Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    arkadaşlar Haftasonu oğlumla küçük bir gezi: valla çok rahattı Aygırım.hele yeni yaptığım öndeki sırt desteği çok rahat oldu size Aygırım ve oğlumu göstereyim.

Afyon Kalesi ve Aygırım

Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    arkadalar mct ıcın farımı degıstırmek ıstıyorum nerden bulabılırım alacasgım bır kac parca daha var sızler bu tarz urunlerı netten sıparıs vererek alabılecegım bır sıte bılıyormusunuz?

Motosikleti
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadalar mct ıcın farımı degıstırmek ıstıyorum nerden bulabılırım alacasgım bır kac parca daha var sızler bu tarz urunlerı netten sıparıs vererek alabılecegım bır sıte bılıyormusunuz?
    orjinalmi almak istiyorsun yoksa farklı bişeymi.Jinlunları farı bizimkiyşe aynı sanırım
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Motosikleti
    yok farklı ıstıyorum bugun cıft h4-3 uzun -kısa k8000 xenon aldım
    motorsıklet alarmı aldım yaza motoru super bır hale getırmek ıstıyorum yarında buyuk ıhtımalle 4lu sınyal cekecegım . sımdıde netten buldugum bır farı sızlere gosterıp yorumlarınızı almak ıstıyorum.

[

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:40 ----------

çift ampüllü far sistemi aldıgım xenonların ıkısınıde bırını sagdan bırını soldan olmak uzere takmayı dusunuyorum sızce nasıl olur ?

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    yok farklı ıstıyorum bugun cıft h4-3 uzun -kısa k8000 xenon aldım
    motorsıklet alarmı aldım yaza motoru super bır hale getırmek ıstıyorum yarında buyuk ıhtımalle 4lu sınyal cekecegım . sımdıde netten buldugum bır farı sızlere gosterıp yorumlarınızı almak ıstıyorum.

[

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:40 ----------

çift ampüllü far sistemi aldıgım xenonların ıkısınıde bırını sagdan bırını soldan olmak uzere takmayı dusunuyorum sızce nasıl olur ?
    Bu far MCT ye olmaz. Çünkü bu kulaklı modeller için. bunu illa oturtacam diyorsan uygun çapta far kulağı da bulman gerekli.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu far MCT ye olmaz. Çünkü bu kulaklı modeller için. bunu illa oturtacam diyorsan uygun çapta far kulağı da bulman gerekli.
    Doğru,bizim mct lerin tutacak yerleri arkadan 2 li,ama olsa süper olurdu çift far sistemi tam xenon a göre olmazsa ayak yaptırırsın ona göre,Bu arada xenon konusnda bilgi verirmisin kaça aldın gücü vs.

Motosikleti
    Macit 250
    Selam bende far için yardımlarınızı rica edicem Ebay.com dan şu ürünü buldum
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SLIM-...Q5fAccessories
    kargo dahil fiyatı 58$ yada sizin tavsiye edeceğiniz başka bir marka model varmıdır?

Motosikleti
    150 - 200 civarında diyelim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:48 ----------

hem ön hemde arkayı değiştirmek istiyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:50 ----------

tiger 250 jantı varmış ve ebatları 130x90x15 miş fakat kampanası büyük diyor kampana değiştirmen lazım dedi :( kampanasını buLabiLirmiyim acaba ?
    burada mct için jant var bak bakalım
    http://www.ugurstore.com/urun/urun_detay.php?uid=42

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru,bizim mct lerin tutacak yerleri arkadan 2 li,ama olsa süper olurdu çift far sistemi tam xenon a göre olmazsa ayak yaptırırsın ona göre,Bu arada xenon konusnda bilgi verirmisin kaça aldın gücü vs.
    80 TL ye aldım. uzun kısa 6000 K (ileride 8000 k ampul takıcam balast 12000 e kadar destekliyor) Motosiklet için tasarlanan bir ürün olduğu için. Balastı çok küçük. Deponun altına montajladım. Memnunum genel olarak. tesisattan 35w çekiyor. motorumun ampul gücü 55-60 w arasında olduğu için tesisatı rahatlıkla kaldırıyor. Uzun yolda denemeden kesin birşey söyleyemeyeceğim. selektör yaparken sıkıntı oluyor. Pek farkedilmiyor. Ama sis farı da takacağım motora uzunlara.

Bua rada linkteki ürünü kullanıorum ben Yeni farkettim

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    ustamla görüştüm bunu oturtacak .
    xenon hakkında bilgi verecek olursak
    aldıgım xenon
    2 beyin
    2ampül şeklinde
    h4-3 ( yani uzun - kısa aynı devrede )
    k8000 K : kelvin
    once mavı gıttıkce beyaza donusen bır renk
    110tl ye aldım . tunıngcılerın hepsını dolastım aynı marka xenona 160 170 dıyolar.
    2 yıl garantılı adınıza faturalı - çantalı

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    pek iyi anlatılmıyor bu motor tip olarak benim hosuma gidiyor ama
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Alıntı umitbt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam bende far için yardımlarınızı rica edicem Ebay.com dan şu ürünü buldum
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SLIM-...Q5fAccessories
    kargo dahil fiyatı 58$ yada sizin tavsiye edeceğiniz başka bir marka model varmıdır?
    kardeş ben sana o xenonun 8000k sını 110tl ye alırım
    senın baktıgın xenon hem tek hemde k6000
    benım sana bulacagım xenon ıse k8000 bence bunu alma aydınlatması cokda ahım sahım degıl. ama yınede sen bılırsın + ampulunu degıstıreceksen mutlaka farınıda degıstır derım saygılarımla.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:10 ----------

burada mct için jant var bak bakalım
    http://www.ugurstore.com/urun/urun_detay.php?uid=42
    o sıte 2008 yılında ılanı vermıs sonrada ne duzenleme yapmıs nede elınde urun bulundurmus ıstanbulda aramadıgım servıs konyada - ankarada - boluda - izmirde bıle aramadıgım yer kalmadı jant yok :( regal raptor dd250 nın jantı ıle bıre bır uyumluymus belkı onu alabılırım .
    fabrıkaylada jant ıcın gorusunce fabrıkada su bılgıyı verdı on jantımız elımızde mevcut tane fıyatı 220 den 150e dustu ama arka jant elımızde yok sıparısını verdık cınden kargolandı su anda gumrekde olması lazım ama gumrukden gecmesı 1ayı bulur denıldı. olmazsa 1ay daha bekleyım dıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:12 ----------

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80 TL ye aldım. uzun kısa 6000 K (ileride 8000 k ampul takıcam balast 12000 e kadar destekliyor) Motosiklet için tasarlanan bir ürün olduğu için. Balastı çok küçük. Deponun altına montajladım. Memnunum genel olarak. tesisattan 35w çekiyor. motorumun ampul gücü 55-60 w arasında olduğu için tesisatı rahatlıkla kaldırıyor. Uzun yolda denemeden kesin birşey söyleyemeyeceğim. selektör yaparken sıkıntı oluyor. Pek farkedilmiyor. Ama sis farı da takacağım motora uzunlara.

Bua rada linkteki ürünü kullanıorum ben Yeni farkettim

Sağlıcakla.
    arbetus hangı lınktekı urun ? eger benım bu cıftlı far ısı olmazsa farın bırını korsanxxx bulent abıye verıcem bakalım hayırlısı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:14 ----------

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pek iyi anlatılmıyor bu motor tip olarak benim hosuma gidiyor ama
    yani ? laf nereye baglancak merak ettım sımdı :D

Motosikleti
    Yamaha 650 Drag Star Sport
    Selam kardeş. Ben de mct alıyorum bugün nasip se. Ön camı nereden temin edebilirim? Bilgi verirsen sevinirim.

arkadaşlar slm.
    bugün mct ile dolaşmak için garajı açtığımde içerde hafif bi benzin kokusu vardı.jikleyi çektim marşa bastım güzel bi şekilde çalıştı.
    bi kaç dakika sonra benzin göstergesi yandı.
    motoru garajdan çıkardım yan ayaklık üzerinde dururken farkettim ki depodan benzin musluğuna bağlanan hortumdan benzin akıyor. hortumun uç kısmı yarılmış.
    hemen motoru durdurdum hortumun yarık uçlu kısmını çıkarttım ve bi iki santim keserek tekrar taktım benzin musluğunun olduğu yere ondan sonra motor çalışmadı. bu arada benzin muluğunu çevirirken yuvarlak kısım elimde kaldı.

şimdi ne yapmam gerek. yardımlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    Alıntı crazym67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam kardeş. Ben de mct alıyorum bugün nasip se. Ön camı nereden temin edebilirim? Bilgi verirsen sevinirim.
    http://www.rialli.com/urunler/motors...uk-boy-ms3891/ adresinden bu ürünü alabilirsin alıp taktıranlar gayet memnun .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:28 ----------

Alıntı sc-aquila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar slm.
    bugün mct ile dolaşmak için garajı açtığımde içerde hafif bi benzin kokusu vardı.jikleyi çektim marşa bastım güzel bi şekilde çalıştı.
    bi kaç dakika sonra benzin göstergesi yandı.
    motoru garajdan çıkardım yan ayaklık üzerinde dururken farkettim ki depodan benzin musluğuna bağlanan hortumdan benzin akıyor. hortumun uç kısmı yarılmış.
    hemen motoru durdurdum hortumun yarık uçlu kısmını çıkarttım ve bi iki santim keserek tekrar taktım benzin musluğunun olduğu yere ondan sonra motor çalışmadı. bu arada benzin muluğunu çevirirken yuvarlak kısım elimde kaldı.

şimdi ne yapmam gerek. yardımlarınızı bekliyorum.
    dostum muhtemelen musluk kırılırken off ( kapalı ) konumda kırılmıs. bence hıc dert etme hemen bır mondıal bayısıne ugra bır tane musluk al cok ucuz bır parca pahalı degıl. servıs uzak motoruda goturmek ıstıyorum dıyorsan elıne bır tornavıda al muslugun ıcındekı yerı bıraz cevır acık olacak konuma getırecek kadar. sonra benzını koy calıstır sıkıntı yapacak bır sorun yok. eger alyan anahtarın varsa degıstırmen 5dkıkanı almaz. eger yoksa ustaya degıstırt derım . bu arada bu ıslemı yaparken bırde benzın fılıtrene bak derım eger degısmesı gerekıyorsa onuda mutlaka degıstır gıtsın.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:33 ----------

Alıntı crazym67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada sımdıden hayırlı ugurlu olsun mct ' en

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:36 ----------

[[COLOR="Silver"]

farım kedıgozum gaz telım sıbor kapagım ve fren basamagı koruyucum alarm setım kargoya verılmıs gelıyormus =)) heyecanla beklıyorum motorun son resımlerını cekıp atacagım :D uzun zaman oldu resım koymayalı :D

Motosikleti
    mondial mct 250 chopper
    arkadailar meraba.aranıza yenı katıldım sayılır.motor konusunda pek bı tecrubem ve bılgım yoktur.sızden ogreenecegım cok sey var.bundan 2 ay once sıfır teşir yuki150t almıştım.motor servisten cıkmadı.gece gunduz bı arıza.en son karbıratoru hastaydı grenajındada kırık catlak ve cızıkler vardı.bı kac defada dustum : yalnız kendımı ıyı gelıstırdım o motorda.kılometresı 2500deyken gecen hafta takas yaptım ve 9000kılometrede mct250 aldım uzerınede 450tl verdiim.motor temiz.sadece tıtremesı cok oda kesiliyormus sanırım.simdi size sorum sizce mantıklı bı takasmı yapmısım yoksa kazıkmı yemısım
    ? etratakı tanıdıklar cok ıyı yapmıssın falan dediler.o scootera 750 tl veriolardı en azından bunu degerınde satma dururum olucak sanırım.dusuncelerınızı paylasırsanız sewınırım saygılar..

Motosikleti
    dostum scooter ıle mct arasında cok fark var eger aldıgın motor temızse ıyı yapmıssın :D gule gule kullan allah kaza bela nasıp etmesın derım .

Motosikleti
    mondial mct 250 chopper
    saol hocam scoterdan sonra mct araba gıbı geldı zaten.motorun tek sorunu tıtremesı bıde cok yakması .sanırım 150den assaa yakmıyor?

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı fatih383838 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler alp. sislerin sparişini verdim bide hava filitresi istyorum bunun markası modeli nasıl olacak ramzey qm 250 ye iki hava girişine iki hava filitresi takmıslar bende mi oyle yapacam yoksa y hortumun ucuna bir tane mi. daha bide sazumandan gelen hortum var o ne olacak spariş veriyim dedim kaç mm onu bilmiyorum 52 mm diye aklımda. sisleri sen nereye taktın ben koruma demirinin uzerine düşünüyorm ama. verdigin bilgiler için çok teşekkür ederim bütün soru soranlar adına allah razı olsun.......
    rica ederim fatih. ben sisleri sinyal lambalarının çatala bağlantı kelepçelerinden aldım ve farın biraz aşağı ekseninde sağına ve soluna yasladım boşluksuz. hava filtresinin orjinalini kullanmanı öneririm. hava filtresi kabını da iptal etmemelisin bence.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:51 ----------

Alıntı doganborak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saol hocam scoterdan sonra mct araba gıbı geldı zaten.motorun tek sorunu tıtremesı bıde cok yakması .sanırım 150den assaa yakmıyor?
    benimkisi 0.16TL yakıyor (4.13TL litresi)

Motosikleti
    Alıntı doganborak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benımkı 200 yakıo ama ben abartılı suruyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:04 ----------

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:24 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:20 ----------

en son resımde sıyahla belırttıgım parcanın sıparısını verdım gelıyor bu parca benı resmen sınır ettı . bu arada arkadakı sınyallerı stopa cevırme sıstemım nasıl olmus arkadaslar ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:24 ----------

yarın motorum 3 günlüğüne garaja girecek =)))) yenı cift ampüllü farım takılcak xenon farlarım takılcak aynalara kor nokta aynası ( dikiz aynası ) takılacak lastıkler degısecek eger bulurda alabılırsem jantlarım celık jant olcak depo on sag - sol kapaklarım degısecek alarm takılcak ledlerım baglanacak 4lu sınyal sıstemı cekılecek. zaten motor koruma demırını ve arka stopları yapalı cok olmadı. bu dedıklerımıde yaptıkdan sonra sızlerle yenıden resım paylasacagım .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler