Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    pala333 yaşadığın sorun ve çözümünü kısaca yazabilirmisin takip edemeyen arkadaşlar için rica... bu servislerin para kazanma becerileri ve taktiklerine diyecek yok zaten. dikkatli olmak lazım. birde arkadaşlar sitenin ana sayfasında A grubu kan aranıyor ilanı var birşeyler yazmaya çalışalım en azından iyi dilek temennisi falan Kan grubu uygun olanlar lütfen duyarlılık göstersinler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı pala333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir sarkıksa gazı kestiğinde o da ses yapar...
    bencede buyuk ıhtımalle zincirden gelıyor o ses

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı musi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 km bakımı da yok mu abi? benim motor da 460 km'de
    motorun 2. el olduğunu düşünerek yazmıştım..
    eğer sıfır ise dediğin gibi 500 km de ilk bakımı yapman lazım..bu süreç içerisinde motoruna fazla yüklenme sakın ha ! max 70 km hızı geçme sakın ve yüksek devirli kullanma motorunu taaki 2000 km ye kadar..
    2000 km bakımından sonra ise gazı tam kökleyerek açma tekrardan motorunu.. gazı yedire yedire alıştırırsan motoruna uzun süre sorunsuz binersin
    yani kısacası ilk 2000 km motorun uzun ömürlü olması ve ileride sorun vermemesi açısından çok önemlidir
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pala333 yaşadığın sorun ve çözümünü kısaca yazabilirmisin takip edemeyen arkadaşlar için rica... bu servislerin para kazanma becerileri ve taktiklerine diyecek yok zaten. dikkatli olmak lazım. birde arkadaşlar sitenin ana sayfasında A grubu kan aranıyor ilanı var birşeyler yazmaya çalışalım en azından iyi dilek temennisi falan Kan grubu uygun olanlar lütfen duyarlılık göstersinler.
    oncelıkle hayatta olmanıza cok sevındım. bu arada umıt baytemurunda sızlere cokca selamları var.

benım bır sorum olacak ben qm 250 sıs farı demırı arıyorum nasıl temın edebılırım sıze yakın servıslerde bu aparat mevcutmudur ?

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    play-06 şimdi sis farı alınca takma aparatı içinden çıkıyor aslında bu senin takayım dediğin far nasıl tarif edersen benim eski far tutacakları belki uyar sana gönderme imkanım olabilir. Ben sahibinden sitesinden alıyorum devamlı. Ümit'e de selamlar.

Motosikleti
    Artık Yok...
    play-06 şimdi sis farı alınca takma aparatı içinden çıkıyor aslında bu senin takayım dediğin far nasıl tarif edersen benim eski far tutacakları belki uyar sana gönderme imkanım olabilir. Ben sahibinden sitesinden alıyorum devamlı. Ümit'e de selamlar.
    yaşıyormusun sen senin için birde gittim taziye bölümünde konu açdım neyse yaşamana sevindim ölme sakın tekrardan

kaç defa yazdım kimse yardımcı olmadı mondial mct 250 30 yada 32 lik arka dişlisini nerden temin edebilirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:04 ----------

bende 250 mct kullanıyorum yanlız arka jantı değiştirdim çelik yaptım şu kırma meselesi yüzünden ikidebir tel kırıyor :( onun haricinde bi problem şu an yok gibi yakıt konusuna gelince şehiriçi malum yakıyor valla

Motosikleti
    250 Mct
    Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletmek isterim... Daha önce motorsikletimde çalışmama problemi oldu... motoru vurdurarak servise götürdüm. Servis marş motorunun değişmesi ve bi iki birşey söyledi tam hatırlamıyorum 100 tl fiyat çekti... Dayım da 25 yıla yakındır motorsiklet kullanıcısı. ona götürdüm. Akünün kutupbaşı tarafında birşeyler yaptı. bir sıvı döktü oraya ve motor tek marş eskisi gibi çalışmaya devam etti. oksit yaptığını söylemişti. Misal bunu örnek verebilirim... Bu örnek gayet açıklayıcı... Çoğu servis bunu yapıyor. kimsenin kötü art niyetli veya çalıp çırptığını söylemiyorum. Haram ile helali ayırt etmek bana düşmez ama kazıklanmak bana koyuyor... Servise motoru bıraktığımda 30 tl benzin varsa aldığımda 10 tl lik benzin görüyorum... Varsa temiz motorsiklet tamircisi bizde bilelim... istanbul avrupa yakasındayım...

istersen bir örnek daha vereyim akşama doğru farın ampulü patlamış gece uzunları yakıpta ilerleyebilirdimama gittim hemen servisten far aldım 10 tl yapcak bişey yok... akşam üstü nerde bulcamda far aricam... geçenlerde musluk problemim oldu forumda görmüşsünüzdür sağolsun arkadaşlar yardımcı oldu ve çözdük ozamanda bi ampul aldım aynı yere 5 tl verdim... Adama ne diyebilirsinki. desende yok o ampul iyiydi onu vermişizdir. vs. vs.. bu tip cevaplar uzatılabilir...

En nihayetinde biz motor sürüyoruz. Ve çokta kaliteli bir motor değil. Servise habeye para vermek benim zoruma gider. Öğrenciyim... Altımızda dragstar 650 veya shadow yok. Bu tip motorlarda elimiz üstünde olması lazım... birbirimizle ne kadar bilgi paylaşırsak o kadar iyi. ve o kadar karlıyız....

Şimdi artık servisin (misal veriyorum) 40 tl lik taktığıbalatayı 15-20 tl ye sirkeciden alıyorum. 10 tlde adama veriyorum taksın diye 30 tl yapıyor....
    10 tl 10 tl dir...
    İnşallah açıklayıcı olmuştur!!! SAYGILARIMLA

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Servislerin işi gücü fakir fukaranın 3 kuruşluk motorundan köşe olma derdi yazıklar olsun bir marş motoru dediğin dünya para. Benzin çalma olayını sor derki senin motorun orasını burasını temizledik sildik işte çırak parçacıya gitti yalan dolan hep yaşadık bunları kardeşim. Sen sen ol bir adet ön bir adet stop yedek 1 lt benzin 1 takım buji anahtar takımı yanından eksik etme.insan bazen 100 lira bile olsa şu an alırım şimdi dediği ampul piyasada 5 lira. malesef ben üye olduğumdan beri bu servislere motor tamircilerine sitem ediyorum telefonla beni arayıp " abi işimizi bozuyorsun bırak yazma şunları, biz nası para kazancaz " diyorlar hakaret eden bile var. Bu işte en iyi şey bunların eline düşmemek şimdi bunları yazdım ya akşama kalmaz yine ararlar. Unutmadan akü başına gres yağ sür kutup başı ne kadar iyi sıkılırsa akünün amperi marşa daha fazla iletilir hemen ucunu deydir marş çalışır gibi yapar ama elinle üstüne bastır motor hemen çalışır. Görüşmek üzere..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    slm mct ciler.dün bu motora bindim hızlanması süperdi ya 2 kişi ikimizde 100 er kilodan fazlayız 115 i geçtik ve titreşimi benim çappırdan az.sesi hoş.ve çalışması daha yumuşak benimki tak çata pat diye falan çalışıyor bu şık şık diye ya 5 HP güc[50 cc + bi silindir daha ] bu kadar etki edermi benim çin çappırının torku son hızı falan bunun kadar iyi değil ve titreşimi çook azzz...

benim motorun şaşeye komple MCT nin alt takımı FULLL takabilirmiyiz...

mct de tek hoşuma gitmeyen yan ise virajları hiç GÜZEL ALMIYOR....

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    qm 250 nin sis farları bendekiler . ramzeyın sıtesınden bakdık umıtle aparat tek olarakda satılıyormus fakat kırsehırde ne yazıkkı servıs parca getırmıyor :D boyle bır sacmalık var :D

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    tamam abi bir bakalım internette araştırıp linini atalım olmazsa..

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    fatih383838 kardeşim sen depodaki benzin biter bitmez yerinden sök içine 2 litre mazot veya tineri doldur baya bir çalkala sonra boşalt ama sakın içine fırça tornavida sokayım da pas varmı bakayım deme içini çizersen o çizik günden güne büyür. sonra benzin filtresi yedek her zaman taşı. o ucuz filtrelerin hiçbiri yaramaz ybr filtreleri takarsan iyi olur. karbüratörün tahliye vidalarını aç o pis benzinide dişarı akıt.Karbüratör içindeki kılcak kanallara kaçan pislikler ileride baş ağrıtabilir.
    abi karburatorün benzin girişine hava tutmak aklıma geldi ama içindeki lastik körüklere zarar verir düşüncesi ile sadece motoru çalıştırdım benzin girişinden üfledim basınçlı havanın zararı olur demi sormadan yapmayım dedim. feçenlerde sünger koymak için sökmüştüm. depoyu temizlemek aklıma geldi ama içinde ki o son kullanılmayan 1 lt kadar benzin varya onu bi turlu depodan çıkaramadım ne üstten ne alttan çıkıyo dedigin gibi mazot tiner koyarsam oda çıkmayacak kapagı açık bıraksam 1 gün dursa uçar mı içinde ki karışım

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Alıntı NİSANCİOZGUR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede buyuk ıhtımalle zincirden gelıyor o ses
    Yarım saat önce ustanın yanındaydım, zinciri gerdirdim, ses anında kesildi... Çekişi de toparladı...

Bi kaç küçük işlem daha yaptırdım, borcumuz ne kadar dedim, ne verirsen ver dedi, 5 TL verdim çıktım... Yamyam usta çok, bizim ustanın dükkan biraz köhne filan ama ustalığı iyi, paragöz de değil, önemli olan da bu bence...

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    http://www.aytacavm.com/ModaCar-Krom...,PR-82560.html bende sis aldım ama aparat yoktu bende cam siperlik alırken iki kelepçe fazla aldım tabi kelebçeler küçük geldi. bende kelepçeleri düzledim gidonu tutan farın arkasında vidalara taktım. resim eklemesini bilmiyorum ama face den bakabilirsiniz

http://www.facebook.com/home.php#!/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:02 ----------

beycivan abi debrej balatasını alsam ben degişebilirmiyim hiç o kısımı açmadım. gaz kesmeden vites atınca tam kavramaz oldu. Vites atmadan gazı kesip attıktan sonra gaza sfırdan basmaya başlayınca sorum yok. yokuş çıkarken motor bas bas bagırıyo canımdan can gidiyo

Motosikleti
    MCT 250
    Alıntı ~~NEO~~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yarım saat önce ustanın yanındaydım, zinciri gerdirdim, ses anında kesildi... Çekişi de toparladı...

Bi kaç küçük işlem daha yaptırdım, borcumuz ne kadar dedim, ne verirsen ver dedi, 5 TL verdim çıktım... Yamyam usta çok, bizim ustanın dükkan biraz köhne filan ama ustalığı iyi, paragöz de değil, önemli olan da bu bence...
    Benımde ustaya gıdıp zıncırı gerdırmem gerekecek anlaşılan kardesım saol kardesım bilgiler için bir sey daha sormak ıstiyorum su anda hemen hemen hepımızın altında mct 250 var ve egzoslarınızda susturucu varmı arkdaslar susturucu olmadan ses daha guzel cıkıyor bence ya sizce ,?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:45 ----------

rolanti ayarını kendımız yapabılırmıyız arkdaslar ?

sefademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 mct
    Benımde ustaya gıdıp zıncırı gerdırmem gerekecek anlaşılan kardesım saol kardesım bilgiler için bir sey daha sormak ıstiyorum su anda hemen hemen hepımızın altında mct 250 var ve egzoslarınızda susturucu varmı arkdaslar susturucu olmadan ses daha guzel cıkıyor bence ya sizce ,?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:45 ----------

evet arkadaşım yapabilirsin sağ tarafta altta karbüratörün üstünde yaylı sağa sola dönen siyah bir başlık var onunla ayarlayabilirsin....

~~NEO~~ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ
    Zinciri gerdirince motor güzel oldu sadece eksozun hafif sesi geliyor... Bence bir an önce yaptır...

Eksozları açtırmak ses açısından güzel de uzun yolda bi süre sonra kafa ütülemeye başlıyor... Çıkan ses dikkatleri üzerinize topluyor o kesin ama bazen istemediğiniz kişilerin de dikkatini çekiyor... Mesela Polislerin...

Benim Regal Raptorumun eksozları açıktı, önceki sahibi yaptırmış... Tamam iyi ses veriyor ama sabah erken veya akşam geç saatte çalıştırdığımda binadakilerden kesin küfür yiyordum... Haksız da değiller, ben olsam bende sayardım... O nedenle MCT'nin eksozlara ellemedim...

Ayrıca yanlış bilmiyorsam eğer yakıtıda etkileyebilir açık eksoz... Belki küçük bi işlem yaptırırsan ses biraz artar, fazlası her yönden zarar çünkü... Ama bence çok da gerekli bişey değil...

Rölanti ayarını sağ alttaki vanadan kendin yapabilirsin ama eğer anlamıyorsan zincir için gidince ustana söyle ufak bi ayar yapsın... Çünkü eğer düzgün ayar yapmazsan düzensiz çalışmadan dolayı yakıtın yine artacaktır... Zaten MCT az yakan bi motor değil, iyice artmasın... Benim eski Regal Raptor daha ekonomikti... Ona alışınca bana fazla yakıyor gibi geldi...
    O yüzden rölanti ayarı da önemli...

Bilmediğim yada yapamayacağımı düşündüğüm işe burnumu sokmam... Bendeki felsefe bu...

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı gumuskalp21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaç defa yazdım kimse yardımcı olmadı mondial mct 250 30 yada 32 lik arka dişlisini nerden temin edebilirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:04 ----------

bende 250 mct kullanıyorum yanlız arka jantı değiştirdim çelik yaptım şu kırma meselesi yüzünden ikidebir tel kırıyor :( onun haricinde bi problem şu an yok gibi yakıt konusuna gelince şehiriçi malum yakıyor valla
    merhaba..
    32T dişli idealdir.. istanbulda oturuyorsan şayet sirkeci taraflarına bakmanı tavsiye ederim..
    ramzey qm nin arka dişlisi
    ve regal raptor dd-250 nin arka dişlisi 32T dir.. direk alıp taklıyorsunuz torna yada başka birşey yaptırmana gerek yok..

bu arada çelik jant nereden ve kaç tl ye temin ettin ?
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    @styleoscar

gv 250ye yeni mi gectin?

ben bu aralar motoru degistirmeyi dusunuyorum, gv 250 ile kymco venox arasinda kaldim.

bir de 250lik mct'den sonra tekrar 250lik bi motor kullanmak keser mi bizi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler