Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı sc-aquila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eto1903 ankara daki ustan kim?. ben de ankaradayım çayıroğluna götürüyorum ama memnun değilim.
    kuyuyazısı caddesinde akın var.
    motoru bırak dön arkanı git o kadar yani
    hem ucuz hemde cidden emek veriyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı eTo1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuyuyazısı caddesinde akın var.
    motoru bırak dön arkanı git o kadar yani
    hem ucuz hemde cidden emek veriyor
    bu akın tam olarak nerde ? + cayıroglu kadar uckagıtcı pahalı bır yer yok. bır cdı a 50tl ıstıolar 15tl ye aldım baska mondıal servısınden .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:36 ----------

Alıntı semih26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun motoru istemeyerekte olsa bıraktım motorcuya gaz kolu takılıyordu geri sarmıyor öle kalıyodu depo falan sökülcek dendi ama deponun altından mı gecio acama tel kendim yapamazmıydım
    aslında cok kolay bır ıs keske motoru vermeden once sıkıntını sıtede paylassaydın.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aslında cok kolay bır ıs keske motoru vermeden once sıkıntını sıtede paylassaydın.
    ben de ayni sorunu yasamistim yakin bir zamanda, o kadar sordum burda, anlatan olmayinca servise goturup yaptirttim.

Motosikleti
    mondial mct 250 chopper
    arkadaşlar bendede mct var.sorunum motorun cok tıtremesı.yenı aldım pek bı bılgım yok.acaba bu tum mctler ıcınmı gecerlı?bu tıtremesını gıderıcek herhangı bı yontem yada parca varmıdır?ben var dıye duymustum.bırde ızmırde yasayan arkadaslardan ısteğim şu şehırde adam gıbı motordan anlayıp ısını ıyı yapan ve fıyatları abartmayan bır usta varmıdır?varsa lutfen belırtın.saygılar

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alıntı doganborak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bendede mct var.sorunum motorun cok tıtremesı.yenı aldım pek bı bılgım yok.acaba bu tum mctler ıcınmı gecerlı?bu tıtremesını gıderıcek herhangı bı yontem yada parca varmıdır?ben var dıye duymustum.bırde ızmırde yasayan arkadaslardan ısteğim şu şehırde adam gıbı motordan anlayıp ısını ıyı yapan ve fıyatları abartmayan bır usta varmıdır?varsa lutfen belırtın.saygılar
    titreme derken hangi devirlerde yada kaç km üzerinde titriyor.Eğer 90-100 km den sonra diyorsan genelinde bu sorun var.Bu sorunu motor takozlarını sağlamlaştırmak ve şase takviyesiyle yapılabiliyor ama baya meşakatli bir iş.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Motosikleti
    mondial mct 250 chopper
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreme derken hangi devirlerde yada kaç km üzerinde titriyor.Eğer 90-100 km den sonra diyorsan genelinde bu sorun var.Bu sorunu motor takozlarını sağlamlaştırmak ve şase takviyesiyle yapılabiliyor ama baya meşakatli bir iş.
    yok daha dusuk kılometrede tıtrıyor.ve dıkkat ettım gazı kesınce tıtreme olusuyor.bu tıtremeyı nasıl kesebılırım?ve bu iş bana kaça patlar tamınınızce?

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Titreme olayı motorların en kritik sorunlarındandır. Motorun çalışması sırasında oluşan mekanik vibrasyonlar şaşe kanalıyla motorun her yerine düzensiz şekilde yayılır. Ben motorun titreşim olayını şu şekilde çözdüm arkadaşım. Motorun benzin deposunu yerinden söktüm ve altına 2 adet banyo süngerini tampon vazifesi yapması için koyarak sıktım. Bütün civataları krom ile değiştirip ön ve arkalarına rondele koydum. Motorum arka salıncak diye bilinen mafsal çatal takozlarını değiştirdim. Zincir gerginliğini motorun üzerinde tek kişi ağırlığını verdiğinde 3-4 cm esneyecek kadar serbets bıraktım. Ön dişliyi değiştirmeden sadece arka dişliyi 2 numara büyüttüm. bütün vidalarını güzelce sıktım. Bu bile yeter artar. Ama titreşim aşırı ise tekrar yazın konuyu açalım.iyi geceler. Uğurcum bu aralar forumda yoksun..

Motosikleti
    mondial mct 250 chopper
    Alıntı TektekerNeco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Titreme olayı motorların en kritik sorunlarındandır. Motorun çalışması sırasında oluşan mekanik vibrasyonlar şaşe kanalıyla motorun her yerine düzensiz şekilde yayılır. Ben motorun titreşim olayını şu şekilde çözdüm arkadaşım. Motorun benzin deposunu yerinden söktüm ve altına 2 adet banyo süngerini tampon vazifesi yapması için koyarak sıktım. Bütün civataları krom ile değiştirip ön ve arkalarına rondele koydum. Motorum arka salıncak diye bilinen mafsal çatal takozlarını değiştirdim. Zincir gerginliğini motorun üzerinde tek kişi ağırlığını verdiğinde 3-4 cm esneyecek kadar serbets bıraktım. Ön dişliyi değiştirmeden sadece arka dişliyi 2 numara büyüttüm. bütün vidalarını güzelce sıktım. Bu bile yeter artar. Ama titreşim aşırı ise tekrar yazın konuyu açalım.iyi geceler. Uğurcum bu aralar forumda yoksun..
    evet gelen ses benzın deposu altından gelıyor. dedıgın sey mantıklı geldı tsk ederım bunu yapicam.bırde su vananın hortumundan benzın akıor onu kendım halledebılırmıym?yoksa o parcayı değiştirmemmi gerekiyor?tşkler

DESTEKLERİNDEN ÖTÜRÜ SAYFA YÖNETİCİSİNE TEŞEKKÜRLER:ARKADAŞLAR
    MOTOSİKLET KULÜBÜ OLARAK HEDEFİMİZ BU YAZ ORGANİZE EDECEGİMİZ
    TÜRKİYENİN ŞİMDİYE KADAR Kİ EN KALABALIK MOTOR TURUNU DÜZENLEYECEGİZ
    SİZDEN RİCAMIZ BU SAYFAYI MOTOR KULLANAN ARKADAŞLARINIZA ÖNERMENİZ MOTORUNUZUN
    BÜYÜKLÜGÜ KÜÇÜKLÜGÜ ÖNEMLİ DEGİL SADECE BİZİMLE OLMANIZ ÖNEMLİ OLAN MEDYADA TV LERDE
    VE GAZETELERDEKİ
    YERİNİZİ ALMAK İSTİYOSANIZ BİZİ SAYFAMIZDAN TAKİP EDİN LÜTFEN VE MOTOR
    KULLANMAYAN
    ARKADAŞLARDA BİZİMLE OLSUN O BÜYÜK GEZİDE BİZİMLE OLMAK SİZİN ELİNİZDE HER
    MOTORCUNUN
    BİR YOLCU ALMASI MÜMKÜN HEPİNİZİ SAYFAYA BEKLİYORUZ TEŞEKKÜRLER
    http://www.facebook.com/pages/MOTOS%...01775726577148 ..

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    evet gelen ses benzın deposu altından gelıyor. dedıgın sey mantıklı geldı tsk ederım bunu yapicam.bırde su vananın hortumundan benzın akıor onu kendım halledebılırmıym?yoksa o parcayı değiştirmemmi gerekiyor?tşkler
    onu çok kolay halledebilirsin,sanayide benzin hortumları satılıyor git oto sanayiye kendi kesik hortumunu göster aynı çapta bir hortum al ve değiştir bu arada aradaki benzin filtresinide değiştirirsen isabetli olur.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Motosikleti
    250 mct
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akın tam olarak nerde ? + cayıroglu kadar uckagıtcı pahalı bır yer yok. bır cdı a 50tl ıstıolar 15tl ye aldım baska mondıal servısınden .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:36 ----------

Etlik'te Aşağı eğlenceden Lokman Hekim hastanesine doğru çıkıyorsun, hastaneyi geçer geçmez ışıklar geliyor. Işıklardan sola dönüyorsun sağda 100 metre aşağıda Akın'ın yeri. Dükkanın önünde bir yığın motor ve bisiklet vardır hemen dikkat çeker.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    benzin filtreni takarken hangi yönü aşağı bakıcak dikkat et bazı filtrelerin ok işareti aşağıı göstersede ters takılması gerekebiliyor. Motorunda gaz yememe sorunu yapabilir karbüratöre giden benzinden çıkan pislikler hava kanallarını ve jetleri tıkayabiliyor. opet genelde 2 3 ay arayla mazot depolarına benzin benzin depolarına mazot basmakla meşhur oldu. Eğer benzin stoğunu deposu almazsa hemen boş mazot deposuna bastırıyor bu sefer benzindeki yağ oranı artıyor ama asıl konu mazottaki pisliğin benziden kat kat fazla olması. Ben benzin deposunu komple söktüm içine 1 lt motorin koyup çalkaladım nerdeyse 1 yemek kaşığı pislik ve deponun küflerinden çıktı. yukarıdaki motor turu organizaysonu da çok heyecanlı olucaktır ben şimdiden plan yapmaya başladım iyi akşamlar.

Motosikleti
    Alıntı mototor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de ayni sorunu yasamistim yakin bir zamanda, o kadar sordum burda, anlatan olmayinca servise goturup yaptirttim.
    cogu zaman sıtede arası onlıne 1 defade olsa gece 12 - 2 arası onlıne olmaya calısıyorum. emın ol gorsem mutlaka cvp verırdım . ama saglık olsun olan olmus netıcede =))))

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:26 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:24 ----------

tıtrıyor dıyorsun ama bunun ortalama devrın. kacıncı vıtesde kac km hızda oldugun bunlarıda keske belırtseydın. daha ıyı yardımcı olurduk en azından.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:26 ----------

elımde 3adet musluk var :D o sorunu bende yasıyorum ama sanırım cozumu yok :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:28 ----------

benzin filtreni takarken hangi yönü aşağı bakıcak dikkat et bazı filtrelerin ok işareti aşağıı göstersede ters takılması gerekebiliyor. Motorunda gaz yememe sorunu yapabilir karbüratöre giden benzinden çıkan pislikler hava kanallarını ve jetleri tıkayabiliyor. opet genelde 2 3 ay arayla mazot depolarına benzin benzin depolarına mazot basmakla meşhur oldu. Eğer benzin stoğunu deposu almazsa hemen boş mazot deposuna bastırıyor bu sefer benzindeki yağ oranı artıyor ama asıl konu mazottaki pisliğin benziden kat kat fazla olması. Ben benzin deposunu komple söktüm içine 1 lt motorin koyup çalkaladım nerdeyse 1 yemek kaşığı pislik ve deponun küflerinden çıktı. yukarıdaki motor turu organizaysonu da çok heyecanlı olucaktır ben şimdiden plan yapmaya başladım iyi akşamlar.
    neco sana bırsey sorucam gecenlerde bır usta benzının ıcıne bır bardak ıspırto koy ve benzın bıtene kadar o sekılde sur dedı. pıslıgı vs temızler dedı sence bu ne kadar mantıklı ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:30 ----------

Alıntı eTo1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etlik'te Aşağı eğlenceden Lokman Hekim hastanesine doğru çıkıyorsun, hastaneyi geçer geçmez ışıklar geliyor. Işıklardan sola dönüyorsun sağda 100 metre aşağıda Akın'ın yeri. Dükkanın önünde bir yığın motor ve bisiklet vardır hemen dikkat çeker.
    tsk ederım arkadasım sagolasın . bende ankaralıyım fakat su anda kırsehırde unı okuyorum motorumda kırsehırde ankaraya geldıgımde mutlaka ustanın yanına ugrayacagım saygılarımla.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    benzin deposunaki benzin asla depoyu temizleyecek yada temizliğine tek başına etki edecek bir kimyasal değildir, ispirto ile beraber motoru kullanmaya kalktığında bu benzindeki reçine miktarını azaltıp benzinin oktan değerini düşürecek o benzinden bir hayır göremiyeceksin dostum. Bunu söyleyen usta merak ediyorum kendi motoruna koyup denemişmi yada denermi. ispirto yanıcılığı en az olan etil sıvıdır. Gaz bile daha yanıcıdır ve tek başına depoya koyup çalkalasan deponun içini parıl parıl parlatır hemde pası kökünden söker. Ben birinden daha duydum bu ispirto olayını insanlar neden denemedikleri şeyleri tecrübe etmiş gibi söylerle anlamıyorum. İspirtonun başka bir zararı da şu eskzoun içinden çıkıp giden dumanda bir yapışkanlık oluşur buda susturucu kanallarını tıkar. Bir bardak ispirto belki ciddi zararvermez ama en ufak bir yararıda olmaz emin olabilirsin. Birde bu benzin musluğundan benzin kaçırma olayını arkadaşım tam anlatırsan yardımcı olalım bu sorun çözümsüz değil şimdilik iyi akşamlar herkese

Motosikleti
    benzin deposunaki benzin asla depoyu temizleyecek yada temizliğine tek başına etki edecek bir kimyasal değildir, ispirto ile beraber motoru kullanmaya kalktığında bu benzindeki reçine miktarını azaltıp benzinin oktan değerini düşürecek o benzinden bir hayır göremiyeceksin dostum. Bunu söyleyen usta merak ediyorum kendi motoruna koyup denemişmi yada denermi. ispirto yanıcılığı en az olan etil sıvıdır. Gaz bile daha yanıcıdır ve tek başına depoya koyup çalkalasan deponun içini parıl parıl parlatır hemde pası kökünden söker. Ben birinden daha duydum bu ispirto olayını insanlar neden denemedikleri şeyleri tecrübe etmiş gibi söylerle anlamıyorum. İspirtonun başka bir zararı da şu eskzoun içinden çıkıp giden dumanda bir yapışkanlık oluşur buda susturucu kanallarını tıkar. Bir bardak ispirto belki ciddi zararvermez ama en ufak bir yararıda olmaz emin olabilirsin. Birde bu benzin musluğundan benzin kaçırma olayını arkadaşım tam anlatırsan yardımcı olalım bu sorun çözümsüz değil şimdilik iyi akşamlar herkese
    oncelıkle cevabın ıcın tsk ederım . benzın musluguyla konuya baslayacak olursan benım muslukla ılgılı tek sıkıntım musluk basının sureklı kırılıyor olması baska sıkıntım yok = bırde benzın ısıgım yanmıyor orası ayrı mesele =))) ıspırto olayına gelınce ustanın dedıgı ıspırto benzın depondakı pıslıgı temızler atar seklınde bır tabır kullandı o kadar.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:41 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:39 ----------

bu arada motorsıkletımın farını sokup cıft gozlu far takdım cokda guzel oldu tabı bırde baglantı aparatı yapmak zorunda kaldık. motorda cok fazla basınca nedense ampulu patlatıyor bunun sebebı voltaj yuksekmı gıdıyor olabılır ? bırde xenon aldım h4-3 8000k uzun - kısa bunu nasıl takabılırız kendım takmak ıstıyorum bu konudA bılgısı olan arkadasların yardımlarını beklıyorum.

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    valla hocam benzin muşluğu normalde aliminyun ve pirinç dökümdür ama nasıl kırılır anlayamadım acaba hep aynı yerden aynı musluktan mı alıyorsunuz mesala ağız kısmı aynı olucak şekilde çıkma jawa yada mz veya cgl 125 gibi bir motorun musluğundan bulma imkanın varmı_? yoksa sana burdan temin edip adresine gönderirirm arkadaşım.mct nin kendi musluğu gayet düzgün ama nasıl sıksık sorun yaptı bilemiyorum ama oluyor işte. birde siz motoru park edince benzin musluğunu kapalı duruma getiriyormusunuz. Yani hiç dokanmadan da yakıt kaçırması tuhaf satan kişinin bunu vazife edinip bunu gidermesi gerekir diye de düşünüyorum ama dediğim gibi gönderme imkanım var aklında bulunsun. bende uzun süre motorumu apartman içine park edince 4 üncü kata çıkan bir benzin kokusundan rahatsızdım tabi bu durum apartmandakileri de isyan ettirdi aynı benimde musluğun tıp tıp damlattığını gördüm ve eski motorumun musluğunu taktım.

Yozqatlimutl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F4İ
    yozgatlımutlu kardeşim sizin 2 vitesin son devrini yakaladığınızda vitesin boşa geçmesi durumunuz var ancak 3 üncü vitese ardından mı geçiyor yoksa devrinizi düşürüncemi anlayamadım. CDI ateşleme ünitesi motorun aldığı devir dönen manyetonın turuna göre bujilere akım gönderip çakma sayısını atrırır ve belirli bir devire gelindiğinde eğer vites değiştirilmediyse (veya devirde değişişklik olmadıkça) ateşleme sabit kalıcak dolayısıyla hızıda sabit kalıcaktır.2 nci vites 1 nci vitesten sonra motorun torkunun en yüksek olduğu vitestir.bundan sonraki viteslerde hız yüksek tork düşüktür. yani vitesin boşa geçmesi olayı ramzey qm 250 lilerde meşhurdur. Ben motoru ilk aldığımda aynı durum bendede vardı ama zamanla düzelmişti sebebi ise şanzıman milinin üzerinde vitesleri ayarlayan sekromençler var aşırı titreşimden atlama yapıyordu.kullanıma bağlı aşınmalar oluşunca düzelmişti birde pek bilinmeyen bir yöntem var debriyak balatasının sonuna bir balatanın yarısı inceliğinde 4 adet pul koydurarak sıktırın.Buna kesin çözüm diye bakablirsin. gelişmeleri bekliyoruz..
    bazen boşa geçiyor bazen 3 e geçiyor bazende hiç sorun olmuyor fakat motoru ara sıra hırçın kullandığımda oluyor bu
    Motora Güzelle Biniceksin inerken 2 Kişi ineceksin..

Motosikleti
    valla hocam benzin muşluğu normalde aliminyun ve pirinç dökümdür ama nasıl kırılır anlayamadım acaba hep aynı yerden aynı musluktan mı alıyorsunuz mesala ağız kısmı aynı olucak şekilde çıkma jawa yada mz veya cgl 125 gibi bir motorun musluğundan bulma imkanın varmı_? yoksa sana burdan temin edip adresine gönderirirm arkadaşım.mct nin kendi musluğu gayet düzgün ama nasıl sıksık sorun yaptı bilemiyorum ama oluyor işte. birde siz motoru park edince benzin musluğunu kapalı duruma getiriyormusunuz. Yani hiç dokanmadan da yakıt kaçırması tuhaf satan kişinin bunu vazife edinip bunu gidermesi gerekir diye de düşünüyorum ama dediğim gibi gönderme imkanım var aklında bulunsun. bende uzun süre motorumu apartman içine park edince 4 üncü kata çıkan bir benzin kokusundan rahatsızdım tabi bu durum apartmandakileri de isyan ettirdi aynı benimde musluğun tıp tıp damlattığını gördüm ve eski motorumun musluğunu taktım.
    yok hocam muslugun basındakı plastık kırılıyor sanırım kendımı bıraz yanlıs ıfade ettım ben motoru bırakırken ac - kapa yapmıyorum ama depoyu sokerken fılan ıster ıstemez muslugu cıkarıyorum alyanla depoyla bır kenara bırakıyorum gecenlerde bır arkadasımın elını degdırmesıyle elınde kalması an meselesı oldu =))))

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    motorcu arkadaşlar forumda katılım epey düşük gibi inşallah hafta sonu biraz canlanır, hadi yokmu arızası derdi olan cevaplayalım paylaşalım burda. play06 dostum umarım musluk sorunu hallolur seyahat anında adamın başına iş açıcak bir durum.

Motosikleti
    mondeal mct 250

yakıt

selam arkadaslar ben gaziantepten harun mtc yi yeni aldım daha öncede hic motorum olmadı yanı bu ilk motorum denedim sehir icinde bir km 175 kr yakıyor bu normalmı veya az yakması icin yapabilecegim birsey varmı yardım cı olursanız sevinirim simdiden tesekkürler?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler