Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mct gz250 ve cmx 250
    suzuki marauder ve honda rebel'in kopyasıdır
    yazılanları okudum ciddi olarak motordaki soruna teşhisi kendiniz koymak ilk tedaviyi siz yapmak istiyorsanız
    internette yukarıdaki yazmış oldugum motorların servis ,tamir , kullanıcı kitapçıkları var
    bulamazsanız elimde var.e-posta adresinize göndererim

ek:tabi bu kitapçık tek başına yeterli olmayacak
    uygun ekipman ve donanıma ihtiyacınız olabilir
    gerci bir yerden başlamak gerekli değilmi?
    Greyhorse bizim MCT lerin kullanma kitapçığı varmı?
    varsa eğer çok makbule geçer.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

pardon!
    Noktalama işaretleri cümlenin anlamanı tamamen değiştiriyor.
    Kasteddiğim kitapcık mct'nin degil mct'nin benzedigi motorlardı.
    Mct'nin kitapçığını hiç arama ömrünü yersin.

mct : gz250 ve cmx 250
    yazılanları okudum ciddi olarak motordaki soruna teşhisi kendiniz koymak ilk tedaviyi siz yapmak istiyorsanız;
    internette yukarıdaki yazmış oldugum motorların servis ,tamir , kullanıcı kitapçıkları var

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pardon!
    Noktalama işaretleri cümlenin anlamanı tamamen değiştiriyor.
    Kasteddiğim kitapcık mct'nin degil mct'nin benzedigi motorlardı.
    Mct'nin kitapçığını hiç arama ömrünü yersin.

mct : gz250 ve cmx 250
    yazılanları okudum ciddi olarak motordaki soruna teşhisi kendiniz koymak ilk tedaviyi siz yapmak istiyorsanız;

Dostum aslında mekanikten baya iyi anlarım.Teknik lise motor bölümü mezunuyum.14 yaşından beri vitesli motor kullanırım.Babam motorcudur
    bir kitapçık olsa çok daha iyi olacak.Neyse artık rebelin kitapçığını bir yerden bulup indirelim.
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Motosikleti
    mondial 250 mct
    slm arkadaşlar faturası yeni kesilmiş motorun muayenesi olur mu ???

kendi upload'ım mct ve benzeri motorlar için tamir ve servis kitapçığı
    resimli,kolay anlaşılabilir .ingilizce;

http://hotfile.com/dl/115142661/6efc...anual.zip.html

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Ben Özgür Süzen. Bu foruma üye olan Beycivan Süzen in kardeşiyim. Sevgili ağabeyim 21 mart 2011 günü saat 23:22 de geçirdiği kalp krizi sonunu hayatını kaybetmiştir. Ben ailesi bu acı kaybın taze üzüntüsünü yaşamaktayız. Kendisi bir gün önce bana bu foruma girmemi ve hasta olduğunu yazmamı istemişti çünkü üyelerin merak edebileceğini söylemişti ancak kısmet onun vefatını yazmak olucakmış. Sizlere son olarak selamlarını ve saygılarını iletmiş bu zamana dek arayıp soran mesaj atan kardeşlerimize selamlar iletmişti. Ancak ben zaman bulup yazamamıştım. Abim hayatı boyunca çok çalışmıştı. Motorsikllet onun aşkıydı. Bekar evinde motorunu odasına kadar sokar ona bakarak uyurdu. Motoru onun herşeyiydi. Her gün sayısız telefon ve mesajla abime ulaşıp yardım isteyenlere yardımcı olmaya çalışırdı. Şimdi ilk ve"son kez abimin sifresiyle giriyorum hepinize saygılar sunarım.haklarınızı helal edin arkadaşlar.
    ahh be kardeşim yeni öğrendim başımız sağolsun çok üzüldüm geçen sene bir ara cmx750 düşünüyordu özelden yazışmışdık dünya iyisi yardım sever biriydi gözlerim doldu allah yanına iyileri erken alırmış tekrar başımız sağolsun allah ailesine sabır versin..

YurdaCooL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Model SYM Joyride Evo 200
    Merhaba. Ben Özgür Süzen. Bu foruma üye olan Beycivan Süzen in kardeşiyim. Sevgili ağabeyim 21 mart 2011 günü saat 23:22 de geçirdiği kalp krizi sonunu hayatını kaybetmiştir. Ben ailesi bu acı kaybın taze üzüntüsünü yaşamaktayız. Kendisi bir gün önce bana bu foruma girmemi ve hasta olduğunu yazmamı istemişti çünkü üyelerin merak edebileceğini söylemişti ancak kısmet onun vefatını yazmak olucakmış. Sizlere son olarak selamlarını ve saygılarını iletmiş bu zamana dek arayıp soran mesaj atan kardeşlerimize selamlar iletmişti. Ancak ben zaman bulup yazamamıştım. Abim hayatı boyunca çok çalışmıştı. Motorsikllet onun aşkıydı. Bekar evinde motorunu odasına kadar sokar ona bakarak uyurdu. Motoru onun herşeyiydi. Her gün sayısız telefon ve mesajla abime ulaşıp yardım isteyenlere yardımcı olmaya çalışırdı. Şimdi ilk ve"son kez abimin sifresiyle giriyorum hepinize saygılar sunarım.haklarınızı helal edin arkadaşlar.
    Allah rahmet eylesin, geride kalan ailesine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Şu an okudum ve boğazım düğümlendi.. Gencecik adam.. Allah mekanını cennet eylesin..

Motosikleti
    mondial 250 mct

ALLAH rahmet eylesin kardeşm hepimizin başı sğlsn allah ailesine sabır nasip etsin

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahh be kardeşim yeni öğrendim başımız sağolsun çok üzüldüm geçen sene bir ara cmx750 düşünüyordu özelden yazışmışdık dünya iyisi yardım sever biriydi gözlerim doldu allah yanına iyileri erken alırmış tekrar başımız sağolsun allah ailesine sabır versin..
    hepimizin bası sagolsun bu formda ve bu formu kullananlarda çok emegi var. ailesine allah sabırlar versin. Görmedim tanımadım ben kayserideyim ama buraya yazmak zorunda olmadıgı halde ufacık bi soruya sayfalarca yanıt veren ve çeşitli sebeblerden dolayı yazamadı zamanlarda ise üzür dileyen bulunmaz bir insandı. inanın beycivan abizin nerdeyse tüm yazdıkarını kagıta döktüm. her sayfanın basına konusunu yazdım. aklınıza ne geliyorsa hersey var. allah binlerce kez razı olsun. hiç tanımasam bile görmesem bile bunlar kişiligini anlamaya yetiyor.
    ABİMİZ FORMDA LAF SATAŞMALARININ OLMASINI VE FORMUN ALT SIRALARA DÜŞMESİNİ HİÇ İSTEMEZDİ LÜTFEN ONUN BİZLERE VERDİGİ EMEGE KARSILIKSIZ BIRAKMAYALIM.

ARKADAŞLAR BEYCİVAN ABİMİZİN HEPİMİZİN UZERİNDE COK EMEGİ VAR HEPİMİZ ONUN YAZDIKLARINDAN BİŞEYLER ÖGRENMİŞİZDİR....
    ŞİMDİ BORCUMUZU ODEME VAKTİ HERKEZ İÇİNDEN GELDİGİ KADAR DUA ETSİN. ALLAH RIZASI İÇİN BU YAZIYI OKUYUP ÜÇ İHLAS BİR FATİHA OKUMADAN GEÇMEYELİM

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Beycivan Nickli Üyeden Alıntı

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1KCGjd3qM

allah sevdiklerine ve ailesine sabır versin mekanı cennet olsun.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Arkadaşlar ben rağmetli Beycivan kardeşimiz için onlar hep bizimle birlikde kısmında konu açdım ama sanırım yönetim onaylamadı ve açıkcası zoruma gitti.. bu kadar yardım sever dünya iyisi ve 4 yıldır bu forumda emek veren bir insanın anılması için ayrı bir sayfası olması gerekdiği düşüncesi içindeyim mct konusu içinde diğer konularla karışıp unutulmaması taraftarıyım..

yönetime bu konuda sizlerinde mesaj çekip bunu hatırlatmanızı rica ediyorum..

craz099 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDIAL MCT 250
    Arkadaşlar bir sorum olacak mct'min lastiklerini değiştirecem ilk defa lastik alacam hangi marka tavsiye edersiniz fiyatları nedir? birde ölçüleri felan oluyo onlarıda belirtebilirseniz sevinirim arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler

eyüb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    beycivan abimize Allah'tan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun

Alıntı craz099 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olacak mct'min lastiklerini değiştirecem ilk defa lastik alacam hangi marka tavsiye edersiniz fiyatları nedir? birde ölçüleri felan oluyo onlarıda belirtebilirseniz sevinirim arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler
    Lastik konusunu açtığın iyi oldu bende değiştireceğim

arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Motosikleti
    Artık Yok...
    imkanınız varsa mitchellin yada metzeller

Motosikleti
    Alıntı craz099 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir sorum olacak mct'min lastiklerini değiştirecem ilk defa lastik alacam hangi marka tavsiye edersiniz fiyatları nedir? Birde ölçüleri felan oluyo onlarıda belirtebilirseniz sevinirim arkadaşlar. şimdiden teşekkürler
    arkadasım ırc ( yani ınova ) lastik kullan derim eminim pişman olmazsın piyasadaki en kaliteli türk lastiği.
    ön taraf : 3,00 x 18
    arka taraf : 130 x 90 x 15

bende şu anda aldım tubeless leri ortalama 140 150 civarı
    ama çok kaliteli yol tutuşu filan süper

fakat ben ön tarafı 2,75 x 18 aldım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:03 ----------

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imkanınız varsa mitchellin yada metzeller
    arkadaşım mct 250 sürüyoruz =))) honda cbf 600 değil =)) o lastikler çok pahalıya kaçar.

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasım ırc ( yani ınova ) lastik kullan derim eminim pişman olmazsın piyasadaki en kaliteli türk lastiği.
    ön taraf : 3,00 x 18
    arka taraf : 130 x 90 x 15

bende şu anda aldım tubeless leri ortalama 140 150 civarı
    ama çok kaliteli yol tutuşu filan süper

fakat ben ön tarafı 2,75 x 18 aldım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:03 ----------

arkadaşım mct 250 sürüyoruz =))) honda cbf 600 değil =)) o lastikler çok pahalıya kaçar.
    bazı sitelerde de ırc pek iyi değil diyorlar
    tabiki dünya markaları ile eş tutulamaz yada ondan süper bir performans beklenemez

neyse bakalım bulucaz artık bi orta yolunu

Motosikleti
    Kawasaki ER6n
    evet arkadaşlar lastik incelemesi sona erdii
    ırc marka mct 250 için ön ve arka montaj dahil : 160 tl
    bu sefaköyde ustamda yapılan fiyat

duro marka ön ve arka montaj dahil :200 tl
    buda yine sefaköyde motorland dadır

taktırıcak arkadaşlara yol tarifi yapabilirim

bu fiyatlar pazarlık son fiyatlar arkadaşlar
    ırcnin iyi olduğuna inanırsam hemen taktırıcam resimlerini çektim fakat yükleyemedim isteğenlere mail atabilirim onlar koyabilir foruma

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Arkadaşlar bugün yine başıma gelen bir hadiseyi paylaşmak istiyorum. 2 gün önce motorumun altını biraz bozuk bir arazide dolaşırken taşa vurmuştum sonra eğilip baktığımda birşey yoktu ama sabah gördüm ki ince ince yağ akmış ve motoru bıraktığım yerde bir yağ birikintisi olmuş. Hemen üzerine yağı tamamlayarak servise gittim ve ustadan tıpanın sökülerek yerine diş açılıp bir kademe büyük tıpaya göre ayarlanmasını istedim . Yani neticede motor yerinden alınacak bir tornacı motorun alt kısmına diş yatağı açarak kenarını taşlıyacak. Yani torna tezgahında usta bana bıraksa ben bile iyi kötü yaparım. Usta bana 250 tl gibi bir rakam söyledi kızdım ve çıktım sonra sanayide bir tanıdığa gittim toplam 1 saat içinde motoru bile yerinden sökmeden bu işi hallettim ve verdiğim para 45 tl. Haftaya aynı sorunu yaşamış bir kardeşimizle onun motorunu da oraya götürmeyi düşünüyoruz. Yani hepimiz yaz aylarında dere tepe denedem geziyoruz nerde ne olacağı belli olmuyor. craz099 kardeşim sana lastik tavsiyen duro markadır. Hem ekonomik ve uzun ömürlüdür. Fazlz para vermene gerek yok şuna inan piyasada artık adi ve kalitesiz lastik istesende bulamazsın sadece 2007 ve altı lastik alma çünkü bu lastiklerin kullanım süreleri beklemekten dolayı geçmiştir. play 06 arkadaşımıznda verdiği lastik tavsiyesi güzel bence o da iyi bri tercih olur diye düşünüyorum. Faturası yeni kesilen bi rmotorun 2 yıl boyunca muayenesi olmaz. Fatura kesim tarihinden sonra ruhsat işlemleri için bağlı bulunduğunuz bölge trafik şube müdürlüğüne müracat edeceksiniz. Bu tarihten 2 yıl sonra ilk muayenenizi olucaksınız. Birde geçen zincir olayı ve yağ meselesine deyinmiştim sanırım dediklerimi anlatamamışım. Uzayan zincir demiştim gevşeyen zincir gerilerek gergisi alınır ve ayara getirilirek düzeltilebilinir. Ancak uzamış zincir ön+arka dişli ve zincir beraber takım olrak değiştirilir. Örneğin 2 kişi bir çukura girildiğinde motorun zinciri aşırı yükten dolayı bakla uzaması yaparak arka dişlinin hem balansını kaçıracak hem o sırada denk geldiği diş çukurunu büyüterek vibrasyona neden olucaktır. Bir zincir normal şartlarda hemen uzamaz ancak kullanıldıkça aralarındaki halkalarda bollaşma olur ve düzensiz şekilde bu zincir uzaması artıcaktır. Gevşeme diye tabir edilen olay ile uzama farklı türden arızalardır. Yağ meselesinde de 4 büyük motor markasının eski model üretim motor blok ve şaşe döküm kalıplarını belirli bir süre ve ücret ile kullanım hakkı alan motor üreticileri bu şablonlarda metal dökerek bugün şaşesi suzuki gibi motorun şekli aynı honda gibi birden fazla motor üretilmekte. Bugün kim ne derse desin kullandığımız motorların şaşe ve motor yapıları tamamen kopyadır. Kral 150 diye bir motoru inceleyin suzuki şaşesi üzerinde honda motoru (motorunun şekli benzeri) görürsünüz. Elbette bu şu anlama gelmiyor kalıplara hondanın kawasakinin kullandığı kaliteli döküm aliminyum yada çelik malzeme koyuluyor.Hayır asla değil. 1985 de honda cg,cgl 125, titandaki kalite hala bindiklerimizde yok. Ama kasa ve motor bakın aynı duruyor. Burdan şu çıkıyor. Bir metalin ve bileşen parçalarının, dişli grupları ve aktarma organlarının sıcaklık ve soğuma anındaki genleşme ve daralma katsayıları o metalin yapısındaki karışıma bağlıdır. şimdi 1985 de üretilen ve halen motorlarımızda kullanılan kalıpların bu matematik payları halen aynıdır ve mineral yağın değerlerine uygun dökülmektedir. Ben defalarca uğur olsun kuralkan olsun sordum bu biligileri vermiyorlar ama sık sık arayınca teyid ediyorlar. Sentetik yağ zararlıdır demiyorum ancak sübap sesi duyduğum bütün motorlarda full sentetik yağ mevcut. Yağ ısındığında bir su kıvamında bütün motoru dolaşır ve bir film şeridi gibi incelir. Ben yağ değişimi yaptığım yada yapıldığını gördüğüm motorların içinden çıkartılan yağlarda metal tortusu ve kırıntısı gördüm ancak mineral yağlarda bu olay az. Bu bir söz gelimi falan değil arkadaşlar dileyen dilediği yağı kullanabilir ancak tecrübe ile sabit olan bir mevzu laf ile değişime uğramaz. iyi günler dilerim.

Motosikleti
    Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı sitelerde de ırc pek iyi değil diyorlar
    tabiki dünya markaları ile eş tutulamaz yada ondan süper bir performans beklenemez

neyse bakalım bulucaz artık bi orta yolunu
    ırc ( ınova ) cok kalıtelı bir lastik bence bır kac yerde daha arastırmalısın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:17 ----------

Alıntı eyüb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar lastik incelemesi sona erdii
    ırc marka mct 250 için ön ve arka montaj dahil : 160 tl
    bu sefaköyde ustamda yapılan fiyat

duro marka ön ve arka montaj dahil :200 tl
    buda yine sefaköyde motorland dadır

taktırıcak arkadaşlara yol tarifi yapabilirim

bu fiyatlar pazarlık son fiyatlar arkadaşlar
    ırcnin iyi olduğuna inanırsam hemen taktırıcam resimlerini çektim fakat yükleyemedim isteğenlere mail atabilirim onlar koyabilir foruma
    şahsen ben duroyu bedava verseler motoruma takmam . ben ırc on - arka tubeless
    + 2 adet iç lastik ( şamyel ) ile 150ye aldım.

lastik üretim tarihide : 47/10

Motosikleti
    hey mctciLer nerdesiniz taaaaaa 2 gün önce yazdığım mesaj duruyor?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler