Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

[QUOTE=mototor;2312408]
    verecegim tarifi yaz bir yere
    önce demir testeresi yada eldeki imkanlara göre spiral motor,tilki testere v.s
    susturucuların dibinden kesilir
    susturucuları kestinmi?
    şimdi egzoz'daki kıvrımları kes
    oda tamam
    elinde kaldımı manifold
    şimdi geldi çetrefilli kısma
    gene imkana göre uygun çap'ta galvaniz sac boru alınır
    bulamadın mı?.gidiyorsun ev aletleri tamircisine bana bosch süpürge borusu ver diyorsun 2 tane.-evet
    şimdi onları uygun boyda kes uç'larına şekil'de verebilirsin
    sonrada ne yapıyoruz kestiğimiz yerlere takıp ark,tig ,mig hangisi varsa kaynatıyoruz
    üstünede amyant diğer adı asbest kuması ıle kapladıkmı hem gorunum hemde ses olarak seyireyle gümbürtüyü

hadi yukarıdakini yapamadın oyleyse al keskiyi , çekici eline.yallah bismillah diyerek en baştaki susturucuyu çıkar

tahminen üst'teki 2 uygulamayıda yapmaya çekiniyorsun oyleyse al eline matkabı susturucu sac'ına 3-5 delik aç

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    [QUOTE=ARBETUS;2312374]
    Alıntı Alp34.5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bize lazım olan deneyimden çok heves ve biraz delilik varsa seni de eklerim listeme.

Greyhorse dostum bana PM atarsan fiyat hakkında makbule geçer.

Sağlıcakla.
    heves delilik ve imkan da varsa ben de varım

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    [QUOTE=Alp34.5;2313214]
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

heves delilik ve imkan da varsa ben de varım
    aLp sen aküyü nerden kaça aLmıştın ?

benim akü iptal :( aciL akü aLmam şart.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:18 ----------

http://urun.gittigidiyor.com/YB12AL-...69964#aciklama burdaki akü nasıL sizce fiyatıda 88tl ?

Motosikleti
    mondial 250 mct
    sa. arkadşlr siteye yeni üye oldm bilgilerinize ihtiyacm var. 2009 model 7000 km de mondial 250 MCT alınır mı oratlama fiyatları nsl bnlarn.
    eminimki önceki sayfalarda okusam cevap bulurum ama şimdi 400 sayfayı okutmayn bana)

Motosikleti
    Alıntı mayestrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa. arkadşlr siteye yeni üye oldm bilgilerinize ihtiyacm var. 2009 model 7000 km de mondial 250 MCT alınır mı oratlama fiyatları nsl bnlarn.
    eminimki önceki sayfalarda okusam cevap bulurum ama şimdi 400 sayfayı okutmayn bana)
    2009 trafık cıkıslımı yoksa 2009model mi ? bırde motorun rengı ney ? bıraz daha detaylı bılgı verırsen emınım daha ıyı yardımcı oluruz .

zeus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

en basit bakılacak yer sehpa müşürü bağlantı soketi söküp bir kurulayın belki kısa devre olabilir ya da temessızlık.

Sağlıcakla.

Sehpa müşiri koltuk altından kısa devrede, kablo temasları temiz oksitlenme yok.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    Alınır neden alınmasın motorlar genel anlamda iyidir ize fiyat konusunuda yazarsan yardımcı olmaya çalışırız....
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

iş yoğunluğumuzdan dolayı fazla internete giremiyorum.
    arkadaşlar motorumla 500 km'ye ulaştım. hiç bi sıkıntı yok motorumda şimdilik şükür
    servise götürürken özellikle şu bölgelerine bakın diyebileceğim sizin tavsiye edebileceğiniz söyleyebileceğiniz bişeyler var mıdır.
    teşekkür ederim

password48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MCT 250 - Hyosung GV 250
    [QUOTE=kovboy03;2308791]Bu siteye gir bak iğneden ipliğe hangi parçayı ararsan var.Mondialın resmi sitesidir.
    http://www.ugurmondialyp.com/[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:55 ----------

kardeş sen ön siperliği nerden aldın netten bulabileceğim yer varmı Muğla da bulamadım o siperlikten. seninkinde de gerçekten hoş durmuş.
    Dört tekerlek bedenini, iki tekerlek ruhunu yüceltir.

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    [QUOTE=_pLay_06;2313422]
    Alıntı Alp34.5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aLp sen aküyü nerden kaça aLmıştın ?

benim akü iptal :( aciL akü aLmam şart.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 03:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:18 ----------

http://urun.gittigidiyor.com/YB12AL-...69964#aciklama burdaki akü nasıL sizce fiyatıda 88tl ?
    sulu akülerle uğraşma hepsiburada'da ups aküsü diye ara aynı amperde olanına bak. benim aldığım 12v 7Ah 22.5 TL idi memnunum hala

Motosikleti
    12v 9Ah Olmazmı ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:47 ----------

http://urun.gittigidiyor.com/12V-7Ah...54579#aciklama bu akü olurmu dediğin tipde bir akü ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:55 ----------

sen alalı ne kdr oldu ?

Motosikleti
    mondial 250 mct
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2009 trafık cıkıslımı yoksa 2009model mi ? bırde motorun rengı ney ? bıraz daha detaylı bılgı verırsen emınım daha ıyı yardımcı oluruz .
    kardeş motor 2009 model de 2010 trafik çıkışlıymş 7000 km de plaka yok daha , motorun o yüzden muayenede yk rengi gümüş gri pazarlıkla 1750 ye bırakıyor. bu motorlarn orjinalinde sıfın alınınca yani arkadaki çantalar ve sırt dayaması oluyo mu...
    bide bu motorların vergileri ne kadar biliyormsunz??

[QUOTE=_pLay_06;2314228]

motorla beraber gelen orjinal aku'de amper degeri 9'dur
    7 a , 9 a'nında ürettigi akım 12v'dir lakın amper degeri calısma kapasitesini belirler
    ups aku'lerının omru bıraz daha kısadır.avantajı tak kullandır
    sulu akude ıse peteklerı doldurduktan sonra bır muddet sars etmen gerekır
    bakım gerektırmeyen sulu akuler var.zaten uzerındede ıbaresi vardır
    onlardan alabılırsın
    velomoto.com
    rialli.com
    tumopar.com
    adreslerde motoruna uygun aku bulabılırsın

mayestrom

yanlısınız var.motorun uretım tarıhı ,modeli 2006
    bu yıldan sonra uretımı yok

Motosikleti
    mondial 250 mct
    mayestrom

yanlısınız var.motorun uretım tarıhı ,modeli 2006
    bu yıldan sonra uretımı yok[/QUOTE]

valla kardeş bilmiyrm o zaman 2006 model 2010 trafik çıkışlıdır.
    çocuk 2010 model dedi hiç aklıma gelmedi ki sorayım çıkış tarihi mi modelimi..

Motosikleti
    kardeş motor 2009 model de 2010 trafik çıkışlıymş 7000 km de plaka yok daha , motorun o yüzden muayenede yk rengi gümüş gri pazarlıkla 1750 ye bırakıyor. bu motorlarn orjinalinde sıfın alınınca yani arkadaki çantalar ve sırt dayaması oluyo mu...
    bide bu motorların vergileri ne kadar biliyormsunz??
    kardes benım bıldıgım bu motorların son uretımı 2006 modeldır.
    sen adamdan faturasını ıste eger faturası kesılmıs ıseplaka sıgorta vs senı ograstıracakdır. ama fatura kesılmemıs ve yenı kestırılıp verılecekse sanslısın dıyebılırım. cunkı aldıgın fatura ıle plakaa cıkardıkdan sonra mootrun 3yıl muayenelı olacak sadace sıgorta yaptırmak zorunda kalacaksın.

motorun orjınal cıkısında yanda ıkı canta ve arkada yastık var.

Motosikleti
    mondial 250 mct
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes benım bıldıgım bu motorların son uretımı 2006 modeldır.
    sen adamdan faturasını ıste eger faturası kesılmıs ıseplaka sıgorta vs senı ograstıracakdır. ama fatura kesılmemıs ve yenı kestırılıp verılecekse sanslısın dıyebılırım. cunkı aldıgın fatura ıle plakaa cıkardıkdan sonra mootrun 3yıl muayenelı olacak sadace sıgorta yaptırmak zorunda kalacaksın.

motorun orjınal cıkısında yanda ıkı canta ve arkada yastık var.

eyvallah sğol kadeş motorun sahibiyle daha detaylı görüşüym bi de ona göre inş alırım da pişman olmm. verdiğnz cevaplrdan dolayı çok tşk ederm

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    [QUOTE=password48;2314125]
    Alıntı kovboy03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu siteye gir bak iğneden ipliğe hangi parçayı ararsan var.Mondialın resmi sitesidir.
    http://www.ugurmondialyp.com/[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:55 ----------

kardeş sen ön siperliği nerden aldın netten bulabileceğim yer varmı Muğla da bulamadım o siperlikten. seninkinde de gerçekten hoş durmuş.
    merhaba ben Afyondan aldım,çok pahalı birşey değildi geçen nette gördüm 30 tl gibi bişeydi ama şimdi aradım bulamadım.Nette araştır kolaylıkla bulursun ben o cama siyah film çektircem bakalım çekebilirlerse o zaman daha şık olur kanısındayım.Sizce?
    Ey insan!Kaf dağı kadar yüksekte olsanda Kefene sığacak kadar küçüksün.UNUTMA:her şeyin bir hesabı var;üzdüğün kadar üzülürsün!

Koparal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 cc - Vespa PX 200
    zeus35
    Merhaba.Şu anda kullandığım 2. mctem. Önceki motoru hiç sorunsuz 5-6 bin km. kullandım.Şimdi kulandığım motorda arasıraceryan kesiliyordu,sanki akü tamamenboşalmış gibi.. aklına gelirsede çalışıyordu.Sorunu Hondanın emekli ustabaşısı ve İleri Sürüş Tekniği hocası arkadaşım Murat Denizhan hocam çözdü..Gidonun solunda debriyaj manetinin dibine giren kabloya bağlı debriyaj müşürü kırılmış,devreyi tamamlamadığı için ceryanı kesiyordu.. 3,5 tl ye yenisini alıp taktık ve sorun çözüldü.. istersen bu kontrol et. büyük bir ihtimalle oradan kaynaklanıyordur.. başka yerleri fazla kurcalama..toplamda iki dakikalık bir iş.. kolay gelsin..

zeus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı Koparal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zeus35
    Merhaba.Şu anda kullandığım 2. mctem. Önceki motoru hiç sorunsuz 5-6 bin km. kullandım.Şimdi kulandığım motorda arasıraceryan kesiliyordu,sanki akü tamamenboşalmış gibi.. aklına gelirsede çalışıyordu.Sorunu Hondanın emekli ustabaşısı ve İleri Sürüş Tekniği hocası arkadaşım Murat Denizhan hocam çözdü..Gidonun solunda debriyaj manetinin dibine giren kabloya bağlı debriyaj müşürü kırılmış,devreyi tamamlamadığı için ceryanı kesiyordu.. 3,5 tl ye yenisini alıp taktık ve sorun çözüldü.. istersen bu kontrol et. büyük bir ihtimalle oradan kaynaklanıyordur.. başka yerleri fazla kurcalama..toplamda iki dakikalık bir iş.. kolay gelsin..
    Teşekkürler;
    Şuan evde olsaydım denerdim ama işyerindeyim, yarın sabah işden çıkınca orayada bakarım.
    Benim mct de elektrik tamamen kesilmiyor. Farlar , sinyaller herşey çalışıyor tek sorun ateşleme bölgesinde.
    kontrol edemediğim bir tek cdi kaldı onuda yarın sıfırını takarak deneyeceğim.
    2. el aldım ama 1.5 senedir hiç nazlanmadı sorun çıkartmadı, hele üstünde benim gibi bir acemi olmasına rağmen tık demedi, artık onunda hakkı naz yapmak.

fatih383838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero puch :D
    yaz geldi herkez motora biniyor benim boynum bukuk bir bucuk ay oldu daha servisten çıkamadı amartsorler gidon demiri far falan kople gidik 980 tl masraf var allahtan karsı tarafın sigortası oduyo ehliyetsiz olmama ragmen. arkadaslar korkuluk demirinin üzerine sis lambası gibi ya da presektör düşünüyorum siz ne dersiniz onerebileceginiz bişey var mı benim aklımda su var siz ne dersiniz...... http://www.teknoithal.com/incele-246...li_751201.aspx

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler