdım..ama yadıklarım gv ile ilgili.. kmyco ile ilgili birşey söyleyemiyeceğim..çünkü baktığım ve almayı düşündüğüm bir makine değildi..ama emin olki kycmo da alsan kafan rahat olur

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı NİSANCİOZGUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen neo bugun gıttım zıncırı gerdırdırttım motorun çekişi bile degişti gerçekten söyledıgın gıbı sadece egzosdan hafıfce gelen sesi duyuyorum bence motor guzel ılk göz agrım benım mct 250 aslında bı ara toplanıp turamı cıksak kış gelmeden egzos açtırma olayına gelınce verdıgın bılgıler için minnettarım tavsiyelerını dıkkate alacam her sey için saol neo

Motoru aldıgımda bız butun ayarlarını bakımını yaptık dedıler rolantiyi yuksek tuttular bakıma kadar fakat zıncırı sıkmamıslar tam olarak 1 hafta sonra bıraktı kendını bu olayda benı servısten sogutuyo sonucta ıkı teker üzerinde gidiyoruz motordakı bi aksaklığın bedeli çok büyük olur
    Rica ederim kardeş, bilgi paylaştıkça, insanlar yardımlaştıkça güzelleşir...

Valla ben bu haftasonu dahil çalışıyorum ama ondan sonra bi süre boşluğum var... Hafta içi akşam veya hafta sonu akşam üstü tur olayına her zaman varım... Diğer zamanlar çalışmak zorundayım... Bildiğim kadarıyla Ankara'dan şuanda sen, ben ve play06 aktif durumdayız MCT sayfasında... Ama buluşacağımız zaman Ankara ekibine de haber veririm gelmek isteyenler olur, kalabalık tur daha keyifli oluyor...

Bu servislere güven olmaz, onlar yaparken ya başında duracaksın yada servisten çıkar çıkmaz kontrol edeceksin... Servisin umarım Yıba çarşısının oradaki Çayıroğlu mondial bayii değildir... Bugüne kadar onlardan ne yaptırdıysam yada aldıysam hep sıkıntı çıktı...
    En basitinden rüzgar geçirmeyen bi eldiven istedim, verdiler, hiç giymesem ellerim daha az üşürdü... 3-5 kuruş kazanmak için her türlü şeyi yapıyor bu servisler... İstisnalar var ama özellikle Ankara'da servis olayı tamamen sorunlu ve kazıkçı... O nedenle artık gitmiyorum... Ustaya gidiyorum genelde paketçilere hizmet verdiğinden hem çok tecrübe kazanmış oluyorlar hemde uygun fiyatlı çalışıyorlar...

Benim arkadaş Mondial 150 ZC aldı... İki kere motor yapıldı... İlkini yetkili servis çayıroğlu yaptı, 300 TL aldı, 1.5 ay sonra yine bitti motor... Benim usta 150 TL'ye yaptı, arkadaş 6 aydır sorunsuz kullanıyor...du. Geçen hafta benzinlikte motoru bırakmış park halinde tuvalete gitmiş... Sen angut tır gel, kenarda duran motora çarp yatır yana... Tabii heryer plastik grenaj, dağıldı... Sigortacı hallederse yapılacak... Bizim arkadaşda da biraz bahtsız bedevinin şansından var...

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    arkadaşlar debrej balatası hakkında bana yardımcı olacak biri var mı

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    MCT şasesini başka bir motora oturtturmanız çok zor kardeşim üzerinde oynama yapmadan olmaz. Ama buna değmez inan. 250 cc için mct ve ramzey biraz yanlış bir şaseye oturtulmuş o yüzden güç kaybı kalkış seriliği pasif. Neo dediğin gibi yamyam ustalar çok.Fatih383838 depodaki benzini depoyu söktüğünde tepe taklak getirsen bile hepsi akmaz ama şamandıranın olduğu kapağı dikkatlice sökersen boşalır. benzin deliğinden üfleme basınçlı hava hiç tutmayı deneme şamandıra çok hassas bir yerde durur çıkarsa silindirlerin eşit yakıt almaz sorun çıkar. sen dediğim gibi şamandıra kapağını sök boşalt. Birde o sis farını küçük kelepçelerden alarak koruma demirinde göze güzel yere sabitleyebilirsin ben aldığımda kelepçelerle gelmişti. debriyaj balatasını sökmek için kale duvarına benzeyen bir anahtara ihtiyacın olucak önde bütün yağı temiz bir kaba boşalt koyarken bezle süz. sen beni bir ara bakalım 507 349 61 93 yardımcı olalım.
    sağ kapağı sökeceğinden bir adet conta almalısın 5-10 lira falan.
    Hizliupload.com
    DEBRİYAJ SÖKME APARARI
    Hizliupload.com
    DEBRİYAJ KISMI
    Hizliupload.com
    DEBRİYAK SÖKÜMÜ
    Hizliupload.com
    DEBRİYAT TOPLAMASI SON NOKTA..

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim kardeş, bilgi paylaştıkça, insanlar yardımlaştıkça güzelleşir...

Valla ben bu haftasonu dahil çalışıyorum ama ondan sonra bi süre boşluğum var... Hafta içi akşam veya hafta sonu akşam üstü tur olayına her zaman varım... Diğer zamanlar çalışmak zorundayım... Bildiğim kadarıyla Ankara'dan şuanda sen, ben ve play06 aktif durumdayız MCT sayfasında... Ama buluşacağımız zaman Ankara ekibine de haber veririm gelmek isteyenler olur, kalabalık tur daha keyifli oluyor...

Bu servislere güven olmaz, onlar yaparken ya başında duracaksın yada servisten çıkar çıkmaz kontrol edeceksin... Servisin umarım Yıba çarşısının oradaki Çayıroğlu mondial bayii değildir... Bugüne kadar onlardan ne yaptırdıysam yada aldıysam hep sıkıntı çıktı...
    En basitinden rüzgar geçirmeyen bi eldiven istedim, verdiler, hiç giymesem ellerim daha az üşürdü... 3-5 kuruş kazanmak için her türlü şeyi yapıyor bu servisler... İstisnalar var ama özellikle Ankara'da servis olayı tamamen sorunlu ve kazıkçı... O nedenle artık gitmiyorum... Ustaya gidiyorum genelde paketçilere hizmet verdiğinden hem çok tecrübe kazanmış oluyorlar hemde uygun fiyatlı çalışıyorlar...

Benim arkadaş Mondial 150 ZC aldı... İki kere motor yapıldı... İlkini yetkili servis çayıroğlu yaptı, 300 TL aldı, 1.5 ay sonra yine bitti motor... Benim usta 150 TL'ye yaptı, arkadaş 6 aydır sorunsuz kullanıyor...du. Geçen hafta benzinlikte motoru bırakmış park halinde tuvalete gitmiş... Sen angut tır gel, kenarda duran motora çarp yatır yana... Tabii heryer plastik grenaj, dağıldı... Sigortacı hallederse yapılacak... Bizim arkadaşda da biraz bahtsız bedevinin şansından var...

Temmuz un ıkısınde ehliyet sınavım var ehliyeti alıyım motorla yatıp motorla kalkarım ve ıstedıgınız kadar tura cıkalım ben varım neo evet şu an ankaradan üç kişiyiz fakat eger böyle bir organizasyon olursa çoğu kişinin ilgi gösterecegini düşünyorum

Yetkili servisim malesef yiba çarşısındakı Çayıroğlu Motoru Ordan Almıştım ben işciliklerini bilmiyorum fakat Hiç Bir Forum Üyesi Memmun degil Çayıroğlundan bu kadar insan memmun degilse ilgisiz kalmamak gerekir senın ustanın numarasını ve adresini banada verırmısın neo

Bu arada arkadaşının motoru için üzüldüm motorlar bizim kıymetlimiz başkasının motoruna bir şey dahi olsa benim içim acıyo

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    sevgili özgürakman ve arkadaşının balıkesirden bandırmaya ziyaretime gelmelerine çok sevindim motoru ybr ancak bu forumu da yakından takip ediyor kendilerine burdan teşekkür ediyorum bütün mct cilere hayırlı geceler.

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili özgürakman ve arkadaşının balıkesirden bandırmaya ziyaretime gelmelerine çok sevindim motoru ybr ancak bu forumu da yakından takip ediyor kendilerine burdan teşekkür ediyorum bütün mct cilere hayırlı geceler.
    hayırlısıyla senelik izine çıktığımda bir aksilik olmaz ise bende yanındayım abi

sefademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    evet slm arkadaşlar öncelikle beycivan ve oscar kardeşim yardımlarınız için çok saolun oscarın dediği ustaya gittim bu gün parsellerde. sorun beycivanında dediği gibi karbüratörün gözeneklerinden bahsetti onlar tıkanmış olabilirmiş bana gün vericek bende yaptırıcam artı olarak motorun şanzımanını ne kadara biter dedim 2. vites atmasından dolayı motorun iniceğinden malzemesi falan 250 tl yi bulur dedi oscarında dediği gibi hakkını isteyen bir ustaya benziyor önceki ustada 400 veya 500tl yi bulur demişti farka bakın 150 ye motor indiriyormuş ama ben merak ettim piyasada nedir motor indirmek????

Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı sefademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet slm arkadaşlar öncelikle beycivan ve oscar kardeşim yardımlarınız için çok saolun oscarın dediği ustaya gittim bu gün parsellerde. sorun beycivanında dediği gibi karbüratörün gözeneklerinden bahsetti onlar tıkanmış olabilirmiş bana gün vericek bende yaptırıcam artı olarak motorun şanzımanını ne kadara biter dedim 2. vites atmasından dolayı motorun iniceğinden malzemesi falan 250 tl yi bulur dedi oscarında dediği gibi hakkını isteyen bir ustaya benziyor önceki ustada 400 veya 500tl yi bulur demişti farka bakın 150 ye motor indiriyormuş ama ben merak ettim piyasada nedir motor indirmek????
    yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

semih26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar benim dikkatimi çeken bir şey oldu tek başıma sürdügüm zamanlar gaza biraz yüklendigimde zincirden geldini tahmin ettigim catır cutur ses geliyor ama artcı alayım arkama hiç ses cıkartmıo sizce zincir mi bol

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Şimdi zincirin bol olduğu durumda tek kişi ses yaparken 2 kişi sesi azalır çünkü zincir gerginliği artmaktadır arkadaki artçı indiği anda tek kişi yine aynı uzunluğa ulaştığından ses başlar. Ses zincir korumalığına deydiğinden yapabilir. Gaza yüklenince ön dişli zinciri aşıldığı için göbek yapar sen arka tekeri geriye doğru çektir zincir boşluğunu güzelce al. Uğur beklerim abicim seni. Sefa kardeşim normalde motoru 100 tl ye indiren de var 200 tl ye de ama hakkı 100 tl olmalı. Bana kalsa o bile çok insanlar 20 tl ye yevmüye ile çalıştığı ülkede insaf yani.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    merhaba arkadaşlar temmuz ayının 12 si gibi istanbuldan trabzona gideceğim yanımda ne gibi malzeme almam gerekli ve bu yol güzargahında herhangi bir sorun yaşadığımda telefon numarası vermeniz mümkünmü arayıp yardım isteyebileceğim ve nerde yaşadığınızıda belirtirseniz sevinirim. bu mct 250 ile 1100 km sorunsuz bir şekilde gidebilirmiyim hava soğutmali olduğu için kaç saatte bir durup motoru soğutmam lazım şimdiden teşekkür ederim hepimize kazasız sürüşler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:29 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:25 ----------

birde kafama takılan bir konu var çoğu arkadaş vibrasyondan bahsediyor ben düşük hızda giderken biraz vibrasyon oluyor ama vitesi yükseltince vibrasyon yok gibi neden bende ters onuda bilmiyorum belkide bana öyle geliyordur bilemiyorum.arka dişliyide 30T ile değiştirmeyi düşünüyorum nasıl bir fark var bakıcam hoşuma gitmezse tekrar eskisini takıcam motorum 6500 km de

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:29 ----------

1) yedek ampullerim var
    2) yedek gaz telim var
    3) yağını yolda değiştitirim sorun değil
    4) alet edavatım var
    5) debriyaj teli, arka balata ve ön balata yedek alırım
    6) 1 veya 2 litre yanımda benzin alırım ve yağını değiştirmem için 1 litrelik mazot alırım yağ deposunu temizlemek için.
    7) yedek marş moturum var
    8) yedek beyin almam gerekirmi ne dersiniz.
    9) şimdilik aklıma gelenler bunlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:37 ----------

birde şehir içinde bir depoyla 312 km gidiyor normalmi ve sabahleyin biraz fazla isitıyorum bununda etkisi olurmu benzin tüketimine. ne kadar çok yazıyorsunuz diyebilirsiniz teşekkür ederim şimdiden cevaplarınız için.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:42 ----------

sefademir sen beni mutlaka ara kardeşim 507 349 61 93 diğer arkadaşlarda kaydedebilirler sakıncası yok. o kaynak işi bi kere olmaz. motordan çok iyi anlayan bir tornacı şart. yoksa o motoru söküp sanayiye götürdülermi sen mobilete biner gibi binersin bak ben sana söylüyeyim o tamircinde bana biraz çakal gibi geldi. sen sağ bujiye bak sol bjiye bak çakmaları nasıl düzgün kıvılcım atıyormu. karbüratörü kurcaladılarsa hele çırak eline aldıysa ah kardeşim işin zor. Motoru yerinde rlantide ısıttığında elini eksozların hemen çıkışına koy bakalım birisi ısınıyorken diğeri soğuk kalıyormu?

sayın baycivan abimizin mesajının son kısmı olan (çıkışına koy bakalım birisi ısınıyorsa diğeri soğukmu) diye yazmış bu dedğin şekilde mi olması gerekiyor. benim egzozlarım dediiğin şekilde oluyor

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi zincirin bol olduğu durumda tek kişi ses yaparken 2 kişi sesi azalır çünkü zincir gerginliği artmaktadır arkadaki artçı indiği anda tek kişi yine aynı uzunluğa ulaştığından ses başlar. Ses zincir korumalığına deydiğinden yapabilir. Gaza yüklenince ön dişli zinciri aşıldığı için göbek yapar sen arka tekeri geriye doğru çektir zincir boşluğunu güzelce al. Uğur beklerim abicim seni. Sefa kardeşim normalde motoru 100 tl ye indiren de var 200 tl ye de ama hakkı 100 tl olmalı. Bana kalsa o bile çok insanlar 20 tl ye yevmüye ile çalıştığı ülkede insaf yani.
    bana qm 250 sis farı aparatı ile ilgili haber verecekdınız ne oldu acaba ? eger numaranızı bana ozelden msjla atarsanız sızı arayabılırım.

mayestrom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 250 mct
    sa. arkadşlr bu macit lerin hepsinde mi vitesler zor geçiyo(1-0-2)özellikle yoksa bnm balatalar da mı srn var .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler