Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 250 Mct Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    [QUOTE=greyhorse;2311471]
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ciddi ,uzun soluklu düşünüyorsan.kaliteden ödün verme ,acıma harcadıgına.başını ağrıtma
    küçük'te olsa alma.eski torna ve sutun matkaplara yonelebılırsın
    bıraz arastır uygun fıyata cıkabılıyor.
    zamanında çok değiştirmişliğim,yada kırıp keşke düzgününü alsaydım dediğim çok
    oldu.önerim bazı aletler burada çok pahalı yurtdışından alman hesaplıya gelir
    görüşürüz
    1250 liraya masaüstü yatay torna tezgahı buldum. Kafamda az çok gerekli malzemelerin fiyatları şekillendi. Bu arada senin hardtail kite talibim bana fiyat verirsen sevinirim.

fikir veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bu arada aranızda tornacı olan ve bu işi bana anlatacak bir arkadaş varsa bikaç haftasonu çıraklık yapabilirim.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    [QUOTE=ARBETUS;2311492]
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster

1250 liraya masaüstü yatay torna tezgahı buldum. Kafamda az çok gerekli malzemelerin fiyatları şekillendi. Bu arada senin hardtail kite talibim bana fiyat verirsen sevinirim.

fikir veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bu arada aranızda tornacı olan ve bu işi bana anlatacak bir arkadaş varsa bikaç haftasonu çıraklık yapabilirim.

Sağlıcakla.
    sen tornayı aldıktan sonra yapmak istediğin işlem nedir ne işlmeyi düşünüyorsun?

zeus35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı zeus35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yolda giderken bir anda elektrik kesiliyor motor stop ediyor, 10 ila 15 dkk sonra bişey olmamış gibi yoluna devam ediyor.

Bu esnada : 2 bujiyede elektrik gelmiyor, bobinlerin öncesindede elektrik yok.

Diye sormuştum ama cevabı olan yok galiba

[QUOTE=ARBETUS;2311492][QUOTE=greyhorse;2311471]

tornacı değilim amme yolun düşerse buralara öğrendiklerimi sana nakledebilirim

kuyruk konusundada yardımcı olabilirim.yanlız uyarayım vıda ıle baglantı yapılıyor tek parca oldugu ıcın kesıp tekrar parcalaman gerekebılır
    uygulayacagın motor nedır?
    aslında onerım vereyım kuyrugu olcusunu al kendın yap
    bır dunya para verme

zeus

basıt sıgorta kaynaklı bırseyde olabılır .tesısat'ta bır kopukluk dahı olabılır
    motor stop ettıgınde mars'a bastıgında mars motoru donuyormu?motorda elektrık oluyormu?
    gormeden sadece tahmın yurutebılırız

mototor

panpa ?
    yakıttan tasarruf et yazacagın kelımelerden etme
    bu motordan helikopter sesi almak istiyorsan
    helikopter alman gerekecek

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:50 ----------

[QUOTE=cengaver29;2311501]

yapabıleceklerınız hayal gucunuzle ve deneyımınız ıle sınırlı.her turlu motosıklet aksesuarı yapabılır.orjınal parcalara yenı şekil verebilirsiniz.

Motosikleti
    250 MCT

zeus
    kullanımlada alakalı olabılır
    debrıyaj sorunuda olabılır
    basıt sıgorta kaynaklı bırseyde tesısat'ta bır kopukluk dahı olabılır
    gormeden sadece tahmın yurutebılırız

Teşekkürler; ben sadece tahminlerinizi alıp ona göre bişeyler yapma çabasındayım. Motoru inceleyen kimse sorun burada diyemedi,
    Benim motor bilgim ancak 1.5 senelik ondan önce hiç kullanmadım bile, öğrenmeye devam ediyorum açıkcası.

motor stop ettiğinde marş normal çalışmakta, sinyallerde sorun yok, benzin akışı normal.

Motosikleti
    Greyhorse kardeşim,

Elimde hiç bişey olmadığı için bu ürün hakkında en ufak bir bilgiye sahip değilim. zaten kendime değil başka bir arkadaşa başlicaz bu proje için. kesip kaynak yapıcaz tek aprça olacak yani.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Koparal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 cc - Vespa PX 200
    Merhaba dostlar..
    Acilen yardıma ihtiyacım var.. Benim CarraMacha 'nın 5. vites dişlisi ses yapıyordu.. Söküldü fakat parçayı bulamıyorum.
    Parçanın tam ismi 5. vites dişlisi karşılığı (21 T) İstanbul daki, bazı servislerle ve direk fabrika ile görüştüm..yardımcı olacaklarını söylediler ,haber bekliyorum.. Konu ile ilgili sizlerden de yardım rica ediyorum..Teşekkürler..

mondial 250mct 1700 çelik cant 12000 km nedersiniz

arkadaşlar selamlar ilk motorumu alıcam 12000 km de 1700 250mct çelik cant nedersiniz ne yapmalı iyimidir fiyat motor genel anlamıyla nasıldır tecrübelerinizden faydalanabilmek dileğiyle

saygılar

Motosikleti
    Alıntı ankachoopers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar ilk motorumu alıcam 12000 km de 1700 250mct çelik cant nedersiniz ne yapmalı iyimidir fiyat motor genel anlamıyla nasıldır tecrübelerinizden faydalanabilmek dileğiyle

saygılar
    Fiyat makul görünüyor. Ama motora bakmak dinlemek lazım. yani burdan bişey demek zor.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    mototor

panpa ?
    yakıttan tasarruf et yazacagın kelımelerden etme
    bu motordan helikopter sesi almak istiyorsan
    helikopter alman gerekecek[COLOR="Silver"]
    panpa bu siralar cokca kullanilan bir hitab sekli.

yazilacak kelimelerden tasarruf etmek sanattir bir bakima; 'bos konusmamak' diye de bilinir. karsidakinin algi yetisini de isin icin katmak gerekir belki ama karsidakini tanimayla olabilir bu.

"bu motordan helikopter sesi almak istiyorsan helikopter alman gerekecek" cumlesinde de inanilmaz bir mantik hatasi var. ben motorumdan helikopter sesini andiran, tok bir 'dup dup dup' seklinde ses almak istiyorum ve bunu size danistim. oyle bir ses almak mumkun olmayabilir tabi ki. helikopter almak?

neyse, sorumu tekrarliyim; arkadasimda da mct var, ayni zamanda aldik, onunkinin sesi istedigim sese daha bir yakin, oyle tok bir ses almak icin ne yapabilirim?

genel olarak bir baktımda sayemde ılk defa sanatını konusturmussun.
    evveliyatın nedir?
    burada sık sık konusu acılmasına ragmen cıkıp motorun sesını nasıl degıstırebılırım dıyorsun.helikopter sesine benzer ses olsun?.bilindik ve ilk yapılan işlem egzoz'la oynamak.
    o motora egzoz yerıne istersen duz boru tak alacagın ses pancar motor sesi olacaktır.baslangıcta hosuna gıdecek.sonrasında ise o ses senı rahatsız etmeye baslayacak.artan yakıt tuketımı vede komsuların rahatsızlık verıcı bakısları pısman olmana neden olacak
    denemesi bedava

Koparal
    Mondial dışında
    benzer motorlar ramzey,regal raptor var
    bırcok parcaları aynı
    muhakkak ıthalatcılarında vardır
    kısa surede temın edersınız

Arbetus

anladım dostum.haberleşelim oyleyse

Koparal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jawa 250 cc - Vespa PX 200
    Orginal parçayı Pendikteki toptancı da buldum.İlginize teşekkürler..

Motosikleti
    250 MCT
    İyi akşamlar;
    Elinde motorumuza ait elektrik şeması olan varsa ekleyebilirmi acaba.

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    [QUOTE=ARBETUS;2311492]

Sağlıcakla.
    ben universal tornacıyım. (havalimanındayım) uzun yıllar deneyimlerim yok ama yeterince ve elimin yattığınca işlerin altından kalkarım çalıştığım tornada. Haftasonu da gelirim iki çift sohbet ve çayını içmeye

532 456 27 54

[QUOTE=zeus35;2312164]

sorunun bulunamaması garıp
    sen vakıt kaybetmeden ıyı bır ustaya gıt
    mct'nin elektrık tesısatı cok karısık degıl.bıraz elektrık bılgısı bıraz dıkkat'le yapılabılır.bır ihtimalde birdaha calıstıramıyabılırsın aman dıkkat
    kitapcıgında elektrik şeması olması lazım
    önceki sayfalarda bir arkadaş tarayıcıdan kitapcıgı taratıp foruma eklemişti

Motosikleti
    [QUOTE=Alp34.5;2312169]

ben universal tornacıyım. (havalimanındayım) uzun yıllar deneyimlerim yok ama yeterince ve elimin yattığınca işlerin altından kalkarım çalıştığım tornada. Haftasonu da gelirim iki çift sohbet ve çayını içmeye

532 456 27 54
    Bize lazım olan deneyimden çok heves ve biraz delilik varsa seni de eklerim listeme.

Greyhorse dostum bana PM atarsan fiyat hakkında makbule geçer.

Sağlıcakla.

mototor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 X
    genel olarak bir baktımda sayemde ılk defa sanatını konusturmussun.
    evveliyatın nedir?
    burada sık sık konusu acılmasına ragmen cıkıp motorun sesını nasıl degıstırebılırım dıyorsun.helikopter sesine benzer ses olsun?.bilindik ve ilk yapılan işlem egzoz'la oynamak.
    o motora egzoz yerıne istersen duz boru tak alacagın ses pancar motor sesi olacaktır.baslangıcta hosuna gıdecek.sonrasında ise o ses senı rahatsız etmeye baslayacak.artan yakıt tuketımı vede komsuların rahatsızlık verıcı bakısları pısman olmana neden olacak
    denemesi bedava
    burda sik sik sorulan sorulari tekrar sormayalim yani? belki haklisindir, ama sik sik sorulmus olmasi bile tekrar birileri tarafindan ayni sorunun sorulmus oldugunu gosteriyor.

son bir kac sayfada donen sorularin bir cogunun cevabi zaten vardir onceki 400 sayfadan fazla yazilanlarda ama iste duzenli bir sekilde durmuyor bilgiler, aratmaya kalksan o kadar sayfa arasinda saglikli sonuc bulmak icin baya ugrasmak gerekecek.

yeniyim motorda, bir yil bile dolmadi. motorun sesi biraz guzel olsun istedim, tek gunahim bu

helikoptere niye takilip kaldin anlamadim panpa, helikopter olmasin dedigin gibi pancar motoru olsun yeni egzoz almak istemiyorum, cok masrafli bisey de degil aradigim. ama valla vaz gecirdin beni, istemiyorum helikopter sesi artik

Motosikleti
    250 MCT

sorunun bulunamaması garıp
    sen vakıt kaybetmeden ıyı bır ustaya gıt
    mct'nin elektrık tesısatı cok karısık degıl.bıraz elektrık bılgısı bıraz dıkkat'le yapılabılır.bır ihtimalde birdaha calıstıramıyabılırsın aman dıkkat
    kitapcıgında elektrik şeması olması lazım
    önceki sayfalarda bir arkadaş tarayıcıdan kitapcıgı taratıp foruma eklemişti
    Usatalardan soğudum, 40 yaşından sonra motor hevesimiz oldu onuda ustalar yüzünden yitirmekten korkuyorum. karbüratör temizliği için götürdüm en son kask çizildi sele çizildi delindi. ..... liste uzar

o yüzden kendim öğrenmeye çalışıyorum vaktimde müsait.
    bu seyir halinde iken elektrik kesme olayını kendim tespit etmek istedim, şema istememdeki amaçda oydu zaten.

arızayı devamlı yapsa sorun değil bulunur biraz önce marşa bastım hemen çalışmaya başladı sorunsuz bir şekilde.

cdı içinde kanallarda çatlak olma ihtimali varmı, ısınınca teması kesebilir onuda ancak yeni bir cdı alırsam deneyebilirim.

ama şu bir gerçek motorumu seviyorum her ne sorun çıkartırsa çıkarsın bu güne kadarda sorun çıkartmamıştı işin gerçeği.
    yağına bak, kontrol et, benzin koy tmm herzaman hazırdı

Motosikleti
    [QUOTE=Alp34.5;2312169]

532 456 27 54
    Alıntı zeus35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usatalardan soğudum, 40 yaşından sonra motor hevesimiz oldu onuda ustalar yüzünden yitirmekten korkuyorum. karbüratör temizliği için götürdüm en son kask çizildi sele çizildi delindi. ..... liste uzar

o yüzden kendim öğrenmeye çalışıyorum vaktimde müsait.
    bu seyir halinde iken elektrik kesme olayını kendim tespit etmek istedim, şema istememdeki amaçda oydu zaten.

arızayı devamlı yapsa sorun değil bulunur biraz önce marşa bastım hemen çalışmaya başladı sorunsuz bir şekilde.

cdı içinde kanallarda çatlak olma ihtimali varmı, ısınınca teması kesebilir onuda ancak yeni bir cdı alırsam deneyebilirim.

ama şu bir gerçek motorumu seviyorum her ne sorun çıkartırsa çıkarsın bu güne kadarda sorun çıkartmamıştı işin gerçeği.
    yağına bak, kontrol et, benzin koy tmm herzaman hazırdı

en basit bakılacak yer sehpa müşürü bağlantı soketi söküp bir kurulayın belki kısa devre olabilir ya da temessızlık.

Sağlıcakla.

arkadaslar mct mondial ne kadar yakar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:25 ----------

250 mct mondial kilometrede kaç kuruş yakar arkadaşlar yorumlar için şimdiden tşkrler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler